Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Moje skromne ABK

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Awatar użytkownika
Maks2e
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2021, 17:39
Imię: Maksymilian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 AAD

Moje skromne ABK

Post autor: Maks2e » 04 cze 2022, 02:14

Jak w tytule, posiadam skromne czerwone audi 80 b4 abk. Kupiłem je jako bezwypadkowe 13.05.2021, czyli około rok temu. W sumie to trafiła do mnie przypadkiem jako wymiana za a6 c5, którego się pozbywałem (2.5tdi). Traf chciał, że przyjaciel szukał pierwszego wozu, więc mu go sprzedałem po tygodniu. Było w naprawdę dobrym stanie, poza kilkoma pierdółkami jak olej, ręczny itp, zjechanym lakierem(klar) i małą dziurką przy tylnym lewym nadkolu. Mogłem to ogarnąć, ale kolega się upierał i sprzedałem mu jak stał.
16B9F8F9-2AB3-4C8D-AC0F-EBD3E25854EE.jpg
Po niecałych trzech tygodniach auto wróciło do mnie nieźle obstukane. Takie tam parkingówki, ale blachy pogięte. Auto miało trafić na złom, więc nie miałem wyjścia i zabrałem je za kilka stów z zamiarem odbudowy i tak już prawie rok je robię :-)

Auto na początku(drugi zakup w sierpniu 2021) wyglądało tak:
IMG_20210802_160232.JPG
IMG_20210802_160219.JPG
obraz nędzy i rozpaczy
IMG_20210802_160247.JPG
Zanim jednak zostało rozbite, przyjaciel włożył ponad 3k w mechanikę, rozrząd, pompa wody, czujniki, hamulce, opony... Czyli wszystko na co mechanik namówił, ale bez ręcznego i oleju XDD Dlatego naprawy zacząłem od blacharki:
IMG_6636.JPG
IMG_6643.JPG
IMG_6645.JPG
Po wyklepaniu wnęki na zapasówkę, usunięciu haka i wymianie wszystkiego co uszkodzone i "wykręcalne"(zderzaki, błotniki, maska) autko odzyskało trochę blasku i zaczęło mi się podobać znowu:
imdvx age0.jpg
Szczególnie, że dokupiłem alusy rial
IMG_6913.JPG
W międzyczasie wziąłem się za dach, bo jakiś geniusz postanowił ubytki lakieru uzupełnić szpachlą, a całość zamazać lakierem z marketu. Tragiczny widok dla każdego posiadacza sprawnej pary oczu. Na zdjęciu niżej widać jak próbowałem to równać(spojler, ostatecznie zdarłem wszystko do, nieuszkodzonej, blachy <niedowiarek> ).
image2.jpg
aefaefimage0.jpg
fesesdimage2.jpg
W tym stanie postanowiłem zająć się smrodem spalin w kabinie. Winna okazała się rura kolektorowa. Przy okazji wymiana oleju, naprawa ręcznego(nowe zaciski itp.) oraz kilka innych drobiazgów. Tak oto i ja wpakowałem w mechanikę jakieś 2k (u zaufanego mechanika) i tu nie było już odwrotu, trzeba robić do końca :-D Każdy posiadacz 80tki, która nie była trzymana pod kocem wie, jak obleśnie wygląda zwisająca podsufitka i pourywane boczki. Zdjęcia w nocy- mało widać, bo jakoś to układałem i auto zawsze czyściłem w środku, ale była tragedia :
IMG_6742.JPG
IMG_6740.JPG
Dlatego dobrałem materiał
IMG_6852.JPG
I niewiele myśląc wszystko obkleiłem
IMG_6863.JPG
IMG_7022.JPG
(Wkradł się spojler-Fotele). Zanim jednak je znalazłem zająłem się audio.
IMG_6807.JPG
to było przy zakupie w bagażniku
t
image1.jpg
a to siedziało w e46 kolegi xdd
Następnie powrzucałem kilka drobiazgów z mojej byłej- BMW F01 740d. Gumki, maty bagażnika, dywaniki itp.
image0.jpg
Potem doszły fotele, ale to opisałem już w innym temacie. Więc dodam, że doposażyłem auto w stylu maybacha w kieliszki i szklanki-na stałe piwoa80
IMG_7566.jpg
IMG_7561.jpg
(jak mówiłem niewiele myślałem obklejając pierwszy raz)
Przyszła zima i powrót do zimówek na stalówkach
IMG_7579.jpg
Czas mijał, a ja zacząłem kombinować. Tak oto wpadło radio android, ale bez większego polotu i rozładowywało mi aku przez brak fabrycznego wyłączania prądu z zapłonem- dalej nie ogarnąłem tej kwestii :-(
IMG_7452.JPG
tak, holdery z BMW
IMG_7455.JPG
Była zima, a ja zacząłem bawić się w dach, myśląc, że pomaluję go z "wygładzoną" szpachlą:
IMG_7975.jpg
IMG_7979.jpg
profit, bo lusterka były w podkładzie dzięki temu
IMG_7977.jpg
Przyszła tak wiosna, a ja jeździłem z tym niedokończonym nie wiadomo czym na dachu. Wpadłem na plan założenia 19stek
IMG_8520.jpg
IMG_8521.jpg
(klapa, bo nie miałem dystansów, ale możliwe, że je w końcu zdobędę (4x108 na 5x120 ;-) ))
Zrobiłem taż zaprawki rdzy i pomalowałem to plastidipem- nie polecam, teraz maluję i nie mogę tego badziewia doczyścić drugi tydzień, chociaż cała ćwiartka odpadła sama na myjce xdd
Jako, że samochód znów wyglądał zwyczajnie, postanowiłem coś zmienić. Nagle znalazłem okazję. Znajomy rozsprzedawał swojego kombiaka na fanty, a miał przyciemniane szyby. Oczywiście kupiłem to za grosze i założyłem całe drzwi tylne od kombi- co się opłaciło, bo z moich schodził klar:
IMG_9049.jpg
IMG_9051.jpg
IMG_9048.jpg
Efekt wow, nie wiem, ale na pewno dobra baza
95BD7CAD-E935-419D-857E-E9B41EE15984-min.jpg
Przy okazji nowych drzwi wpadły i nowe boczki. Wszystko co było zrobione tragicznie zostało poprawione. Efekt? Moim zdaniem super:
IMG_9099.jpg
IMG_9101.jpg
IMG_9102.jpg
Tu weszło już nowoczesne radio, ale z wyjmowanym panelem. Tak rozwiązałem problem z akumulatorem. Swoją drogą to wymieniłem ten stary aku, bo miał z 5 lat, a ten android go zabił ostatecznie. Dokupiłem fajny gadżet w postaci breloczka s2, a jak już miałem taki brelok, to nadszedł czas na zakup zderzaka(może nie s2, ale kto to pozna z ludzi spoza tematu ;-) )
IMG_9064.jpg
IMG_9085.jpg
Tu też nadszedł czas na uporządkowanie dachu. Szpachli powiedziałem pa pa i oczyściłem go do położenia lakieru.
IMG_9198.jpg
IMG_9199.jpg
Efekt był niezły, polecam
IMG_9225.jpg
Zostało uzupełnić zderzak o halogeny
IMG_9180.jpg
IMG_9223.jpg
50 pln za oba- jak za darmo. Ori hella, więc nie ma lipy. Tu docieram do końca jak na razie, czyli do polerki(samodzielnej):
IMG_9201.jpg
IMG_9323.jpg
I malowania dachu:
IMG_9508.jpg
IMG_9509.jpg
IMG_9510.jpg
IMG_9511.jpg
To na razie tyle. Nie jest źle, ale jest mnóstwo pracy. Na ostatnich fotkach bez zderzaka, bo maluję go na czerwono. Tylny a’la s2 się klei. Na razie mam zrobiony prawy bok i przespawane miejsce na wydech. Zostało mi dospawać lewe uszko i będzie s2 jak się patrzy. Mam zderzak przód, spojler i 2/3 tylnego zderzaka. Niestety zespolaki i lepszy silnik wejdzie najwcześniej w sierpniu 😉 , ale to dalekie i mgliste plany. Na razie skupiam się na lakierce, bo blacha naprawiona. Do pomalowania jeszcze, oczywiście, klamki i zaprawki. Dach zostaje biały, bo mam plan zrobić to w barwach teamu marlboro. Efekty wrzucę w ten temat. Zrobię też wiązkę pod podgrzewane fotele przód i tył( tu trzeba dokupić inny panel przycisków, bo mam wersję na 4, a teraz dojdzie na halogeny przód, dwa fotele i jeden niezagospodarowany- mam plan wrzucić tam sterowanie zamkiem centralnym jak w BWM czy nowszych audi. Oczywiście z ori przycisku do 80tki. Na tył nie mam jeszcze dobrego planu jak to podpiąć- chodzi mi o przyciski, bo za bardzo nie mam miejsca. Oczywiście wejdzie też swap szyb, dlatego czekam z wrzuceniem centralnego z pilota, żeby wszystko na raz zrobić. Mam namiar na szyby, ale mój elektronik nie ma terminów. Licznik też jest w planach, albo ac bc, albo z nowszej audi np. b5, ale z tym wstrzymuję się, bo nwm czy i kiedy swap silnika. Wisienką na torcie ma być klima, ale tu ta sama sytuacja, bo nwm czy silnik na wakacje nie zmniejszy się o 200ml z oznaczeniem T 😉. Na pewno się nie będę z nią nudził. Aaa, zapomniałbym. Nazwałem ją Roxanne, bo to imię pasuje do 29 latki w czerwieni <3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Pieterb » 04 cze 2022, 10:21

Hej, no powiem szczerze że masz zacięcie żeby takie auto wyprowadzić do używalności.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Maks2e
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2021, 17:39
Imię: Maksymilian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 AAD

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Maks2e » 04 cze 2022, 18:27

Pieterb pisze:
04 cze 2022, 10:21
Hej, no powiem szczerze że masz zacięcie żeby takie auto wyprowadzić do używalności.
Takie tam hobby. Lepiej inwestować w gruza niż w używki, to moje motto :D

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Pieterb » 04 cze 2022, 18:34

Maks2e pisze:
04 cze 2022, 18:27
Takie tam hobby. Lepiej inwestować w gruza niż w używki, to moje motto :D
też jestem takiego samego zdania
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Krzysiek 84 » 04 cze 2022, 19:34

Zacząłeś już doprowadzać do stanu używalności , to czemu sprzedajesz ??

Awatar użytkownika
Maks2e
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2021, 17:39
Imię: Maksymilian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 AAD

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Maks2e » 04 cze 2022, 21:42

Krzysiek 84 pisze:
04 cze 2022, 19:34
Zacząłeś już doprowadzać do stanu używalności , to czemu sprzedajesz ??

Bo miałem propozycję kupna czegoś fajnego i mi brakowało, ale to już nieaktualne. Jutro ściągnę ogłoszenie.

Awatar użytkownika
Ven0n
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 265
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:22
Imię: Kamil
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: ŚLUNSK

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Ven0n » 04 cze 2022, 21:57

Już myślałem, że to przez negatywne opinie na jbzd na temat wnętrza :P

Awatar użytkownika
Maks2e
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2021, 17:39
Imię: Maksymilian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 AAD

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Maks2e » 07 cze 2022, 15:40

No i jest już mała aktualizacja stanu. Wczoraj pomalowałem zderzak na LY3H (laserrot). Teraz ładnie się wkomponuje w auto, czekam aż wyschnie. Zostało wykombinować jak podłączyć halogeny od coupe, bo mam połączenie prostokątne pod zwykłe z abk. Różnica jest taka, że do coupe chodzą wtyczki jak do kierunkowskazów -okrągłe. Zderzak s2 tył jeszcze czeka na klejenie. Mam też dogadane kupno 4 boczków i kompletnego swapu na 4 szyby elektryczne. Zostało poza tym pomalować zaprawki i będzie można myśleć o jakimś zlocie nawet💪🏻
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1039
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: Moje skromne ABK

Post autor: h/k » 08 cze 2022, 11:47

Pieterb pisze:
04 cze 2022, 18:34
Maks2e pisze:
04 cze 2022, 18:27
Takie tam hobby. Lepiej inwestować w gruza niż w używki, to moje motto :D
też jestem takiego samego zdania
Tak samo ja uważam, ba sam chętnie bym kupił jeszcze jedną 80. Czasem tak bywa, że ich nigdy dość. ;)
Trochę pracy i już jest lepiej. Fajne autko, nieco "customowe". Dbaj i jeździj.
Choć z tym przednim zderzakiem osobiście wolałbym w fabryczny wrzucić kierunki i halogeny czy z nowymi listwami czy robiąc otwory w pełnych, masz zgrabny V6 look bez kosztownych lamp zespolonych.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Awatar użytkownika
Maks2e
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2021, 17:39
Imię: Maksymilian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 AAD

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Maks2e » 12 cze 2022, 17:13

h/k pisze:
08 cze 2022, 11:47
Pieterb pisze:
04 cze 2022, 18:34
Maks2e pisze:
04 cze 2022, 18:27
Takie tam hobby. Lepiej inwestować w gruza niż w używki, to moje motto :D
też jestem takiego samego zdania
Tak samo ja uważam, ba sam chętnie bym kupił jeszcze jedną 80. Czasem tak bywa, że ich nigdy dość. ;)
Trochę pracy i już jest lepiej. Fajne autko, nieco "customowe". Dbaj i jeździj.
Choć z tym przednim zderzakiem osobiście wolałbym w fabryczny wrzucić kierunki i halogeny czy z nowymi listwami czy robiąc otwory w pełnych, masz zgrabny V6 look bez kosztownych lamp zespolonych.
Rozwiń. Czyli zrobiłbyś zespolaki ze zwykłych lamp, bo nie do końca załapałem🙂 Mam w zderzaku kierunki i ori halogeny. Chcesz przewiercić reflektory?

Dodano po 8 minutach 12 sekundach:
Przez poprawki lakieru na dachu-ponowne malowanie dobrym białym lakierem z mieszalni, a nie puszką z marketu jest mała obsuwa. Za to naprawiłem błotniki, więc przód powinien wyglądać zupełnie dobrze po złożeniu 😎 Ostatecznie za tydzień powinny być efekty
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maks2e
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2021, 17:39
Imię: Maksymilian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 AAD

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Maks2e » 17 cze 2022, 23:34

No i jest tak jak myślałem, zupełny kox❤️❤️❤️ Auto przez lakierowanie dachu i zderzaka wygląda w końcu jak chciałem od początku. Brakuje mi tylko zespolaków, ale to już kwestia rynku. Jak znajdę tanie to na bank nie zawaham się kupić. Dziś po złożeniu wygląda to tak. Zostało ten tył ogarnąć, bo byłem dogadany z gościem tylko na lakierowanie i kupno, ale chyba ktoś w międzyczasie kupił tak, jak był. Trudno.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maks2e
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2021, 17:39
Imię: Maksymilian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 AAD

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Maks2e » 19 lip 2022, 15:18

Dobra, mam w końcu dwa zderzaki coupe, zostało tylko to posklejać i pomalować i mam compi😉
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maks2e
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2021, 17:39
Imię: Maksymilian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 AAD

Re: Moje skromne ABK

Post autor: Maks2e » 11 wrz 2022, 21:00

Mała edycja i aktualizacja. Po długim czasie migania się od pracy przy zderzaki udało mi się wszystko wymierzyć i zrobić solidne mocowania. Zostało mi teraz tylko pospawać plastiki, pomalować zderzak na czerwono i cieszyć się ze swojego fake competition w ośce i abk :-P Jestem też na dobrej drodze do zdobycia zespolaków, ale tylko jeden ma szkło w tym zestawie który mogę kupić <nie wiem> Przed październikiem wrzucę zdjęcie efektu zderzaka i mały tutorial z rezania zderzaków z coupe.

P.S. Pomalowałem kilka drobiazgów wnętrza na brąz pod kolor foteli
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cyssiek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 161
Rejestracja: 15 sie 2016, 17:42
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje skromne ABK

Post autor: cyssiek » 03 paź 2022, 20:40

Nikt? Nic?

Naprawdę nikt nie ma komentarza na temat mieszka? Zazdroszczę Ci autorze że tego nie widzisz co ja widzę :E

Pokaż mi uszczelki przy białym lakierze
Była 80 ABK w sedanie.. jest 80 ABK w avancie <3
Moje Awdi

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1039
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Re: Moje skromne ABK

Post autor: h/k » 07 paź 2022, 16:20

Ja wolę czarny, ale jestem dziwny bo mi nawet pasuje fabryczna kierownica w B4. :P
Przodzik w sumie nawet spoko. Dbaj dalej i dopieszczaj wóz.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga