Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 2.3 NG] Problem z wysokoscia zawieszenia - jak to rozwia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzys_33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Newcastle
Kontakt:

[B3 2.3 NG] Problem z wysokoscia zawieszenia - jak to rozwia

Post autor: krzys_33 » 19 paź 2014, 13:47

Witam forumowiczów :)
Pisze nowy temat gdyz istniejacych jest juz sporo do przeszukania plus nie do konca moge znalezc problem jaki wystepuje u mnie...
otóż zakupilem swoje qpejke pod koniec lutego i autko bylo juz obnizone o 40mm przod i tyl. Niestety tyl siedzi duzo nizej i nie wiemteraz czy to wina kiepskich sprezyn ktore juz sie wyrobily? Dodam w tym momencie ze farba ze sprezyn juz odeszla a przy podnoszeniu i opuszczaniu strasznie skrzypia!!! Przod raczej jest ok a poniewaz jak dlugo szukam to widze ze do kupienia sa tylko zestawy 4 sprezyn...
Czy w takim wypadku da sie cos zrobic zeby nie musiec wymieniac wszystkich, a jesli juz to co z tym mitem odnosnie opadania tylu bardziej jesli wybierze sie sprezny o tym samym obnizeniu na przod i na tyl?
Gdzies kiedys wpadlo mi w oko i teraz nie moge tego nigdzie odnalezc ze jak sie zastosuje sprezyny od innego modelu to mozna wtedy auto albo podniesc albo opuscic?Czy to prawda i jakie wtedy bym musial szukac do siebie?
Dziekuje juz teraz za wszelkie podpowiedzi.

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 19 paź 2014, 20:05

Sprężyny trzeba dopasować do wersji nadwozia i silnika. Jeśli kupisz np. sprężyny od 4garków i wrzucisz je do audi z v'ką to siądzie bardziej niż producent przewidział. Cięższy motor dociąży mocniej sprężyny. Pewnie o tego rodzaju kombinacjach czytałeś. Jeśli nie jesteś w stanie odczytać oznaczeń ze sprężyn nie dojdziesz czy siadły z czasem, czy są od innej wersji itd.
Jeśli chcesz unieść tylko tył żeby wizualnie wyglądało auto lepiej polecam amory z regulacją wysokości talerzyka.
Miałem też taką sytuację, springi -40/40 a tył usiadł mocniej. Wyrównałem na talerzykach i jest ok.

Awatar użytkownika
krzys_33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Newcastle
Kontakt:

Post autor: krzys_33 » 22 paź 2014, 18:56

Wyczytalem na forum golfa ze ludzie podkladali jakies tulejki albo gumy zeby podniesc tyl bardziej... czy to mozliwe jest przy audi,czy ma to wogole jakis sens no i bezpieczenstwo przede wszystkim?
Ja mysle o takich sprezynach - http://www.ebay.co.uk/itm/400771397205? ... EBIDX%3AIT

Czy beda dobre i czy jesli tyl usiadzie to czy mozna to jakos podniesc?Chociazby gumowymi podkladkami...?

bigben
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 08 sie 2011, 20:18

Post autor: bigben » 28 paź 2014, 21:37

Nie polecam gumowych podkładek. Będziesz osłabiał sprężynę w nierównomierny sposób.

Ja założyłem miesiąc temu zestaw 60/30 i jest równo (praktycznie nowy), jak by był 40/40 to tył by też siedział niżej.

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 28 paź 2014, 22:04

Jeśli nie pchasz nic pomiędzy zwoje sprężyny to taki manewr będzie bezpieczny. Też rozważałem dotoczenie krążka z tworzywa i podłożenie go pod sprężynę.

Awatar użytkownika
krzys_33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Newcastle
Kontakt:

Post autor: krzys_33 » 10 lis 2014, 21:00

Po przerwie...
Zakupilem juz nowe sprezyny :) Teraz potrzebuje tylko czasu zeby zalozyc i zobaczyc co z tego wyjdzie....
c.d. po wykonanym zabiegu ;)...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga