Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

audi 80 B3 1.8S - lz5u [MrK]

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
MrKovski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:59
Lokalizacja: SJ / SRB

audi 80 B3 1.8S - lz5u [MrK]

Post autor: MrKovski » 05 lip 2015, 21:21

witam
na imię mam Marek, mieszkam w Jaworznie

zakładam temat dla najpiękniejszej istoty (dla mnie) zaraz po mojej żonie:)
narazie tak skromny opis bo nie mam za dużo czasu, aczkolwiek postaram się temat trochę rozwinąć w niedługim czasie :)

AUDI w moim posiadaniu od 26 maja 2014, w naszym kraju jest od roku 2005(wcześniej w Katowicach) i jestem jego drugim właścicielem w kraju.
w momencie zakupu licznik nie działał, pokazywał ~200k, właściciel twierdził, że ma zrobione ok 280k., audi było w ładnym stanie, poza gnijącą troche klapą z tyłu i odpryskiem lakieru na masce, polowałem na nie ponad pół roku, po zakupie założyłem gaz :)

WYPOSAŻENIE nie powala, ale w moim aucie nie miało być za wiele elektroniki
jest centralka, manualny szyberdach, wspomaganie i chyba nic więcej.

z rzeczy które były do zrobienia na już, to oczywiście zrobiłem całe zawieszenie, bo nie przystoi królowej szos, żeby się tłukła jak oszalała
wymieniona została klapa, na ten sam kolor, ale w dużo lepszym stanie

zdjęcie autka 3 dni po zakupie:
Obrazek Obrazek

CIĄG DALSZY:

troche czasu mineło od czasu ostatniego wpisu, troszkę sprawa kopnęła się do przodu :)

profilaktycznie wymieniłem rozrząd, bo poprzedni właściciel nie pamiętał kiedy to robił, a km uciekają z każdym miesiącem, więc teraz już człowiek może spać spokojnie :)

udało mi się skompletować przód od b3, zrezygnowałem jednak z polowania na maskę w oryginalnym lakierze lz5u, bo nie miało to chyba sensu:)

aktualny wygląd przodu:
Obrazek

namordowałem się niemiłosiernie przy wymianie maski, bo z lampami problem był, jedna z allegro przyszła mi z rozwalonym kloszem i wypalonymi(!!!) uchwytami ze spodu, więc wkońcu kupiłem na szybko taką bez uszek i dorabiałem
maska też niestety została zmasakrowana trochę w transporcie (rogi od str szyby pozaginane o prawie 180 stopni), ale maske zobaczylem dopiero po 2 tygodniach od przyjścia, bo przyszła do taty, a ja nie mogłem robić od razu z powodu problemów z lampą lewą o której wspominałem...
ale trudno narazie stwierdziłem, że nie bede sie przejmował, na masce od b4 będe ćwiczył lakierowanie, i jeśli wszystko wyjdzie dobrze, to moją nową maskę też będe malował sam:)
tak to już trzeba kombinować, jak budżet cały czas napięty:)

prace wykonane:
-wymiana klapy - √
-short shifter(rezany) - √
-ledowe podświetlenie kółek nawiewu(rezanie) - √
-dorobienie pilota do centralki - √
-wymiana pękniętej prowadnicy szyberdachu - √
-powrót do maski b3 - √



przyszłe prace:
-malunek maski i listwy
-białe kierunki
-jakieś -40 na kółkach
-jakieś lepsze audio w drzwi

jak mi sie coś przypomni to dopisze sie;)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2016, 17:21 przez MrKovski, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Gordon777
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 08 sty 2015, 10:42
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Gordon777 » 06 lip 2015, 13:12

Czekam na ciąg dalszy <yes> Maska z b4 moim zdaniem wygląda trochę komicznie :D
Bedziesz coś z tym robił ?

MrKovski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:59
Lokalizacja: SJ / SRB

Post autor: MrKovski » 09 maja 2016, 17:22

no właśnie sytuacja jest troche nie za fajna, bo bardzo bym chcial wrocic do maski b3, tylko ze w obecnym czasie bardzo blokuja mnie koszty takiego manewru
jesli dobrze pojdzie to kupilbym maske powiedzmy do malowania moze za jakies 60-70zl, do tego dochodzi koszt pomalowania jej, plus jeszcze swiatelka od b3 i grill

w obecnej chwili nie za bardzo moge sobie pozwolic, a nie podoba mi sie strasznie ten wynalazek

niestety na obecnej masce jest dosc duzy odprysk lakieru, grill tez nie jest w stanie idealnym(choc tragedii tez nie ma), no i prawy kierunek jest w tej chwili lekko pęknięty po jakims kamyku pewnie, wiec raczej nie ma co liczyc, ze cos by mi sie zwrocilo

[ Dodano: 2016-05-09, 17:22 ]
jest mały update, więc podbijam, mam nadzieję, że admini wybaczą:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga