Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 B3][Swap 20V Turbo] hibernacja

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.

Czy malować chrom na zderzakch na czarno?

Tak
38
26%
Nie
108
74%
 
Liczba głosów: 146

Awatar użytkownika
Apocalipto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 641
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Apocalipto » 31 paź 2010, 10:37

Więc leżakują se w garażu:
:arrow: sprężyny MTS Technik (czy jakoś tak się pisze :-P ) obniżające -40mm
:arrow: lewy kierunek US\Japan (dzięki Afdi87, <piwo> ) -trzeba tylko prawy zazdobyć :evil:
:arrow: ori aluminiowy spojler na klapę (waham się czy zakładać)
:arrow: drewniana gałka zmiany biegów (ktoś zrobił sam ją najprawdopodobniej, jeszcze niepolakierowana)
:arrow: przeszczepić welur na obecne boczki, bo te drugie są w gorszym stanie
:arrow: włącznik centralnego zamka z audi a4 w drzwi kierowcy (będzie zamontowane w klamkę tak jak włącznik od opuszczania szyby tylnej)
:arrow: głośniki z forda c-max 2006rok (4xminibas 16 cm oraz 4xsyk 1cal) bardzo ładnie graja i wylądują w przednich drzwiach, przy okazji rodzi się koncepcja zabudowy bagażnika
i na tyle pamiętam :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 31 paź 2010, 10:41 przez Apocalipto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wujo1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3937
Rejestracja: 28 lip 2008, 00:15
Lokalizacja: Sk-Ce

Post autor: wujo1 » 31 paź 2010, 10:41

Apocalipto pisze:ori aluminiowy spojler na klapę (waham się czy zakładać)
nie zakładaj
Apocalipto pisze:drewniana gałka zmiany biegów (ktoś zrobił sam ją najprawdopodobniej, jeszcze niepolakierowana)
poszukaj ori skórzanej

Awatar użytkownika
Apocalipto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 641
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Apocalipto » 31 paź 2010, 10:42

wujo1 pisze:Apocalipto napisał/a:
drewniana gałka zmiany biegów (ktoś zrobił sam ją najprawdopodobniej, jeszcze niepolakierowana)


poszukaj ori skórzanej
_________________
mam drewnianą kierownicę to do kompletu gałka by pasowała

Jeszcze się przypomniało :-P
Więc do listy gratów dodaję:
:arrow: silnik 2.0 16V z passata b3 (będę składał na digi I lub II możliwe, że suszarką odrazu )
:arrow: tylna belka z tarczami
:arrow: białe diody smd do podświetleń licznika i dodatkowych zegarów

Awatar użytkownika
wujo1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3937
Rejestracja: 28 lip 2008, 00:15
Lokalizacja: Sk-Ce

Post autor: wujo1 » 27 lis 2010, 22:16

kiedy coś ruszy w temacie się :-P

Awatar użytkownika
Apocalipto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 641
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Apocalipto » 28 lis 2010, 00:03

Niepredko cos zrobie w audi :-P Za zagramanica przesiaduje aktualnie, moze troche gratow przywioze, bynajmniej w przyszlym tyg jade na tutejsze szroty w poszukiwaniu rarytasow audi :mrgreen:
Przed wyjazdem zostal zalozony licznik od coupe ze skala do 260km i BC ale nipokazuje spalania bo mam gaznikowca pod maska ;-) Moje radio Alpine zyskalo nowe wyjscia na wzmacniacze <niem jak noty katalogowe koncowek mocy i browar przy kombincjach>, wiec mam teraz wyjscia: przod, tyl i sub na filtrze ori w radiu<bylo ori wyjscie przelaczane sub lub rear>. Wszystkie glosniki pracuja na 2 wzmacniaczach i radyjko niejest obciazone. Zostal rowniez znieniony kabel zasilajacy od aku do kondziola na odpowiedni;
ps: sorka ale mam viste po francusku i brak polskich znakow <lol>

Awatar użytkownika
eSPe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3695
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:13
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: eSPe » 29 lis 2010, 21:20

Ładna betrójeczka.
Widać że lubisz grzebać i robić autko pod siebie i indywidualnie.
Rost pierwsza klasa hehe chociaż mojej by mi było szkoda.

Awatar użytkownika
Apocalipto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 641
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Apocalipto » 01 sty 2011, 20:06

eSPe, dzięki. Ten rost to druga maska, bo mojej też szkoda mi :-P

Ostatnio po świętach i mnie zima dopadła, nie opanowałem audi, a jechałem max 30km\h bo była szklanka i wyrwało mnie z kolein, wpadłem lekko w rów przodem :oops: Pierwsze co przyszło do głowy to k....a mój zderzak ale jedyna strata to zgubiona zaślepka na hak z prawej strony. jak to mówią ,,głupi ma szczęście,, bo zatrzymałem się tuż przy kołku od pastucha jakiegoś rolnika. No i dobrze, że leśnicy wracali terenówka to mnie wyrwali z opresji (była 22 z hakiem) <ok> Ot i tak ta zima dała mi się we znaki :-?

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 04 sty 2011, 23:30

Wstawiaj kolego ten ori alu spoilerek, na pewno będzie fajnie sie prezentował :-)
A tak pozatym to Audi bardzo fajne, dobrze że wróciłeś do Treserów, jedyne co mi się nie widzi to rdza, nie pasi to do B3 <ok>

Awatar użytkownika
Apocalipto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 641
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Apocalipto » 10 sty 2011, 23:00

pawelrybak15, Rdzę w każdej chwili mogę zdjąć bo mam 2 maski a niedługo i klapa tylnia przybędzie made in rust :-P
Dziś wreszcie coś znów ruszyło się, zmieniłem podświetlenie pokręteł od nawiewów na diody smd oraz w radiu z zielonego na czerwone krwiste :mrgreen:
Pozostało dokończyć podświetlanie licznika na białych smd.
Została również wywalona żarówka z podsufitki i wstawione paski białych diód smd i przyznam, że jasno jak w dzień w aucie.
W bagażniku wylądował ''nowy'' wzmacniacz FLI monoblock 1000W oraz głośnik basowy dwu cewkowy (ładnie plecki masuje) <ok>
Fotka radia (niestety ale tel nie oddaje tego jak to się prezentuje).
Obrazek

Awatar użytkownika
Apocalipto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 641
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Apocalipto » 17 sty 2011, 20:52

Dziś dorwałem kolejną blendę do audi bo mój treser już jest dość wysłużony. Oto fotka, na górze moja dawna blenda a niżej nowa ;-)
Obrazek

A mój przód od dziś wygląda tak :lol:
Obrazek

Dokładka wylądowała na nowym zderzaku i mam zamiar już na stałe ją przykleić i dopasować na tip-top :roll:
Obrazek

Została również zmieniona lampa lewy przód bo tamta była w kiepskim stanie i klosz był z podróbki <buu> . Za jakiś czas będę miał wyjęte wnętrze w szarym welurze, przód pół kubły, podłoga szara itp szare elementy do kompletu <lol>

Awatar użytkownika
Apocalipto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 641
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Apocalipto » 27 sty 2011, 00:54

Kolejne graty przybyły. Na pokład zagościł moduł AC/BC (podziękowania dla pawelrybak15, <piwo> ). Zakupiłem jeszcze wnętrze w szarym welurze od A90, przód kubły z regulacją wysokości obu foteli. Jedyne co się nieudało wyjąć z auta to wykładzina podłogi bo przymarzła :-P , doszły jeszcze do tego hamulce od 2.3 ng na przód (całe kolumny mcperson). Kolumny są pod ABS, oraz mam tylną belkę z tarczami również pod ABS-a, więc będę w przyszłości rezał układ ABS :-D . Od kumpla dostałem ''wysłużony'' gwint od passata b4 i będę modził coś nad gwintem ''home made'' bo już springi -40 nie wystarczają <ok> Z bagażnika wszystko co zbędne i niepotrzebne przy kontroli wyleciało na jakiś czas i jest przymiarka do zabudowy bagażnika.
Jedne z gratów z bagażnika
Obrazek
Widok nowych starych zegarów nocą (jakoś brzydko na fotce podświetlenie rozprowadza :-P )
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 sty 2011, 00:59 przez Apocalipto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kunik
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 789
Rejestracja: 21 cze 2007, 13:41

Post autor: Kunik » 27 sty 2011, 00:56

No kolego widzę że modzisz elegancko. A ac i bc podłączone już ?

Awatar użytkownika
Apocalipto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 641
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Apocalipto » 27 sty 2011, 01:03

Kunik, Dzięki. AC już dawno śmiga (miałem AC bez możliwości montażu BC), nad BC muszę popracować bo potrzebne jest mi ustrojstwo z golfa II gti z silnikiem KR które zamienia sygnał podciśnienia na sygnał do modułu BC z +/- spalaniem.

Awatar użytkownika
Kunik
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 789
Rejestracja: 21 cze 2007, 13:41

Post autor: Kunik » 27 sty 2011, 01:08

Apocalipto pisze:nad BC muszę popracować bo potrzebne jest mi ustrojstwo z golfa II gti z silnikiem KR które zamienia sygnał podciśnienia na sygnał do modułu BC z +/- spalaniem.
To ty masz gaźnikowca ?
Kurde ja działałem z tym ale ni cholery nie udało się tego zrobić.
Kupiłem 2 czujniki bo myślałem że zepsute są ale to samo na obu jak idzie podciśnienie to zamiast rosnąć ilość voltów to maleje...
Chyba że to musi być koniecznie z takiego oznaczenia silnika ?
Ja miałem jedno z golfa a jedno z passata to jest z tyłu w liczniku nie ?

Awatar użytkownika
Apocalipto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 641
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:28
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Apocalipto » 27 sty 2011, 01:16

Tak, mam gaźnikowca i ostatnio jak znalazłem papiery od Audika swego to na nalepce jest 66 KW i to by się zgadzało z tą co w bagażniku mam bo jak rozbierałem to odkryłem, że tam też jest nalepka taka jak w książce serwisowej :shock: Te ustrojstwo co będę miał od znajomego było zamontowane na podszybiu w pobliżu komputera (był to golf II gti jeszcze z dzielonymi szybami w przednich drzwiach-posiadam od niego całe wnętrze gti do mojego golfa II <ok> ) Wiem, że będzie trochę zabawy z tym, aby to ruszyło ale zobaczymy co wyniknie :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga