Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ALL] TA TECHNIX sprężyny.

ODPOWIEDZ
SZKODNIK82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 120
Rejestracja: 04 kwie 2008, 19:01
Lokalizacja: KęTRZYN

[B4 ALL] TA TECHNIX sprężyny.

Post autor: SZKODNIK82 » 08 gru 2011, 14:18

Witam,

Możęcie mi coś powiedzieć na temat tej firmy, bo zastanawiam sie nad zakupem sprężyn właśnie tej firemki.

Pozdrawiam

Pitras

Post autor: Pitras » 08 gru 2011, 16:16

To pewnie będzie coś podobnego do MTS technik. Ja jeżdżę na takich od lutego. Zrobiłem na nich ponad 15k km i mogę je polecić.

perwol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2010, 18:38
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: perwol » 05 sty 2012, 00:02

Ta technix i inne podobne wytwory nie nadaja sie po jezdzenia. Auto podskakuje na tym jak wqurwiony pingpong :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 05 sty 2012, 12:22

tym sie charakteryzuje sportowy twardy zawias, nie uznawalbym tego za wade...

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 05 sty 2012, 15:46

Kolczat pisze:tym sie charakteryzuje sportowy twardy zawias, nie uznawalbym tego za wade...
Tak, ale od nas z forum mało kto szuka zawiasu do sportu :) dotychczas najwygodniejszym gwintem jaki sprawdziłem jako pasażer był Supersport u Igora w cabrio. Jeździ się jak na serii. Ja bym wolał mieć miękko niż ping-pong :)

Co ciekawe tak samo wygodnie się jeździ na gwincie TA Technix w BMW e39 serii 5, czyli w dużej limuzynie. Oraz w beemkach "trójkach".

Kumple śmigają na takim ustawieniu:
Obrazek
Co ciekawe te trzy beemki mają gwint TA. Chciałbym by moje cabrio tak fajnie resorowało jak którekolwiek z tych bmw.
e36 miało gwint FK i był słabszy niż TA jeśli chodzi o wygodę. W e46 był kit, a teraz mimo iż jest 4cm niżej niż na kicie to wygoda została taka sama.
Obrazek

Żywotność tych gwintów jest słaba, a w bmw tylne zawiasy są za miękkie (jak 100% seria). Ale w cenie do 1000zł za nowy komplet na obie osie to rewelka. Nie wiem czy w audi podobnie się spisują, bo nie znam nikogo kto ma taki gwint.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 06 sty 2012, 14:30

to ja Ci powiem tak, jezdzilem od Harrego cabrioletem i jak wiesz jest tam regulacja, Harry jezdzil u mnie i moze nie jest to samo, ale jest w miare komfortowo, no wiec ja nie narzekam na pingpongowanie, ktore doswiadczylem u Dydo, co mi ewidentnie przeszkadzalo... tylko! jedno ale, otoz zalezy kto co pinpongowaniem nazywa, kumpel w pasku b5ipol ma TA gwint przod tyl, w lato bylo twardo, ale wahacze gorne wbijaly sie w bude z obnizenia, teraz w zime na podniesionym zawiasie jest wygodnie, bardziej miekko niz u mnie, ale wiadomo ze jest wiekszy skok amortyzatora, tak wiec do firmy TA mam zaufanie, wlasnie z powodu tego co napisales ze komplet przod tyl kosztuje 1000pln, nie wiem jakie dosiwadczenia z sportowymi zawieszeniami ma kolega perwol, ale wydaje mi sie ze sprezyny od jamex'a i TA sa mega podobne, a nawet TA bym uwazal za ciut lepsza firme i nie odczulem swego czasu, uzywajac tych sprezyn aby auto bylo za twarde, jedyna twardosc zawiasu jaka odczulem na tylku byl wlasnie Dydowy KW, gdzie moim zdaniem byl zalany za gesty olej do wkladu, pozatym jezdzilem wczesniej na sprezynach od H&R i wielkiej roznicy zmian komforu nie odczulem pomiedzy progresywnym zawiasem H&R a zwykla sportowka Jamex'a, roznica byla po zmianie wkladow na sportowe H&R, gdzie auto naprawde stalo sie twardsze, ale milo twarde, a nie jakby jezdzace na odbojach....

Awatar użytkownika
jacekku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 331
Rejestracja: 17 gru 2009, 11:00
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: jacekku » 06 sty 2012, 15:37

Wiesz ja mam amorki ta-technix a sprężyny kw i dyby mi któraś pękła czy coś to brałbym właśnie tej firmy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga