Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 b3 1.8S 89r. Czerwona

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
Asteri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2016, 23:00
Lokalizacja: zamość

Audi 80 b3 1.8S 89r. Czerwona

Post autor: Asteri » 12 mar 2016, 00:09

Witam. Chciałem przedstawić wam moje Audi 80 b3 89r z silnikiem 1.8S 90KM. Autko nabyłem w Lipcu 2014r. Od dziadka który wyjeżdżał praktycznie z garażu na podwórek żeby posiedzieć w lecie w cieniu i patrzeć na swoją zacytuje jego słowo "lalunie" :D Audi było utrzymywane w perfekcyjnym stanie. Z wyposażenia jest goła, nie posiada ABS'u i wspomagania kierownicy ale to juz kwestia przyzwyczajenia ;) Jeździ na samej benzynie bez podtlenku LPG, dla mnie jest wystarczająco ekonomiczna wiec nie zakladalem instalacji gazowej. Blacharka jak oraz lakier jest w bardzo dobrym stanie i nie ma nawet grama rdzy. 2 lat temu został wymieniony cały układ wydechowy na nowy z kwasówki. Ostatnio od czasu zakupu moich rękach został wymieniony przewód hamulcowy bo stary pękł oraz wieszaki gumowe wydechu. Poniżej daje kilka zdjęć ;)

Lipiec 2014
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lipiec 2015
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 12 mar 2016, 06:47

Bardzo fajna sztuka jeszcze ten spojler na klapie zawsze mi się podobał,jakieś plany <ok> <piwo>

Asteri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2016, 23:00
Lokalizacja: zamość

Post autor: Asteri » 12 mar 2016, 08:51

Przemas80 pisze:Bardzo fajna sztuka jeszcze ten spojler na klapie zawsze mi się podobał,jakieś plany <ok> <piwo>
Dzięki ;) co do planów to tylko mechaniczne, doinwestowac trochę m.in. łożyska tył, świece, przewody zapłonowe, amortyzatory. Będę w tym temacie na bieżąco aktualizować co się dzieje z Audi ;)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 12 mar 2016, 09:01

Asteri, pikna :mrgreen: i dlaczego ja jeszcze jej na oczy nie widziałem ;-)
ps wpadaj na spoty jak będą jakieś organizowane <ok>
Asteri pisze:silnikiem 1.8S 90KM
czyli dokładniej bo to nie wiele mówi mi, daj fotkę z pod maski ewentualnie <ok>

i ps2 mogę jedna fotkę na fejsa wrzucić :?: na fanpage audi80
WRC is for boys.
Group B was for men.

Pawelo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2014, 09:16
Lokalizacja: Olsztyn/Olecko

Post autor: Pawelo » 12 mar 2016, 16:46

No, no zadbane Audi Ci się trafiło i w jeszcze w czerwonym kolorze <ok> A jaka czyściutka i błyszcząca - chwali się :-D Co używasz do zderzaków? Bo fajnie nabrały czarnego koloru, chyba że miałeś je w takim stanie. Nie myślałeś żeby oryginalne kołpaki wrzucić? Bo oryginalne stalówki wg mnie nie są ładne, ale to tylko moje zdanie :-P

Asteri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2016, 23:00
Lokalizacja: zamość

Post autor: Asteri » 12 mar 2016, 22:20

PieterB pisze:Asteri, pikna :mrgreen: i dlaczego ja jeszcze jej na oczy nie widziałem ;-)
ps wpadaj na spoty jak będą jakieś organizowane <ok>
Asteri pisze:silnikiem 1.8S 90KM
czyli dokładniej bo to nie wiele mówi mi, daj fotkę z pod maski ewentualnie <ok>

i ps2 mogę jedna fotkę na fejsa wrzucić :?: na fanpage audi80
Dzięki ;) ogólnie to dużo jeżdżę po mieście, może nie trafilismy na siebie jeszcze :) na zloty nie jeździłem nią ale może kiedyś się zjawie <ok> Silnik jaki posiadam jest o oznaczeniu JN. Ok możesz wrzucić fote <ok>
Pawelo pisze:No, no zadbane Audi Ci się trafiło i w jeszcze w czerwonym kolorze <ok> A jaka czyściutka i błyszcząca - chwali się :-D Co używasz do zderzaków? Bo fajnie nabrały czarnego koloru, chyba że miałeś je w takim stanie. Nie myślałeś żeby oryginalne kołpaki wrzucić? Bo oryginalne stalówki wg mnie nie są ładne, ale to tylko moje zdanie :-P
Pawelo, w moich rekach auto musi być czyste i zadbane :) na fotach użyty został fotachjesli dobrze pamiętam plak, zderzaki bardzo świeżo wyglądają tak ze plak wystarcza do uzyskania czarnych zderzaków z połyskiem. Nigdy nie myślałem nad kołpakami ale gdyby się trafiły zadbane kołpaki to może bym kupił ;) Jedynie myślałem nad wymiana kierunków na białe z przodu ale jak z przodu bym wymienił na białe to z tylu nie mógł bym zostawić pomarańczowych bo niezbyt to by wyglądało, co proponujecie w tej kwestii?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 13 mar 2016, 07:58

Asteri pisze:ogólnie to dużo jeżdżę po mieście, może nie trafilismy na siebie jeszcze
a może tez dlatego że ja teraz głównie w lu ale może przy okazji jakiegoś zlotu się spotkamy <ok>
WRC is for boys.
Group B was for men.

Pawelo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 05 paź 2014, 09:16
Lokalizacja: Olsztyn/Olecko

Post autor: Pawelo » 13 mar 2016, 16:36

Jedynie myślałem nad wymiana kierunków na białe z przodu ale jak z przodu bym wymienił na białe to z tylu nie mógł bym zostawić pomarańczowych bo niezbyt to by wyglądało, co proponujecie w tej kwestii?
Nie zmieniać, zostawić w oryginale :mrgreen: A tak na poważnie, jeśli już chcesz to później na tył wstaw, np. lampy czerwone od avanta, plus do tego blenda i będzie <ok>

Asteri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2016, 23:00
Lokalizacja: zamość

Post autor: Asteri » 20 mar 2016, 23:50

Koledzy miał ktoś z was kiedys problem z kierunkiem? U mnie problem wygląda następująco. Wszystko normalnie działa do czasu aż nie pada deszcz jak juz pada i stoi pod chmurka lub gdzieś wyjadę to przedni prawy kierunek przestaje migać a jak pogoda się poprawi to po jakims czasie zaczyna działać. Nie wiem gdzie szukać przyczyny, może ktoś miał podobna sytuacje?

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 20 mar 2016, 23:56

Problem może być w oprawce lub samej żarówce ,u mnie było podobnie czasem się zacinał to puknąłem w klosz działa.Winna była żarówka w twoim przypadku podobnie zapewne będzie.Chcesz zmieniać kierunki nie zmieniaj straci front urok jeśli już bierz dymione depo do czerwieni pasują <ok> <piwo>

Asteri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2016, 23:00
Lokalizacja: zamość

Post autor: Asteri » 21 mar 2016, 11:27

Przemas80 pisze:Problem może być w oprawce lub samej żarówce ,u mnie było podobnie czasem się zacinał to puknąłem w klosz działa.Winna była żarówka w twoim przypadku podobnie zapewne będzie.Chcesz zmieniać kierunki nie zmieniaj straci front urok jeśli już bierz dymione depo do czerwieni pasują <ok> <piwo>
Wyciagalem caly kierunek z oprawka i żarówka, potraktowalem tez kontakt sprayem i tez nic nie pomogło dopiero po kilku dniach zaczął działać, pewnie do kolejnych wilgotnych dni. :) a co do zmiany kierunków to przemyśle sprawę ;)

Awatar użytkownika
Przemas80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2011, 09:59
Lokalizacja: Radom

Post autor: Przemas80 » 21 mar 2016, 13:14

Przerywacz kierunkowskazów obejrzyj jego styki ewentualnie od razu wymień bo koszta żadne prawie.

Asteri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2016, 23:00
Lokalizacja: zamość

Post autor: Asteri » 23 mar 2016, 10:41

Przemas80 pisze:Przerywacz kierunkowskazów obejrzyj jego styki ewentualnie od razu wymień bo koszta żadne prawie.
Ok sprawdze jeszcze ten przerywacz ;)

Dzisiaj Audi dstanie nowe:
- Przewody zapłonowe Magneti Marelli
- Świece NGK BUR6ET
- Łożyska FAG komplet tylna oś
Obrazek

Awatar użytkownika
petel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 22 lut 2013, 17:57
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Kielce

Post autor: petel » 24 mar 2016, 09:15

dobry zestaw :)

Asteri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2016, 23:00
Lokalizacja: zamość

Post autor: Asteri » 02 lip 2016, 00:09

Przyszedł czas na zmianę oleju i filtrów :)
Olej Mobil1 10W40
Obrazek
Termostat też odmówił już posłuszeństwa i należało go wymienić
Obrazek
Co mnie bardzo zaskoczyło to w aucie był oryginalny filtr oleju oraz termostat ;-)
Obrazek
Międzyczasie wydarzyła się taka sytuacja że ułamała się łopatka wkładki stacyjki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nowa wkładka z kluczykami kosztowała mnie 37zł lecz zdecydowałem się przełożyć łopatkę z nowej wkładki do oryginalnej wkładki co pozwoliło pozostać mi przy kluczykach które pasują do drzwi jak i do stacyjki a przy nowej wkładce miał bym do stacyjki inny kluczyk a do drzwi inny. Wymieniając pierwszy raz wkładkę można napotkać się na pare przeszkód ale teraz już wiem co i jak :) gdyby ktoś potrzebował pomocy w tym temacie to pisać na PW.
Autko ma się dobrze i pokonuje kolejne kilometry okok
Ostatnio zmieniony 02 lip 2016, 08:13 przez Asteri, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga