Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.0 Coupe] Amortyzatory tył

ODPOWIEDZ
Bananrnr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:25
Lokalizacja: Ruciane-Nida/Wa-Wa

[2.0 Coupe] Amortyzatory tył

Post autor: Bananrnr » 15 paź 2011, 14:57

Witam.
Mam kilka pytań do Was i mam nadzieję ktoś pomoże...
1.Czy orientuje się ktoś może jakie amortyzatory pasują do Audi 80 B4 Coupe 2.0 95r. chodzi mi konkretnie o to czy można zamontować np od innego samochodu lub modelu Audi. Powiem szczerze, że ponad 200zł za sztukę mnie akurat w tym momencie trochę przeraża wiadomo brak odpowiednich funduszy ;/??!!
2. Czy sprężyny od zwykłej B4 będą pasowały na tył do mojej Audi?
AAA i mam w sumie jeszcze jeden problem ze sprężynami z przodu otóż mechanik parę dni temu sportowe sprężyny na przód ale strasznie mi osiadł i jest problem z jazdą bo są za nisko i ocierają o oponę możliwe że są już mocno wyeksploatowane ale nie wiem czy może jak np bym je odwrócił (mechanik mi wstawił tak, że napisy mam do góry nogami) i nie wiem czy może to nie jest przyczyną tego, że tak teraz się dzieje...???
Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
zserty
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 929
Rejestracja: 08 kwie 2007, 16:17
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: zserty » 16 paź 2011, 10:45

Nie wiem jakie masz te sprężyny ale prawdopodobnie mechanik założył je dobrze. Oryginalne też są jakby do góry nogami. Napisy są odwrócone i na górze, a to wszystko po to aby oznaczenie w postaci kolorowych znaczków były na dole i były widoczne.
Co do odwracania sprężyn to nic Ci to nie da. Jak jest za nisko to możliwe, że te sprężyny nie są od tego auta.
Co do amortyzatorów to powiedz jakie masz auto? Quattro czy nie?
Muszę Cię zmartwić ale nie znajdziesz raczej tańszych amortyzatorów, chyba że jakiś chłam. Nie wiem, bo nawet nie rozglądałem się za czymś w takich cenach. Wstawisz ścierwo i będziesz później wymieniał na nowe i płacił na nowo.

IMO Zakładanie "sportowych" sprężyn do cywilnych amorów to jak marchew w butonierce.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 16 paź 2011, 13:49

cizko wrzucic jakies amortyzatory od innych modeli samochodow, ja gdzies mam H&R uzywane do coupe w osce, a co do sprezyn z przodu, to opona ociera o sprezyne czy o blotnik? jezeli o opone to dziwne bo mozesz miec za niskie ET felgi, badz rzeczywiscie sprezyny nie sa dedykowane do b4

Bananrnr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:25
Lokalizacja: Ruciane-Nida/Wa-Wa

Post autor: Bananrnr » 16 paź 2011, 17:33

Jak kupowałem sprężyny to kolo co mi sprzedawał mówił, że miał je założone w Cabrio bez Quattro. No ale głowy to sobie uciąć nie dam więc może naprawde są one dedykowane do innego modelu. Trudno albo założę stare oryginalne chyba, że może znajdę coś w najbliższym czasie w przystępnej cenie....
Co do mojego modelu to nie mam Quattro. Mam zwykłe 2.0 115 KM.
Kolczat a sprawdziłbyś czy masz te amory i jak coś czy są w miare w dobrym stanie i jak coś ile byś sobie zażyczył za nie?
Z góry dzięki za pomoc!!!

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 16 paź 2011, 17:38

amory sa u kumpla, papaj ma nick tutaj na forum, ja je kupowalem w komplecie przod i tyl z coupe, do cabrio moglem zaadoptowac tylko przod wiec rok na nich pojezdzielm i na wiosne szuan je wzial i jezdzil na nich chyba caly ten sezon, a ten tyl nie byl zakaldanay juz od zeszlego roku od czerwca, sciagniete byly od Kazi_2005 i leza i sie kurza, dla mnie stan jest dobry bo to sportowy amor o skroconym skoku dobrej marki, jednak papaj stiwerdzil ze woli nowe i temu ich nie wzial do siebie... ja za nie chcialem od papaja 150pln za pare, wiec jak Ci takie cos pasuje to moge do niego skoczyc spakowac i wyslac jak dorzucisz na wysylke
pozdro

Bananrnr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2008, 13:25
Lokalizacja: Ruciane-Nida/Wa-Wa

Post autor: Bananrnr » 16 paź 2011, 18:44

Kolczat jak coś odezwę się na prv do Ciebie w sprawie tych amorów możliwie jak najszybciej, pewnie jeszce dziś...A mam jeszcze jedno pytanie czy sprężyny tylne od b4 zwykłej będą pasowały do mojej Coupetki??? Kurde chę to zrobić tak żeby miało jakiś wygląd no ale najważniejsze jest prowadzenie auta a fundusze mam jednak trochę ograniczone....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga