Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi Cabrio 2.6 V6] Jasne Recaro - Monster - * FILMIK *

Zamknięte ale dostępne tematy, własnych zdjęć samochodów do obejrzenia.
Awatar użytkownika
Monster_C4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 128
Rejestracja: 11 maja 2014, 19:26
Lokalizacja: Wrocław

[Audi Cabrio 2.6 V6] Jasne Recaro - Monster - * FILMIK *

Post autor: Monster_C4 » 11 lis 2014, 22:03

Sezon 2014 praktycznie się skończył, dzisiaj zrobiłem sobie możliwie, że ostatnie pożegnanie lata, więc czas najwyższy opisać mój nabytek.

Jak to się zaczęło? Zabawnie. Zawsze podobały mi się 80tki, ale od zawsze też jeżdżę C4, więc bez sensu byłoby się przesiadać. Którejś chłodnej kwietniowej niedzieli wstałem rano, zrobiłem sobie śniadanie i pomyślałem - kupiłbym sobie kabriolet... :) Zupełnie bez konkretnej przyczyny - nigdy w życiu nie jechałem żadnym, nie miałem takiej myśli, to nie kryzys wieku średniego. Po prostu taki pomysł wpadł mi do głowy :lol:

Z reguły jestem nad wyraz i do znudzenia zdroworozsądkowym kupującym - sprawdzam ceny, porównuję oferty i nigdy, PRZENIGDY nie kupuję czegoś co mi jest niepotrzebne. No więc przez bity miesiąc codziennie powtarzałem sobie, że to bez sensu, u nas nie pogoda na kabriolety, znajomi wyśmieją etc. No i za każdym razem dochodziłem do wniosku, że jest mi kabriolet zupełnie niepotrzebny. Ale nie dałem rady przekonać samego siebie 8-) Trzeba czasami zaszaleć.

I w ten sposób zaczęło się poszukiwanie. W dużym skrócie - obejrzałem kilka kiepskich egzemplarzy w różnych cenach. Żaden nie był wart zakupu, ale przygód było sporo. Włącznie z jednym egzemplarzem w Chojnicach, który oglądał dla mnie Buba. Był to 2000rok 2.8 na max wypasie. Rekomendacja Buby, biorę kasę i jadę z Ojcem po niego. Oglądaliśmy, decyzja i na koniec okazało się, że papiery są na inną osobę, umowa in blanco, wpisanego właściciela nie sposób namierzyć. Niestety odpuściłem - oczywiście mogło być wszystko w porządku, ale w razie W żaden sąd nie uwierzyłby mi, że w dobrej wierze kupiłem samochód od nieobecnej osoby / słupa ;)

Przejdźmy do faktów. Ostatecznie 21 czerwca, w pierwszy dzień lata, kupiłem sobie Cabrio w Aleksandrowie Łódzkim :mrgreen: Widziałem auto na ogłoszeniach dużo wcześniej, ale nie było mi po drodze. W końcu na weekend wybrałem się do Warszawy i po drodze zajrzałem, obejrzałem, skonsultowałem i kupiłem (od bardzo sympatycznej i atrakcyjnej właścicielki, która autem jeździła 7 lat <ok> ).

O egzemplarzu:
:!: 1997 rok
:!: 2.6 V6 ABC
:!: kolor LY9B brilliant black
:!: elektryczny, czarny dach
:!: windshott
:!: BordComputer
:!: klimatyzacja
:!: jasne wnętrze, deska!, skórzane, elektryczne, podgrzewane Recaro :-)
:!: dekory drewniane, jasna podłoga, dywaniki, pokrywa dachu ( :!: - nie widziałem takiego jeszcze )
:!: nawet maskownice głośników, pasów są pod kolor
:!: Radio Audi Delta :diabel:
:!: Zmieniarka 6CD - działa, śmiga i gra :peace:
:!: Felgi Bolero 17stki


Z wypasu, który mógłbym sobie zamarzyć brakuje tylko AC i tempomatu, ale nie rozpaczam. Wnętrze powoduje u mnie bezustanną radość. Drewno nie do końca pasowało mi w AELu q (zamieniłem na niebieski karbon S6plus :diabel: ), ale tutaj do Cabrio pasuje idealnie.

Klimatyzacja pełna i działająca. Fotele elektryczne i grzane - wszystkie osie i grzanie działa. Dach chodzi szybko i sprawnie. Płyta pod silnikiem nawet jest :)
Minus jest taki, że zderzaki są nieco poobijane o krawężniki, lakier jest zaniedbany, ale rudy nie dotyka auta na szczęście. W jednym miejscu (lewy tył) coś było robione. No, ale też nie było to najdroższe auto na allegro.

Czas na nieco zdjęć (miniaturki i powiększone):
Zdjęcia w trakcie oględzin do zakupu:
Obrazek Obrazek

Cabrio mechanicznie niestety idealne nie było, ale zdyskontowałem to w cenie i byłem tego świadomy. Auto wskoczyło na warsztat i zrobiono:
maglownicę, łożysko jednego z kół, rozrząd z cieknącą pompą wody, uszczelnienie dekli i całego silnika, nowa znaczna część obiegu wody (zalany był wodą...).
Obrazek

Tutaj wycinek dwóch sesji jakie sobie zrobiłem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oraz dzisiejsze pożegnanie sezonu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I grzecznie spakowane do garażu, czekając na zimowanie i rezanie zarazem...
Obrazek


Podziękowania dla stawsza i ernieballa z AKP - za konsultacje na bieżąco przed wyjazdami i w trakcie oraz za godziny rozmów (szczególnie stawsz ;) ). Równie ogromne podziękowania dla rodzynka i Buby, także z AKP, którzy wspomogli mnie oglądając dwa auta, do których było mi nie po drodze.

Plany rozwojowe?
<ok> - zrobione! - Odnowienie felg (brzydkie i jedna krzywa)
<ok> - zrobione! - Szyba (mleko)
Wyświetlacz temperatury
Obszycie i łatanie oryginalnych dywaników - właścicielka zrobiła dziury obcasami
Profesjonalne pranie - auto było tak maksymalnie zapuszczone, że nie jestem w stanie tego sam odkleić i odkurzyć
<ok> - zrobione! - Malowanie tylnego zderzaka (oby tylko)
Wyciąganie wgniotek (tylna klapa na rancie niestety i maska)
Wydech (krzywo jakoś mi się wydaje wisi, brakuje gumki jakiejś)
Pewnie kiedyś nieszczęsne listwy dolne...
Po przejażdżce Kora cabrioletem - doszło mi obniżenie auta :D
Ostatnio zmieniony 07 gru 2015, 20:26 przez Monster_C4, łącznie zmieniany 8 razy.
C4 od 2005... B4 dopiero zaczynam...

Audi A6 C4 AEL quattro 1996 Avant aluminium silver
Audi Cabrio 8G ABC 1997 kabriolet brilliant black

Awatar użytkownika
stawsz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 342
Rejestracja: 16 lut 2014, 19:24
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: stawsz » 11 lis 2014, 22:22

Napisałem Tam , napiszę i TU - MEGA Piękny CAB a wnętrze miażdży, niektórzy zatrudniają tapicera że by takie mieć , a tu w oryginale !!

Teraz gleba i nic więcej nie potrzeba - bo wiem że jesteś pasjonatem Bolero wiec koło zostaje :) .

Trzymaj się i bede tu zaglądał .
Audi B4 2,8 AAH/AFC Cabrio '94 r. - Yes-t :)
.... - jeszcze parę innych CCCO ale mniej niz 3 m-c
Audi S6 C4 4,2 Quattro Avant 97r. - było
Audi A4 B5 2,5TDI Avant model S4 S-line-było
Audi 80 B4 1,9 TDI 1Z Avant wirus by Digtronik - było :/
"moja Audica budzi emocje niczym dobra szpryca"

Viteknt
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:22
Lokalizacja: N.Tomyśl

Post autor: Viteknt » 11 lis 2014, 22:42

Te recaro wychodzily w oryginale? :-)

Awatar użytkownika
Monster_C4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 128
Rejestracja: 11 maja 2014, 19:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Monster_C4 » 11 lis 2014, 22:50

stawsz pisze:Napisałem Tam , napiszę i TU - MEGA Piękny CAB a wnętrze miażdży, niektórzy zatrudniają tapicera że by takie mieć , a tu w oryginale !!

Teraz gleba i nic więcej nie potrzeba - bo wiem że jesteś pasjonatem Bolero wiec koło zostaje :) .

Trzymaj się i bede tu zaglądał .
Jak zwykle dzięki za dobre słowo i porady <ok>
Dokładnie tak jak piszesz - Bolero idzie do renowacji i zostanie, bo zawsze mi się podobał ten wzór. Może jak mi się znudzi za 2 lata to będzie coś innego, ale póki co - nie planuję.
Viteknt pisze:Te recaro wychodzily w oryginale? :-)
Oczywiście - mam wpisane w wyposażenie i VIN:
Q1E - Front seats RECARO sports seats, front
C4 od 2005... B4 dopiero zaczynam...

Audi A6 C4 AEL quattro 1996 Avant aluminium silver
Audi Cabrio 8G ABC 1997 kabriolet brilliant black

Awatar użytkownika
DEDHI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 827
Rejestracja: 19 gru 2008, 19:49
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: DEDHI » 11 lis 2014, 22:58

gratuluję zakupu <ok> prześliczny cabriolet z wypasionym wnętrzem bardzo nietypowym. Jak miałem sedana to miałem właśnie taką deskę z jasną podłogą i zawsze marzyłem żeby mieć taką w cabrio. Tobie się to udało ;-) Środek masz dobrze wyposażony a fotele Recarro idealnie pasujące. Ogólnie same ochy i achy :mrgreen: Kto ma caba ten wie że żyje <oki>
jest - Audi Cabriolet 2.0 ABK
https://audi80.pl/audi-cabrio-20-abk ... t76260.htm
jest - Audi A4 B5 1.9TDI Avant AFN po virusie :-)

było: Audi 80 B4 2.3 NG
https://audi80.pl/audi-80-b4-23e-10v ... htm#337788
było - Audi A6 C4 2.5TDI AEL Avant

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 11 lis 2014, 23:25

fajny cab, wnętrze kozak, będę wypatrywał we wro :-)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 12 lis 2014, 14:29

zesz no... grube wnetrze, nie dosc ze racaro to jeszcze szara deach boczki pokrywa... mam nadzieje zobazcyc kiedys na jakims zlocie
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
Boberro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 246
Rejestracja: 10 lut 2014, 22:44
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Boberro » 12 lis 2014, 21:30

Bardzo ładna maszyneria no jeszcze na żywo nie widziałem ;-), pół roku polowałem na takie felgi musiałem zrezygnować nic nie było do kupienia, zazdroszczę klimy, recaro i komputera pokładowego, radio też fajnie, że oryginał, ja już zdobyłem oryginalną gamme 21,3cm ;-), ta antenka krótka jest elektryczna czy ręcznie wyciągana? do zobaczenia na jakiejś pojeżdżawce.

[ Dodano: 2014-11-12, 21:32 ]
jakbyś miał problem z wgniotkami to daj znać mam mega znajomego magik od takich sztuczek też miałem kilka brzydkich wgniotek łącznie z maską , ale szybko się chłop z nimi uporał.

[ Dodano: 2014-11-12, 21:34 ]
no i zakładaj nowe listwy gumowe puki można je kupić w serwisie, bo jak trafią do audi-tradition to będą kosztować 3 razy tyle, jeszcze nie dawno można było kupić grill od rs2 teraz zapomnij.

Awatar użytkownika
Monster_C4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 128
Rejestracja: 11 maja 2014, 19:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Monster_C4 » 12 lis 2014, 21:38

Boberro pisze:Bardzo ładna maszyneria no jeszcze na żywo nie widziałem ;-), pół roku polowałem na takie felgi musiałem zrezygnować nic nie było do kupienia, zazdroszczę klimy, recaro i komputera pokładowego, radio też fajnie, że oryginał, ja już zdobyłem oryginalną gamme 21,3cm ;-), ta antenka krótka jest elektryczna czy ręcznie wyciągana? do zobaczenia na jakiejś pojeżdżawce.
Dzięki za dobre słowo! <ok> Widziałem Twoją na olx swego czasu i tak mi się spodobała, że aż zachowałem sobie fotki w tak świetnym kolorze :roll:
Antena jest elektryczna, ale niestety zwalona - zalepiła się brudem i któregoś razu spaliła i połamała zębatki (przed moją kadencją) i mimo prób reanimacji nie udało się jej naprawić, dlatego ręcznie wyciągnąłem na tyle ile trzeba, by radio złapało - i zostawiłem. Kolejna rzecz do zrobienia. Bolero też szukam od czerwca ładnych na dopełnienie, ale ciężko o coś co nie jest w stanie takim jak moje. Po prostu jak nadejdzie zima i ostatecznie postawię auto na kołkach to pójdą do renowacji.

Ja zawsze chętnie się spotkam na spota i może fotosesję - kto wie, powinna jeszcze się nadać jesienna pogoda w ten weekend. Akurat z Korem można się spotkać jeszcze :mrgreen:
Boberro pisze: jakbyś miał problem z wgniotkami to daj znać mam mega znajomego magik od takich sztuczek też miałem kilka brzydkich wgniotek łącznie z maską , ale szybko się chłop z nimi uporał.
To ja bardzo poproszę kontakt, podjadę i poproszę o wycenę, bo w sumie nie ma na co czekać, a zrobić to muszę, bo wymaga to dopieszczenia.

[ Dodano: 2014-11-13, 10:34 ]
W związku ze zgłaszaną niewidocznością fotek przeniosłem na inny hosting. Może wystarczy :)
C4 od 2005... B4 dopiero zaczynam...

Audi A6 C4 AEL quattro 1996 Avant aluminium silver
Audi Cabrio 8G ABC 1997 kabriolet brilliant black

Awatar użytkownika
FIFI
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 422
Rejestracja: 05 sty 2010, 20:36

Post autor: FIFI » 13 lis 2014, 21:24

Super sztuka <ok>

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 14 lis 2014, 20:24

Super cabrio, zużycie jest przecież naturalne, jeśli fura nie jest eksponatem, a ma przynosić radość i wozić. Restauruj tego youngtimera.
Takie fotele recaro to rarytas, kiedyś marzyłem o takich.
Szare wnętrze też jest bardzo mało spotykane.
Fajny cab, prawdziwa seria na prawie największym wypasie z możliwych. Lubię go. <ok>

Boberro, skąd jest ten magik od wgniotek? Chętnie bym oddał takiemu na początku 2015r. bo już za dużo ludzi sprawdzało, czy zawieszenie w moim cabrio jest twarde :-x

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 14 lis 2014, 20:46

ATLAS, fotele oraz gałka zmiany biegów są fabryczne?

UFOtm
Moderator
Moderator
Posty: 1240
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:23
Imię: Michał
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: UFOtm » 14 lis 2014, 21:01

:arrow: fajnie ze trafila do kolejnego klubowicza, zal by bylo jakby jakis rozbieracz ja dorwal albo ktos oral nia pole...moze kiedys w koncu mocna ekipa sie zbierze w neukenroth (aka.kronach)
2.8 AAH >>> 4.2 AHC

Awatar użytkownika
Monster_C4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 128
Rejestracja: 11 maja 2014, 19:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Monster_C4 » 15 lis 2014, 17:29

ATLAS, auto ma wyglądać oczywiście, ale przede wszystkim jeździć i dawać mi radość. W tym sezonie naklepałem 2000km, a nie jeżdżę nim do pracy ani po zakupy, więc tylko do przejażdżek :)

quick, według mojego katalogu opcjonalnego wyposażenia do wszystkich Audi - Recaro występowało jako opcja do wszystkich B4, z zaznaczeniem, że w Coupe i Cabrio miały pełne zagłówki. I tak jak pisałem - mam wpisane w VIN. W katalogu gałka jest dostępna jako opcja do dokupienia niezależnie w salonie, nie z fabryki (ale katalog mam 1995).

[ Dodano: 2014-11-15, 17:31 ]
UFOtm, dzięki za dobre słowo, w tym roku był plan, ale nie zdążyłem - kupiłem auto dwa tygodnie przed zlotem i mimo namawiania mnie przez Kora nie byłem w stanie się wyrobić. Będzie musiało zdążyć na kolejny... :roll:
Ostatnio zmieniony 15 lis 2014, 17:47 przez Monster_C4, łącznie zmieniany 1 raz.
C4 od 2005... B4 dopiero zaczynam...

Audi A6 C4 AEL quattro 1996 Avant aluminium silver
Audi Cabrio 8G ABC 1997 kabriolet brilliant black

Awatar użytkownika
KORU
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 910
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:32
Lokalizacja: EPWR

Post autor: KORU » 15 lis 2014, 17:36

Również gratuluje zakupu, dzięki temu przekonałes mnie ostatecznie do Audi Cabrio. :mrgreen: Monster za 2 lata polecimy całą ekipą do Kronach oraz do fabryki w Ingolstadt. Rezerwuj urlop. 8-)
Monster_C4 pisze:[... Bolero też szukam od czerwca ładnych na dopełnienie, ale ciężko o coś co nie jest w stanie takim jak moje. Po prostu jak nadejdzie zima i ostatecznie postawię auto na kołkach to pójdą do renowacji.
https://audi80.pl/sprzedam-felgi-17- ... t92374.htm
Przykładowa oferta. Pewnie można coś urwać z ceny. :mrgreen:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum starych zdjęć.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga