Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABT LPG]Spalanie+kopcenie

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Awatar użytkownika
Memento87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2008, 10:46

[80 B4 2.0 ABT LPG]Spalanie+kopcenie

Post autor: Memento87 » 07 gru 2008, 14:17

Witam, mam problem ze spalaniem w swoim Audi, a mianowicie spala mi 17/18 litrów gazu w trybie mieszanym, i dotego niesamowicie kopci białym dymem, kopcenia jest naprawde intensywne i do tego wydobywa sie dość dużo wody z wydechu ale słyszałem że to całkiem normalne. Byłem kilka razy na regulacji gazu (elektronicznej) i za kazdym razem szystko było ok, wymieniono mi mieszalnik od gazu lecz problem pozostał, próbowalem zmienić stacje z LPG lecz bez większych rezultatów i juz nie wiem czym to może być spowodowane... Może ktoś miał podobny problem? Dodam że autko ma automatyczną skrzynie.

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 07 gru 2008, 14:35

Jeżeli jest to biały dym, na zimnym silniku i jest go w miarę sporo to jest to norma.

Jednak należy jeszcze sprawdzić sondę bo przez nią może występować wysokie spalanie paliwa.

Jeżeli silniczek nie bierze oleju, odpala normalnie i pracuje równo to może być to zła regulacja LPG lub złe dobrania podzespołów.
KorNoLio

Awatar użytkownika
Memento87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2008, 10:46

Post autor: Memento87 » 07 gru 2008, 15:32

Silniczek pracuje normalnie, nie bierze oleju i odpala normalnie, a jesli chodzi o sonde to chyba wszystko jest Ok bo autko bylo podlaczone do komputera na regulacji gazu i wszystko byo Ok...

domin889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:37

Post autor: domin889 » 07 gru 2008, 19:00

ja miałem identyczny problem byłem u 3 gazowników i każdy go ustawiał i mowili ze teraz bedzie wszystko wporzadku i jak zawsze sie konczylo na spalaniu 18L gazu. Kolega mi polecił swojego znajomego co zakłada instalacje gazowe identyczne jak moją i jak odjął ręka spalanie spadło do 12L a na trasie koło 10L. W niektórych przypadkach takim jak moim to zależy tez nieraz od gościa co ten gaz ustawia.

Awatar użytkownika
Włodek899
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 224
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Włodek899 » 07 gru 2008, 19:11

Nie podałeś w swoim profilu skąd jesteś. :evil:
Gdyby np. ktoś chciał pomóc to może okazać się, że ty jesteś znad morz a on z gór :-/
A wracając do tematu to są "fachowcy" i Fachowcy.
Audifani znają Fachowców i mogą polecić ale każdy ma rozeznanie w swoim terenie :-|
AUDI 80 B4»ABT« 2.0 ┼Gaz┼
moja ślicznotka
moja była ślicznotka

Awatar użytkownika
Memento87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2008, 10:46

Post autor: Memento87 » 15 gru 2008, 18:01

Ja jestem z okolic Konina jesli to cos da. Znajomy podpowiada mi że może to być sonda lambda, ale na regulacji pokazywalo ze jest OK wiec juz sam nie wiem...

Awatar użytkownika
maciex
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 08 wrz 2008, 11:30
Imię: Maciek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 AAD+lpg
Lokalizacja: Konin

Post autor: maciex » 15 gru 2008, 18:09

Memento87 pisze:Ja jestem z okolic Konina jesli to cos da. Znajomy podpowiada mi że może to być sonda lambda, ale na regulacji pokazywalo ze jest OK wiec juz sam nie wiem...
na poznanskiej jest dobry gosciu od gazu przed stacja statoil

Awatar użytkownika
kilerek 23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2007, 16:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kilerek 23 » 15 gru 2008, 18:15

no więc spalanie spalaniem a co do tej wody z wydechu to obserwuj czy czasem ci płynu chłodniczego nie ubywa, bo to kopcenie na biało i woda z rury to raczej na uszczelke pod głowicą wygląda... pozdrawiam .
kilerek

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 15 gru 2008, 19:57

kilerek 23 pisze:no więc spalanie spalaniem a co do tej wody z wydechu to obserwuj czy czasem ci płynu chłodniczego nie ubywa, bo to kopcenie na biało i woda z rury to raczej na uszczelke pod głowicą wygląda... pozdrawiam .
Sorry ale piszesz bzdury, woda z rury i kopcenie a zimnym na biało to normalne zjawisko.
KorNoLio

Awatar użytkownika
Memento87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2008, 10:46

Post autor: Memento87 » 17 gru 2008, 10:51

Tez już słyszałem o tej uszczelce, ale płynu nie ubywa...

tunerek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 11 gru 2008, 18:10

Post autor: tunerek » 17 gru 2008, 11:09

Kopcenie z rury i woda to efekt spalania gazu( gaz sie spala i powstaje dwutlenek węgla i para wodna) Teraz mamy zimno po jezdzie para sie dosc szybko skrapla dlatego tyle tego.
Co do spslania to naprawde duzo zalerzy od gazownika bo nie którzy odłanczaja sonde. Najprawdopodobnie jest zle ustawiona. Jeszcze jedno pytanie jaką instalke masz sekwencje czy normalną??
Umnie w Leonie 1,6 jak ustawilismy zeby auto mialo kopa to brało tez cos kolo 17l, ale pozniej mu troszke mocy ujołem i palił w granicy 10l u mojej żony kolo 8 (lrzejsza noga). Jeszcze jedno pytanie ile pali na benzynce tyle samo czy wiecej. Jesli się nic nie zmieniło to masz cos nie tak instalka, a jesli więcej to sonda lambda sie popsuła.

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 17 gru 2008, 11:25

tunerek pisze:Kopcenie z rury i woda to efekt spalania gazu( gaz sie spala i powstaje dwutlenek węgla i para wodna) Teraz mamy zimno po jezdzie para sie dosc szybko skrapla dlatego tyle tego.
Co do spslania to naprawde duzo zalerzy od gazownika bo nie którzy odłanczaja sonde. Najprawdopodobnie jest zle ustawiona. Jeszcze jedno pytanie jaką instalke masz sekwencje czy normalną??
Umnie w Leonie 1,6 jak ustawilismy zeby auto mialo kopa to brało tez cos kolo 17l, ale pozniej mu troszke mocy ujołem i palił w granicy 10l u mojej żony kolo 8 (lrzejsza noga). Jeszcze jedno pytanie ile pali na benzynce tyle samo czy wiecej. Jesli się nic nie zmieniło to masz cos nie tak instalka, a jesli więcej to sonda lambda sie popsuła.
Nie uczcie na forum, przykręcania dawki ręcznie na oko, to nie jest traktor. A nawet przy traktorze czegoś takiego bym nie robił.

Dobrze by było, żeby takie posty były kasowane przez modów.

Instalacje reguluje się na analizatorze, lub kompem, zależy id samej instalacji, i prosiłbym, żeby nie pisać o regulacji na ucho.
KorNoLio

tunerek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 11 gru 2008, 18:10

Post autor: tunerek » 17 gru 2008, 11:39

To akurat ustawiał mi gazownik podczas montazu, z laptopem jezdzilismy i tak długo ustawiał aż byłem zadowolony. Tylko po miesiącu doszedłem do wniosku że za dużo pali.
Ps. Ja nie jestem głupi i nie wtykam palców do Gazu. Pozatym moje auto bylo zarejestrowane w nieczech a tam dostać Tuv na gaz to jest całkiem inna historia, niz w Polsce. Stąd wiem ze duzo Gazowników odłancza sondy, bo pierwwsze co robili to sprawdzali czy wszystko jest ok na Vagu, a później analiza spalin.

KorNoLio pisze: i prosiłbym, żeby nie pisać o regulacji na ucho.
Ja nigdzie nie widze zebym cos ustawiał na ucho Ale jesli myslisz ze da sie sekwencje??

Jeszcze jedno odnosnie tematu nie straj sie za bardzo zubażać mieszanki bo jesli bedzie za uboga to ci może powypalać zawory lub tłoki bo wrosnie temperatura spalania.

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 17 gru 2008, 12:58

Jeszcze jedno odnosnie tematu nie straj sie za bardzo zubażać mieszanki bo jesli bedzie za uboga to ci może powypalać zawory lub tłoki bo wrosnie temperatura spalania.
Tutaj napisałeś z sensem. Co do sekwencji to bez kompa nic nie zdziałasz.

Z twojego wcześniejszego postu wywnioskowałem, że robisz to na oko.
tunerek pisze:Umnie w Leonie 1,6 jak ustawilismy zeby auto mialo kopa to brało tez cos kolo 17l, ale pozniej mu troszke mocy ujołem i palił w granicy 10l
KorNoLio

tunerek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 11 gru 2008, 18:10

Post autor: tunerek » 17 gru 2008, 13:10

To tylko zależy od gazownika, czyli czy chce miec kase czy klijęta tam gdzie ja matowałem tak dlugo ustawiali az było ok(4h)- tylko regulacja zemną na pokładzie.
Sory za ortografie. ale to nie była nigdy moja dobra strona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga