Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[8G 2,6 ABC] Jakie dobrać amortyzatory do sprężyn KAW

ODPOWIEDZ
Marek_ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 16 sie 2011, 12:36
Lokalizacja: Józefów

[8G 2,6 ABC] Jakie dobrać amortyzatory do sprężyn KAW

Post autor: Marek_ABC » 16 wrz 2011, 09:04

Zakupiłem do mojej cabrio v6 sprężynki:

http://www.fahrwerke.de/springkit/audi/ ... 8g/a-6585/

Ponieważ amortyzatory mam nówki, zamontowałem na nie sprezynki no i niestety ale tym autkiem nie da sie jeździć. Może orientujecie sie jakie amorki tu przypasują aby troche podnieść komfort?
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2011, 12:59 przez Marek_ABC, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
chybo101
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1454
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:40
Lokalizacja: Chotomów

Post autor: chybo101 » 16 wrz 2011, 09:24

Marek_ABC pisze:autkiem nie da sie jeździć. Może orientujecie sie jakie amorki tu przypasują aby troche podnieść komfort?
A konkretnie co jest nie tak? I co nazywasz komfortem ?

Aha i popraw temat.

Marek_ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 16 sie 2011, 12:36
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Marek_ABC » 16 wrz 2011, 10:38

Faktycznie, niezbyt dokładnie opisałem problem.
A konkretnie co jest nie tak?
po
1. Autko siadło około 9-10cm - przód
2. Po opuszczeniu samochodu na koła, sprężyny ścisnęły sie do tego stopnia , że tworzą niemalże 'walec' - odległóść między zwojami sprężyn to ok. 4-5mm.

Jazda tym samochodem wygląda tak, że zjeżdżając z podjazdu na asfalt (różnica poziomów ok 3cm) słysze 'walnięcie' zupełnie jakbym nie miał zawieszenia. Tego co dzieje się podczas jazdy po mieście chyba nie musze opisywać - na każdej, nawet delikatnej nierówności, zwoje sprężyn walą o siebie (jestem tego pewny bo zaznaczałem je farbka). Luzów w zawieszenie nie mam, ponieważ wymieniłem: silentblocki, sworznie, łączniki, końcówki drążków, wahacze, łozyska na amortyzatorach. Wszystko TRW, Lemforder, Meyle. To nie jest moje pierwsze autko z modzonym zawieszeniem i wiem jak powinna wyglądać jazda takim samochodem, na codzień jezdze passatem na weitecu 6cm i jestem bardzo zadowolony. Jakieś sugestie? Amortyzatory to sachs.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 16 wrz 2011, 17:01

no tu nie ma co doradzac, auto siadlo na odbojach i tyle, nie ma amortyzacji bo amor jest scisniety do samego konca, mozna probowac kupic jakis amor ze skroconym skokiem, ale nie liczylbym na mega poprawe... takie zabawki sa do samochodow ktorych uzywa sie zeby dojechac na zlot, a nie do jezdzenia na codzien, niestety taka prawda

Marek_ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 16 sie 2011, 12:36
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Marek_ABC » 17 wrz 2011, 10:09

auto siadlo na odbojach i tyle, nie ma amortyzacji bo amor jest scisniety do samego konca, mozna probowac kupic jakis amor ze skroconym skokiem, ale nie liczylbym na mega poprawe
Tyle to i ja wiem, nie licze na mega poprawe ale wiem, że może byc lepiej. Szukam amortyzatorów zbliżonych charakterystyką do tych KAW tylko dlatego bo nowe kosztuja 500euro wiec licze ze znajde cos podobnego za mniej banknotów.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 17 wrz 2011, 10:49

_uwaga

Awatar użytkownika
chybo101
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1454
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:40
Lokalizacja: Chotomów

Post autor: chybo101 » 17 wrz 2011, 11:10

Marek_ABC pisze: kosztuja 500euro
Kosztują tyle ile powinny do takiego obniżania.

Marek_ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 16 sie 2011, 12:36
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Marek_ABC » 17 wrz 2011, 12:51

chybo101 pisze:
Marek_ABC pisze: kosztuja 500euro
Kosztują tyle ile powinny do takiego obniżania.


..a czy ja powiedziałem, że nie powinny tyle kosztować? Może prosiłbym o odpowiedzi bardziej związane z tematem, a nie łapanie za słówka. Załozyłem temat bo liczyłem na pomoc w znalezieniu tańszego rozwiązania, czy cos w tym złego? Kurcze ludzie, każdy z Was kupuje nówki zestawy po 550euro? Bo czytając forum widze, że jednak większośc jedzie na używkach w przeróżnych konfiguracjach.

[ Dodano: 2011-09-17, 12:58 ]
Dostałem wiadomość na pw od kolegi z forum z moich okolic, że podrzuci mi używane bilsteiny do przymiarki. Jak widać mozna odpowiedzieć w temacie na temat nie robiąc offtopicu.

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 18 wrz 2011, 14:24

Marek_ABC, ja mam z tyłu amorki K.A.W. i są lepsze od Koni. Regulacja jest od betonu, do komfortu. Jeżdżę na nich ponad dwa lata. Na początku na zawieszeniu -40H&R, a teraz na czymś podobnym co zakupiłeś. Ale komfortu to i tak nie zaznasz... Jak założę koła to możemy się ustawić i porównamy jak się jeździ.

Marek_ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 16 sie 2011, 12:36
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Marek_ABC » 19 wrz 2011, 09:23

ATLAS Najchetniej oczywiście kupiłbym amorki kaw gdyby tylko ktoś miał do sprzedania używane w dobrym stanie. Chętnie ustawiłbym sie z Toba, nawet nie tyle zeby porownać jak sie jeździ ale obejrzeć Twoje autko bo jka narazie tylko mijałem Cie na mieście ze dwa razy. Wracając do tematu dzis będe mial bilsteiny, wieczorkiem jak dam rade napisze co z tego wyszło.

[ Dodano: 2011-09-19, 23:09 ]
...z tymi amortyzatorami to wyszło na to, że audi urosło najprawdopodobniej do tych ~75mm obniżenia, no i przede wszystkim zwoje sprężyn nie wala juz o siebie, a jazda stała sie przyjemniejsza. Jak dla mnie to jest mega poprawa. Narazie tak zostaje - czyli sprężyny KAW i amorki Bilstein. Jednak w dalszym ciągu zainteresowany jestem, kupnem amortyzatorów KAW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga