Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

..::Audi 80 B4 1,9TD by mulczas::.. duuużo nowości str.1

Zamknięte ale dostępne tematy, własnych zdjęć samochodów do obejrzenia.
Awatar użytkownika
mulczas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2008, 19:16
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

..::Audi 80 B4 1,9TD by mulczas::.. duuużo nowości str.1

Post autor: mulczas » 27 mar 2008, 20:19

Witam wszystkich serdecznie!
W tym temacie chciałbym prowadzić małe foto-story mojej czerwonej niuni. Nabyta 15.03.08 więc jak na razie ok. dwóch tygodni w moich łapach :mrgreen: Postaram się dbać i pieścić ją najbardziej jak tylko potrafię.

Teraz o samym aucie, silnik AAZ, czerwony sedan, rok '93. Wyposarzenie dość kiepskie, w sumie standard, ale wyposarzenie nie jeździ... mam nadzieję, że niedługo się to zmieni.


_____Marzec 2008_______________

Kilka fotek robionych na szybko na brudnym aucie, ale to tylko takie podglądowe żeby było wiadomo o czym mówimy ;-) Niedługo postaram się dać lepsze.

Obrazek Obrazek

Pierwsze rezanko, czyli montaz centralnego zamka:

Obrazek Obrazek Obrazek

Wielkie dzięki dla Solskiera za pomoc przy kupnie bolidu i pierwszych modach <piwo>


_____Czerwiec 2008_______________

Niedługo po zakupie autka zawitały ringi na zegary od Solskiera

Obrazek Obrazek

Później przyszedł czas na zmianę kołpaków. W ich miejsce zawitały piękne alufelgi 16" od FranoF1 plus oponki Goodyear 205/55/16.

Obrazek Obrazek

W międzyczasie podczas pucowania i polerki naszło mnie na zlikwidowanie emblematów z tylnej klapy:

Obrazek

Zastanawiam się jeszcze nad wywaleniem znaczka...

Ostatnio miałem kilka dni wolnego w pracy (Strajk Pocztowców :mrgreen: ) więc musiałem to jakoś wykorzystać. Na tapete poszło podświetlenie zegarów na czerwono i wymiana wszystkich żarówek na nowe.

Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście foty podświetlenia nie oddają w 100% tego co jest na żywo.

Auto na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Obrazek Obrazek Obrazek

Na próbę zakleiłem ramkę grila na czarno i chyba tak zostanie, muszę tylko zakupić odpowiednią do tego celu taśmę.


Następne mody to zabudowa CA oraz malowanie zacisków chamulcowych na czerwono. W piwnicy leżą jeszcze listwy w zderzak do halogenów i kierunków...


_____Wrzesień 2008_______________

Ostatnio trochę pomajstrowałem nad car audio. Po długich przemyśleniach zdecydowałem się na głośniki dwudrożne Helix Dark Blue 62.1. Z pomocą przyszedł AUDI_A6 oraz Oofol którym serdecznie dziękuje <piwo> Dodam że póki co zestaw gra pod samym radiem JVC KD-S550, z czasem postaram się zmienić radio i wzbogacić zestaw o wzmacniacz i skrzynkę.
Panele w drzwi musiałem wykonać samemu od podstaw. Chciałem żeby wyglądało to jak najbardziej oryginalnie, więc kieszenie w drzwiach zostawiłem ori. Całość wykonana z płyt mdf, obita skajem i sztywno przykręcona śrubami na wylot boczków. Bałem się, że będzie trochę trzeszczeć, ale wszystko się pięknie trzyma. Nie jest to jakieś profi wykonanie, ale jak na moje wymagania wystarcza, postaram się jeszcze trochę to dopracować.


Obrazek Obrazek Obrazek

Gwizdki zamontowałem wg pomysłu Solskiera. Są obrotowe, więc można je bez problemu ustawić w stronę słuchacza.

Obrazek Obrazek

Pierwszy odsłuch był powalający :shock: W porównaniu do oryginalnych pierdziawek po prostu przepaść w technice. Z czasem się przyzwyczaiłem i trochę mi mało ;-) Polecam wszystkim, którzy chcą mieć czyste granko.


_____Maj 2009_______________

Dawno nic się tu nie działo, ale to nie znaczy, że nic nie rezałem <ok> Po awarii na forum wcięło mi zdjęcia, więc wklejam te zaległe plus aktualne.

Niedługo po zamontowaniu głośników z przodu i z tyłu, stare JVC zastąpiło nowe Alpine CDE-9874RR, żeby wszystko było pod kolor :-P

Obrazek

Przezornym trzeba być, więc w półce pod kierownicą jest CB Radio Tiger 27 plus antena magnesowa 100cm, montowana na dachu Sirio AS-100. Zestaw bardzo fajny, szczególnie za te pieniądze, dogadać się można.
Tak zawieszałem gruchę jak jechałem w trasę, zawieszałem, ponieważ czarnej dziury już nie ma <ok> ale o tym w dalszej części programu :-P

Obrazek

W lutym trzeba było pomyśleć nad wizją niuni na letnie dni. Wybór padł na zderzak a'la V6. Listwy już miałem, halogeny zamówiłem na Allegro, a ori kierunki kupiłem w sklepie.

Obrazek Obrazek

Do tego upragnione soczewki <lol>

Obrazek

W ten sam dzień zamówiłem też obrotomierz do TD :mrgreen: Odczekałem kilka dni, w międzyczasie zamówiłem też ringi od Dido, ori kondomki były w nowym zegarku i taki oto efekt uzyskałem po zamontowaniu tego wszystkiego do auta:

Obrazek

Po zamontowaniu halogenów trzeba było zrezać instalację do nich. Z pomocą przyszedł Basu za co jeszcze raz dzięki <piwo> W środku nowy włącznik, dwie zaślepki i wyłącznik ABS:

Obrazek

Jeszcze w zimie moje Alu kupił kolega 4444, więc trzeba było się rozejrzeć za czymś nowym. Chciałem 17' i akurat się udało, bo kolega sprzedawał OZ, ET35, 8cali modelu nie znam, ale chętnie się dowiem jak ktoś się orientuje :-P Do tego oponki 225/45/17 Michelin, z tego dwie przednie do wymiany, ale czekam na "dostawę towaru". Nie odbyło się bez małej przygody i źle wywarzonych kołach, ale już wszytsko jest tak jak powinno być.

Obrazek Obrazek

Czym cieplej, tym więcej chce się rezać <ok> W kwietniu za namową Solskiera pokusiłem sie o kit -40/-35 plus sportowe amorki Koni. Do tego wszystkiego remont zawieszenia, czyli wymiana wszystkich końcówek, poduczek, stabilizatorów itp itd, oczywiście wszystkie graty pierwszy sort :-P

Przód -40 Boge, tył -35(?) Weitec i porównanie ori przodu z -40 :-P

Obrazek Obrazek Obrazek

Pod koniec kwietnia kupiłem wskaźnik ciśnienia doładowania Turbo Boost firmy Auto Gauge. Fotka trochę kiepawa, ale wiadomo przynajmniej jak jest zamontowany:

Obrazek

Jak to bywa, wskaźnik nie montowałem "dla picu", żeby mi się podświetlało :-P , ale po to żeby sprawdzić w jakim stanie jest turbo... to też, ale przede wszystkim żeby zrezać motór :evil: Mała wizyta w garażu, "Operacja Solskier" i testy... Teraz to jest czym śmigać :mrgreen: Turbo pompuje 1,2 bara, daweczka zwiększona, do tego pin z Ducato 2.8, który był już od dłuższego czasu. Teraz pora na IC'ka z TDI albo FIMC... na co się zdecyduje, czas pokaże, muszę przemyśleć wszystkie za i przeciw.

No i dzisiejsza, wiosenna sesyjka zaraz po pastowaniu auta, fotki w dużej rozdzielczości (w sam raz na pulpit :-P ):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




Na razie tyle, myślę, że się podoba ;-)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2009, 18:49 przez mulczas, łącznie zmieniany 6 razy.

szkodnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 294
Rejestracja: 21 sty 2007, 23:01
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: szkodnik » 27 mar 2008, 20:40

eeeeee no bardzo soczysta NiunNia nam sie pojawiła w szeregach. Bardzo przyzote autko ! Niech ci długo służy.

pozdrawiam
szkodnik

Awatar użytkownika
Fubi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 559
Rejestracja: 11 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: LUBLIN/IRL
Kontakt:

Post autor: Fubi » 27 mar 2008, 20:43

Witam spoko audik czerwony tak jak mój <ok> Kup jakieś fele zobaczysz ze zmieni się auto na plus <ok>
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Czerwony Diabeł :evil: :arrow: https://audi80.pl/viewtopic.php?p=137740#137740 i jak :?:

Awatar użytkownika
mulczas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2008, 19:16
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: mulczas » 27 mar 2008, 20:53

Fubi pisze:Witam spoko audik czerwony tak jak mój <ok> Kup jakieś fele zobaczysz ze zmieni się auto na plus <ok>
Fele oczywiście będą, na razie chcę wszystko opłacić i powymieniać niezbędne rzeczy ;-)

Awatar użytkownika
Daniello85
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 793
Rejestracja: 06 mar 2007, 10:27
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Daniello85 » 27 mar 2008, 21:02

witam ładna sztuka, moze wpadniesz razem z solskierem na spot w kiwietniu na zamek grodziec

marcinelk13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1567
Rejestracja: 28 gru 2006, 12:05
Lokalizacja: ...

Post autor: marcinelk13 » 27 mar 2008, 21:04

bardzo ładna audiolka ! <ok> czy AAZ nie jest troche za słaby ? <ok>
...

Awatar użytkownika
mulczas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2008, 19:16
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: mulczas » 27 mar 2008, 21:24

marcinelk13 pisze:bardzo ładna audiolka ! <ok> czy AAZ nie jest troche za słaby ? <ok>
Troszkę tak, ale po małej operacji Solskiera i wszczepieniu trzpienia z Ducato moc się trochę poprawiła :mrgreen: Poza tym, takim autkiem lubie się lansować a nie gonić.

Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 27 mar 2008, 21:47

mulczas, fajna niunia, w końcu Piotrek pomagał w wyborze, jak dalej będzie pomagał w modach to może być tylko lepiej ;-)

noorbi

Post autor: noorbi » 27 mar 2008, 22:36

fajna jest, dbaj o nią i modyfikuj według uznania, baza wyjściowa jest bardzo dobra ;-)

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 27 mar 2008, 22:42

Ładna sztuka. Jak dla mnie to brakuje jej literki "I" w opisie siknika ale poza tym extra.

Sławek320
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 271
Rejestracja: 22 lut 2008, 21:31
Lokalizacja: Gryfice

Post autor: Sławek320 » 27 mar 2008, 22:43

<ok> No ładna czerwona B4

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 28 mar 2008, 07:41

marcinelk13 pisze:bardzo ładna audiolka ! czy AAZ nie jest troche za słaby ?
Arczizioom pisze:Ładna sztuka. Jak dla mnie to brakuje jej literki "I" w opisie siknika ale poza tym extra.
Juz wsadziłem w niego łapy i AAZ w tym momencie objedzie 1Z ;-) Dzisiaj zmeczymy centralny, kolega wypastuje auto bo jednak na zywo tego brakuje i bedzie malinka :-D

Awatar użytkownika
wolly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 733
Rejestracja: 21 wrz 2007, 21:33
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: wolly » 28 mar 2008, 08:13

super furcia <ok>

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 28 mar 2008, 09:10

Ładna laleczka, gratuluję zakupu, jakiś felunek fajny i będzie miodzio, a i tylną blendę pod kolor <ok> Dbaj dbaj takich tu tylko lubimy 8-) :mrgreen: <oki>

Awatar użytkownika
8S3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 579
Rejestracja: 15 lip 2007, 18:34
Lokalizacja: Bełchatów/W-wa
Kontakt:

Post autor: 8S3 » 28 mar 2008, 10:51

Ładnie się prezentuje. Miałem okazję jechać kiedyś jako pasażer w takim AAZ. W 4 osoby na pokładzie nawet nieźle szedł <ok> Nie wiem, czy tam turbo było zużyte, czy tak powinno być ale cały czas, przy przyspieszaniu było słychać świst turbiny. To ponoć oznaka, że turbo pada- tak słyszałem. U Ciebie też tak jest?
Były: 80 B3 1.6 D
80 B3 1.8 S
100 C4 2.0 E
Są: A6 C4 2.5 TDI automat
SPRZEDAM Coupe V6 https://audi80.pl/viewtopic.php?t=10880

Zablokowany

Wróć do „Archiwum starych zdjęć.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga