Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Problem ze światłami cofania i ośw. tab. rej.

Awatar użytkownika
Lord Nikon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2007, 23:49
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

[80 B4] Problem ze światłami cofania i ośw. tab. rej.

Post autor: Lord Nikon » 02 cze 2007, 00:23

Witajcie :!:
Mam problem z brakiem świateł cofania mimo że bezpieczniki i żarówki są dobre. :-/ Zastanawiałem się czy może problem jest w jakimś przełączniku, który jest podłączony do skrzyni biegów, który zatłacza światła, kiedy wrzucamy bieg wsteczny. Czy może ktoś wie gdzie znajduje się przełącznik przy skrzyni biegów włączający sygnalizację świetlną biegu wstecznego? Prawdę mówiąc nie bardzo się znam na tych sprawach wiec, jeśli ktoś może mi pomóc byłbym wdzięczny. Oprócz tego niewiadomo, dlaczego przestało mi świecić oświetlenie tablicy rejestracyjnej, (mimo, że schowek na rękawiczki świeci) - tu historia jest podobna, bo zarówno żaróweczki jak i odpowiadający za ich świecenie bezpiecznik w głównej skrzynce z bezp. (pod klapą) jest dobry. Czy oprócz skrzyneczki z bezpiecznikami pod maską silnika występują jeszcze jakieś bezpieczniki w innej części instalacji, które mogłyby odpowiadać za to, co mi się przytrafiło :?: Bardzo proszę o pomoc :!:
Ostatnio zmieniony 03 cze 2007, 15:06 przez Lord Nikon, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niech moc będzie z Wami"
Pozdrawiam
.:: Lord Nikon ::.
----------------------------------
Audi 80 B4 1.9 TDi 1Z 90 KM

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 02 cze 2007, 09:05

Ja bym w pierwszej kolejności sprawdził czy z kablami wszystko jest ok. Chodzi mi o kable idące do klapy bagażnika. Może coś się przerwało :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
radosny208
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 23 lut 2007, 09:24
Lokalizacja: krasnystaw

Post autor: radosny208 » 02 cze 2007, 10:08

nawet nie musi sie przerwac po lewej stronie klapy bagażnika biegnie wiazka kabli odkrec plastik podtrzymujacy wiązke i poruszaj kablem mi całkiem zgasłyt cofania i pozycyjne i centralny swirował rozciolem wiazke polutowałem kabelki założylem przewod cieplokurczliwy i smiga juz z pół roku

Awatar użytkownika
Bondek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 104
Rejestracja: 07 gru 2006, 23:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bondek » 02 cze 2007, 14:31

Problem z wiązką klapy - tak jak mówi poprzednik - chyba prawie wszyscy to już przerabiali, temat już był poruszany. Wytnij fragment przewodów w miejscu zginania przy zawiasie klapy i zastąp go nowym.
Pozdrawiam
Bondek ABK '93

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 02 cze 2007, 17:51

Nie wycinaj tylko rozetnij w mijscu uszkodzenia ( znajdziesz je ruszając przewodem przy właczonym świetle nie świecącym , jak podczas ruszania zacznie migać to znaczy że tam trzeba delikatnie rozciąć ) , zlutuj i zaizoluj , może być izolacja elektryczna samoprzylepna ( z termokurczliwą możesz mieć kłopot założyć )
AUDI SPORT

ROMAN
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 28 gru 2006, 12:05
Lokalizacja: świebodzice

Post autor: ROMAN » 03 cze 2007, 17:04

Tak jak napisał Bondek wymień kable od kostki aż przed tablicę rejestracyjną polutuj, zaizoluj i na 100% będzie wszystko działać. Przerabiałem to 2 dni temu i wszystko działa.
johny

Awatar użytkownika
Lord Nikon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2007, 23:49
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Lord Nikon » 03 cze 2007, 18:20

:-D Dzięki Panowie - dzisiaj otworzyłem klapę, wyciąłem przewody z popaloną izolacją, wlutowałem w to miejsce nowe kawałki przewodów, poizolowałem i... "...gra i śpiewa zespół Mewa!" :lol: Wszystko powróciło do normy i działa poprawnie tak jak powinno! I nie wydałem na to nawet złotówki, co pewnie u elektryka samochodowego pociągnęło by mnie po kieszeni. Jako laikowi, jeśli chodzi o elektrykę w Audi 80, wymyślił by mi pewnie spalony obwód, jakiś układ albo przekaźnik i skasował by mnie zdrowo, a tak dzięki "moim przyjaciołom z fan-forum Audi 80" ;-) zrobiłem to sam, nauczyłem się czegoś, no i zaoszczędziłem trochę złotówek. 8-) Jeszcze raz chciałem podziękować za pomoc - jesteście SuPeR Niezastąpieni :!: :!: :!:
"Niech moc będzie z Wami"
Pozdrawiam
.:: Lord Nikon ::.
----------------------------------
Audi 80 B4 1.9 TDi 1Z 90 KM

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 09 wrz 2007, 21:05

radosny208 piszesz ze centlany ci swirował... ja dzis tez mam problem z centlanym. mianowicie gdy wrzuce wsteczny i go wyrzuce centlany sie zamyka, miałem tez przypadki ze nacisnąłem stop i tez sie zamknął (wszystkie drzwi) dzien wczesniej wyciagałem boczek z tyłu kanapy od strony kierowcy i czytajac te forum zauważyłem zgodnosc ze mogłem uszkodzic te przewody które są tam schowane. czy to bedzie moja droga do rozwiazania problemu z centralnym?? Bo gdy wyjałem siedzisko tylnej kanapy to widziałem (chyba) komputer pokładowy ale nic w nim nie grzebałem tylko sprawdziłem w nim bezpiecznik.

pozdrawiam
LENIO )oooo(

zapraszam https://audi80.pl/b4-abk-sedan-by-lenio-vt29065.htm

poprzednia 80'tka wciąż w rodzinie, obecnie A4 B5 w quattro.

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 30 wrz 2010, 07:34

odgrzeje kotleta, mnie tez dopadlo. Powiedzcie mi czy z prawej strony (pasazera) tez ida jakies kable? Guma laczaca klape z nadwoziem jest, ale czy oplaca sie tam grzebac? Ew. czy jest jakas opcja rozpiecia (i gdzie) wiazki w bagazniku aby sobie ja wyciagnac na zewnatrz przynajmniej jedna stroną.
B3Q US/B5/B5Q/A3Q 8L
R5/R4 TDI/V6/R4 1.8T

Awatar użytkownika
gucia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 26 gru 2008, 21:03
Lokalizacja: Lębork

Post autor: gucia » 30 wrz 2010, 10:42

Ze strony pasażera tylko wężyk od centralnego zamka (jeśli posiadasz).
Przewody są rozłączne koło tylnej lewej lampy i wyciągasz splot przewodów.
Sławek

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 30 wrz 2010, 11:03

No to super, generalnie wszystkie kable idą pod jedną wtyczke? Cos tam próbowałem znaleźć te przewody ale ciemno zaczęło się robić. Rozpiąłem gume łączącą klape z nadwoziem i znalazełem brązowy kabel (dochodzi z klapy do gumy i tyle) gdzie on ma być podłączony? Czy po prostu reszta jego zyły zsunęła się w dół... :?:
B3Q US/B5/B5Q/A3Q 8L
R5/R4 TDI/V6/R4 1.8T

Awatar użytkownika
gucia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 26 gru 2008, 21:03
Lokalizacja: Lębork

Post autor: gucia » 01 paź 2010, 23:54

Jak możesz to walnij fotkę to będzie łatwiej ten problem rozwiązać. Nie za bardzo mogę skojarzyć o jaki przewód Ci chodzi.
Sławek

Awatar użytkownika
Bondek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 104
Rejestracja: 07 gru 2006, 23:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bondek » 02 paź 2010, 12:43

Witajcie
Aby wyjąć wiązkę, trzeba przy lewej lampie pod tapicerką bagażnika rozpiąć dwie wtyczki i przeciągnąć je przez otwór w karoserii; na ramionach klapy odpiąć plastiki trzymające wiązkę, w klapie porozpinać wszystko i wiązkę wyciągnąć też na zewnątrz. Te uszczelki na klapie i w rynience są takie że nie sposób tego zrobić inaczej.
Pozdrawiam
Bondek ABK '93

tuitop
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tuitop » 16 gru 2010, 00:50

Też mam u siebie problem z oświetleniem tablicy. Przewody od samych lampek aż do kostki znajdującej się pod tapicerką w bagażniku są sprawne. Bezpiecznik tez sprawny. Co może być?

Awatar użytkownika
Przemo80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1069
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:43
Lokalizacja: Białystok/Podlaskie

Post autor: Przemo80b3 » 16 gru 2010, 20:00

tuitop pisze:Też mam u siebie problem z oświetleniem tablicy. Przewody od samych lampek aż do kostki znajdującej się pod tapicerką w bagażniku są sprawne. Bezpiecznik tez sprawny. Co może być?
Spalone żarówki :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga