Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT] nowe amortyzatory Kayaba nie pasują ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomek83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 303
Rejestracja: 04 lis 2011, 09:53
Lokalizacja: Toruń

[B4 ABT] nowe amortyzatory Kayaba nie pasują ?

Post autor: tomek83 » 26 paź 2013, 18:09

Zakupiłem do swojej 80-tki B4 ABT nowe amortyzatory tylne f-my Kayaba (nr katalogowy 441083) i dzisiaj w wolnej chwili postanowiłem je zamontować. Czekała mnie jednak niespodzianka. Wyjąłem i rozebrałem kolumnę, po czym okazało się że:

- w oryginalnych amortyzatorach (są to jeszcze Boge z 94 roku) występują inne elementy niż w tych Kayaba. Główny problem to np. dolne mocowanie amortyzatora - w oryginale jest ono gumowe i płaskie, w KYB jest taka jakby wystająca tuleja metalowa i ni w ząb nie wiadomo co z tym zrobić :-/

Wydawało mi się że to renomowana firma, ale chyba więcej tego nie kupię - jak wymieniałem rok temu w A4 stare amory tylne na nowe sachsy - to nie było żadnego problemu, Plug & Play. Ma ktoś może doświadczenia z tą (niby) renomowaną firmą ?

Dodam że tej samej f-my kupiłem sprężyny, ale te akurat są identyczne, więc problemu nie ma.

Awatar użytkownika
darecki2010
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 18 paź 2010, 11:41
Lokalizacja: LCH

Post autor: darecki2010 » 17 lis 2013, 18:11

Mam takie założone i nic sie nie dzieje.z tymi wystajacymi tulejkami nic nie robiłem :-P .dobrze trzymają się na zakretach i to mnie cieszy :lol:

zbikus13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 07 mar 2012, 19:36
Lokalizacja: zebrzydowice

Post autor: zbikus13 » 31 gru 2013, 18:27

Ta tuleja jesli wchodzi w mocowanie to tak powinna być . Tylko musisz zobaczyć w którą stronę ma wystawać. Z tego co pamiętam to wystająca częścia na zewnątrz. A ze sie różnią KAYABA wizualnie od innej firmy to tak czesto własnie ta firma ma , co nie wpływa na to ze to dobra firma jak darecki2010 napisał :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga