Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2,8 AAH] w planie zmiana zawieszenia

ODPOWIEDZ
Bart
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 04 maja 2007, 10:44

[B4 2,8 AAH] w planie zmiana zawieszenia

Post autor: Bart » 23 sty 2008, 23:49

Witam,

W najblizszym czasie bede musial wymienic amortyzatory, napewno tylne, choc nie wykluczone ze przod tez.

Przeszlo mi przez mysl zeby przy okazji zmiany amortyzatorow obnizyc go troche, max -40 choc obawiam sie ze moglo by to byc za nisko. Bo nie chcial bym zeby przy parkowaniu na chodniku auto mi obcieralo o kraweznik.

No i pozostaje jeszcze kwestia amorkow, z tego co sie orientuje, to normalne amorki powinny dac rade dobrze pracowac z zawieszeniem do -40... przyznam szczerze ze na jakies wymyslne zawieszenie w stylu gwintowane itp mnie nie bardzo stac, i najchetniej zakupil bym w miare dobry i w rozsadnej cenie komplet amorki + sprezyny obnizajace o max -40 (moga i obnizac o mniej). Na allegro sporo znalazlem zestawow GT Cupline... ale jakos nie ufam tej firmie, jesli ktos ma jakies spostrzerzenia/opinie o tej firmie chetnie bym wysluchal.

No... to wracajac do tematu amorkow... opinii wiele czytalem/slyszalem, gazowe, olejowe gazowo olejowe... za twarde/za miekkie itp... wiec zapytam tylko o firme ktora polecacie bo chyba zdecydowany jestem na gazowo olejowe, jesli dobrze kojarze sa posrednie miedzy olejowymi i gazowymi, czyli daja srednia twardosc :)

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 24 sty 2008, 17:09

Co do zawieszeń GT Coplina, to nie mam żadnych zastrzeżen miałem okazje jeździć paroma autami z takim zawiasem i sam miałem dwa auta na ich amorkach plus springi weiteca (w inne nie wierze :-P ) co do amorków GT Couplina to jestem z nich bardzo zadowolny, są wystarczająco sztywne i dobrze tłumią (oczywiście mowa o gazowych) co do wytrzymałości to nie miałem okazji wytestować ich na wiecej jak 60tyś km bo sprzedałem auto ale po tym przebiegu (60tyś km w 8 miesiecy przey glebie -80mm) po sprawdzeniu w stacji diagnostycznej nie wykazywały wiekszego zurzycia. Moja ocena w skali 0 do 10 to 8pkt. POLECAM przystpena cena i dobra jakość, nie wiem tylko co do spreżyn tej formy ale przypuszczam ze również są dobrej jakości. <ok>

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 25 sty 2008, 13:07

Przy obniżaniu wszystko zalezy od typy sprężyn ( progresywne, o stałej twardości). Ja miałem sprężyny -40 o stałym skoku i normalne amorki sprawdzały sie, kolega ma -20 progresywne i zwykłe amorki sa za długie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga