Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80/b4/AAZ]Pływa po wymianie poduszek amora!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bolek249
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2008, 19:38
Lokalizacja: Bytom

[80/b4/AAZ]Pływa po wymianie poduszek amora!

Post autor: bolek249 » 16 lis 2009, 21:40

Witam. Ojciec wymieniał siostrze poduszki amorów i łączniki stabilizatora (1.9 td) Dziś siostra zadzwoniła wołąjąc o pomoc , że niby biegi nie wchodzą - przyjechałem i okazało się że przegub + zwrotnica "ześlizgnęły" się z półosi. Po usunięciu awarii zostałem zaszczycony jazdą próbną. Tylko zamiast rundki niunią uraczono mnie rejsem w stylu katamaran ;D Przekroczenie 20km/h = kalectwo + złomowanie. Dziś już za późno było na jakiekolwiek interwencję więc zabiorę się za to dopiero w sobotę. Ale jeżeli ktoś ma pomysł na to , co ten magik mógł tam spiep...ć to wołam o pomoc. P.S. Wahacze , łączniki , końcówki itd... podokręcane. Sprężyny prawidłowo osadzone. A luzy na kielichach... ehhh Tragedia !!! Piszcie co tym myślicie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez bolek249, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 16 lis 2009, 21:58

Popraw nazewnictwo tematu zgodnie z regulaminem bo poleci do kosza.

Może zbieżność została dość mocno przestawiona Ja jak kiedyś podczas jakiejś wymiany poprzestawiałem zbieżność to wsiadając pierwszy raz za kółko myślałem że gumę złapałem bo auto tak fatalnie się prowadziło. Miałem również wrażenie jakby kierownica miała luzy. A to wszystko przez zbieżność.

Awatar użytkownika
bolek249
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2008, 19:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: bolek249 » 16 lis 2009, 22:29

Labiel pisze:Może zbieżność została dość mocno przestawiona Ja jak kiedyś podczas jakiejś wymiany poprzestawiałem zbieżność to wsiadając pierwszy raz za kółko myślałem że gumę złapałem bo auto tak fatalnie się prowadziło. Miałem również wrażenie jakby kierownica miała luzy. A to wszystko przez zbieżność.

Też tak myślę. Ale niepokoji mnie ten luz na kielichach i fakt że rozpędzenie tegoż pojazdu do 20km/h to naprawdę nieprzyjemne ryzyko. Zapytam jeszcze ojca jutro czy nie kombinował czegoś z tymi poduszkami bo wcześniej marudził ze są mniejsze od tych starych ( pewnie stare już się "splaszczyły" i stąd różnica) siostra nopomknęła mi tylko że chyba coś obcinał tam , a on sam śpi. Tylko czy oprócz złego osadzenia sprężyny można coś spartolić przy składaniu McPershona ??

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 16 lis 2009, 23:01

bolek249 pisze:Zapytam jeszcze ojca jutro czy nie kombinował czegoś z tymi poduszkami bo wcześniej marudził ze są mniejsze od tych starych
Fakt, trzeba by było to najpierw wyjaśnić. Bo jeśli są włożone jakie inne/złe poduchy które nie leżą w kielichach tak jak powinno to nigdy to nie będzie dobrze chodzić.

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 17 lis 2009, 09:45

nie odpowiednie poduchy ? ciezko chyba sie pomylic w zakupie zlych chyba ze w sklepie cos wcisneli zlego druga sprawa to pewnie zostaly odkrecone zwrotnice przy wymianie poduch itp a wtedy na 100% ustawienie geometri poszlo w las ja juz sie nauczylem ze by zwrotnic nie ruszac i wtedy problemu nie ma

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl