Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audiola by gniado - koniec historii, fotki str 1

Zamknięte ale dostępne tematy, własnych zdjęć samochodów do obejrzenia.
Awatar użytkownika
gniado
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 394
Rejestracja: 08 mar 2008, 10:47
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Audiola by gniado - koniec historii, fotki str 1

Post autor: gniado » 22 mar 2008, 12:37

Witam

Nadszedl czas zaprezentowac swoje cztery kółeczka przed szerszym gronem. Audianka ma 90 KM, ale potrafi się nieźle rozbujać. Auto jest na tą chwilę 100% seryjne, nie zdążyłem nawet kupić jeszcze radia


Historia Audiolki

Audiana była na wykorzystaniu sąsiada mojej babci, starszego, spokojnego pana. Jeździła głównie po niemieckich autobahnach, czego skutkiem jest dobry stan zawieszenia. Jakiekolwiek usterki były naprawiane natychmiastowo, przez co auto jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Tuż po kupnie wymieniony został główny komputer sterujący (na koszt poprzedniego właściciela), no i autko sobie śmiga teraz w mojej rodzinie :-).
.

10.07.08 - Nowe Radyjko

Zmienione radyjko :). Jest to Alpine CDA-9884 kupione przez kolegę w Stanach (dzięki Kapi). Szczegóły poniżej lub na stronie 2.

08.08.08 - czyszczenie felg i silnika

Dziś trochę poczyściłem autko i myślałem nad miejscem na tweetery... Co myślicie o zamontowaniu ich w miejsce nawiewów po lewej i prawej stronie? Fotki poniżej lub na stronie 2.

09.08.08 - wymiana mieszka

Dziś miałem pierwsze osobiste rezanko - wymiana mieszka zmiany biegów (najwyższy czas). Szczegóły poniżej lub na stronie 3.

21.08.08 - Klubowy akcent

Mały klubowy akcent zawitał na karoserii i grillu Audiolki. Myślę że wygląda dość atrakcyjnie. Szczegóły niżej, lub na stronie 3.

02.09.08 - Nocna sesyjka

Musiałem poprawić sobie humor zepsuty powrotem do szkoły, więc cyknąłem niuni parę fotek w ciemnej scenerii ;-). Standardowo szczegóły niżej lub na stronie 4.

02.11.08 - Podświetlana gałka

Założyłem podświetlaną gałkę, którą dostałem w prezencie od mojej Pani :-)


04.11.08 - "nowy" kluczyk ;-)

Najważniejsze rezanie w życiu i "wogle", ale wmontowałem mój kluczyk do scyzoryka ;-)

04.12.08 - ringi i czerwień w środku

No i jest to, co było obiecane od dłuższego czasu :-) alu ringi na zegary i czerwień jak w A6 :-)

16.12.08 - diody SMD

No i niestety. Żarówki 2W + czerwona folia na nich = czarna folia na żarówkach po paru godzinach świecenia. Żarówki świeciły, ale nie na czerwono, trzeba więc było znaleźć inny sposób na czerwień w środku, wybór, choć z obawami, padł na diody SMD w cokołkach R5. Sprawdźcie sami!

19.12.08 - wypadek

No i niestety. żadne plany już nie będą spełnione. Miałem wypadek. Niunia nie do odratowania.

30.12.08 - ZMIANA PLANÓW!

Dziś została podjęta decyzja nt. dalszego lostu Audiczki. Otóż będzie ona doprowadzana powoli do stanu sprzed wypadku albo i lepszego. Postaram się na bieżąco uzupełniać topic historią :)

02-03.01.09 - Audiolka zimuje...

Trochę zaspane zdjęcia, ale wreszcie schowaliśmy Audiolkę do garażu.

18.03.09 - Koniec historii

Audi sprzedana. Fotki ostatnie jutro. Projekt zamknięty.


Wyposażenie:
-Obrotomierz
-Klimatyzacja
-El. lusterka
-El. szyberdach
-Radio Audi Alpha ;) od 10.07.2008 Alpine CDA-9884
-Wspomaganie kierownicy
-Oryginalne alufelgi



Plany:

Plan jest jeden - doprowadzić to cacko do stanu sprzed wypadku. I to będzie plan, który się powiedzie!




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W miarę zaliczania kolejnych punktów planu będę załączał kolejne zdjęcia ;)

PS - zapikselowana osoba to właśnie mój tata ;)


-------------- 11. 07. 2008 <-- następna sesja (nowe radyjko)

Radio wstawione w Autoradexie 10. 07. 2008, kupione w USA, niestety nie odbiera parzystych fal xx.00, xx.02, xx.04, xx.06 etc... ;)

Dodatkowo Audianka dzisiaj dostała wosk na karoserię, plaka do środka, czarnidełko na plastiki na zewnątrz i zafundowałem jej konwersację uszczelek ;). I od razu spadł deszcz :evil:

fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


PS - jest ktoś zainteresowany kupnem Audi Alpha?



------------- 08.08.08 <--- czyszczenie silnika i felg

staram się coś tam powoli gmerać, niestety, opóźni się nieco zabawa z lampami, ale możliwe że wypoleruję sobie wydech ;)

---

Dziś zafundowałem Audiczce kompleksowe mycie na myjce ręcznej w skład którego wchodzi mycie, spłukiwanie, woskowanie i nabłyszczanie autka. Dodatkowo samochód odkurzyłem, przetarłem uszczelki, delikatnie wyczyściłem silnik i maskę od spodu, a także wyczyściłem felgi. Wklejam zdjęcia.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek




---------09.08.08 <--- Wymiana mieszka

Witam. Przeprowadziłem dziś pierwsze osobiste rezanko, jeśli komuś sie przyda, oto jak wymienić mieszek w samochodzie:

Tak wyglądał mój stary mieszek:

Obrazek

Aby go zamienić musimy zdemontować ramkę, osadzoną w środkowym tunelu. W tym celu zdejmujemy zaślepkę (przy spuszczonym ręcznym czubek drążka na nią wskazuje) i odkręcamy śrubkę znajdującą sie za nią (uwaga, nie ta duża, tylko malutka, krzyżakowa w dziurze, głębiej) i odkręcamy gałkę od drążka skrzyni, po czym zdejmujemy ramkę:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdejmujemy ramkę, zdejmujemy stary mieszek i zakładamy nowy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zakładamy ramkę tak samo jak ją zdejmowaliśmy (dopasowanie zatrzasku od strony deski rozdzielczej, śrubka od strony ręcznego) i cieszymy się nowm mieszkiem ;-)

Obrazek
Obrazek

PS:

Jazda bez mieszka (pilny wyjazd do sklepu - urodziny taty i mamy dziś ;-) )

Obrazek

Nowe zastosowanie elementów drążka

Obrazek

Moja Pękna Pomocniczka

Obrazek


PS2: Jeśli spojrzycie na fotki, zobaczycie że niektóre są wcześniej, niektóre później, a cała robota zajęła 2 godziny. Było tak, gdyż trochę się zakręciłem, odkręciłem nie tą śrubkę co trzeba, wcześniej nie mogłem jej znaleźć, potem były cyrki z elementami lewarka (te co miała na palcach moja dziewczyna... A JA ICH NIE MOGŁEM ZNALEŹĆ ;-) ), ostatecznie wszystko było gotowe pod sklepem. Wyobraźcie sobie że idziecie do sklepu a tam jakiś małolat na parkingu otoczony śrubkami i śrubokrętami, którego nogi wystają za samochód i który coś grzebie przy lewarku :-) tym bardziej że spotkałem pedagog z mojej szkoły <urodziny>

Pozdro!



------------21.08.08 - Aluminiowe blaszki z adresem klubu audi80.pl

Założyłem wreszcie wspominane blaszki z adresem klubu. Oto fotki:

Tył:
Obrazek Obrazek Obrazek :?:

Przód:

Obrazek Obrazek Obrazek


I jak :?:




----------- 02.09.08

Zrobiłem nocną sesyjkę mojej Audioli, oto Ona pod osłoną nocy:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


------------- update 2 Listopada 2008


Jako że od mojej dziewczyny dostałem miły prezencik - podświetlaną gałkę, to postanowiłem ją zamontować. Opis rezania zamieścił już Solskier, i w gruncie rzeczy dzięki temu udało mi się podołać wyzwaniu :-D.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek


Sorry za marne zdjęcia, ale robione telefonem. Wieczorkiem wrzucę jak to świeci po ciemku, już zrobione aparatem.

PS - kable poprowadziłem inaczej niż Solskier, po leewj stronie tunelu, wychodżą przy brzegu zapalniczki (nie widać ich) i wchodzą do pokręteł przez tą dziurkę, którą wchodzą mocowania popielniczki z zapalniczką. Jeśli ktoś będzie chętny to też mogę wrzucić foto.

Rezanie przeprowadzone wespół z Tatą <piwo> :-)


Nowe fotki, robione wreszcie aparatem:

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek




------------ 04.11.08 - "nowy" kluczyk ;-)


Już dawno przyszedł, jednak mijałem się to z klucznikiem, to z czym innym... W końcu u znajomego zaspawałem dziurkę, która przeszkadzałaby w montażu (osłabienie konstrukcji na końcu). Potem wizyta u klucznika, który przyciął mi trochę ten kluczyk, dziś przy użyciu szlifierki kątowej podziabałem trochę i oto efekt:

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

filmik:

<rotfl> <lol> <lol> <lol> <mikolaj>


------------- updt 04.12.08


Najwyższy czas, bo już dawno zamierzałem się z tym procesem, jednakże dopiero teraz przyszła folia do lamp (kawałki na lampy tylne już odcięte i odłożone na bok <ok> ) a nadwyżkę użyłem do żaróweczek od pokręteł od nawiewów oraz od zegarów. Wynik - oceńcie sami, mi się podoba, fotki tego realnie nie oddają :-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Tutaj ringi same:

Obrazek


-------- diody SMD

Podświetlenie na diodach jest lepsze bo się nie spali, ale trzeba wiedzieć jakie kupić ;-) ja kupiłem diody smd w oprawkach r5 i świecą spoko, bo dobrze rozpraszają światło. Było trochę rezania z tymi "żabkami" przy oprawkach ale teraz jest spoko. Oto efekt:

Obrazek Obrazek Obrazek


-------- 02-03.01.09 Wreszcie schowana

Audiolka już nie będzie marznąć na zimnym, lawetą zwieziono ją na moją działkę i została schowana do garażu żeby tam poczekała aż mrozy ustąpią i aż zacznie być reanimowana. W tym miejscu wieeeelkie <piwo> dla Andrzeja, Filipa i Damiana, oraz dla mojego Taty i Brata.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



--------------- updt 18.03.09

No i Audi skończyła swoją historię. Umowa spisana, Niuńka zabrana... Teraz tylko czekać aż na allegro znajdę części ze swojej Kochanki... Ostatnia porcja fotek w tym temacie...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 mar 2009, 20:50 przez gniado, łącznie zmieniany 46 razy.

Awatar użytkownika
Fubi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 559
Rejestracja: 11 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: LUBLIN/IRL
Kontakt:

Post autor: Fubi » 22 mar 2008, 12:43

Popraw fotki bo ich nie widać
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Czerwony Diabeł :evil: :arrow: https://audi80.pl/viewtopic.php?p=137740#137740 i jak :?:

Awatar użytkownika
gniado
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 394
Rejestracja: 08 mar 2008, 10:47
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: gniado » 22 mar 2008, 12:52

poprawione :P
Było - Audi B4 Avant 1Z
*1993 +2008


http://szechteriada.org/wp/ <-- nie każę Ci popierać. Przeczytaj i wysuń własne wnioski.

Awatar użytkownika
Fubi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 559
Rejestracja: 11 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: LUBLIN/IRL
Kontakt:

Post autor: Fubi » 22 mar 2008, 13:04

oki bardzo ładny avancik <ok> silniczek spoko <ok> szukałem takiego ale nie znalazłem
I te halogenki kurde ja nie mam :lol:
Jeszcze zapodaj środek auta <ok>
Ostatnio zmieniony 22 mar 2008, 17:01 przez Fubi, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Czerwony Diabeł :evil: :arrow: https://audi80.pl/viewtopic.php?p=137740#137740 i jak :?:

Awatar użytkownika
prezes3000
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 04 wrz 2007, 22:57
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: prezes3000 » 22 mar 2008, 13:36

to juza za 17 lat można teraz prawko zrobic :mrgreen: , ogolnie fajan baza do przeróbek , naprawde przyjemne autko i silnik zacny ;-)
Sprzedam :
- tylna oś na tarcze b3
- alufelgi ''15'' Audi polerowane
- 4 opony 205/55/ 16< lato>

Awatar użytkownika
joker9-89
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 867
Rejestracja: 03 lut 2008, 15:54
Lokalizacja: WMA-Maków Mazowiecki

Post autor: joker9-89 » 22 mar 2008, 13:51

Witam super audiczka :-) Tez mam taka w avanciku i wiem jak to chodzi co prawda dla mnie troszke za wolna no ale jest <ok>
Jest:Mercedes C klase W203 Model T 200cdi
Mercedes Vito W639 111cdi furgon
Suzuki Gsr 600

Było:Audi 80B4 Avant 1.9tdi

Awatar użytkownika
mrtobi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 06 paź 2007, 06:10
Lokalizacja: Brzesko / Tarnów

Post autor: mrtobi » 22 mar 2008, 13:54

Piękna maszyna <ok>

jacu78

Post autor: jacu78 » 22 mar 2008, 13:54

Bardzo ładny Avant! Kolorek super... wrzuć fotki ze środka :)

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 22 mar 2008, 14:59

fajnie się prezentuje ładny kolorek dobre wyposażenie powodzenia :-D

Awatar użytkownika
gniado
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 394
Rejestracja: 08 mar 2008, 10:47
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: gniado » 22 mar 2008, 15:07

ze środka wrzucę fotki jak tylko odkurzę, teraz święta, człowiek zalatany, nie bylo czasu, a chciałem :(... zdjęć jest tylko te 6... :)

A do prawka zabieram się za 2-3 tygodnie ;)

kolczyx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 598
Rejestracja: 19 lut 2007, 10:49
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kolczyx » 22 mar 2008, 15:11

Bardzo ładny avant pogratulowac i plan jest też ok <ok>

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 22 mar 2008, 15:16

ładny avancik prawie identyczny jak mój kiedy go zakupiłem ale teraz to już z ori prawie nic nie zostalo :mrgreen:

Awatar użytkownika
maniek75
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1244
Rejestracja: 28 sie 2007, 20:18
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: maniek75 » 22 mar 2008, 16:28

Nie ma relingów na dachu, bez nich Avnty jakoś nie wyglądają.
Ogólnie autko spoko <spoko>

Sławek320
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 271
Rejestracja: 22 lut 2008, 21:31
Lokalizacja: Gryfice

Post autor: Sławek320 » 22 mar 2008, 16:49

Bardzo ładny Avant <ok> <ok>

sliski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 16 lut 2008, 17:00
Lokalizacja: Jarosław/Tuczempy

Post autor: sliski » 22 mar 2008, 16:53

Super avant piękny kolor <ok>
śliski

Zablokowany

Wróć do „Archiwum starych zdjęć.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga