Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 b4 2.0 ABT]Ślepak :D Kiera sport\ -60\4 osiemnastki

Zamknięte ale dostępne tematy, własnych zdjęć samochodów do obejrzenia.
Awatar użytkownika
ślepak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 597
Rejestracja: 25 gru 2007, 17:53
Lokalizacja: Warendorf

[Audi 80 b4 2.0 ABT]Ślepak :D Kiera sport\ -60\4 osiemnastki

Post autor: ślepak » 10 lut 2012, 22:43

Wiec po sprzedaży passata trafiła mi się okazja w dobrej cenie na zakup kolejnego ale uszkodzonego audi 80 b4. Silnik 2.0 ABT z LPG. Rocznik dokładnie listopad 1993. Model już po lifcie z listwami na drzwiach i oryginalnymi naklejkami na błotnikach tylnych przeciw uderzeniom kamieni. Przebieg oryginalny 230 tyś. Auto w 2002 przyjechało do Polski i miało jednego właściciela. A nabyłem je w sierpniu 2011. Ogólnie co mi się podoba to szary środek łącznie z deską i fotelami itp. Wyposażenie to ABS, wspomaganie, elektryczne szyby, centralny, auto alarm i dołożony spoiler na tył oryginalny audi od a4 po pewnych modyfikacjach.Na tyle hamulce tarczowe co mnie w sumie zdziwiło przy 90 konnej wersji ale to może z powodu org haka czy absu. Generalnie odbudowa auta trwała ponad miesiąc z racji tego że praca codziennie do późna a audi było robione tylko po nocach bo wtedy był czas. Rzeczy które od razu były do zakupienia po dzwonie to: zderzak, maska, prawy błotnik, prawe nadkole, pas przedni dolny, chłodnica. Rzeczy z pracy ogarnąłem w sumie na następny dzień i było rozbierania auta. Potem na auto cadzie było mierzenie przekątnych, katów, długości podłużnicy itp na punktach bazowych( jak ktoś potrzebuje to mam ten program gdzie jest większość modeli audi z wymiarowana od a do z) Podłużnica została wyciągnięta a fartuch błotnika "wyklepany" chodź była mowa o "ćwiartce" ale wiązało się to z wyjęciem silnika itd a miesiąc ponad bez auta to i tak jak bez ręki u mnie a służbowe auto za dużo paliło hah. Przy składaniu auta do wymiany poszły jeszcze dwie poduszki pod silnik bo stare do niczego się już nie nadawały a przy przejeździe na warsztat otworzyła się maska i doszła do tego szyba przednia a szkoda bo oryginalna była... Auto tydzień temu zostało polakierowane tzn maska i prawy błotnik a przy okazji w kolor poszły lusterka i klamki, zderzak został czarny w podkładzie z racji tego że docelowo będzie zderzak od Coupe\Cabrio na przodzie wiec bez sensu było na 2\3 miesiące lakierować zderzak. Auto od września zrobiło jakieś 15 tyś km i jestem z Audi bardzo zadowolony. Na przestrzeni tych km do wymiany poszły: rozrząd,pompa wody,paski klinowe,2 łożyska kuł przednich, dwa przeguby zewnętrzne i powoli się odzywają wewnętrzne do wymiany. Wszystkie filtry łącznie z paliwa. Przewody,świece,palec,kopułka oraz niebieski i siwy czujnik na króćcu jeden od ECU a drugi od wskazań na deche temp.. Wraz z montażem zderzaka będzie jeszcze założony lewy błotnik już polakierowany bo ten który jest ma pewne skazy i ni jak nie chce pasować bo wcześniej został mocno wygięty i ogólne całe porządne spasowanie przodu mam tu na myśli przede wszystkim szczeliny(maska błotniki zderzak) Trafiło się też okazjonalnie radio Audi Concert 2 din a po doświadczeniu z przeróbka w "czarnym" w dwie godziny i zamontowane radyjko w środku do tego tylne duże jajka Philipsa, 10 philipsa na przód wraz z nowym okablowaniem całym i gra bardzo miło:D Na BP jak i LPG silnik pracuje super ale drażni mnie strasznie krótka skrzynia i auto totalnie nie nadaję sie na trasy i prawda jest taka że na Gdańsk jeżdżę miastem a nie obwodowa bo przy 110\120 spala mi z 13 litrów lpg a po mieście do 80 km\h mieści sie w 10 litrach i to właśnie przez skrzynie. Obecnie sa oryginalne 15 stki koła z orginalnymi kołpakami polakierowanymi na biało ale docelowo na lato będą jakieś białe 17-stki, polerka auta i z 4\6 cm niżej i zderzak coupe o którym pisałem wyżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

WNĘTRZE

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PRZYGOTOWANIE DO LAKIEROWANIA I OBECNIE

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N :


28/02/12

Nowe zakupy :D Kierownica Audi sport:D

Obrazek

i na Aucie:D:D

i na aucie:D

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

CDN:


STAGE I

Auto wjechało dziś u mnie w pracy na serwis i otrzymało :D

:arrow: 4 nowe tuleje wahaczy lemfordera
:arrow: 2 łączniki stabilizatora febi
:arrow: 2 sworznie wahaczy febi
:arrow: 2 drążki kierownicze febi
:arrow: 2 końcówki drążków febi
:arrow: 2 amorki sachs adventeg na przód
:arrow: 4 sprężyny KONI i jak się okazało nie -60\-60 tylko przód -60 a tył -40 co mnie cieszy bo auto stoi równo :mrgreen:
:arrow: na koniec zbieżność i geometria

Jak wrażenia?:> hmm banan z twarzy mi nie schodzi mimo tego że brak jeszcze zderzaka i błotników na aucie oraz alu ale o tym później:D

Jeździ się naprawdę super. Obecnie koła 195\50\15 i mega problemy z policjantami mimo podwieszonego dzisiaj wyżej wydechu. Ale po konsultacjach z Michałem UFO będzie trzeba pożegnać sie z katem bo na razie to on jest najniżej w całym układzie wydechowym:(

W weekend montaż zderzaka coupe. Błotniki przednie nowe oraz spasowanie całego przodu. Dopiero po tych zabiegach zakładamy papcie:D



zeszlifowany stary lakier ze zderzaka i pomalowanie podkładem. Jutro lakierkausunięte oznaczenia z tylnej klapy
zdjęte błotniki i wielkie mycie wszystkiego co się tylko da:D silnik już wymyty i nówka sztuka nieśmiagana :P
wizyta w wulkanizacji na montaż obuwia do alu 2x 215\40\18 continetal a tył 225\40\18 yokohama jak pamiętam :P
Zbieżnośc i geometria

składanie wszystkiego do kupy i jakieś tam foto :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Polerka foto przed i po:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdro UfoTm :P
Obrazek
Obrazek


Hamownia
12\05\2012
Obrazek
Obrazek

Zawody Borsk:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

tabela wyników:
http://racetiming.pl/wyniki/PucharBorsk ... klasy.html
http://racetiming.pl/wyniki/PucharBorsk ... ralka.html

zegary usa wraz z obrotkiem:
Obrazek


Wrzesień 2012
Kraków \\ Zakopane
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



W drodze do Zakpanego:) w sumie w 6 dni prawie 2000 tyś km i bez problemowo:)

W miedzy czasie głośniki na przód sinuslive na przód, nowa jednostka sterująca jvc kdr , nowe okablowanie miedzy radiem a głośnikami.Klock bosch przód i tył. Poduszka pod skrzynią. Świece i przewody BERU; kopułka, palec bosch; wszystkie paski boscha;wszystkie płynu łącznie z hamulcowym,płynem chłodniczym i olej wraz z filtrem. Wypranie całego środka karcherem. W zawieszeniu po 10 tyś km zero stuków i jakich kolwiek luzów:)


ostatnio założona płyta pod silnik i nowe nadkola bo poprzednie się rozleciały w dość
szybkim tępię po kolach osiemnastkach do tego nowe kierunki przednie po miłym Panu który
do pasa skrętu w prawo pojechał w lewo do tego na nowo polakierowałem zderzak oraz grill
przedni który poleciał w czarny mat. Do tego przegląd auta kompletny przed wyjazdem do Niemczech.


Jako że Audi idzie do sprzedaży małe podsumowanie prac:

Zawieszenie:
-dwa Nowe przednie wahacze
-cztery tuleje wahaczy lemfordera
-dwa łączniki stabilizatora febi
-dwa sworznie wahaczy febi
-dwa drążki kierownicze febi
-dwa mocowania amorków kpl febi
-dwa amorki sachs adventeg na przód
-cztery sprężyny KONI -60\-40
-2 tuleje tylnej belki lem
-Przednie przeguby zewnętrzne Ruvilla
-Przednie łożyska ruvilla

Zawieszenie silnika:
- Poduszka silnika lewa\prawa(olejowa) oraz przednia
- Poduszka skrzyni biegów

Hamulce:
Przednie i tylne klocki bosch


Układ zapłonowy:
-cztery świece bosch
-kopułka\palec bosch
-przewody zapłonowe bosch

Instalacja lpg:
-Regulacja pervect auto Gdynia z filtrami i składem mieszanki
w tym odpowiednia dawka tlenu do silnika i moc wróciła
a spalanie spadło.
-Nowy emulator oraz jakiś tam przekaźnik i już nie spala lpg
oraz benzyny razem:P
-Spalanie średnie w trasie 8,8

Wnętrze\Audio
-Zegary KMH\MPH z obrotkiem
-Kierownica raid inx
-całe wnętrze wyprane karcher
-Radio Alpine
-Nowe okablowanie do głośników przód i tył
-Głośniki przód sinuslive trój drożne
-Głośniki tył Philips xplode trój drożne duże jajka:P

Zmiany:
-przedni zderzak coupe plus halogeny
-usunięcie tylnych oznaczeń z klapy
-lotka aluminiowa competition na klapie
-lusterka oraz klamki w kolor
-całe nadwozie wypolerowane g3 i maszyna do tego


Do tego przepraszam ale nie jeżdziłem audi do kościoła,po bułki też nie i kurde
wujka kolegi nie miałem z 1901 roku jak kupowałem Audi:P Samochód brał udzial w
kilku zawodach, mocno je cisnąłem i średnio w rok robie 70 tyś km i to bez awaryjnie bo do tego mam samochód czyli do jeżdżenia.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 16:11 przez ślepak, łącznie zmieniany 19 razy.

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 10 lut 2012, 22:48

co Ty niemca w japan serwice robisz :mrgreen: jak coś to mam przedni zderzak od coupe w mega stanie w czerwonym kolorze <piwo>

Awatar użytkownika
ślepak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 597
Rejestracja: 25 gru 2007, 17:53
Lokalizacja: Warendorf

Post autor: ślepak » 10 lut 2012, 22:51

ha tak coś czułem po kościach że pierwszy post będzie dziadzie od Ciebie:D A co do Japan Serwis to pracuje tam wiec było gdzie się autem zając :D Z resztą jak patrzyłem ostatnio to na 15 pracowników łącznie z szefem to nikt japońca nie ma haha

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 10 lut 2012, 22:55

Faktycznie wnętrze super, jeszcze z tym radiem to wgl super wygląda, pozostaje życzyć wytrwałości <ok> Szpojler jedynie mnie drażni :-P

Awatar użytkownika
SebastianCOOO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 27 lis 2011, 12:57
Lokalizacja: Kowale

Post autor: SebastianCOOO » 10 lut 2012, 22:58

Fajna sztuka ;-) Silniczek ten sam co u mnie, kolorek ładny, ale wnętrze to masz konkret, podoba mi się :mrgreen:
Niech Ci dobrze służy <ok>
Szerokości ;-)

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 10 lut 2012, 23:04

Tighe pisze: Szpojler jedynie mnie drażni :-P
ja mam u siebie lepszy :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
SebastianCOOO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 27 lis 2011, 12:57
Lokalizacja: Kowale

Post autor: SebastianCOOO » 10 lut 2012, 23:14

duo, a skąd ty takie dziwne lampki wyrwałeś? :lol:

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 10 lut 2012, 23:34

SebastianCOOO pisze:duo, a skąd ty takie dziwne lampki wyrwałeś? :lol:
jakto dziwne ? nomalne MHW .. a kupiłem se .. razem z autem <lol> spoiler już zdjęty i auto wygląda miodzio <piwo> ( tak nawiasem zeby nie było - nie mylić tego B4 z compiradłem :mrgreen: )

Awatar użytkownika
Bronek27
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 912
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:01
Lokalizacja: KCH

Post autor: Bronek27 » 10 lut 2012, 23:37

jakiś odpust był bbbuuuahahahaaaaa

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 10 lut 2012, 23:40

Bronek27 pisze:jakiś odpust był bbbuuuahahahaaaaa
ojtam w 2006 roku taka była moda w DE i wtedy ktoś się pokusił i zakupił troche gratów u riegera dietricha i mhw noi powstało to .. wszystko mam w briefie .. poza tym mega ładne auto strasznie zadbane i w ogóle a jadąc po nie spodziewalem się tureckiego szpachlowozidła .. nie ważne grunt ze elektryczne recaro z S2 w jasnej satynie były :mrgreen: ha :!:

Awatar użytkownika
Bronek27
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 912
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:01
Lokalizacja: KCH

Post autor: Bronek27 » 10 lut 2012, 23:57

ale kolega miazge miał i ją uratował nie jeden by na złom oddał :) babcia ma 2 życie :) ja dla wioski bym takie lampiszcza przytulił kiedyś za młodu z kumplem gadaliśmy że bedziemy mieć po czarnym evo 6 całe w naklejkach z byle czym ważne żeby wiocha była i szaleństwa takim wozem po latach tylko on ma evo ale białe z czarnym dachem heheheehe a ja czerwoną babcie :) heheheee sorki za ot :)

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 11 lut 2012, 00:00

Bronek27 pisze:ale kolega miazge miał i ją uratował nie jeden by na złom oddał :) babcia ma 2 życie :) ja dla wioski bym takie lampiszcza przytulił kiedyś za młodu z kumplem gadaliśmy że bedziemy mieć po czarnym evo 6 całe w naklejkach z byle czym ważne żeby wiocha była i szaleństwa takim wozem po latach tylko on ma evo ale białe z czarnym dachem heheheehe a ja czerwoną babcie :) heheheee sorki za ot :)
nie przejmuj się Twoje marzenia się spełniły jest czerwone B4 jest wieś :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bronek27
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 912
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:01
Lokalizacja: KCH

Post autor: Bronek27 » 11 lut 2012, 00:12

eee nie o czarnym evo dalej marze :) moja czerwona babcia to tylko odskocznia hahaha

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4071
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 11 lut 2012, 00:14

Bronek27 pisze:eee nie o czarnym evo dalej marze :) moja czerwona babcia to tylko odskocznia hahaha
odskocznie to zrobiła panewka :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bronek27
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 912
Rejestracja: 03 paź 2008, 17:01
Lokalizacja: KCH

Post autor: Bronek27 » 11 lut 2012, 00:20

hhhmmmmm mi panewki nie obróciło tylko uszczelka pod głowicą się zesrała :)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum starych zdjęć.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga