Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All b3,b4] Sportowe zawieszenie po opuszczeniu na koła

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

[All b3,b4] Sportowe zawieszenie po opuszczeniu na koła

Post autor: ignac112 » 02 sie 2012, 19:38

Siemanko, mam sprężyny ap sportfahrwerke do swojego gruza jakim jest 80 b4 abt. Mam problem z tymi sprężynami, ale nie wiem czy to problem czy tak ma być. Spójrzcie na zdjęcie poniżej:
Obrazek
Chodzi mi o przednie sprężyny, widzicie, że zwoje są różnie rozłożone. Na dole ściśle, na górze już nie. Jak opuszczę auto na podłogę po to te dolne zwoje ściskają się tak, że jeden leży na drugim (stykają się chyba nawet mocno) górne zwoje nieznacznie się uginają. Tak ma być czy sprężyny to dziadostwo?

Dregan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1628
Rejestracja: 20 maja 2007, 00:48
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 JS
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Post autor: Dregan » 02 sie 2012, 22:10

chyba tak mają być ale poczekajmy na mądrzejsze głowy :D

Awatar użytkownika
PuSzEk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 502
Rejestracja: 22 sty 2011, 21:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PuSzEk » 04 sie 2012, 18:32

tą są sprężyny progresywne, też nie dawno zakładałem u siebie tej firmy AP i mam je założone tak, że zwoje gęściej ułożone są u góry, poczytałem o tym na różnych forach i wyszło na to, że tak mają być założone jak u mnie, bo niestety w instrukcji nic nie pisało na ten temat
I u mnie zwoje nie nachodzą na siebie, może też być tak że nie sa to dedykowane sprężyny do twojego silnika i dlatego bardziej się uginają spierając się na sobie

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 04 sie 2012, 22:02

A widzisz, u mnie gęściej założone były na dół bo inaczej nie mogłem ich wpasować. Zrobię jeszcze jedno podejście, bo chciałbym, żeby poszła w dół, bo teraz jest strasznie wysoko, ale nie chcę robić gleby do samej ziemi, bo u mnie drogi na to nie pozwalają (takie koleiny, że auta na seryjnym zawieszeniu potrafią przywadzić tu i ówdzie) :-D

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 04 sie 2012, 23:24

PuSzEk pisze: może też być tak że nie sa to dedykowane sprężyny do twojego silnika i dlatego bardziej się uginają spierając się na sobie
Na pewno nie. ABT jest lekkim silnikiem i na pewno nie obciąża zbytnio sprężyn...

Awatar użytkownika
PuSzEk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 502
Rejestracja: 22 sty 2011, 21:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PuSzEk » 05 sie 2012, 14:01

Bastek pisze:
PuSzEk pisze: może też być tak że nie sa to dedykowane sprężyny do twojego silnika i dlatego bardziej się uginają spierając się na sobie
Na pewno nie. ABT jest lekkim silnikiem i na pewno nie obciąża zbytnio sprężyn...
Aaaaa nie doczytałem, że do ABT, więc faktycznie odpada to, może spróbuj założyć "poprawnie" a jak tylko tak podejdzie jak jest to wygląda na to, że z jakiegoś słabego materiału są i może tak się ubiły, sam teraz nie wiem... dziwne to troche :-/

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 05 sie 2012, 18:14

Zawias wygląda prawidłowo, ale skoro sterczy jak koza to zestaw pochodzi z V6.

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 05 sie 2012, 19:19

ATLAS pisze:Zawias wygląda prawidłowo, ale skoro sterczy jak koza to zestaw pochodzi z V6.
na starym zawiasie jest wysoko, a właśnie problem mam z obniżeniem, bo jak opuszczę auto to te gęste zwoje leżą na sobie, a mi się wydaje, że niepowinny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl