Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 1,6 TD od Pozora

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
Awatar użytkownika
Pozor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:15
Lokalizacja: Kaliska
Kontakt:

Audi 80 1,6 TD od Pozora

Post autor: Pozor » 10 sty 2015, 16:26

Siemanko , jako że nabyłem swoje b3 wypadałoby stworzyć profil :mrgreen: A więc szukałem z początku quattro ,ale egzemplarze z którymi miałem do czynienia chyba mnie nie lubiły bo zawsze miały taką usterkę która zniechęcała mnie do kupna , Zdołowany zacząłem szukać normalnej 80 i okazyjnie w moim mieście trafiła się ta B3 1.6 TD , a jako że w Turbo-dieslach siedzę już prawie 3 lata więc taka opcja mi odpowiadała .
Dane:
Model: Audi 80 B3 1.6 TDic
Silnik: TD SB (w planach AAZ z golfa)
Moc: 80 KM (będzie więcej)
Rok produkcji: 1989
Wyposażenie:
-Wspomaganie
-Szyberdach
Ogólnie bez szału bo ma to jeździć :-) z czasem się uzupełni gadżety :-)

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 11 sty 2015, 10:28

Wydaje się że to ładna sztuka jak na diesla, większość b3 z tymi silnikami już dawno przejechała z 2 miliny kilometrów i spoczęła na złomowisku. Dlaczego chcesz wymieniać silnik z tym coś się dzieje??
i czemu AAZ a nie 1Z??

Awatar użytkownika
Pozor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:15
Lokalizacja: Kaliska
Kontakt:

Post autor: Pozor » 11 sty 2015, 14:17

Na lato zamierzam bo w moim golfie który idzie na złom mam ztuningowanego aaz i ma dopiero 13000 km zrobione . ale pierw się nacieszę tym sb :mrgreen: .Co do stanu też jestem zadowolony . choć żałuje że poprzednie quattro które byłem obejżeć miało problem z gazem . Ale nie jest źle :lol:

aktual <lol>
Mała kuracja dla audi . Remont zawieszenia za 300 zł na częściach z górnej półki .I to jest to co mi odpowiada :mrgreen: Obrazek

Awatar użytkownika
Wertyn
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1403
Rejestracja: 02 lip 2012, 22:49
Lokalizacja: Pruszcz Gd

Post autor: Wertyn » 19 sty 2015, 08:16

Ta gała to chyba z passata :shock:

Awatar użytkownika
Pozor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:15
Lokalizacja: Kaliska
Kontakt:

Post autor: Pozor » 30 sty 2015, 18:12

z golfa IV :-P i mały akutal . Prace z remontem zawieszenia już na wykończeniu . Niestety przez brak czasu ciągnie się to jak mucha w smole ale niedługo powinienem już konkretnie go ogarnąć :-) oto fotki z prac z przednim zawieszeniem
Obrazek
Obrazek

Radnaro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 22 cze 2014, 23:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radnaro » 04 lut 2015, 20:44

Fajna Audiczka :) Też mam od pół roku 1.6TD i nie narzekam :P
Ciekawy jestem co z niej upichcisz :P

Awatar użytkownika
Pozor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:15
Lokalizacja: Kaliska
Kontakt:

Post autor: Pozor » 05 lut 2015, 18:37

generalnie jestem strasznym rarytasiarzem a z tego co zauważyłem to audi ma spore pole do popisu :-) Póki co sprowadzam go do stanu używalności bo zawieszenie to porażka . potem zajmę się pierdołami . A na lato może w końcu założę mojego AAZ z golfa którego składałem na częściach tdi :-)

Radnaro
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 22 cze 2014, 23:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radnaro » 05 lut 2015, 23:46

No ja tez lubię gadżety. Dlatego ciesze się że moja Audiczka ma jakiś wyjątkowy bodykit który super sie na niej prezentuje. Wsadziłem też półkubły z golfa 3 (wolałbym oryginalne Audi ale te sie trafiły i wchodzą bez przeróbek więc why not)...ale dobra nie bede pisał o swoim w twoim temacie :)

Na AAZecie napewno odżyje. Będe czekał na relacje bo jestem ciekaw czy dużo roboty z taka przekładka.
AAZ ma juz chyba jakąś tam elektronike a nie jak SB mechanika i śrubeczki :P

Awatar użytkownika
Pozor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2015, 16:15
Lokalizacja: Kaliska
Kontakt:

Post autor: Pozor » 05 cze 2015, 20:04

no popatrz nie wiedziałem że fotele z golfa III są P&P muszę sprawdzić :-P co do AAZ to jest to samo co SB tylko że trochę większe . tzn w sb masz 1.6 a w aaz 1.9 . Jeżdżąc golfem i audikiem jest zauważalna różnica jak dla mnie w tej pojemności . A swap jest chyba najprostszy z możliwych bo wygląda tak samo jak wymiana foteli w twoim przypadku . Jedyne z czego zrezygnuję w audi a co mam w golfie to z turbiny T3 , trochę żałuję ale niestety moja k14 w audi jest chłodzona cieczą i przewody do niej pasują a w t3 są większe przewody

[ Dodano: 2015-06-05, 20:04 ]
Po dłuższej przerwie , wreszcie coś wstawię :mrgreen: . Niestety teraz z aktywnością jest bardzo słabo z racji tego że zostałem powołany do Wojska Polskiego i w domu jestem bardzo rzadko :hyhy: ale mimo tego . W 80 zostało zmienione :
- Rozrząd
- Przekręcony boost pin :cwaniak:
- Deska rozdzielcza
- Naprawiony ręczny
- Wymienione przewody paliwowe
- Wymienione przewody hamulcowe
- Wymieniona pompa wspomagania
- Póki co wstałem jedną lampę tylną z Avanta potem poszukam drugiej
- Wymieniłem kierownicę na bo stara była tragiczna
- No i okazyjnie kupiłem alufelgi Borbet :mrgreen: i zaczyna to wyglądać za samochodem trzeba będzie je dopieścić trochę ,dać opony z golfa (195/45) bo obecne to (65/205) i wtedy będę mógł iść dalej z tematem

Póki co ojciec i siostra sobie go użytkują i mówią że się przyzwyczaili do niego , Nawet jak chciałem go sprzedać to ojciec mówił że wtdy on by go brał także zostaje u mnie i dłubię dalej :hyhy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga