Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.0ABK]Z przodu springi -40 z tyłu seria - można tak??

Fugi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:31
Lokalizacja: Kraków Małopolskie

[2.0ABK]Z przodu springi -40 z tyłu seria - można tak??

Post autor: Fugi » 17 paź 2011, 19:46

Witam. Założyłem do Audicy sprężyny -40/40 na seryjne amory. Wszystko było spoko, ale ostatnio założyłem też LPG i auto siadło z tyłu -5cm może więcej. przy pełnej butli czasem ocieram wydechem(na progach), a w niedługim czasie możliwe że będę używał auta do transportu osób i niestety ale muszę podwyższyc tył.. i tu moje pytanie .Czy mogę z przodu zostawic -40 a na tył wrzucic z powrotem seryjne amory? i tak bedzie niżej z butla(53L). Jak się będzie jeździło?i czy nie będzie mi uciekał tył? zmieniając sprężyny tylko z tyłu nie muszę ustawiac znowu zbieżności? proszę o odp z góry dzięki <piwo>

A Audi siedzi tak:

Obrazek

Pitras

Post autor: Pitras » 17 paź 2011, 20:18

Jakbyś miał sportowe amortyzatory to mógłbyś sobie na nich podnieść sprężynę. Myślę, że spokojnie możesz dać seryjne sprężyny na tył, chociaż nie wiem jak to będzie wtedy wyglądać. Co do geometrii, to jeśli z tyłu jest belka tak jak w B3 to na tyle geometrii się nie ustawia.

Fugi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:31
Lokalizacja: Kraków Małopolskie

Post autor: Fugi » 17 paź 2011, 20:39

Jak będzie wyglądało to mniej więcej wiem. na serii tył dużo lepiej wyglądał , tylko przód mi się nie podobał, później po obniżeniu tył trochę niżej zszedł niż przód(ale nie było aż tak tego widac), po założeniu gazu i po ułożeniu się sprężyn tył poszedł mocno w dół. w sumie wizualnie dla mnie oki ale funkcjonalnie mi nie pasuje:p będę musiał czasem wziąśc 3 osoby na tył i to już będzie haczyło albo ocierało o nadkola(tył). a idzie zima i chce założyc zimówki 195/65/15 teraz mam założone 205/50/16. Głównie chodzi mi jak się będzie jeździło na takim zestawie i czy nie będzie efektu bujania autem.. albo uciekania tyłu na zakrętach.

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 17 paź 2011, 20:49

Fugi, na początek proponuję zakupić gumy usztywniające sprężyny. To wydatek poniżej 20zł, a może zniknąć efekt za dużej gleby. Ewentualnie wróć do seryjnych sprężyn z tyłu. Będzie się prowadzić normalnie. Zawsze ładniej chociaż z przodu mieć -40mm niż w ogóle ;-)

limal19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:18
Lokalizacja: jelenia góra

Post autor: limal19 » 17 paź 2011, 20:58

wiesz kolego tylko czy ta seria na tyle niezrobi z tej audicy taczki proponuje zalozyc gumy usztywniajace a jak niepomoze to sprawdz stylu amory bo moze sa wytluczone jak tak ci siadla po zalozeniu lpg

Fugi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:31
Lokalizacja: Kraków Małopolskie

Post autor: Fugi » 17 paź 2011, 21:24

Amory na tyle ok(były sprawdzane).Też myślałem o tych gumach , ale nie wiem czy to taka dobra opcja. ogólnie gleba super, nie jest za nisko, nawet zimówki wchodzą nie siadł masakrycznie,czasem ocieram tlyko wydechem o progi lub w ciężkim terenie:P,tak to ok, ale jak wcześniej wspomniałem chwilę będę zarabiał jako przewóz osób i jak na tył wsiądą 3 osoby to już będzie nie ciekawie. o to mi głównie chodzi. boje się że po założeniu gum będzie za sztywno na tyle?? Poniżej wklejam fotkę jak wyglądała fura przed obniżeniem na seryjnych amorach i seryjnych sprężynach i przed założeniem LPG.

:]

Obrazek

[ Dodano: 2011-10-17, 21:35 ]
O takie gumy wam chodzi nie??

Jaki rozmiar ?4, 4,5? czy więcej?? Nie wypadnie to podczas jazdy?

przykład:
http://allegro.pl/gumy-usztywniajace-sprezyny-najlepsze-h4-5cm-i1856765129.html

http://allegro.pl/gumy-guma-usztywniajace-regeneracja-sprezyny-340mm-i1835577076.html

są jeszcze jakieś inne..
takie coś : http://allegro.pl/gumy-usztywniajace-sprezyny-4-szt-nie-niszcz-i1851982394.html

limal19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:18
Lokalizacja: jelenia góra

Post autor: limal19 » 18 paź 2011, 12:38

zaluz te gumy koszt niewielki i sam ocenisz. ja powiem ci tak umnie przud -6 tyl-4 opony 15 na 50 profil dystanse przod tyl zalozone 2 cmz przodu amory seria ztylu sportowe w baganiku butla z gazem plus skrzynia z glosnikiem i niemam problemu z obcieraniem choc opona wystaje na dystansach teraz mam zakupione 16 felgi i planuje je na wiosne tez zalozyc na dystansach . dlatego moja rada jest taka zainwestuj w sportowe makpeki na tyl a jak chcesz taniej to sprobuj najpierw z tymi gumami powinno byc git

Fugi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:31
Lokalizacja: Kraków Małopolskie

Post autor: Fugi » 19 paź 2011, 00:33

Hmm to może spróbuje z tymi gumami.. tylko które? te wkręcane czy te wkładane lepsze?? ma ktoś takie coś u siebie??

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 19 paź 2011, 11:32

ja mam takie jak na pierwszej i drugiej aukcji na tyle zalozone, ale jeden zwoj gumy na jedna sprezyne, a nie cztery jak to pokazali na focie :mrgreen:

nie bede opisywal jakie u mnie sa wrazenia z jazdy, bo to jak porownywanie mercedesa do malucha... ale jestem pelen podziwu w jaki sposob wam cos obciera, skoro na moim setupie nic sie niedzieje, a tez nie mam sportowego amora, tylko orignal taki jaki byl montowany fabrycznie na fabryce

Fugi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:31
Lokalizacja: Kraków Małopolskie

Post autor: Fugi » 19 paź 2011, 12:11

Ale jakiej grubości te gumy kupic?? 4 4,5? Kolczat, normalnie jak używam auto to nic nie ociera.Chociaż czasami jak butla pełna i jak wjeżdżam do siebie to zahaczam lekko wydechem.. jak wsiądą 3 osoby to też nie ociera teraz, ale nie wiem co będzie jak założę zimówki z profilem 195/65/15" (może kupie 195/55/15 zobaczę jeszcze) .. te gumy sprawiają że nie ma dobicia? czy też lekko podniosą mi furę?I w którym miejscu masz założone te gumy? w środku czy na dole sprężyny? pozdr

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 19 paź 2011, 12:16

te gumy usztywniaja zawias, jest twardszy, niczym na sportowym amorze... rozmiar zalezy od odstepu miedzy zwojami zapewne, wiec musialbys sciaganc kolo i zmiezdzyc suwmiarka jaka jest tam odleglosc, z mojego punktu widzenia jaka gume bys nie wsadzil, bedzie dobra, wazne zeby weszla na sztywno i nie wypadla zniam nie opuscisz auta... ja moje srobokretem na hama wciskalem i nie maja prawa wypasc bo jak auto sposcilem to zwoje scisnely sie i dociensely gume... druga srpawa, nie wiem czemu boisz sie o seryjny rozmiar kolo, skoro bedzie tam inna szerokosc felgi oraz ET, jezeli seryjne to bardziej sprzyjaqjace nie obcieraniu... podjerzewam ze te 16stki masz szersze i z nizszym et stad ta smieszna sytuacja, choc na pewno nie wystaja Ci wiecej niz 2cm a -40 zawias to jest naprawde tylko poprawa serii, to tak dla porownania z tym co ja mam... wydech, no coz to juz wina wersji silnikowej, ja mam wszystko tak poupychane ze klade sie tylko progami na progach, wiec moge glebic i glebic :mrgreen:

Fugi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:31
Lokalizacja: Kraków Małopolskie

Post autor: Fugi » 19 paź 2011, 12:38

Kolczat właśnie patrzyłem na zdjęcia Twojej Audi i masz tam pod spodem zajebiście. u mnie tylko ten wydech przeszkadza.. powiedz mi tylko jeszcze czy te gumy masz w polowie czy na dole sprężyny? chyba lepiej na samym dole nie?? Na razie kupie te gumy, a na wiosnę zmienię amory na takie o skróconym skoku.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 19 paź 2011, 12:41

na samym dole zalozylem, nie wiem czy tak powinno byc, bilem sie z myslami czy na gorze czy na dole, ale dalem jak napisalem ;]

Fugi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:31
Lokalizacja: Kraków Małopolskie

Post autor: Fugi » 19 paź 2011, 12:52

Ja podobnie i wyszło mi, że lepiej je dac na dole. I tak właśnie zrobię. dzięki za pomoc <piwo>
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 12:55 przez Fugi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 19 paź 2011, 12:54

od tego jest forum mistrzu ;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga