Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi Cabrio 1.8 by Walicha

Zamknięte ale dostępne tematy, własnych zdjęć samochodów do obejrzenia.
Awatar użytkownika
walicha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: Gniezno

Audi Cabrio 1.8 by Walicha

Post autor: walicha » 05 kwie 2018, 16:26

Siemanko wszystkim,

Moja miłość do Audi Cabrio trwa już kilka dobrych lat... Odkąd w 2015 roku zobaczyłem na żywo na Poznań Motor Show 80-tke kolegi ATLAS to chęć posiadania Caba wzrosla już chyba 4-ro krotnie i oto w 2018 roku udało mi się takie autko zakupić.
Chcę pokazać Wam swój zakup. Od razu autko dostało pseudo "Kapotka". Autko, które kupiłem jest w nie najlepszym stanie. Wymaga poświecenia czasu, stąd też taka cena, jakie za nie zapłaciłem. Jednakże jestem zadowolony i zdeterminowany do działania!

Kilka danych o aucie:
:arrow: Rok produkcji: 1998
:arrow: Silnik: 1.8 ADR 125KM
:arrow: Lakier: LZ5L
:arrow: Przebieg w momencie zakupu tj. 02.04.2018r.: 160tys.km
:arrow: Wyposażenie: 2x airbag, centralny zamek, wspomaganie, wersja bieda :-D

WYPOSAŻENIE DOŁOŻONE:
:arrow: Elektryczny dach
:arrow: Elektryczna antena
:arrow: Oryginalne radio
:arrow: Fotele GIS Recaro
:arrow: Gwint custom przód + tył
:arrow: Lusterka Porsche 911
:arrow: Lampy w klape USA + narożnikowe USA + blenda oryginał
:arrow: Lampy soczewki
:arrow: Tunel USA ze skórką na kolano dla kierowcy + tunel z uchwytem na kubki
:arrow: Zderzak S2 ze spryskiwaczami






Jak się okazało, 2 lata temu ten samochód miał mój serdeczny przyjaciel i autko jeździło 10km od mojej wioski :). Teraz ja muszę podołać zadaniu i doprowadzić je do jak najlepszej kondycji.

W planach: skompletowanie wszystkich gratów, malowanie całości (nie wiem jeszcze czy we fabryczny LZ5L czy coś podobnego), airride, zmienić zostaw na 5x112, felga 3tlg no i SWAP!

Kilka fot mojej kapotki:
Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek


Przy okazji mam do Was pytanie. Czy mogą być spowodowane takie różnice w szparach między drzwiami a deską?
Obrazek

Proszę o krytykę, co zmienić w samochodzie itp. Mam nadzieje, że pomożecie mi z tej bazy zrobić ciekawe autko. Pozdro :-) :-)

MINĄŁ DOKŁADNIE ROK OD ZAKUPU:
Zakres zmian i modyfikacji:
--> Pomalowana komora silnika w kolor Sepang Blue z palety Audi
--> Sanki przednie, stabilizator i wahacze pomalowane w kolor Daytona Grey + wszędzie poliuretan
--> Usunięte LPG
Ostatnio zmieniony 02 cze 2019, 18:36 przez walicha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 05 kwie 2018, 17:53

walicha pisze:Przy okazji mam do Was pytanie. Czy mogą być spowodowane takie różnice w szparach między drzwiami a deską?
Zobacz czy szyby pasują do dachu i do przednich słupków. Bo deska nie ma możliwości takiego przesunięcia na boki praktycznie wcale bo to werifikuje wkładka stacyjki góra dół ciut można ale nei zapominajmy że cabrio w desce ma stelarz bez możliwości regulacji. Ale boczki już tak o ile ktos rozregulował zawiasy dzwi i szyby.

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 05 kwie 2018, 18:05

Fajna baza, bieda wersja jest o tyle spoko że masz dużo satysfakcji z dokładania kolejnych gadżetów do wyposażenia okok

Co tam w planie na swapa? :D

Awatar użytkownika
walicha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: walicha » 05 kwie 2018, 18:13

Przemek97 pisze:Co tam w planie na swapa? :D
Przemek tak w ogóle jesteś jedną z moich inspiracji :-D tak grubo jak Ty nie pójdę, bo jestem biednym studentem, ale myślę o jakiejś 2.3 VR5 lub 2.8 VR6 :-D

Awatar użytkownika
Przemek97
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:33
Lokalizacja: Opole

Post autor: Przemek97 » 05 kwie 2018, 21:13

Hahaha, miło mi muza_ To czekam na efekty bo plan konkretny piwoa80

Awatar użytkownika
walicha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: walicha » 30 lip 2018, 19:39

Siemanko.
Zeby nie było ze nic się nie dzieje, zakupiłem dawcę silnika do swapa. Przeczytałem cały temat o swapie i udało mi się w międzyczasie kupić 1.8T AJL wiec Audiczka czeka na swap 😀. Łapy najprawdopodobniej będą te same wiec sporo roboty odchodzi. Pozostaje sprawa elektryki.
zakupiłem także amerykańskie graty m.in. tunel i boczne czerwone kierunki. Zdjęcia wkrótce 😊.
Do końca roku planuje zrealizowa swap i pomalować przy tym komorę silnika, gdyż zmieniam kolor. Zastanawiam się nad trzema kolorami: Sepang blue, Navarra blue lub San Marino blue... wybór jest trudny 😀

Awatar użytkownika
JakiBoY
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 197
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:56
Imię: Mateusz
Model: Inny
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 1,8 AEB
Lokalizacja: CinCinaty
Kontakt:

Post autor: JakiBoY » 31 lip 2018, 01:06

No no moja była w jeszcze gorszym stanie. Nie masz źle dobra baza.
O ile ręczny dach masz to nie wiele rzeczy może się popsuć.
Listew brak a te co są, są na wykończeniu.

Szpary masz takie bo ktoś coś robił przy drzwiach i boczki są zle ustawione lub / i drzwi źle ustawione.
Miałem tak samo bo miałem obniżone drzwi kierowcy po malowaniu całej budy i zrobiła mi się szpara że palce mogłeś włożyć między deskę a boczek. Ale to można wyregulowac i ustawić.

Czeka Cię trochę oczywistej kosmetyki. Trzeci stop, blenda tył, zderzak nie zgodny z rocznikiem jeżeli Ci to przeszkadza. Ale robiąc swap dobrze by było znaleźć zderzak który pomieści wszystko. Gumy, uszczelki itd masz tego trochę ale wytrwałość i ciągłe szukanie gratow i auto będzie jak nowe.
Cabrio 96' 1.8T "lekko dłubniety" stage 2
Wcześniej były fiaty coupe turbo 4x, bravo HGT 4x, E36 cabrio 1.8, 2.5, M3 3.2 & coupe 1.8is, 8x 300s HEMI & V6, W124, dwie deskorolki, 4 rowery, GS350, 600rr i 954 Fireblade

Moja :arrow: audi-coupe-cabrio/cabrio-turbo-street-b ... 03260.html

Awatar użytkownika
walicha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: walicha » 03 sie 2018, 00:10

JakiBoY dziękuje za miłe słowa. Do rozbiórki jest praktycznie całe auto. Zaczynam od swapa + malowanie komory a później będę przechodził do przygotowania auta pod malowanie na zewnątrz. Prace najprawdopodobniej zaczne od października :).
Mam manualny dach ale szczerze powiem zastanawiałem się nad kupnem Anglika z elektrycznym dachem i dołożeniu elektrycznego. Na pewno Anglika kupie bo potrzebuje mnóstwo gratów do swojej. Myśle tez cały czas czy założyć zderzak poliftowy czy od S2, lecz z tym od S2 nie podoba mi się zbytnio ta duża szpara między lampami, i nie wiem czy to ludzie maja słabo wyregulowane, zderzaki zamiennikiczy na prawdę tak to musi być i nie będzie inaczej 😀.
Widzę ze tez zrobiłeś swap na 1.8T - przeczytam temat, bo moge natrafić na problemy u siebie podczas tej operacji 😀
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JakiBoY
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 197
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:56
Imię: Mateusz
Model: Inny
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 1,8 AEB
Lokalizacja: CinCinaty
Kontakt:

Post autor: JakiBoY » 04 sie 2018, 12:14

walicha pisze:nie podoba mi się zbytnio ta duża szpara między lampami,
W sensie szpara pod grillem między lampami czy gdzie? Pokaz na jakimś zdjęciu. Jedni maja pod lampami oddzielne 2 listwy w formie hokeja a ja mam na całą szerokość połączone ze sobą te hokeje pod lampami na przed ostatnim zdjęciu u mnie w temacie nie mam tej listwy jeszcze założonej bo nie miałem tych plastikowych gniazd. Teraz już mam. 50 za sztukę w serwisie jakby co. Mam zamiennik zderzaka rs2 z ABSu i jestem super zadowolony jakość jest rewelacja. Polecam s2 zderzak ogólnie ale są drogie 1500 za kompletny to już norma. 2000 też. CFL prawie to samo 1000 w górę za kompletny a blenda tył około 1000. Trzeci stop od około 300 za szkło do 900 za kompletne ale nowe oczywiście. Gumy na drzwi 1500 aktualnie więc cena chora. Do siebie założę progi riegera bo te gumy to porażka. Wrzuciłem też zdjęcie pod maską jak wygląda u mnie możesz sobie zobaczyć i porównywać jak ci wygląda gdy silnika nie ma pod maską. Przy swapie dobrze jest zrobić wszystko to co ja zrobiłem zwłaszcza te uszczelke spod chłodniy oleju bo to tylko 10 zł. Pod prawa łapa silnika mam klin żeby silnik miał poziom. Generalnie najwięcej roboty jest z kablami.
Cabrio 96' 1.8T "lekko dłubniety" stage 2
Wcześniej były fiaty coupe turbo 4x, bravo HGT 4x, E36 cabrio 1.8, 2.5, M3 3.2 & coupe 1.8is, 8x 300s HEMI & V6, W124, dwie deskorolki, 4 rowery, GS350, 600rr i 954 Fireblade

Moja :arrow: audi-coupe-cabrio/cabrio-turbo-street-b ... 03260.html

Awatar użytkownika
walicha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: walicha » 29 wrz 2018, 23:15

Siema siema!
Z braku czasu nie byłem aktywny w moim temacie ale postaram sie nadrobić zaległości,

1.8T AJL już czeka na palecie na włożenie w Caba, w poniedziałek wyjmuję 1.8 ADR i w tygodniu pierwsze przymiarki. Myślałem też nad zmianą koloru z obecnego LZ5L na San Marino Blue z palety BMW ale jeszcze musze to przemyśleć. Przedstawiam Wam na fotach nowy kolor:
ObrazekIMG_0821
ObrazekIMG_0820

Awatar użytkownika
JakiBoY
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 197
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:56
Imię: Mateusz
Model: Inny
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 1,8 AEB
Lokalizacja: CinCinaty
Kontakt:

Post autor: JakiBoY » 30 wrz 2018, 02:50

No no kolor ogień. Z palety bmw zawsze mi się podobały dwa kolory Estoril Blue i madeiraviolett. W końcu udało mi się upolować cabrio w tym drugim kolorze i w zależności od kąta i od tego czy samochód jest mokry czy jest słońce itd mienil się od granatowego po niebieski/fiolet aż do liliowego i też miał dużo brokatu.
Sądzę że audi w tym San marino będzie wyglądać młodziej a na pewno lepiej bo ciemne kolory lakieru na tych autach ukrywają bardzo ich kształty. Dobrze im w jaśniejszych odcieniach gdzie widać dobrze boczna linie i krzywizny. Dla tego też od początku nie chciałem czarnej bo wszystko się zlewa.
Cabrio 96' 1.8T "lekko dłubniety" stage 2
Wcześniej były fiaty coupe turbo 4x, bravo HGT 4x, E36 cabrio 1.8, 2.5, M3 3.2 & coupe 1.8is, 8x 300s HEMI & V6, W124, dwie deskorolki, 4 rowery, GS350, 600rr i 954 Fireblade

Moja :arrow: audi-coupe-cabrio/cabrio-turbo-street-b ... 03260.html

Awatar użytkownika
walicha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: walicha » 16 paź 2018, 17:26

Siemanko wszystkim
ja nadal działam powoli ale działam -silnik out, skrzynia out, wydech out.
Po dość krótkim pobycie w stanach wkońcu przyszły paczuszki z fantami :D Lampy, lampeczki, spryskiwacze lamp wersja USA, tunele USA... :D
ObrazekIMG_1344

No i moja "Kapotka" wygląda na chwilę obecną tak:
ObrazekIMG_1282

Czeka na blacharkę - trzeba usunąć małe naloty rdzy i wyciągnąć tylny pas bo poprzedni właściciel gdzies uderzył :(
Później za namową Vitka maluje komorę silnika! okok okok w LZ5L połysk!
Jak sie przypatrzyłem temu nowemu kolorowi który wybrałem to stwierdziłem, że zrobi się z tego mojego cabrioleta pedalski cukiereczek... odpuszczam. Kolor zostaje ori.

1.8T AJL czeka już na palecie na wsadzenie, przed tym chciałbym pomalować i wypiaskować tam kilka elementów.
Pozdro!

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 paź 2018, 18:40

Tunele nie usa tylko tyle ze z uchwytem na kubki. Dla europy tez były dostępne ale fak faktem rzadkość;)

Awatar użytkownika
walicha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: walicha » 16 paź 2018, 21:46

Lecz druga, szersza część tunelu to typowa Ameryka ze skórką na kolano dla kierowcy. A uchwyt na kubki jeden mogę sprzedać :)

Awatar użytkownika
JakiBoY
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 197
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:56
Imię: Mateusz
Model: Inny
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 1,8 AEB
Lokalizacja: CinCinaty
Kontakt:

Post autor: JakiBoY » 16 paź 2018, 23:50

Łoł ostro heehe pedalski cukiereczek. Nie no fakt że nasrane brokatem ale wyglądała by fajnie i żywo. Graty zajebiste. Tunele mi się podobają. Czemu do Europy nie dawali skóry na kolano toć to przepych do kwadratu.
Cabrio 96' 1.8T "lekko dłubniety" stage 2
Wcześniej były fiaty coupe turbo 4x, bravo HGT 4x, E36 cabrio 1.8, 2.5, M3 3.2 & coupe 1.8is, 8x 300s HEMI & V6, W124, dwie deskorolki, 4 rowery, GS350, 600rr i 954 Fireblade

Moja :arrow: audi-coupe-cabrio/cabrio-turbo-street-b ... 03260.html

Zablokowany

Wróć do „Archiwum starych zdjęć.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga