Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

B3 1.6TD SB '91 grafitowa by Szpyrka

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.
Awatar użytkownika
Szpyrka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

B3 1.6TD SB '91 grafitowa by Szpyrka

Post autor: Szpyrka » 16 sty 2013, 22:02

Hejka :) Krótkim wstępem, mam na imie Piotrek, mam 17 lat ( no rocznikowo licząc to 18 ), uczę się w technikum samochodowym i powolutku zaczynam cos tam modzić w audi 80 b3 z 1991roku :) Autko od około 8-10 lat w rodzinie, wiec historia dobrze mi znana, dwa lata temu wymieniane bło sprzęgło, i robiony remont silnika ( nowe panewki, pieścienie .. ). Nie będzie to ani jakiś gruby projekt, ani prace nie będą sie mega szybko posuwały do przodu, tka na prawde coś sie zacznie na wiosne, teraz kompletuje różne graty ..

Rok produkcji - 1991rok
silnik - 1.6 TD oznaczenie SB
Kolor - Grafitowy

Aktualnie jedyne zmiany to :
-Sterownik centralnego zamka z pilotem kluczykiem scyzorykiem :)
-Boczne kierunkowskazy dymione
-Przednie kierunkowskazy białe
-Na wiosnę czekają felgi RH 7Jx15H ET37

A z innych gratów czekających na zamontowanie to zegary z obrotkiem z benzyny który bede rezał do dieselka, z prędkościomierzem do 260, Kierownica sportowa obklejona sticker bomb, czy pierdółki typu nowa antena .. Co do planów na wiosne, jest dosyć skromnie :

- Montaż zegarów z benzyny z obrotkiem i szafą do 260
- Montaż kierownicy sportowej
- Turlanie sie na felgach RH
- Ogarniecie blacharki ( jeden błotnik w innym kolorze, małe ognisko rdzy zaczyna sie robić przy antenie, ktoś kiepsko spasował przednie lampy .. )
- Standardowo w TD boost pin i lekkie podkręcenie boostu
- Pokrywa zaworów z golfa III GTI 2.0 8V w polerce ( jeśli uda sie ją zamontowac )
- Osłona silnika - mała od SDI
- Koniecznie musi wjechać wspomaganie kierownicy
- Malowanie zacisków
- wymiana lewego lusterka bocznego trzymajacego sie na taśmie :P
- Może obniżenie 40/40

To teraz kilka fotek :)

Boczny kierunkowskaz dymiony
Obrazek

Boczny kierunkowskaz biały
Obrazek

Tak to wyglądało
Obrazek
Obrazek
A jest tak
Obrazek

Zegary :)
Obrazek

Felgi :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kierownica
Obrazek
Obrazek

A tu małe porównanie : Zamontowany miałem zamiennik błotnika, który dodatkowo był lekko wgnieciony i nieudolnie zrobiony przez mechanika, wiec szukałem po szrotach oryginalnego elementu. Znalażłem, ale niestety nieco inny kolor ( Samochód grafit, błotnik czarny ) ale i tak jest lepiej.
Obrazek

A tu jakieś tam foto samochodu :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiem ze auto to taka zwykła seria, i że dużo jest w niej do zrobienia żeby doprowadzić do dobrego stanu, ale powoli, do celu .. :)

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 16 sty 2013, 22:26

Sporo roboty przed tobą ale widać że działasz i to się chwali. Powodzenia w doprowadzeniu audiczki do ideału.

Olszak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1678
Rejestracja: 12 kwie 2008, 22:02
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: Olszak » 17 sty 2013, 00:03

Zaczynałem coś tam modzić w tym samym wieku. Żeby auto wyglądało jako tako bo do perfekcji potrzebna duza gotówka a czasu. Mnie się zeszło że 3 lata na modzeniu i zbieraniu gratów tak aby auto wyglądalo jak bym chciał. Wiec powodzenia. Dobra baza silnik też podatny na mody.

Awatar użytkownika
borysekman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:58
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: borysekman » 17 sty 2013, 09:34

Jak Ci się sprawuje turbosprężarka ? Regenerowana kiedyś była bądź zmieniana ?

Awatar użytkownika
Szpyrka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szpyrka » 17 sty 2013, 13:57

borysekman, turbosprężarka była regenerowana zaraz po zakupie samochodu.

Mam pytanko Panowie - czy to normalne że w TD mam półkubełkowe fotele ? Nie są to fotele recaro, ale nie są to tez te płaskie kapcie jakie zwykle widuje w dieslach .. Postaram się cyknąć jakąś fotkę pokazującą wnętrze :)
Aktualnie poszukuje schematu obrotomierza UN4 bo będę go rezał do diesla.

Awatar użytkownika
borysekman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:58
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: borysekman » 17 sty 2013, 17:13

Szpyrka, ile płaciłeś za regenerację i jak się owa turbina sprawuje po tym zabiegu ?

Awatar użytkownika
mumu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 16 sie 2012, 07:38
Lokalizacja: Strzeszkowice/Lublin

Post autor: mumu » 17 sty 2013, 17:27

Powodzenia w dalszych pracach i zadowolenia z użytkowania

Awatar użytkownika
Szpyrka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szpyrka » 17 sty 2013, 18:04

borysekman, Ceny niestety nie pamiętam, bo było to jakieś lata temu. Sprawuje się .. normalnie. Nie gwiżdże ani nie wyje, nic mi z niej nie cieknie. Po prostu jest sprawna :) Zapewne powodem Twojego pytania jest mit mówiący że regenerowane turbosprężarki zaraz sie "sypią" :) Moja jeszcze sie nie rozwaliła, i mam nadzieje że jeszcze długo nic sie jej nie stanie :)

Jutro spróbuje wlutowac potencometr do obrotka UN4 i zamontowac nowe zegary, zobaczymy czy się uda. :) Ma moze ktoś na przedaz ori spojler/lotke do B3 ? Moze być do lakierowania. I chętnie kupiłbym też układ wspomagania kompletny .. :)

Awatar użytkownika
borysekman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:58
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: borysekman » 17 sty 2013, 18:23

Szpyrka, mit nie, ale własne doświadczenia z turbosprężarkami. Widocznie szczęście mi nie dopisało, dlatego podjąłem decyzję o jej trwałym usunięciu i powrocie do protoplasty 1.6D :-P .

Tigeros
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2842
Rejestracja: 22 lip 2009, 03:00
Imię: Karol
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Radom

Post autor: Tigeros » 17 sty 2013, 18:26

Też miałem taki zamiennik błotnika, porażkaaa. Fajnie, że działasz, mam nadzieje, że dalej nic dziwnego nie poczynisz tak jak tą z kierownicą, no chyba, że to do playstation :-P
Powodzenia w działaniach :-)

Awatar użytkownika
Szpyrka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szpyrka » 17 sty 2013, 18:34

Tighe, kierownica prawdopodobnie będzie w polerce, oklejenie sticker bomb to taki trochę eksperyment :P Zobaczymy jak to będzie, może taka zostanie, może nie. :) Ten zamiennik tak ładnie rdzewiał że zderzak zdjąłem razem z zatrzaskami .. :-D Ale na szczęście udało mi sie kupić ori używke w dobrym stanie :-)

borysekman, nie lepiej było kupić używkę i wymienić niż usunąc doładowanie ? ;-)

Awatar użytkownika
borysekman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:58
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: borysekman » 17 sty 2013, 18:41

Nie lepiej poszukać Ci oryginalnego obrotomierza, tzn. do 6tyś. Ja przez przypadek za nieduże pieniądze dorwałem ;-) . Co do turbiny, to z używanymi dwiema miałem do czynienia :-/ . Tak teraz nie dolewam nic praktycznie, od wymiany do wymiany może z 200ml i nie martwię się, że silnik mi się rozbiega :roll: Nie dużo brakowało tak mi pompowała olejem w dolot :-?

Awatar użytkownika
Szpyrka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szpyrka » 17 sty 2013, 19:25

borysekman, wolałbym obrotek od diesla, ale mam już zegary kompletne z benzyny z obrotomierzem i prędkościomierzem wyskalowanym do 260km/h. Kupiłem je w bardzo dobrej cenie, wiec szukanie obrotka od diesla sobie odpuszczam, będzie taki. Lepszy do 7tyś niż Big Ben :mrgreen:

[ Dodano: 2013-01-18, 22:11 ]
Kierownica powróciła do swojej pierwotnej wersji - sticker bomb usunięty. Foto :
Obrazek
środek zostawić czarny czy może polerka ? :-D

A tu fotka kluczyka scyzoryka :-P
Obrazek

Zdjęcia wnętrza nadal nie zrobiłem :-/ Zamówiłem kilka częsci, czekam na paczki, wiec w tygodniu jakieś fotki nowych zabawek :lol: Szukam lewego lusterka manualnego oraz jakiegoś radyjka z wejściem na zmieniarkę :-)

[ Dodano: 2013-01-23, 22:23 ]
wie ktoś czy sprężyny i amortyzatory pasują z audi b4 sedan do audi b3 sedan ? Pomocy !

[ Dodano: 2013-01-24, 13:44 ]
Coś nikt nie pisze ..

Fotele wyglądają tak :
Obrazek

Wlutowane kable do potencjometru w obrotomierz
Obrazek
Obrazek

Doszła dziś jedna z paczek - Naba, podobno firmy Raid, jest na niej malutkie logo VW i Audi, wg sprzedającego wymontowana z jego Porsche 924. Kierownica pójdzie w polerka, tylko nie moge jakoś sie za to zabrac, gdyż siedze zasmarkany w domu przez jakiegoś wirusa :-/
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czekam jeszcze na pare paczek, w tym ori spojler na klapę, przycisk klaksonu do kierownicy i pare innych drobiazgów :)

[ Dodano: 2013-01-24, 19:09 ]
Początek polerowania kierownicy czyli zdzieranie farby :)
Obrazek

[ Dodano: 2013-01-28, 13:55 ]
Kolejna część - Ori spojler aluminiowy na klape tylną. Jest porysowany ale w moim lakierze, dostanie na wiosne nowy lakier. Na foto brudny zakurzony, nie czyściłem go przed zdjęciem.

Obrazek

Czekam na jeszcze kilka paczek .. :)

[ Dodano: 2013-03-25, 18:44 ]
Cześć ! :) Niewiele dzieje sie z samochodem, jedyne co ostatnio zrobiłem to ogarnąłem w końcu granie bo był jakiś stary kaseciak z mocą wyjściową 4x35W i nawet nie wyglądął fajnie .. Teraz zmieniarka 6CD w bagażniku, radio kenwood kaseciak 4x40W z obsługą zmieniarki wygląda nieźle i w końcu można posłuchać czegoś z płyt a nie tylko radio :P Były też drobne wymiany - wymieniona pompka spryskiwaczy ( nowa kosztowała całe 19zł :-P ), nowe pióra wyieraczek i inne pierdółki :-P Pare fotek z przymiarek gratów, enjoy ;-)

Kierownica :
Obrazek

Lotka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wnętrze wygląda tak( jeszcze na lipnym radyjku ) :D :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stan licznika :
Obrazek

[ Dodano: 2013-04-20, 19:13 ]
20.04.2013
Fotka z aktualnym radyjkiem :)
Obrazek
A tutaj nowa gałka zmiany biegów - oryginalna była już strasznie zniszczona, a dorwałem nieco nowsza VAGową gałke ( niestety pod 6 biegów ale co tam :P ) wygląda chyba lepiej, prawda ? :)
Obrazek
Obrazek

Pozdrówki :P

[ Dodano: 2013-05-08, 11:29 ]
Nikt nic nie pisze, no ale w sumie nie dzieje sie nic. Zamontowałem nowe zegary, czekam na list z potencjometrem, kabelki wyprowadzone schowane ale łatwo dostępne :P Kierownica niedopolerowana do końca, ale na pórbe jak się bedzie jezdziło jest założona co wymagało nawiercenia otworu w nabie, zeszlifowania klina z niej i zamontowania ślizgu klaksonu z ori kierownicy, ale jezdzi sie z nią całkiem fajnie. Przy okazji wymiany zegarów odzyskałem licznik przebiegu który nie działał od jakiegoś czasu :D Ale niestety wczoraj zerwął się pasek alternatora, dzisiaj będe zakładał nowy. Jakas tam fotka kiery i zegarów. Pozdro :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2013-05-12, 20:28 ]
Pare nowych fotek środka po sprzątanku :) Wymieniłem zerwany pasek alternatora ( kupiłem dwa i drugi przełożyłem tylko przez łape silnika i pospinałem trytkami żeby nie latał, przy następnej wymianie będzie szybciej ), stare śruby od łapy były juz nieco zmęczone więc nie ryzykowałem ze przy następnym ruszaniu ich ukręce łby - zakupiłem nowe śruby, w sklepie poprosiłem o najlepsze jakie mają i dostałem ładne ocechowane śruby :) Usunięty wyciek oleju z dorabianej chłodnicy oleju - została naprawiona w zakładzie gdzie ją wykonano :) Aktualnie czekam na pierścienie do felg i szukam po znajomych jakiś oponek do założenia na chociaż jeden sezon - na natępny już kupie konkretne, na razie jest dużo innych wydadków na ten samochód :) Na jednym foto widac klej na desce ale na dniach postaram sie go usunąć :) Pzdr :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2013-05-16, 21:36 ]
Cześć ! W dniu dzisiejszym usunąłem wyciek paliwa spowodowany korozją małego odcinka przewodów, oraz zamontowałem felgi :) Takie pare fotek, jak wam sie to widzi ? :) Na to lato zostaje jtak, na przyszłe niski profil i bliżej ziemi :) Pozdro :)

Felgi przed założeniem :) :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W trakcie i po fakcie :) ( przy zakładaniu i juz po ) :
Obrazek
Obrazek
(seryjnej stalówki prawie nie widac w nadkolach .. )
Obrazek
(w nadkolu dosyć ciasno :D )
Obrazek
( i jak to wygląda .. )
Obrazek
( wydaje sie jakby troche wystawało .. )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po myciu Audi ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2013-07-31, 19:29 ]
Audi niestety miało dzwon, betoniarka wjechała w tył .. :( No ale cóż, da sie zrobić ! Aktualnie szukam czesci zeby ją zrobić. Na montaż czeka też głowica wraz z kolektorami i wtryskami od AAZ :) I mam turosprężarke od AAZ na sprzedaż, sprawną :) Jakieś tam foto :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Uszkodzenia przodu wzieły się z tąd że betoniarka która uderzyła w tył audi "wepchnęła" je na na skodę ..

[ Dodano: 2013-09-01, 21:30 ]
Nic sie nie dzieje ani w temacie ani przy audi - z pewnych powodów nic nie ruszyło z naprawą, miedzy innymi przez problemy z wypłatą odszkodowania .. Na razie kompletuje graty do naprawy, na tą chwilę mam blende od 90 oraz lampy tył czerwone - zamienniki Depo dedykowane do B4 avant. Wygląda to tak :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lampy sie podobają czy ładniejsze by były zwykłe jednak ? :)

[ Dodano: 2014-05-05, 13:47 ]
Felgi z audi na sprzedaz, link http://olx.pl/oferta/alufelgi-felgi-alu ... f5ef9280d6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga