Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi Avant 2.2T Q]rodzinne kombi, MTM

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

[Audi Avant 2.2T Q]rodzinne kombi, MTM

Post autor: sagem » 01 sie 2009, 23:00

Audi 80 - B4
Rok Produkcji - 1994
Nadwozie - Avant
Silnik - był 2.0 ABT, później 1,8T AEB, a teraz jest 2.2T AAN
Napęd - był Ośka, a jest <quattro>

Auto przyprowadzone z DE w 2006 roku i od tej pory w moich rękach. Wszystkie modyfikacje przeprowadzone własnoręcznie.

Auto bez wypadkowe, lakier oryginalny, kod; LY5L.

Modyfikacje:
- Swap silnika 2.0 ABT na 1.8T AEB (2010r.)
- Swap silnika 1.8T AEB na 2.2T AAN (2012r.)
- Swap napędu z FWD na Quattro.
- Swap kompletnego wnętrza z weluru na skórę.
- Kierownica S-line ze sterowaniem tiptronic.
- Zegary dodatkowe, wskaźnik doładowania, komputer pokładowy AC/BC, wyświetlacz temperatury zewnętrznej.

Modyfikacje Silnika
Modyfikacje głowicy:
- Kompletne regeneracja , frezowanie gniazd, docieranie zaworów, wymiana uszczelniaczy, planowanie oczywiście, mycie i sprawdzanie szczelności, wymiana prowadnic zaworowych.

Modyfikacje bloku:
- Honowanie bloku, mierzenie zużycia, polerowanie i sprawdzenie osiowości wału,
Nowe panewki ACL race korbowe i główne, nowe pierścienie, czyszczona i sprawdzona pompa oleju, natryski na denka tłoków, zaworek zwrotny.

- Po za tym cały osprzęt silnika nowy, wszelkie uszczelki, czujniki, zaworki.
- Cewki z 2.0 TFSI.

Układ dolotowy:
- Duży FMIC do 600 KM, cały dolot z kwasówki, strona turbo --> IC 2.5 cala, strona IC --> przepustnica 3 cale. Wszystko na mocnych łącznikach silikonowych, skręcone dużymi obejmami.
- Dolot do turbo seryjny, stożek Pipercross.
- Zawór upustowy Blow off

Układ wydechowy:
Wydech 2.75 cala z kwasówki na 2 złączkach V-band oraz na 2 tłumikach, całkowity przelot, owinięty taśmą termoizolacyjną.

Elektronika:
- MOTRONIC !!

Układ chłodzenia:
- Chłodnica wody przeniesiona na przód auta, na niej 2 wentylatory pchające płaskie, do tego 12 rzędowa chłodniczka oleju, na niej ssący wentylator 7 cali, układ chłodniczy zalany płynem Prestone.
- Porobione kierownice powietrza na chłodniczkę oleju oraz na stożek.

Układ napędowy:
- Seryjny z Audi 80 Quattro 2.8, hamulce S2 z przodu.
- Opony Yokohama parada Spec II w rozmiarze 215/40 ZR 17
- Felgi Borbet E 17x8J ET 35, spolerowany rant, środek w kolorze.

Zawieszenie:
- Przód zawieszenie gwintowane home made, skracane kolumny Macphersona, nowe amortyzatory, sprężyny.
- Tył, zawieszenie gwintowane KW
- Wszystkie gumy, łączniki, stabilizatory zmienione na nowe.

Body KIT:
- Przedni zderzak pierwotnie Cabrio FL, obecnie S2
- Tylny zderzak S2
- Lotka tylnej klapy
- Telne lampy USA
- Soczewki
- Spryskiwacze reflektorów


[center]=============== Rok 2009 ===============[/center]

:arrow: 08.08.2009 Nowe felgi z oponami 205/55/R16.
Zdjęcia przed, w trakcie i po czyszczeniu audianki. :-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek

Silniczek, nigdy nie myty. ;-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 15.08.2009 Zakupiłem nowe śruby anty kradzieżowe. :mrgreen:
Teraz będę trochę spokojniejszy o moje fele. :-)

:arrow: 22.08.2009 Wolna sobota przyczyniła się do tego, że.
Moja audianka ma odświeżone zaciski koloru czerwonego, wyszło ładnie, mi się podoba. :-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 30.08.2009 Weekendowy wyjazd na grzybki do lasu. :mrgreen:
I przypadkowa sesja niuńki. :-)
Obrazek, Obrazek

:arrow: 30.09.2009 Doczekała się audianka, lusterek w kolorze nadwozia.
Myślę, że wygląda dobrze, w prawdzie potrzeba jeszcze zużyć na nie ze 2 tubki K2, ale już mi się podoba. ;-)
Obrazek, Obrazek

Od razu fotki wymiany szkła, które zbiłem przy malowaniu, jak to się mówi szczęście w nieszczęściu... dowiedziałem się, że mam podgrzewane lusterka, <ok> jak bym nie zbił, pewnie nigdy bym się o tym nie dowiedział, ale jak kupiłem nowe radio mp3, i je montowałem w środku znalazłem 4 przewody (brązowy, czarny, czerwony i biały ), zadałem nawet pytanie na forum od czego są/mogą być, ale nikt nie odpowiedział, także temat zamarł..., teraz jak zobaczyłem, że lusterka są podgrzewane, za pewne te kable są własnie od nich, dziś już nie zdążyłem, ale jutro na pewno to sprawdzę.
Obrazek, Obrazek

Tutaj nowe lustereczko Sferyczne, musiałem zdrapywać te nalepki, żeby ciepło dobrze przewodziło, ciężko szło, bo nie można było porysować tego podkładu na lusterku.
Obrazek, Obrazek

Tutaj nalepki do felg, muszę je założyć bo mam 4 kapselki a tylko 2 naklejki, fotki dodam jutro.
Obrazek

Teraz wydech czyściutki jak audianka nie bierze ani grama oleju i ma katalizator. :-P
Obrazek

Tak wygląda do połowy świecące na czerwono radyjko.
Obrazek

I tutaj zdjęcie audianki jeszcze raz z pomalowanymi lusterkami. ;-)
Obrazek

:arrow: 04.10.2009
Małe czyszczenie silniczka. :-P
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 08.10.2009 No i doczekała się niunka nowego sterowania :-P czyli tzw. scyzoryk. ;-)
Może nic takiego, ale cieszy i bardzo bardzo udogadnia życie. <ok>
Obrazek, Obrazek


[center]=============== Rok 2010 ===============[/center]

:arrow: 25.03.2010 Wreszcie wiosna. <ok>
- Pomalowany koniec tłumika i piasty na kolor srebrny, dużo ładniej prezentują się koła + okazyjne czyszczenie wszystkich nadkoli, dodatkowa polerka końcówki.

- Wymienione żarówki z przodu i podświetlanie tablicy rejestracyjnej diodowe na lekki niebieski.

- Wymieniona sonda lambda (bosch), czujnik ssania (ASO), filtr powietrza (filtron), kabinowy (filtron) i filtr paliwa (filtron).

- Dokładne czyszczenie auta po zimie na zewnątrz i wewnątrz, silnika i bagażnika i pranie tapicerki.

Z części mechanicznych wszystko jest dobrze, na przeglądzie wszystko ładnie pięknie, rozrząd za 35 tyś, a olej za 5. :-)

Teraz od tygodnia mocno poluje na dodatkowe zegary kompletne i AC/BC + manetka.

Myślę że trzeba jeszcze wymienić gumę trzymającą ostatni tłumik bo jest trochę za nisko, a stara jest już mocno wyciągnięta.

Parę fotek i filmik. :-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Filmik. <ok>


:arrow: 30.03.2010 Kupiłem 1.8 Turbo AEB kompletny z Audi A4.
Zaczyna się wielkie rezanie. <ok> <ok>

Silnik w garażu, :-D właśnie skończyłem go myć benzyną, wszystko wyczyszczone do granic możliwości.

Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony, silnik ze wszystkimi potrzebnymi częściami mam już w domu w garażu, brak mi jednego przewodu bo mi go przecięli (chyba od powietrza) i muszę jeszcze kupić uszczelkę pod kolektor wydechowy i górną część osłony rozrządu.

Co mnie najbardziej ucieszyło to, że wykonałem telefon do właściciela auta, i co się dowiedziałem, powiedział mi że jemu już nie zależy co kto z nim zrobi, więc nie ma po co ściemniać, rozrząd kompletny, z napinaczem i pompą wody wymieniony 3 tyś. Km temu, wraz z olejem i filtrem castrolem, powiedział że silnik ma 190 tyś Km, rok temu audianka przyjechała do Polski z Niemiec, mówił że silnik nie bierze oleju i jest wart grzechu!, dodał jeszcze że silnik po odpaleniu może chodzić nie równo bo jak audianka dostała w bok z przodu koło filtra powietrza, tam jest podobno jakiś czujnik który się wstrząsnął i przez to jest ta sytuacja. Mam pompkę paliwa, klimy, wody, wspomagania, poduszki, łapy, IC, orurowania, kompletny komp i wiązki wraz z wtyczkami, które prawie wszystkie już są wykorzystane, zostały tylko 4 wtyczki za które zabierze się znajomy taty elektryk samochodowy, który też rozwiąże sprawę z immo. Na sondzie lambda jest napisany rok produkcji, taki sam jak auta, 1997. Prawdopodobnie już jutro wyciągam mój silnik i będziemy ładować tego potworka. <ok> Nie wiem czy wszystko napisałem, jak coś dopiszę potem. Tutaj mała galeria do przeglądu jak ktoś chcę. :-P
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 31.03.2010 Więc dziś od godziny 11.30 zaczęło się wymontowywanie silnika.
Wyciągałem go z wujem mniej więcej do 16. Potem małe przeróbki łap, jutro będę miał wyspawany wydech i silnik prawdopodobnie będziemy już pakować, (chyba że będzie dobra pogoda to jadę na inną robotę), przyjedzie jeszcze elektronicznyj cielawiek i trochę pomoże nam z elektryką i postara się oszukać ten immobiliser.
Pompka paliwowa po minimalnej przeróbce też pasuje. Nie jestem jeszcze pewien ale będę miał kompletny wydech od A4. Na razie szczęście dopisuje i wszystko układa się po naszej myśli, jeżeli wszystko wypali z immo i pogoda będzie zła (czyli zostajemy w domu) to może wieczorem jutro już go odpalę. <ok> Do przeróbki jeszcze wentylator od chłodnicy, potem pomyśle nad chłodniczką oleju Mocal'a. Dopasowany też będzie tunel do IC, klatka pod aku itp. Chyba że wypadnie jakiś zonk po drodze, bez czego pewnie by się nie obyło i trochę na pewno się przedłuży. Gdybyśmy mieli dobry garaż z podnośnikami to pewnie było by trochę szybciej.

Parę fotek z dzisiejszego dnia.
Obrazek, Obrazek, Obrazek,Obrazek, Obrazek, Obrazek

Pozdro. 8-) 8-)

EDIT.
Co się okazało, byłem z ojcem właśnie u elektryka i wyjaśniliśmy mu cała sytuację a on powiedział, że się tego nie podejmie :-| nie wiem czy nie potrafi czy nie ma czasu ze względu na święta, ale mam już nr. tel do drugiego gościa którego on mi polecił, mieszka ode mnie 15 Km, i jak coś to wpadnie. Mam tylko 4 niezidentyfikowane kostki do podpięcia + odblokowanie immo.

Ostatecznie zamówię odblokowywacz do immo, który mi polecili na forum A4.

:arrow: 03.04.2010 Ogólnie wszystko już mam zrobione.
Wydech jest jeszcze do zespawania i będzie można pakować filtr powietrza, brakuje mi też dolnej części od filtra powietrza, przeniosłem w inne miejsce zbiorniczek od wspomagania bo aku się nie mieścił ze względu że pod nim idzie rura od IC, teraz wszystko pięknie pasuje. Po małych przeróbkach dopasowałem też obudowę od starego aku tam gdzie była i w środku lecą różne przewody, w całości złożone wygląda to nawet fajnie. :) Specjalny cienki wiatrak załączający się po przekroczeniu 90 stopni będę miał dopiero we wtorek i wydech pospawany też we wtorek, fajnie by było jak by do tego czasu ktoś zrobił elektrykę, bo właściwie to ona mnie tylko blokuje. Jest ktoś na forum w odległości 100-150 km kto chciał by mi podłączyć te cztery kostki zamieszczone na zdjęciu? Przywiozę i odwiozę chętną osobę, ew. może ktoś zechce rozpisać dokładnie po polsku co gdzie podłączyć... :?:
Obrazek, Obrazek

Kolega aldi podał mi stronkę gdzie to jest mniej więcej rozpisane, ale ja nic z tego nie potrafię zrozumieć. http://translate.google.pl/translate?js ... l=de&tl=pl

:arrow: 06.04.2010 Dziś już przód poskręcany.
Stożek przymiarka, immo zdjęty i kostki nie podłączone, wydech gotowy jutro na 10 do spawania, nie mam teraz czasu na robotę w garażu bo muszę tacie pomagać, ale powoli, powoli się kończy, póki co wygląda tak sprawa:
Obrazek

I szczerze się przyznam to nie wiem co mam zrobić z tym, pomóżcie. :-D
Obrazek

Ori puszki nie pakuję bo nie mam dolnej części obudowy i jeszcze jakiś tam pierdół, na razie zobaczę jak się będzie jeździło na takim setupie i mam nadzieję że nie będzie kłopotów z obrotami.

Co do wydechu to nie jest beczka z katem od A4, gość ze złomu chciał za to 200 zł więc nie brałem, a wydech jest dorabiany samemu. :-P

Nie mogę się tylko dopatrzeć nigdzie co mam założyć na ten dolny krótki wężyk, może Ty kolego mi pomożesz :?:
Obrazek

W tą od góry idzie wężyk od tego filterka z przewodem paliwa, to wiem, ale co z tamtym poprzednim?
Obrazek

:arrow: 17.04.2010
Rano o 7 ciągnąłem z ojcem audianke do elektro-mechanika w Żurominie ( 65 Km ), po dojeździe gość podszedł z laptopem, lutownicą i trzema kabelkami, przelutował coś w skrzynce od immo i dołożył dodatkowy kabel od linii K i auto odpaliło, wreszcie po tygodniu czekania na jakiegoś dobrego fachowca od immo.

W chwili obecnej mam nieco mieszane uczucia co do tych 150 PSów (np. porównując do paska B5fl 130 PS) , na razie to mi trochę szarpie, bo nie mam pokasowanych błędów od n75, n80, od podgrzewania sondy i od przepływki (apropo, tylko vag, czy może jakaś auto adaptacja?). Z tego co czuje to silnik od startu do 2.5 tyś. RPM ciągnie powiem przeciętnie, a nawet słabo, zaczyna wgniatać w fotel od 3 do 6 tysięcy równomiernie na 1, 2 ,3 i 4. Nie wiem jak idzie np. od 80 do 160 bo na razie nie działa mi prędkościomierz, jak jadę przykładowo na 2 i mam 1500 RPM. i jak wcisnę gaz w podłogę to najpierw się tak jak by dusi a potem zaczyna wyrywać, fajnie świszczy turbinka, na razie nic nigdzie nie cieknie po za lewą poduszką silnika... pali ładnie i chodzi bardzo równo, muszę wszystko wyregulować, jechać na jakaś diagnostykę itd. Nie udało mi się nagrać nic bo baterie w aparacie mi padły a dziś nie mogłem nigdzie nic dostać, ale jutro może na stacji kupię. Jestem zadowolony, ale teraz jeszcze trzeba to wszystko po-ogarniać i będzie git, od 3 do 6 RPM ciągnie naprawdę ładnie.

:arrow: 18.04.2010 Wrzucam filmik i fotkę.
Sorka za jakość ale wieczorem, a chciałem nagrać jak mówiłem. :-P

Obrazek

PS. A syczenie turbiny rozwala moje zmysły dźwiękowe. <ok>

:arrow: 28.04.2010 Parę fotek dzisiaj pstryknąłem.
Bo niektórzy chcieli zobaczyć obecny stan, więc proszę. <ok>

Pod machą jeszcze komputer szpeci ale czekam na paczkę z pudełkiem :), no i nowy wąż do IC z Passata.

Dziś jeszcze dokładnie wymyłem skrzynie, teraz jak się patrzy od góry to aż się błyszczy. :->
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Ściągnąłem znaczek 80 z dupci. :-P
Obrazek
Zbieram się poprawić tą listwę przy drzwiach i nie mogę jakoś.

Który ładniejszy? :-P młodszy braciszek AVF który dostaje baty. <ok>
Obrazek, Obrazek

:arrow: 06.05.2010 Zadowolony że doszła blenda, przymierzam się do roboty.
A kiedy rozebrałem wszystko sytuacja się trochę skomplikowała, od środka pod tylną wycieraczka kupa rdzy. :evil: :evil: Wkurzyłem się wszystko wyskrobałem, i wypolerowałem, aż mokro było w środku, no i oczywiście od zewnątrz sprawa nie wyglądała lepiej, pod warstwą lakieru było sporo rdzy, tak po 15 cm w lewo i prawo od środkowej wycieraczki, listwę spod szyby wyjąłem i zacząłem to czyścić, po 3 godzinach nerwówki już miałem z ojcem wyciągać tylną szybę, ale baliśmy się że popęka, wyczyściłem to jak tylko mogłem, parę razy zalałem odrdzewiaczem od obu stron, jutro kupię jakaś dobrą anty rdzewkę i pomaluje, a blenda sobie leży i czeka. :-/
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 11.05.2010 Teraz fotki z obecnego stanu.
Założona blenda i przerobiona klamka tak jak bodajże kolega Skuciok to zrobił, od środka zabezpieczone podkładem antykorozyjnym, pomalowana klapa podkładem antykorozyjnym 2x nobiles i 2x hammerite teoretycznie pod kolor, :lol: teraz czekam na farbę [LY5L] której nigdzie dostać nie mogę, nawet w intercarsie nie mogą mi jej ściągnąć. Wygląda to niezbyt estetycznie ale nawet tego nie polerowałem ani nie przycierałem, bo czekam na farbę, na razie autko stoi w garażu, a w miejsce uszczelki przyjdzie wklejana na podobe.

Parę fotek, aha i zdjąłem znaczek OOOO, ale czy lepiej to wygląda to nie wiem. :roll:
Obrazek

:arrow: 28.07.2010
Powoli, powoli się coś kręci. <ok>
Obrazek, Obrazek, Obrazek

I wiele innych prac w toku o których na razie nie będę wspominał.

:arrow: 31.07.2010 A to taki mały krok w przód i wstępna przymiarka ICka.
Na razie poskładane ładnie na wężach gumowych, bo kwasówka się spawi, zauważyłem też różnicę w temp. silnika, generalnie do nowej suszarki wystarczy przespawać wloty icka na ciut większe, mimo że i tak są nie dużo mniejsze od przepustnicy.

A tak to wygląda w owym czasie.
Obrazek, Obrazek

:arrow: 04.08.2010 Zderzak na aucie.
Mała fałda na dole zniknie jak będzie osłona u dołu silnika, po bokach jeszcze jakieś małe mocowanko wyrezam i będzie super. Dziś zderzak poszedł do poprawek i malowania.

Wielkie dzięki dla Marcina który pomógł mi go kupić.
Obrazek

:arrow: 07.08.2010 zderzak zamontowany.
Wygląda elegancko, panowie lakiernicy się popisali, lakier jest bardzo bardzo podobny, jestem zadowolony. <ok>
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 09.08.2010 A więc dzisiejszego pięknego dnia kiedy pucowałem autko.
Podjechała Pani pocztowa, ku zdziwieniu miała już paczkę dla mnie, która szła aż 2 dni, dostałem pudełeczko z napisami "porsche orginalite" czy jakoś tak od Atlasa w wręcz fabrycznym stanie. <piwo>

A tak to teraz się prezentuje.
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

I tu już po skończeniu czyszczenia karoserii. :-D
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek
Zdjęcia nie są 1 klasy bo przypadkowo robiłem w trybie zachód słońca, jak się skapnąłem to nie chciało mi się od nowa pstrykać. <ok>

Teraz szukam 2 kratek, lewej i środkowej, lamp zespolonych i halogenów.

:arrow: 12.08.2010 Dziś znalazłem chwilę wolnego czasu.
Postanowiłem pomalować obwódkę grilla na czarny mat, i chyba jest lepiej. Zdjęcia jak zwykle kiepawe i nie chciało mi się czyścić przodu do zdjęcia. :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

:arrow: 14.08.2010 Jak wiadomo ori heble z ABT to padaka tak jak ten motor pod względem mocy.
Teraz akurat dużo nie jeździłem, tylko wolne bujanie się po wsi, dwa dobre hamowania ze 140 w te upały i tyle dymu jak by się coś paliło, mimo że klocki i tarcze z wyższej półki. :mrgreen:
Obrazek

P.S. Ciągle szukam halogenów do zderzaka cabrio FL w dobrym stanie oraz cenie.

:arrow: 20.08.2010 Halogeny od porsche też już mam.
Nawet zdążyłem założyć ale nie wiem do czego jest ta dodatkowa dziura, domyślam się że na jakieś dodatkowe oświetlenie, ale jakie? światła do jazdy dziennej czy też może jakieś postojówki, jak ktoś jest w temacie to niech mi podpowie, od razu skąd dopasować wtyczkę z żarówką. <piwo>

Zdjęcia liche, nie miałem czasy pstrykać. Auto brudne, może potem dorobię coś lepszego ale wątpię. :mrgreen: Przód prawie w komplecie.
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

I tutaj to zdjęcie z dziura w halogenie.
Obrazek

A teraz taka mała historia która dziś mnie trochę zszokowała. (ku przestrodze)

Siedzę sobie i montuje hamulce, godzina mniej więcej 17, może dalej, słyszę jedzie motor, a że mój dom jest zaraz przy skrzyżowaniu to kolega na motorku powolutku do skrzyżowania i sobie zawraca, piękny czerwony kawasaki, on też w takim stroju oczywiście w kasku, i na wysokości mojego podwórka strzał, ciągnie go do oporu, 1-2-3, za jakieś 250 metrów od mojego miejsca zamieszkania jest szkoła i dość ostry łuk w lewą stronę, motorem rozpędzie się ze 180. Siedzę i sobie myślę następny idiota, bo często tutaj tak robią, za ułamek sekundy słyszę pisk opon przez parę sekund i jakiś dziwny huk, pomyślałem, w sumie nic nie pomyślałem taki byłem podniecony rezaniem że nawet nie zwróciłem na to uwagi. Po 5 minutach słyszę karetkę, słyszę i słyszę, wreszcie sąsiedzi powychodzili na ulicę, to i my z tatą też wyszliśmy, co się okazało, zgon na miejscu, ściął znak, kask spadł mu z głowy i głowa szorował o asfalt i uderzył w krawężnik, głowa zniszczona doszczętnie. Zgon na miejscu. Pierwszy raz byłem tak blisko i na żywo takiego wypadku i jestem bardzo zszokowany aż do teraz, ja szybko może dziać się prawdziwa tragedia. Widok okropny, multum ludzi i krzyku. Coś okropnego. Takie sytuacje skłaniają do myślenia oraz zdejmowania nogi z gazu w aucie czy na motorze, nie chce nawet myśleć co by było jak by tam szła sobie jakaś kobieta z wózkiem i dzieckiem.... dla mnie masakra. Chłopak 24 lata. Trzy tygodnie doczynienia z motorem...

:arrow: 19.09.2010 TDŚ TDŚ i po TDSie. <ok>
Mam parę fotek to wrzucę zdeczka. ;-D

To na samym zaraz początku jak zajechała ekipa-mazowsze, pomoc w zamiataniu i rozkładaniu namiotów. :mrgreen:

Tutaj już 3 godziny później liczebność zaczynała narastać.
Obrazek

Po czym ku wielkiemu zadowoleniu i moim okrzyku "JEST SŁONIK" <ok> widzimy obraz z owego zdjęcia wraz z szalenie ganiającym po torze Tomkiem chmielem. ;-p
Obrazek

A późniejsze zdjęcia z kolczat'em, dydo i jeszcze innymi maniakami oraz maniaczkami? :-D są objęte cenzurą i póki majster deejay.ftb nie ogarnie tego wszystkiego to nie ujrzy światła dziennego pozdro 600. :lol:

I tu jeszcze wygrzebana fotka, mianowicie ganianka po torze, Chmiel + Słonik z AVF'em i Ja oraz Łysy w AEB, bardzo miło się jeździło. <ok> ten tylko po wewnętrznej, no ale zimówki robią swoje hahha. :-D
Obrazek, Obrazek

Teraz ze słoniem i kolczat'em coś tam wygrzebałem. <ok>
Obrazek, Obrazek

:arrow: 25.12.2010 Zmieniłem w zimowym czasie:
- Olej Castrol,
- Filtr Oleju,
- Filtr Kabinowy,
- Filtr Paliwa,
- W trakcie spawania (oczywiście argon <ok> ) jest dolot z kwasowy 63 mm,
- Pomalowany kolektor dolotowy,
- Nowa uszczelka pod dolotowy, przepustnice,
- Dodatkowe zegary ze wszystkimi czujnikami (na wolnych prawie 3 bary 3ma, podczas butowania braknie skali ?? :oops: ),
- Wskaźnik booost :mrgreen: (turbo dmucha 0.35 bara i pewnie będę musiał je rozebrać i poprawić WG bo po puszczeniu nogi z gazu brzęczy ta blaszka i pewnie przez nią te ciśnienie,
- Wszystkie przewody, cienkie i grube zamienione na samco,
- IC przemalowany,
- Nowa odma i plastik odmy,
- Wycieraczki, opony z felgami 15 cali zimówki,
- Super mocne zaciski na dolot, :lol:
- Regulator ciśnienia paliwa,
- n75 z TT 225 KM,
- I może coś jeszcze o czym nie pamiętam, <ok>
- Końcówki wydechu 63 mm z kwasowy,

To tak z grubsza, teraz tylko czekam aż turbo się zjedzie do dna. 8-)


[center]=============== Rok 2011 ===============[/center]

:arrow: 09.04.2011 Mały UP.
Więc, przez zimę od świąt do marca zrobiłem 155 Km z czego 110 jednego dnia, reszta to stanie pod prześcieradłem w garażu, powoli sobie dłubałem wiec zarzucę trochę fotek słabej niestety jakości bo mnie męczą niektórzy <:P> i już nie aktualne bo doszło dużo poprawek wizualnych pod maską oraz rozpórka no i wyczyściłem ją z kurzu. <ok>

Zamontowałem AC/BC, zdziwiło mnie dość niskie spalanie średnie aż zrobiłem szczegółową próbę i wyszło że BC nie kłamie.
Obrazek

Zegary dodatkowe, nie ma się czym chwalić. Jedyne co mogę napisać to kupiłem za 5 zł u siebie na złomie czujnik (bańkę) ale po 2 tygodniach padła. ;-)
Obrazek

Wskaźnik boost z autogauge, (spokojnie nie na wkręta w deskę :-D) 0.5 bara ładuje więc turbo jeszcze nie umiera (chyba). ;-)
Obrazek

Grubsza dwururka z kwasówy, a dokładnie to taka sama jak na dolot - 63.5 mm x 1.5 - mogłem śmiało dać 70 mm.
Obrazek

No i parę fot spod maski lecz kompletnie nie ogarniętych, wszystko zakurzone i nie dopracowane.
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Wydech do połowy owinięty taśmą termoizolacyjną (stała temp. jaką wytrzymuje 1200°C, chwilowa 1600°) Bardzo pomogło, stożek ma dużo lepiej oddychać.

TIP - wyspawałem sobie od razu pod przepływkę 3" z VR6, ale póki co jest moja stąd ta przejściówka z gumy, oraz na turbo nie jest 44 mm, lecz 52 pod większa dmuchawkę. <:P>

Dolot 63.5 mm x 1.5
Obrazek, Obrazek

Wymieniłem jeszcze ogrom rzeczy przy silniku jak i całym aucie ale o tym pisał nie będę, nowszych zdjęć na razie nie mam, dopiero w Olsztynie się może coś skręci z Panem Marcinem. :-D <piwo> <piwo>

:arrow: 23.04.2011 Rozporka z home made z kwasówki 63x2.
Wyszło całkiem ciekawie i mam wrażenie że auto inaczej się zachowuje przy skręcaniu i na zakrętach.
Obrazek, Obrazek

:arrow: 08.05.2011 Up. :mrgreen:
Przy polerowałem trochę głowice i fajnie to wygląda, za tydzień jeszcze poprawie bo mam palce spuchnięte, niestety nie mam tak dobrego sprzętu żeby móc odwzorować to dzieło. :-P
Obrazek, Obrazek

No i nabyłem takowe koło za namową paru dobrych osóbek 17x8".
Obrazek

Słonik ja mam już palce niesprawne wiec teraz Ty swoje szykuj. 8-) 8-)

No i jeszcze wskaźnik boost powędrował w środkową kratkę nawiewu, natchnienie dał mi DeS(szcz) bo u niego mnie to urzekło i wygląda to milion razy lepi niż na desce. <osohozi>
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 13.05.2011 Ok więc kolejny UP.
Borbet E 17x8 ET35 kapcie Dunlop 225/215x45 :!: :!: :!: jest za wysoko z tyłu jutro gwint idzie w dół. :lol: :lol: :lol:

Ok jakieś foty z mojego ekstra aparatu, fele mam zamiar wypolerować, chyba sam rant, ale nie wiem jeszcze, może kiedyś w dalekiej przyszłości środek w kolor, np. róż. <mikolaj>
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Tyle. :shock:

Brakuje mi jednego kapselka z napisem borbet, i co dokupić go czy dać całkiem inne nowe?

Dwie opony wyważone tylne, ale przednie nie i jutro jadę je wyważyć, bo przy 90 km/h zaczyna trząść, zbieżności chyba nie muszę? no i jest głośniej w środku dużo szczególnie jak jadę na luzie bo przednie gumy słychać, przesiadłem się z 205 na 225, mam nadzieje że to się zmieni jak wyważę to kolo.

:arrow: 14.05.2011 Dziś jeszcze umyłem ją.
Wyważyłem kółka i zrobiłem trochę fot. 8-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 20.05.2011 Doszła paczka z pierścieniami centrującymi 72.6 > 57.1.
Zarzuciłem to. Strasznie sztywno wchodziły i do felgi i na piastę auta, wyczyściłem wszystko dokładnie papierem ściernym i posmarowałem smarem grafitowym, mimo tego i tak w felgi musiałem wbijać je gumowym młotkiem i na piastę auta dociągać śrubami. Wcześniej jak miałem plastiki siedziały luźniej. Jestem zadowolony, drgania przy 100 km/h zniknęły, nie ściąga nic się nie dzieje, można się rozpędzać, NIE MA LIPY. <ok>
Obrazek

:arrow: 21.05.2011 Dowiadywałem się jak to jest ze strony papierkowej w sprawie zmiany silnika.
Po wizycie urzędzie dowiedziałem się że obowiązkowo należy udać się z tym do stacji diagnostycznej, auto jest sprawdzone pod względem jakości przekładki bla bla bla, ale ogólnie mówili mi że policja jak zatrzyma ma prawo zabrać dowód ponieważ dane nie zgadzają się z tymi w dowodzie, mimo tego że silnik to część zamienna, i nic nie pomoże tutaj faktura za kupno silnika. Więc pojechałem na stacje, Pan pooglądał, <ok> wystawił papierek za który wziął 82 zł i z tym udaje się do urzędu na zmianę danych w dowodzie.

Diagnosta tak się spieszył że wpisał 1.8T, silnik wysokoprężny. :evil:
Obrazek

:arrow: 28.05.2011 UP.
Hamownia. ;-)
Obrazek

Film w HD z pomiaru. <czapa>


:arrow: 03.06.2011 UP.
Nowe sprężyny na tył od V6 z amorkami.

Dodatkowy dolot powietrza do stożka, może nie jakiś super efektowny, ale za to bardzo efektywny, ;-) może jak kiedyś się skusze na kratkę to nie będzie widać.

Teraz potrzebuje jakiś sprężyn i amorków na przód -60 od V6/TDI ewentualnie mogę się zamienić z moimi -40.

Czym więcej bywam na zlotach tym bardziej ciągnie mnie w dół, chyba bez gwinta się nie obejdzie <ok> no i teraz jakiś dystans na tył.

Parę fot, tył niżej jak przód. :cry:
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 18.06.2011 Tak więc prezentuje się polerka zrobiona przeze mnie w 8 godzin cztery koła. :-)
Dzięki Adam za bardzo cenne porady. <piwo>
No i właśnie zawiozłem je do lakiernika. :-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 23.06.2011 UP. :lol: :lol:
Co tu pisać, wszystko widać. :mrgreen:
Obrazek, Obrazek, Obrazek

Do tego jeszcze mam nowe kapsle, śruby, wentylki i nakrętki no i opony. <ok>
Zarzucę jutro bo dziś ni ma gdzie.

:arrow: 24.06.2011 Na szybkości dwie fotki z telefonu.
Niestety na parkingu kolo biedronki, nie umyte auto i fele trochę ubrudzone od wulkanizatorów. Na razie balony ale w następny weekend zakładam 205/40/45.
Do tego przy wyważaniu okazało się że jedna felga jest krzywa, :shock: :shock: ale goście podeszli profi do sprawy i mi ja wyprostowali od razu za 50 zł. :-D

No i tak to wygląda robione telefonem, jak minie burza i woda wyschnie to popieszczę i może coś pstryknę.
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Teraz muszę w dół iść oj w dół. :lol:

:arrow: 02.07.2011 Kolejny Up zespolaki on board.
Ramki były czarne, przemalowałem je na pomarańcz taki jak na felgach - widzi się to komuś, bo ja szczerze powiem że efekt mnie nie zadowolił. Jak zapalone to jeszcze jeszcze, ale na zgaszonych są kolorowe jarmarki.

Teraz odnośnie lamp, moje silniczki z regulacją (od starych lamp) nie pasują, tak mi się bynajmniej wydaje, są ok. 1 cm za długie, a od zespolonej lampy mam tylko jeden i to nie elektryczny, tylko taki bolec wsadzany na stałe z kawałkiem plastiku. Moje pytanie teraz, są jakieś ori elektryczne silniczki do regulacji zespolaków, czy muszę mieć taki drugi bolec?

Czy postojówka (ta w rogu) ma się świecić razem z H4 (mijania)? u mnie tak jest, kostki nie pasowały, więc przerobiłem to z moimi i podłączyłem wszystko jak ori.

Ostatnie miejsce na żarówkę do czego jest? długie? H1? jak pstrykam długie to H4 świeca się mocniej, nie kumam tego, wyjaśnijcie mi :mrgreen:

Foty niestety słabe aparat się rozładował, pogoda lipna wiec szalu nima.
Obrazek

:arrow: 03.07.2011 Kolejny UP przemalowanie lamp.
Zeszła się chwila ale już opanowane, do tego zrobiłem postojówki w halogenach i zostawiłem te ori w lampach. Wszystko na nowych żarówkach philipsa. Jest lepiej. <ok>

Czubek żarówki w halogenach umoczyłem w srebrnej farbie dzięki czemu nie świeci punkt do przodu tylko cały halogen jest wypełniony światłem. ;-)

Tak to mniej więcej wygląda:
Obrazek, Obrazek, Obrazek

Ehh dobra, zrobiłem te zdjęcia jak to święci ale powiem Wam że stawiacie mi bro bo samochód był już zamknięty w garażu i musiałem ruszyć dupę i go wystawiać!
Aha, no i co inaczej coś ustawiłem w aparacie to inne foto wyszło. :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek, Obrazek

:arrow: 05.07.2011 UP Ta technix -65 + amory gazowe o skróconym skoku by jasiu. ;-)
Tak wygląda, teraz chyba tył musi iść ciut niżej.
Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że gwintu nigdy nie założę, ponieważ to jest tragedia.
Teraz jest okropnie twardo, miedzy oponę a błotnik wchodzi mi mały palec, jest ok 10 mm i jest tak twardo że nie dobija.
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 06.07.2011 Parę fotek jeszcze.
I jadę pracować. ;-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 09.07.2011 Siala lala kolorowe kredki.
Sticker bomb. :lol:
Obrazek, Obrazek
Odlepiać to czy ujdzie w tłoku :?: :idea:

:arrow: 10.07.2011 UP nowe amory + -65 na tyle. ;-)
W to lato zrobię jeszcze kompletna poprawkę tyłu auta, czyli komplet świateł, zderzak, + malowanie klapy tylnej i wywalenie wycieraczki.

Jeszcze foto na szybko z niższym tyłem, pewnie jeszcze ciut siądzie, to zaraz po złożeniu bez jazdy.
Obrazek, Obrazek


[center]=============== Rok 2012 ===============[/center]

:arrow: 06.04.2012 Po ciężkim dniu. :mrgreen:
Wykres niebieski - seria 157 KM i 217 Nm
Wykres zielony - stage 1 182 KM i 245 Nm
Wykres czerwony - stage 2 192 KM i 259 Nm i tak zostało, można było jeszcze więcej ale nie chciałem. :-)

Myślę że wynik OK jak na silnik 16 letni i bardzo stary komp.
Obrazek

A ogólnie to nic się nie działo, przez zimę auto praktycznie nie jeździło.
Naklejek nie ma, wszystkie felgi są pomarańczowe, pod maską trochę więcej estetyki i nic po za rzeczami "eksploatacyjnymi" nie ruszane.

:arrow: 07.04.2012 Zdjęcie i film z hamowni.
Dzięki Słonik za fotki i filmik. <ok>
Obrazek


:arrow: 11.04.2012 Czas na zmianę.
Olej, filtr, płuczek i uszczelka.
Obrazek

:arrow: 05.05.2012 Wziąłem się wreszcie za elektrykę i przeniesienie kompa tam gdzie być powinien.
Czyli pod nogi pasażera. Muszę lutować kable i przeplatać wiązkę od nowa, żeby to zrobić musiałem odchylić serwo, czyli zdjąć rozpórkę, a żeby ja zdjąć trzeba wywalać kolumny z przodu bo inaczej nie odkręci. Generalnie to jestem przerażony, mam nadzieje ze nic nie popsuje i będzie dobrze, ale czuje się jak bym ten silnik wkładał od nowa. <rotfl> Tak to jest jak się chce szybciej, to teraz się pomęczymy. :-/
Obrazek

PS. Wie ktoś może czy do zacisków z 2.8 dwu tłoczkowych Girling 60 pasują tarcze 280 mm x 22 czy 276x25 ? bo nie wiem jakie mam kupić, informacje są trochę nie jasne.
http://img11.imageshack.us/img11/2659/img3243bl.jpg
Obrazek

:arrow: 10.05.2012 Wczoraj kurier przytargał taki kawałek metalu od Słonika.
Czyli wreszcie do pełni szczęścia custom tłumik przelotowy 2.5".

No i jakieś tam foto w trakcie polerowania.

Jutro spawamy. :-P
Obrazek, Obrazek

:arrow: 18.05.2012 Tak mi się nudziło dziś trochę.
Wiec po dwóch tygodniach stania ją przeczyściłem i pstryknąłem foto. :-P
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 20.05.2012 Pytanko do ludzi w temacie. :!:
Bo dzisiaj sobie pstryknąłem jeszcze parę fotek :mrgreen: i tak się zastanawiam jak by na tył zapodać jakiś cienki dystans co by nie obcierało, teraz jest około 12 mm przerwy, myślałem o takim 8 do 10 mm, co o tym sądzicie? Bo z przodu to już chyba nic nie zrobi, tam wchodzi patyczek od loda, no chyba ze zmiana opon coś pomoże. ;-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 01.06.2012 Teraz chyba będzie to jako tako hamowało. ;-)
Tak jak widać, tarcze pod zaciski girling 60, 276x25 mm od ATE oraz klocki TRW bo ATE nie było. Odnośnie cen i dostępności tego zestawu to ogólnie jakaś masakra, ale mam już to na szczęście za sobą. :-D Miałem kupić wszystko od Brembo ale gdzie by nie przeczytał opinii w internecie to wszyscy narzekają.

Jutro montaż, zobaczymy co z tego wyjdzie. <ok>
Obrazek, Obrazek, Obrazek

Jest problem. :-/
Pilnie potrzebuje jeden trzpień do jarzma.
Niestety od starych zacisków nie pasuje, a jeden miałem uszkodzony.
Może ktoś ma lub wie gdzie można kupić, bo to występuje tylko razem z jarzmami.
W zestawach naprawczych tego raczej nie będzie? ew. może z czegoś pod-pasować?

Zaznaczyłem na foto. Pisze jak ktoś by coś wiedział.
Obrazek

Wrzucę jeszcze foto jak to wygląda rzeczywiście.
Dostałem parę podpowiedzi na pw, więc jak nie znajdę oryginału to będzie kombinacja, dzięki. :!:

Wymiary to:
Grubość trzpienia 10 mm,
Długość od śruby do końca (całkowita) 72 mm,
Długość robocza 58 - 60 mm,

Obrazek, Obrazek

:arrow: 02.06.2012 No i odebrałem przewód paliwowy.
Wreszcie dorobili, zamiast płacić 120 PLN w res5ect zapłaciłem 35 zł u siebie w sklepie. :mrgreen:
Obrazek

[center] :idea: Ciąg dalszy w następnym poście.[/center]
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, 20:31 przez sagem, łącznie zmieniany 502 razy.

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 02 sie 2009, 20:26

[center] :idea: Ciąg dalszy.[/center]
:arrow: 03.06.2012 Dzisiejszy dzień przechodzi do tych udanych. :-)
Postanowiłem sobie wszystko przy dolocie rozebrać i wyczyścić a potem złożyć i tak przypadkowo znalazłem winowajce szybko spadającego doładowania.
Wcześniej miałem tak ,że ładowało 1 bar w peaku i szybko, wręcz od razu spadało na 08-07 bara a nawet niżej, ale myślałem że to po prostu turbina ma już swoje latka i nie daje rady.

Jednak dzisiaj znalazłem rozerwany wężyk sterujący, idący z n75 do turbo który miał sporą dziurę. Wymieniłem na nówkę.
Obrazek

Po złożeniu i jeździe próbnej w peaku jest aż 1.2 bara :shock: a turbina trzyma programowe 0.9 bar aż do 5700 rpm więc jestem mega zaskoczony i zadowolony, auto jedzie w górnych partiach obrotów odczuwalnie lepiej. Czas na pifko. :mrgreen:

Co do hamulców, cóż na razie dużo powiedzieć nie mogę, hamują dobrze i wszystko jest w porządku. Wg. zaleceń producenta przez pierwsze 200 Km jeździć bez hamowań z dużych prędkości. <buu>

:arrow: 20.07.2012 Nowe części.
Fotki telefonem na szybko bo niestety brak czasu na cokolwiek, jak coś poskładam będą lepsze. :-P
Obrazek, Obrazek, Obrazek
No i jeszcze parę mniejszych gadżetów jest ale to potem.

No i bym zapomniał, też niestety fotki z telefonu ale jeszcze nie taka tragedia.
Obrazek, Obrazek, Obrazek

Dzięki Żana za części, pomoc, poświęcony czas przy składaniu oraz miłe ugoszczenie, no i Paweł, choć tego nie przeczyta, za powożenie B2, dźwięk w środku jest nie do opisania. ;-)

:arrow: 26.07.2012 Więc tak, dziś znalazłem chwile czasu.
To pstryknąłem parę fot telefonem żeby móc pokazać co i jak, ale jeszcze nie wszystko gotowe. Nadal czekam na przejściówkę do kierownicy ale Duo mnie okłamał, ;-) ale już kupuje gdzie indziej, delik dzięki za linka. <piwo>
Licznik, jak to licznik, ale wreszcie mam wszystko co chciałem, czyli 260 na zegarze, brak ringów, idealny stan, AC/BC i ostatnio właśnie dołożyłem termometr. ;-)
Obrazek

A tutaj parę strzałów wnętrza, jednak ja nie umiem robić fotek, cóż skórka jak skóra. :-P
Obrazek, Obrazek

Zastanawiam się nad wyrzuceniem tych naklejek z tylnej szyby choć mi ich troszkę szkoda. :-D
Obrazek

Zegarki dodatkowe zmieniłem, z tych od B3 na B4, do tego już w sklejce jak cała reszta, no i popielniczkę też się udało ładnie dopasować. :->
Obrazek

No i wszystko zajęte, a dodatkowo wszystko działa jak należy, nie ma tutaj żadnej lipy ani ściemy, :-) tylko przycisk ABS zamiast wyłączać ABS załącza dodatkowy wentylator. <ok>
Obrazek

No i tutaj kiera, niestety nadal czekam na przejściówkę, jakieś lepsze fotki zrobię jak już wszystko będzie zmontowane.
Obrazek

Obecnie to co będę zmieniał to tylny zderzak na S2 oraz wskaźnik boost zamieniam na ten VDO look. :-)

P.S. mam jeszcze pytanie, bo na poduchę pasażera też mam taki dekor od zestawu, tylko on jest od wersji bez poduszki i teraz pytanie czy żeby to założyć ja muszę kupić całą poduchę pasażera z tym dekorem czy da się to zamienić z moim. ?>

P.S.2 Żeby już nie spamować to wkleję w tym poście, to co prawda to było 3 tyg. temu ale odebrałem wreszcie pomalowanie ładnie lusterka od lakiernika, bo po moim malowaniu sprayem, i zerwaniu naklejek był dramat. Tak to wygląda. ;-)
Obrazek
Tam ciut pasty jeszcze w rogu siedzi, nie mogłem jej wygrzebać. ;-)

:arrow: 27.07.2012 Dziś cały dzień spędziłem przy aucie.
A w sumie nic nowego nie zrobiłem, wkręciłem się strasznie na forum detailingu aut i to co tam robią z samochodami mnie strasznie zafascynowało i próbowałem sobie choć trochę ich naśladować. <czapa>

Grill, mimo że był już malowany postanowiłem zrobić to jeszcze raz, czas pracy 2.5 h ale można z niego jeść obiad. :lol:
Obrazek, Obrazek, Obrazek
Niby szczegół ale jest fajnie. :-P

No i wzięło mnie na czyszczenie zakamarków, wszystkie schowki, szczeliny, zawiasy w drzwiach bla bla bla, patyczki do uszu i jazda. Niestety fot nie porobiłem bo mogę je robić tylko telefonem i mija to się z celem bo nie ukazuje tego co widać rzeczywiście, dwie takie byle jakie tylko pstryknąłem.
Obrazek

Aha, jako ciekawostkę dodam że ostatnio założyłem na przód testowe 215/45 i jadąc po drodze leżało jabłko które chciałem wziąć środkiem i jabłuszko się rozprysnęło w drobny mak, po pomiarach od ziemi do przedniego zderzaka jest niecałe 5 cm, :shock: :shock: już mi obciera przy wjeżdżaniu do garażu.

:arrow: 30.07.2012 Dziś miła niespodzianka której w sumie się spodziewałem.
Wreszcie redukcja na duży wieloklin do kiery S line, i tutaj ukłony dla Mabro za ekspresowa wysyłkę, jestem Ci krewny dobrą wodę :-P przypasowanie, pomierzone i sprawdzone, wszystko ładnie pasuje, boje się tylko że kiedyś żeby to zdjąć to będzie potrzebny jakiś ściągacz, ale co tam. Potrzebna tylko będzie jeszcze podkładka większa pod śrubę i wsio bangla, fotki pewnie w piątek zrobię. ;-)
Obrazek

P.S. Kupie zderzak tylny S2/Competition w dobrym stanie. ;-)

:arrow: 03.08.2012 Kolejny malutki, tyci tyci UP. :-P
Zegar doładowania zmieniony wreszcie na jedyni i słuszny pasujący do reszty. <ok>
Obrazek

Kiera S-line, (tutaj ogromne podziękowania dla Żany za załatwienie) ;-) na miejscu z czego jestem chyba najbardziej zadowolony.
Dzięki Mabro za redukcję <piwo>
Obrazek

No i niestety nie tylko na przyjemności wydaje pieniążki, czyli po 3 miesiącach od wymiany poduszki nad kolumny uległy zniszczeniu, tak kocham nasze drogi.
Po pomoc uderzyłem do Des'a i oto rezultaty, na następny dzień paczuszka. <piwo>
Obrazek

A tutaj rezam sobie dolot zimnego powietrza na BiG Turbo, i stwierdziłem że będę jeździł bez lampy. :!:
Obrazek

P.S. Sprzedam tanio swój stary wskaźnik boost z wężykiem i trójnikiem oraz lampy zespolone. :mrgreen: <czapa>

:arrow: 05.08.2012 Dziś rano mnie napadło coś na nagranie filmiku.
W sumie na upartego mógł bym jeszcze lepiej się przyłożyć, rozgrzać opony, wyjąc koło zapasowe, nie jeść śniadania i urwać parę setnych sekund ale co tam. <rotfl>
A skoro wszyscy pokazują jak ich auta przyspieszają to i ja pokaże mojego sztrucla. <ok>
Telefon sobie zamontowałem na trytytytki do kiery i jazda. ;-)


:arrow: 17.08.2012 Więc jak widać.
Długo szukany i wymarzony tylny zderzak S2/compi, ciesze się że mam ten ból już za sobą. ;-)
Obrazek

Żana dzięki za kuriera. ;-)

Dzięki piku <piwo>
:arrow: 22.08.2012 Zderzak tylny S2/compi już na aucie jestem zadowolony, lakiernik się spisał.
Dziś tylko jedno foto podglądowe z telefonu, jutro lub po jutrze wrzucę porządniejsza sesje i lepszym aparatem. ;-)
Obrazek, Obrazek

A przy okazji jako że mam wolne to wpadł całkiem fajny sub + wzmacniacz, podłączone tylne głośniki i syczki i powiem szczerze że świetnie to gra, jak na moje wymagania CA wystarczy. ;-) Wszystko puściłem na nowych kablach. Jeszcze tylko to dobrze umiejscowić i po montować.
Obrazek

Dzięki Żana za załatwienie. <piwo>
:arrow: 25.08.2012 Mała letnia sesja. :-P
Drażni jeszcze mój wzrok to, że tarcza z zacisku girling 60 wygląda jak z tico..., no ale na razie trzeba z tym żyć. :-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 26.08.2012
A no i jeszcze przerobiłem BLOW OFF'a wg. przepisu Adama i jest fajniej. ;-)
Obrazek

Zrobiłem też sobie wakacyjny wyjazd... do pełnego baku weszły 63 litry benzyny pod korek, na tym zrobione 750 KM trasą w 90%, czasami i 200 było na liczniku, no i jak podjechałem pod dom BC wskazało że mam jeszcze paliwa na 110-120 Km. Jest miło, autko mnie nie zawiodło. Trochę nie przyjemnie się jeździ bo dziurach, ale taki urok gleby.
Nie obyło się też bez pościgówek na trasie. :-P
Obrazek

:arrow: 06.09.2012
Tymczasem w pokoju na podłodze. :-D
Obrazek

Zanabyłem też zbiorniczek na pompkę pod spryski i też je będę montował na czasie. ;-)

A no i przygotowania do zlotu. :-D
Obrazek

:arrow: 27.09.2012 I aktualne foto silnika.
Już pewnie ostatni raz w tym roku. :mrgreen:
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

P.S. ktoś chce zamienić CFL za S2, przedni? :-)

:arrow: 17.10.2012 Właśnie wróciliśmy z podróży. 800 Km. :-?
Padam z nóg, ale dawca stoi gotowy do przeszczepu. Jutro jeszcze muszę dokupić parę pierdółek, typu ocynk i od czwartku ruszam pełną parą.
Obrazek

Możecie trzymać kciuki i życzyć mi powodzenia. :mrgreen:

P.S. nie dziękuje. :-P

Dzień pierwszy, tylko 4 godziny dziś mogłem popracować bo trzeba było pozałatwiać parę innych spraw.

Rozkręcone całe tylne zawieszenie Q, do wyciągnięcia jeszcze skrzynia i bak.

Jutro plan jest na wyczyszczenie wszystkiego, pomalowanie niektórych elementów i wymianę zużytych, oraz jeśli zdążę wyciągam zawieszenie ze swojego auta.
Obrazek

:arrow: 19.10.2012
Wczoraj do reszty rozmontowałem cale zawieszenie quattro, bak, skrzynie, wszystko w miarę możliwości poczyszczone i o 19 wczoraj lakierowałem specjalnym preparatem antykorozyjnym choć zawieszenie wygląda naprawdę ładnie jak na swoje latka.

A dzisiaj.
Zamontowany bak paliwa, pompa, przewody paliwowe, tylna ława, tylne kolumny.
Kupiłem nowe tuleje wahaczy, nowe tarcze i klocki na tył bo te się nie nadawały.
Reszta wygląda i działa dobrze.
Na razie będzie ori zawias, jak wrócę do domu montuje gwint na tył :-)

Jutro montaż skrzyni quattro, dyfer i mierzymy wal, przychodzi spawacz i będę mocował wał i dyfer do końca. Wszystko na dobrej drodze, plan jest jutro wyjechać chociaż na test.. ale znając życie coś pewnie się przeciągnie. I tak jestem zadowolony.

Jakieś tam fotki Żana porobiła, ale to wrzucę jak będę miał czas i sile, pewnie po zakończeniu swapa.

P.S. mam pytanko, bo w q idzie jeden przewód hamulcowy dzielony trójnikiem na ławie, chamsko jak w maluchu, ja u siebie miałem dwa przewody oddzielnie na oba kola..
zaślepiać jeden, a drugi dzielić trójnikiem, czy puścić oba do każdego kola oddzielnie montując do tego pompę ABS od q? nie zabije tym torsena przy hamowaniu.

:arrow: 20.10.2012 Quattro jest. dopiero wróciłem.
Padam z braku sił ale mówię napiszę posta.

Więc kręcą się cztery koła, jutro do skręcenia reszta pierdółek, na poniedziałek zbieżność, kąty, cała geometria, potem wydech.
Jutro jeszcze do pozabezpieczania parę otworów i spawy ocynkiem, potem na to masa.
No i po dokręcać wahacze przednie, założyć nowe hamulce na tył, podpiąć przewody hamulcowe.

Włożyć we 2 skrzynie quattro z autem na kołkach 45 cm nad ziemią to wyczyn i niech ktoś mi powie że się nie da, hehe :lol: 3 dni potrzebowałem na swap napędu, gdzie jeden dzień pracowałem sam, a dwa dni we dwóch. I niestety, nie jest tam nic zdrutowane. :-( :-(

Podpora wału jest jak ori, pospawana tak że najpierw musi mi się rozerwać auto na pół, potem dopiero ona puści, z regulacją wysokości co by wyregulować idealnie prace walu, góra dół i na boki. :-) Mocowanie dyfra home made też mocniejsze niż ori, na gumie nawet nie wiem od czego. Nowe tuleje wahaczy. Sanki przednie też od Q oczywiście.

P.S. Jutro nagram film jak się kręcą kółka bo dziś było za ciemno.
P.S.2 Ogólnie to bardzo duża włożona pomoc od Pawła, no i Żana tez mi duuuuużoo pomaga. :-)

Ogólnie mega pozytywnie, już nie mogę się doczekać jak założę kółka i się przejadę. :-) :-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Spy foto by eSPe
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek
Niestety fotki robione tym co było pod ręką (klockiem hamulcowym).

:arrow: 21.10.2012 Narobiłem się mega.
Ktoś kto tego nie przeszedł nie może wiedzieć co czuje, ale jednocześnie spełniłem swoje drugie największe marzenie odnośnie tego auta, pierwsze silnik, teraz zawieszenie i w sumie jeszcze tydzień temu w to nie wierzyłem.

Dzisiaj rano jechałem z myślą że zejdzie max do 15.00, jak widać się przeliczyłem i z pierdółkami zeszło do 20.00.

Zamontowane na tył nowe tarcze, klocki, zregenerowane jarzma, prowadnice i zaciski, wszystko chodzi pięknie.

Ręczny hamulec trzyma jak ta lala. linki ręcznego od quattro są inne, ba nawet jest lewa i prawa i nie można ich zamienić. :-)

Dziś na kołkach rozpędzałem auto do 120 km/h i wszystko jest dobrze.
Przy 100 km/h jest 2450 RPM, jestem zadowolony, taka pośrednia skrzynia, nie za długa jak w Vce ale i nie za krotka.

Po montowane przewody hamulcowe na tył, wywalony tylny korektor siły hamowania z oski, i zamontowana pompa ABS z quattro. niepotrzebny drugi przewód hamulcowy też wyciągnięty. Całe hamulce na tyle skończone. Jutro muszę kupić 10 cm łącznik hamulcowy przy tylnym kole. przewody ABS podłączone i przełożone.

Jeszcze jutro zmienię sterownik ABS, i zamontuje sterownik diffa, przewody też już są w środku. Pozabezpieczałem dziś na noc drugi raz preparatem spawy i male ogniska korozji pod autem i jutro na to pójdzie masa.

Wieczorem muszę jutro przejechać 1.5 Km po drodze publicznej do spawacza, na 30 cm wydechu, :-D co by mi pospawał wydech.

Dzięki Marian za dotrzymanie towarzystwa, Żana za załatwienie i ogarnięcie wszystkiego wokół i Cieple obiadki, :-P Paweł za mega dużo pomocy przy swapie, Marcin za spawanie i ogólnie wszystkim którzy mi pomogli. Ogólnie dzisiejszy dzień mega pozytywny. Swap chyba uważam za skończony choć auto jeszcze nie jechało o własnych siłach, ale jutro pojedzie. :-)

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam. Fotki tez jakieś będą i film, spokojnie. :-)
Obrazek, Obrazek


:arrow: 23.10.2012 Tak więc pierwszy filmik z jazdy testowej już jest. <ok>
4 kółka się kręcą. 8-) 8-) 8-)


:arrow: 24.10.2012 Dziś już trochę pojeździłem.
Pospawałem wstępnie wydech tak na razie na sztukę, bo i tak na nowy rok będzie kwasiak, ustawiłem zbieżność i kąty, do wymiany było też prawe tylne łożysko, więc kupiłem SWAGa i zmieniłem.
No i jak wracałem dziś na światłach strzał z 5 tysięcy i 4 opony straciły trakcje.. Żana jechała obok autem. Drugie światła, strzał z 5 tys. i sprzęgło nie skleiło :mrgreen: ciężko się opanować ale trzeba zejść na ziemię. <ok>

Teraz już na spokojnie będę sobie wszystko co trzeba rozbierał, piaskował i składał na nowych poliuretanach. Gwint tylny ogarnę, na przód coś też skręcanego.

Teraz niech mi ktoś napisze, jak odpowiednio odpowietrzyć całkowicie pusty układ hamulcowy w audi 80 quattro, bo już drugi dzień walczę i pedał hamulca czy to na zapłonie, czy bez jest głęboki. Wiem, że to pompa ABS, ale jak ją odpowietrzyć?

:arrow: 10.11.2012 Dziś przyjechałem S4 C4 2.2T AAN 6 GANG. 8-)
Więc jak już wiadomo będę chciał zapakować ten motorek i skrzynie do siebie. Na pewno to już nie będzie 3 dniowy swap jak 1.8T albo napędu, bo silnik jest leciwy i chcę to złożyć raz a dobrze, przy tym estetycznie i na nowych oczywiście podzespołach.
Pakiet startowy 303 KM od MTM już czeka, więc trochę różnicy względem AEB.
Obrazek, Obrazek

:arrow: 11.11.2012 No i jeszcze taki mały cieszący oko gadżecik wpadł.
Blenda RS2
Obrazek

:arrow: 15.11.2012 Dwie godziny roboty.
Nie, nie, to nie Photoshop. :lol: :lol:
Obrazek, Obrazek
Obrazek

:arrow: 16.11.2012 Dziś kolejny dzień zmagań.
AEB siedzi już u Maszu w budzie, mechanicznie prawie wsio ogarnięte, w między czasie AAN już wyciągnięty z S4 i stoi w garażu.
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek
Obrazek
Jutro podłączam Maszu elektrykę, wyciągam wiązkę z S4, a potem mogę brać się za rozkręcanie AAN'a. ;-)

Będę też przerabiał heble na 300 mm z S4 5x112.

:arrow: 23.11.2012 Dziś udało mi się wreszcie zdjąć kolektor dolotowy.
Ściągnąłem cewki, pokrywę zaworów, przepustnice, turbo, kolektor wydechowy, łapy, cały osprzęt kolektora dolotowego i wydechowego, jutro zdejmuje głowicę i muszę ją zawieźć do warsztatu. Wszystko od razu poczyściłem jak należy.
Trochę boje się rozkręcać wałki głowicy ale muszę dać radę.
Kolektor wydechowy okazał się już spawany :shock: oraz jest na tych spawach pęknięty, więc szukam drugiego lub RS'a, z kwasu i tak popęka.

Powoli zaczynam zamawiać komplet uszczelek oraz kompletny rozrząd, na razie jest trochę problem z pompą oleju, ASO 1500;- a o zamiennik ciężko.

Jak by ktoś słyszał o wydechowym do AAN'a to będę wdzięczny za info.

:arrow: 24.11.2012 Udało się znaleźć kolektor w dobrej cenie. ;-)
A dzisiejszy dzień, głowica pojechała do warsztatu, ja trochę porozkręcałem i poczyściłem i to by było tyle na ten weekend, w następny może uda się powolutku wszystko zacząć skręcać, a jutro zajmę się składaniem soczewek. :-P
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Głowica wygląda jak każda 2.2 Turbo, czyli mikro pęknięcia miedzy zaworami, na szczęście nigdzie z boku, kompresja przed rozebraniem była 4x 11 oraz 1x 10.5 wiec jak dla mnie bardzo dobra. Nic z tym nie mam zamiaru robić, zresztą kolega miał to samo przed remontem i to nie robi różnicy, kiedyś może wpadnie głowica 7A, na pewno nie teraz. Oddałem ją do kompletnej regeneracji i zobaczymy co wyjdzie. ;-)

:arrow: 25.11.2012 Miskę olejową, ściągałem.
Bo choć nie miałem zamiaru robić dołu silnika to musiałem sprawdzić jak jest, no i wszystko wygląda dobrze. A wczoraj już było późno wieczorem ale coś tam z godzinkę ja przeczyściłem ile zdążyłem.
Obrazek

Kolejny mały teil do kolekcji. Jedna ma ułamany dolny zaczep, ale przełożę odbudowę od swojej i będzie malina. Miałem regenerować odbłyśniki, ale jak się okazało nie ma to sensu, bo wyglądają na prawdę ładnie. Z tymi co widuje często, są to igły.
Obrazek

:arrow: 28.11.2012 Kompletna regeneracja głowicy, czyli:
- Szlifowanie zaworów,
- Frezowanie gniazd,
- Docieranie zaworów,
- Wymiana uszczelniaczy,
- Planowanie oczywiście,
- Mycie i sprawdzanie szczelności,
- Wymiana prowadnic zaworowych.

Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 29.11.2012 Kolejny zestaw części do AAN'a, tym razem komplet uszczelek, rozrząd, czujniki itd. dzięki Słonik.
- Uszczelka pod głowicę metalowa,
- Uszczelki kolektora wydechowego,
- Uszczelka pokrywy zaworów,
- Pasek rozrządu,
- Pasek klinowy,
- Napinacz,
- Pompa wody,
- Łańcuch rozrządu,
- Dolne koło pasowe
- Uszczelniacz miski, uszczelki miski,
- Czujniki stukowe,
- Przekładka termo pod kolektor ssący,
- Uszczelniacz wału,
- Świece Platinum,
- Śruby głowicy,
- Klej do gwintów,
- Silikon do uszczelek.

Wszystko co kupiłem jest możliwie najlepszych firm jakie obecnie są na rynku, lub części z ASO idące na pierwszy montaż.
Obrazek

Następnie zajmę się jednak dołem silnika, panewki itd.
Przy okazji jest zestaw rozrządu do AAH, do Żanety Coupe.

:arrow: 30.11.2012 A dzisiaj skręciłem wstępnie głowicę z wałkami.
Poczyściłem dokładniej miskę olejowa, blok silnika wstępnie przygotowany pod malowanie, przyszła też termo przekładka pod kolektor od ProTune.pl. Dzięki Adaś ponownie. <piwo>
Odkręciłem też panewkę wału korbowego, co prawda jedna, ale brak na niej widocznych gołym okiem rys czy zadrapań oraz przypaleń, wiec zmieniam same panewki główne i korbowe i będzie cacuszko.
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 01.12.2012
Z dzisiaj. 8-)
Obrazek, Obrazek

:arrow: 03.12.2012
Kto tam gadał że do sedana wózka nie może zmieścić. :mrgreen:
Obrazek

:arrow: 07.12.2012 Jutro jak dobrze pójdzie, wymiana panewek i pierścieni tłokowych.
Świeczki, F5DP0R Bosch. :-)
Obrazek

:arrow: 08.12.2012 Więc dzisiaj wizyta u Słonika i Keczego w Łowiczu, diagnoza jedyna słuszna.
Nowe panewki korbowe i główne, nowe pierścienie tłokowe, nowa śruba dolnego koła wału głównego (czyli już prawie wszystko nowe :-( ), mycie i czyszczenie silnika, sprawdzanie wymiarów i wyważenia wału i silnika, do tego oczywiście honowanie cylindrów.
Za tydzień jak dobrze pójdzie wszystko składamy na nowych częściach. :cry:

P.S. Panewki na foto, jak widać te korbowe już są nieźle styrane, szczególnie te cztery, główne są ok choć też je wymienimy, wał wygląda super ale jak jest na prawdę okaże się po mierzeniu. Cieszę się tylko że chłopcy namówili mnie na zrobienie dołu silnika bo panewki nie wróżyły długiej współpracy.

Fotki z dzisiejszych prac. :mrgreen:
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Certyfikaty, i takie takie. :mrgreen:
Obrazek, Obrazek

Dzięki jeszcze raz Adaś i Keczy. <piwo> :mrgreen:

:arrow: 16.12.2012 Wczoraj od 13 do 23 złożyliśmy silnik ze Słonikiem i Keczym.
Wszystko poszło po naszej myśli i jako takich zonków po drodze nie było. Silnik i wał po mierzeniu okazał, wszystko tak jak być powinno, cylindry wyhonowane. Nie będę opisywał dokładniej co i jak, bo i tak to nie ma żadnego sensu, jestem mega szczęśliwy i bardzo zmęczony, Panowie (i Pani :-) ), odwaliliśmy kawał dobrej roboty. ;-)

Parę szybkich strzałów z dnia akcji.
Obrazek,Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

P.S. Teraz śmiało mogę sobie kilometry w liczniku wpisać 000000.

Film.


:arrow: 21.12.2012 Walka trwa dalej, jest ciężko bo garaż nie ogrzewany a na mazurach ponad -10.
Wiązka z S4 wyjęta cała, nic nie uszkodzone.
Wywaliłem od siebie deskę, servo, nagrzewnicę.

Komorę popoprawiałem na tyle na ile jest to możliwe, jednak całej nie maluje, bo jest za zimno a nie mam czym nagrzać na długo do dobrej temperatury. Miejscowo poszedł podkład epoksydowy i będzie pomalowane. Wrzucę wiązkę AAN'a i będę mógł sadzać silnik na łapy, żeby można było przód pomierzyć, ale to pewnie po świętach.
Obrazek

I mała niespodzianka. :-P
Obrazek

:arrow: 23.12.2012 I tu foto takie.
Przed - prezentu jaki dziś dostałem hehe. :-P
Obrazek

:arrow: 29.12.2012 Więc dzisiaj silnik zamocowany na łapy.
Poskręcałem trochę osprzętu, pomierzyłem wstępnie przód do robienia pod chłodnicę z przodu, ale już mi lżej, bo powoli będę to skręcał, a nie jak do tej pory samo rozkręcanie, rozkręcanie, rozkręcanie... i tak bez końca.

Parę fotek telefonem z dzisiaj.
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek


[center]=============== Rok 2013 ===============[/center]

:arrow: 06.01.2013 W piątek i trochę w sobotę dalej skręcałem silnik.
W sobotę zacząłem zabawę z przodem, 3 różne belki, 3 różne chłodnicę, udało się wszystko spasować. Chłodnica z przodu z R4, intercooler pod nią, chłodniczka oleju z boku. Jest jeszcze trochę luzu, ok 1.5 cm i wszystko ładnie się mieści i zamyka.

Belka zrobiona z trzech innych, łapa mocująca do odboju przedniego, ominięte koło pasowe, wczoraj walka do 1 w nocy, ale jose spisał się na medal i ładnie wszystko pospawał. <piwo>
Obrazek, Obrazek

:arrow: 09.01.2013 Elektryka już prawie opanowana.
Jutro muszę włożyć obudowę nagrzewnicy, poskręcać resztę podciśnień, węży olejowych i wodnych. Powoli, powoli do przodu. W weekend pewnie będzie składany nowy dolot, IC, chłodniczka oleju.

Wydaje się być ok na pierwszy rzut oka, około 2 cm luzu jest, maskę jak się zamyka jest 2 cm do góry, odbój ustawiony na 1 cm luzu + pewnie jakieś tam ugięcie gumy, ale mam nadzieje że silnik maski nie wypchnie. <ok>
Obrazek

:arrow: 13.01.2013 Układ dolotowy zrobiony.
Słonik wykonanie mistrzowskie, bardzo dobrze i ładnie Adam spawa i trzeba to przyznać. Jestem mega zadowolony.

- IC z wyjściami 2.5,
- Chłodniczka oleju mocal 13 rzędów,
- Stożek pipercorss gąbkowy,
- Złączki, kolanka, redukcje silikonowe, oczywiście niebieskie, ;-)
- Do tego jak wiadomo, "ciągnikowe" opaski ściskowe. <ok>

Rury, strona turbo -> IC 2.5 cala, IC -> przepustnica 2.75 cala.

Intercooler wszedł bez ŻADNEGO cięcia w zderzak CFL, który jednak jest pojemny, chłodnica też się ładnie mieści i jest troszkę miejsca.

Parę fotek:
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 16.01.2013 Dziś męczyłem się z tym pseudo aparatem i czujnikiem halla.
No i chyba na 100% jest uwalony. Masa jest, plus jest a na środkowym pinie nic, a powinno być chyba zmienne 5v.
Po za tym wtryski nie leją paliwa jak kręcę rozrusznikiem więc to też mnie upewnia, paliwo w listwie jest. Czekam na jeszcze jeden czujnik do sprawdzenia, jak będzie lipa to mam problem.

Niestety pod kołem wałków rozrządu nie mam miejsca na mocowanie halla, spawać bym nie chciał, nowy ten pseudo aparat kosztuje 2 tysiące. :-/ Ciężko w ogolę znaleźć jakieś info na temat tego halla z tyłu głowicy, może jak by go rozebrał i wlutował nową płytkę z innego halla z audi, niby to działa na tej samej zasadzie :-?

:arrow: 17.01.2013 Dziś wróciłem wcześniej z garażu.
Bo jestem generalnie zły na ten aparat, porobiłem tylko trochę drobiazgów i już na stałe zamocowałem chłodnice, węże, wspomaganie.

Wstępnie też zawiesiłem chłodniczkę oleju, rano zakułem węże, ciekawostka;
potrzebowałem dwa węże po 160 i 165 cm, jeden taki teflonowy koszt z zakuciem 290 zł,
wziąłem dwa gumowe, ciśnienie robocze 55 bar, max. temp. 135 stopni.
Obrazek

Jutro powinna przyjść mi paczka od maro, jak Poczta polska nie nawali, i mam nadzieje że wieczorem wrócę pijany. <ok>

:arrow: 18.01.2013 ODPALIŁ !!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Teraz dalsze prace i miejmy nadzieje w Nd powrót na 4 kółkach. <ok> <piwo>
Film.
Obrazek
Na razie to chodzi jak traktor. :mrgreen: :mrgreen:

:arrow: 19.01.2013 Wydech "prowizorka" ogarnięty, taki żeby wrócić do domu.
Wszystko z grubsza ogarnięte, choć do końca ogarnąć wszystkie pierdółki zejdzie mi pewnie z rok. Auto pali i wszystko działa, ale na razie na 3 cylindry, na 1 wszym i 3 cim nie ma iskry, i nie jest to wina ani świec, ani cewek i modułów, jutro kolega elektryk powiedział, że mi to ogarnie, bo zna przyczynę i mam nadzieje że wrócę do domu.

Tutaj foto z moim pomocnikiem Marianem, oraz z A4 Pawła który holował mnie 1 kilometr na spawanie wydechu. W sumie da rade normalnie jechać na trzech cylindrach ale nie chce, bo się nie równo dotrą. <ok>

Jak co dzień jakieś tam foto z telefonu:
Obrazek, Obrazek, Obrazek

P.S. Żanuś, dziękuję za ogarnięcie wszystkich spraw. <spoko>

:arrow: 20.01.2013 Cóż mogę napisać, AAN działa na 5 cylindrów i wszystko jest, jak być powinno.
Odpala bardzo ładnie, chodzi równo, błędów nie ma. Powodem braku prądu na cewce nr. 1 i nr. 3 był wysunięty środek starej 20sto letniej kostki, która zwyczajnie nie łączyła. W sumie dobrze, sprawdziłem wszystko co mogłem, w tym kurde cewki warte 500 zł/szt a tutaj taka błahostka. Jednak jak by nie było - kraz, spisałeś się na medal. ;-)

Co do silnika, walczę jeszcze z dobrym odpowietrzeniem układu chłodniczego, bo jak się dobrze nagrzeje na postoju (95 stopni) to puchną węże.

Silnik pracował około godziny na wolnych obrotach, później pojeździłem trochę po podwórku, tak 400 m w jedną i drugą stronę, max drugi bieg, temp. ładnie spadała.
Świst turbo na niskich obrotach albo lekki blow off przy 1800 RPM brzmi podniecająco, nagrałem trochę tego porno ale z telefonu nie ma sensu tego tu wrzucać.

I tak po około dwóch godzinach pracy zlałem pierwszy olej - ku mojemu zdziwieniu bardzo czarny jak na taki mały przebieg, no i magnesy neodymowe na korku zebrały trochę "kurzu". Nowy filtr i olej i tak zostało, jutro trasa 180 Km do domu, najpierw jeszcze muszę trochę wyregulować soczewki no i odpowietrzyć dokładnie ten układ.

Boje się, ale generalnie mam nadzieje, że da rade i nic się nie odwali.

Aha - wracam bez deski rozdzielczej, na hardcora. :-D

:arrow: 21.01.2013 Dojechaliśmy do domu, 180 Km.
AAN dał radę i całkiem fajnie DV upuszcza, dźwięk jest genialny. Starałem się jechać spokojnie, max 100 km/h, czasami trochę pociągnąłem ale gazu maksymalnie w połowę, na razie wszystko dobrze. <ok> <ok>

:arrow: 27.01.2013 Dziś i wczoraj ogarniałem elektrykę.
Działa już obrotomierz, czujniki oleju, niskiego i wysokiego, temperatura wody, Auto check oraz BC, od nowa musiałem robić instalacje pod termometr, oraz nową pod dodatkowe zegary.

W sumie działa mi już prawie wszystko, co bym chciał, problem jest tylko z ciśnieniem oleju, bańka była sprawna przed rozbiórka a teraz wskaźnik nawet masy nie łapie, chyba że zegary mam zwalone. :-|

Teraz zostanie mi dorobić mocowanie chłodniczki oleju, dwa wiatraki SPAL'a przed chłodnicę i do tego podłączone na czujnik 1 bieg 88-92 stopnie 2 bieg 94-98 stopni.
Rozkręcić przód i pomalować belkę od nowa.
Pod machą kable już trochę po ogarniałem, siedzą ładnie w peszlach.

I masa rzeczy w zawieszeniu, w sumie to prawie wszystko. :mrgreen:
Trafił mi się też taki fajny element blacharski do auta ale nie mam fajnego foto a pikseli nie będę wrzucał.

Dzięki aldi za pomoc z elektryką.

:arrow: 02.02.2013 A ja całe weekendy w garażu i roboty nie widać, niestety pierdoły są najgorsze, robię robię i nic prawie nie widać.
Np. padła mi bańka AAN od zegarów z gwintem 16x1.5, każda inna jest 10x1 i dostać przejściówkę do tego to porażka, ale się udało.
W sumie z elektryki to już działa mi wszystko, dziś ostatnie poprawki typu obd1 -> obd2.

Rozebrałem znów cały przód, belka jest zapodkładowana, jutro ją pomaluje.

P.S. Sprzedam swoją Tylną klapę, dobra cena. 8-) 8-) 8-)

:arrow: 03.02.2013 Nowa klapa.
Wreszcie ori lotka, a nie badziewia z laminatu.
Obrazek
P.S. Na szybie ten sam rok co u mnie. <nutka>

:arrow: 06.02.2013 lato idzie. :-D
Te wiatraki idą razem na chłodnice, przed chłodnicę, są pchające. Wisko czyli ori wiatraka AANa nie ma, jest wyjęty, została sama rolka dla paska. Te wiatraki będą zsynchronizowane i będą działać 1 bieg 88-92 stopnie, 2 bieg 96-102 stopnie.
Obrazek

:arrow: 09.02.2013 Zamontowałem wentylatory.
Bałem się że nie dadzą rady wychładzać tego silnika, jednak po 10 minutach od włączenia ich przy 90 stopniach wychładzają silnik w ciepłym garażu (+15 stopni) do 50 stopni na zegarze, więc teraz mogę napisać już na pewno, że B4 z AAN'em i chłodnicą z przodu to nie fikcja. Bardzo jestem zadowolony.
Teraz jeszcze zastanawiam się, czy montować je z opornicą wentylatorów i czujnikiem 3 pinowym na dwa biegi, czy tylko on/off przy danej temperaturze i tyle. :roll:

Parę "takich tam" spy foto, kilka osób chciało zobaczyć jak to wygląda więc proszę. :-P
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 13.02.2013 A żeby nie było miło.
Czyli jak zawsze jak jest dobrze to coś musi być źle, czyt. a tak z dupy powiedział papa elektrowłącznik w rozruszniku i tym oto sposobem po pracy od 19 do 20.30 poleżałem sobie pod autem i zmieniłem rozrusznik. :-D

A no i dzisiaj wreszcie brakujący element i mogę się cieszyć soczkami. <ok>
Obrazek

:arrow: 20.02.2013 A takie tam kolejne spy foto.
Jako że nic się ostatnio nie dzieje.
Obrazek

:arrow: 22.02.2013 Wreszcie się doczekałem, gwintowane zawieszenie.
Tył to gwint KW z Audi A4.
Przód przerobiony przez noorca, nowe amortyzatory, sprężyny, nakrętki, helpery.
Obrazek, Obrazek
Już nie mogę się doczekać jak to założę. <ok>

:arrow: 26.02.2013 Dziś otrzymałem nietuzinkowy prezent od swojej kobiety.
Mianowicie cztery nowe Yokohama Parada Spec 2 215/40/R17. :-P

Podobno, żeby AAN mógł rozwinąć żagle. :-D
Obrazek

:arrow: 01.03.2013 Dzisiaj założone nowe przewody paliwowe.
Opony na Borbety, ogarnięte jeszcze parę drobiazgów, jutro cyknę foto nowej, tylnej klapy z lotką.
No i chce założyć ten gwint bo już nie mogę patrzeć na tą kozę :lol:
Obrazek

:arrow: 02.03.2013 Dziś Słonik zrobił mi wreszcie konkretne mocowanie dyfra.
Jest dospawany kątownik 4 mm grubości i skręcony z budą, na oryginalnej poduszce i łapie.
Jak zwykle robota i podejście profi i jestem bardzo zadowolony, za tydzień jak dobrze pójdzie zrobimy wydech.
Obrazek
Łapa jak i cała reszta wytrzymuje ostre ruszanie z pierwszego biegu na mocno klejących się oponach także jest dobrze. ;-) Jeszcze raz dzięki Adam. <piwo>
:arrow: 08.03.2013 Z ciekawostek to jak zawsze wiatr w oczy:
Klapa odebrana od lakiernika i znów oddana, źle dobrany kolor i ogólnie słaba jakość wykonania do czego sam lakiernik się przyznał.

Tłumik robiony w RM motors przez 2 tygodnie, przysłany dzisiaj, o 5 cm za długi i o parę cm za krótkie końcówki wydechu, także kolejny tydzień muszę czekać na zrobienie układu wydechowego. Jutro pierwsza wolna sobota żeby odpocząć i się napić. :-o

:arrow: 17.03.2013 No i proszę, parę fotek z wczorajszego dnia:
Wyjazd 5.45 rano i powrót o 1 w nocy.

Nowy układ wydechowy, w całości przelotowy z jednym tłumikiem, całość 2.75 cala, dwie złączki V-band i złączka elastyczna + bandaż.

Przy okazji, płukanie silnika LM, potem LM 10W60, nowa sonda Bosch, nowa DV z TT 225 KM, nowe uszczelki wydechu.

Wyszło ładnie, wszystko jest spasowane najwyżej jak się dało, wydech NIE jest niżej niż podłoga samochodu. Dźwięk jest taki jak chciałem, wreszcie słychać 5 garków i turbo, co prawda pewnie szybciej będę musiał wziąć się za skrzynie 6 gang, żeby w trasie było ciszej, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony, Adam znów odwalił kawał dobrej roboty na wysokim poziomie. ;-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Filmiku nie nagram telefonem bo on w tej częstotliwości nagrywa jedynie buczenie, może niedługo DJ u mnie zagości i coś tam nagra, ale na żywo i tak najlepiej.

P.S. keczy też tam był. <piwo>
Obrazek

P.S.2 Z Żaną tak się opaliłem od spawarki że wyglądam jak bym wrócił z wakacji <lol>

:arrow: 18.03.2013 Nagrałem telefonem filmiki.
Niestety jakość słaba nie odwzorowuje tego co jest na realu, a jest fajnie. ;-)

Ogólnie co do osiągów silnika jestem mega zadowolony, można powiedzieć że zaskoczony. Porównując to do 1.8T 200 KM w ośce jest ogień, silnik kręci się do 8 tysięcy i do końca ładuje 1 bar, muszę zmierzyć ale obstawiam że 5,5 do 100 jest do zrobienia bez problemu.

Jak do końca ogarnę wszystkie duperele, pojadę na hamownie, a potem wrzucimy MTM'a 303 KM.

Filmiki z dzisiaj (sorry za jakość)





:arrow: 20.03.2013 No udało się założyć nową klapę z lotką, wygląda fajnie.
Sorry za zdjęcie kamieniem. :-o
Obrazek

:arrow: 22.03.2013 Pojeździłem trochę na wydechu.
Jednak 2.75 cala na jednym, przelotowym tłumiku jest ciut za głośno, w pewnym, minimalnym zakresie obrotów (jednak najbardziej użytecznym) 2200-3000 RPM jest buczenie, rezonans? Nie wiem, spaliny się za bardzo rozprężają czy coś. Ogólnie jest mega rasowo i fajnie, ale auto ma też nadawać się na trasy a nie tylko na wyścigi, dlatego też zamówiłem w poniedziałek w RM- Motors kolejny, środkowy tłumik ze specjalnymi załamaniami poprawiającymi wyciszenie (i absolutnie nie blokującymi przepływu) i tak to wygląda, w najbliższym czasie wspawam to zamiast kawałka prostej rury. Tłumik oczywiście z kwasu, 71 mm średnicy.
Obrazek, Obrazek

P.S. Dziś z kolegą Paweł Olsztyn zmieniliśmy u mnie pompę wspomagania na jedno sekcyjną od 1.8T, ponieważ moja dwu sekcyjna ciekła, i wszystko jest dobrze.

:arrow: 23.03.2013 Dziś z kolegą Paweł Olsztyn założyliśmy u mnie gwint.
Na razie jedno foto podglądowe (obniżenie docelowe, mam nadzieje) niestety tylko jedna fotka bo nie mogłem wyjechać stamtąd gdzie stoi auto (uskok w progu, mówię serio) i jutro załatwię deski i cyknę parę fot.
Obrazek

Ogólnie tył jeszcze ma około 3 cm regulacji w dół (ale wtedy w nadkole wchodzi cała opona i kawałek felgi :mrgreen:), a przód ma jeszcze parę mm ale nie idzie włożyć małego palca między błotnik a oponę przy skręcie. Muszę też jeszcze jutro skołować obejmy do baku i go podciągnąć lepiej do góry bo jest 3 cm od podłogi. :shock:
Obrazek
Jak zwykle po drodze perypetie i gdyby nie Żana to bym tego nie złożył. :-)

:arrow: 25.03.2013 Tamto zdjęcie tylnego koła to gwint obniżony prawie na maxa.
Choć bym chciał nie da się tak jeździć bo pod auto nie chce wejść fabryczny lewarek. 3 cm do ziemi od progów.
Dziś o 8 rano pojechałem na fajny serwis do ogarnięcia kątów, zbieżności itd. i musieliśmy parę spraw poprawić. Przedni gwint poszedł 2 cm w górę, żeby można było jeździć bez helperów, inaczej sprężyna skacze, tył mam jeszcze do podciągnięcia o około 1,5 - 2 cm bo po Olsztynie jeździ się tragicznie, mimo że jest miękko, drogi są gorsze niż za kadencji Hitlera. Trzeba odkładać pieniążki na komplet poliuretanów i resztę nowych części zawieszenia.

Tutaj wstępnie foto jak to wygląda teraz, ale nie wiem czy to docelowy setup, tył pewnie będę chciał dygnąć z 1 cm w górę. Foto pod blokiem, auto brudne. ;-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

A ja lecę dalej działać bo mam kupę rzeczy do ogarnięcia. No i może znajdę czas zrobić foto na prostym podłożu. :-D

Parę strzałów po trasie, teraz dylemat, czy tył podciągnąć z 1,5 cm w górę, czy przód - 1.5 cm w dół ale wtedy muszę wrzucić helpery :?:
Obrazek, Obrazek, Obrazek
Ja powiem tylko że jestem zaskoczony, pozytywnie. Jest sztywno, ale komfortowo, dużo lepiej niż na kicie. Tył nie obciera mimo że cała opona jest w nadkolu. Jestem zadowolony.

:arrow: 06.04.2013
Zdjęcia
Obrazek, Obrazek

:arrow: 19.04.2013
Nowe cewki z 2.0 TFSI wraz z kostkami.
Obrazek

:arrow: 20.04.2013 Co do dziś, od 8 rano do 21.15 przed autami pod domem.
Odwiedził mnie manfred i dedhi (swoją drogą fajnie wyglądał podjazd przed domem - 2x Avant, Coupe i Cabrio. <ok>)

Manfred konkretnie podłączył mi cewki TFSI, potem od południa do wieczora była walka z naprawą ABS i suma sumarum udało się ogarnąć ABS, działa jak powinno, hamulce igła.
Wojtek odwalił kawał dobrej roboty co trzeba mu przyznać. <piwo>
Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o bezcennej pomocy Żany, bo pewnie do teraz byśmy nie doszli z ABS-em, tak to jest jak się ma 10 sterowników i testuje akurat na tym od ośki. :-D

Silnik pracuje aksamitnie równo, ale chyba jeszcze któryś wtryskiwacz odmawia posłuszeństwa.

A ja z dedhim zmieniałem u niego w Cabie zawias na nowy zestaw -40. ;-)

Dzięki Panowie i do następnego. <piwo>
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 23.04.2013 Mała paczuszka.
Dodatkowy, trzeci wentylator ssący na chłodniczkę oleju, nie tyle co się olej grzał, ale chcę ruszyć trochę tym powietrzem w komorze jak jest maska zamknięta.
Obrazek
Parę silikonów, opasek.

Jutro wiercenie zderzaka pod spryski, zobaczymy co z tego będzie. :-P
Obrazek

[center] :idea: Ciąg dalszy w następnym poście.[/center]
Ostatnio zmieniony 29 mar 2014, 17:10 przez sagem, łącznie zmieniany 205 razy.

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 02 sie 2009, 20:37

[center] :idea: Ciąg dalszy.[/center]
:arrow: 04.05.2013 Co powiecie?
Jak dla mnie stu procentowo lepiej. <ok>
Obrazek, Obrazek

:arrow: 09.05.2013 No i dalej performancje, tfu... znaczy się lansik.
Bo do czego to auto jest, :mrgreen: pssst pssst, szkoda tylko, że miesiąc wcześniej włożyłem nową DV'kę.
Obrazek

Chłopcom dzięki za ogarniecie tematu!

:arrow: 10.05.2013 Dziś trochę po testowałem nowy zawór i nie jest to, czego oczekiwałem.
Przy zbyt dużym doładowaniu bardziej to gwiżdże niż robi pssst co mi się średnio podoba, a dodatkowo jest dużo za głośno. :roll: Może to wina tego że jeżdżę bez zderzaka, ale wątpię, jeszcze wprowadzę małe modyfikacje ale jak nie pomogą to zmiana lub powrót do DV. :-/

:arrow: 12.05.2013 Więc tak, dziś o 4.50 pobudka i wyprawa Coupetą pod Łódź do kunika.
Przytargaliśmy jak pisałem licznik i zegary S2 oraz przedni zderzak S2 z kratkami. Zależało mi tylko, żeby zderzak nie był klejony/spawany i taki udało się kupić. <piwo>
Po powrocie od razu wzięliśmy się za rezanie zderzaka, trzeba było podciąć trochę pod intercooler, oraz dorobić home made ale za to bardzo mocne łapy i tak po 3 godzinach akcji zderzak zawisł na Avancie. :mrgreen:
Obrazek, Obrazek

Licznik, komp, termometr, zegary dodatkowe nawet z kostką, stan jak dla mnie 5,5/6. <ok>
Trzeba sprawdzić, czy w tych Niemcach to jadą tyle co maja na liczniku, czy to francuz. :-D
Obrazek

Potem przełożyłem swoja obudowę licznika oraz kompa, wszystko działa po za naliczaniem kilometrów, na razie to olałem ale mam nadzieję że da się to przełożyć z każdego licznika VDO.

Zegary dodatkowe też podpiąłem, nie działało ciśnienie oleju oraz podświetlanie, ale znalazłem jedna przerwaną ścieżkę i jeden zimny lut i wszystko działa jak należy, podświetlanie jest fajne. ;-)

Teraz tylko robota i robota żeby udało się pomalować zderzak i spryskiwacze do majówki bo nie uśmiecha mi się jechać tak.

kunik, dzięki za graty. <piwo>
Co do blow offa, to jak pojeżdżę dłużej to zdam relacje jak to działa, ale na pewno nie będzie psssst ponad wszystko. ;-)

P.S. Jest sposób na oszukanie przepływki żeby nie wariowało z obrotami, nawet bez jakiejkolwiek ingerencji w elektrykę, ale trzeba ciut się pobawić, mi się nie chce. ;-)

:arrow: 13.05.2013 Kolejna mała paczuszka, tym razem od EDD'a.
Osłona na wtryskiwacze paliwa oraz twardsza sprężyna do programu. ;-)
Obrazek

:arrow: 17.05.2013 Mały up.
W sumie to dostałem od żony, :mrgreen: a jako ciekawostka mój zbiornik płynu spryskiwaczy jest wyposażony w miejsce na dwie pompki. :-P
Obrazek

:arrow: 23.05.2013 Trochę nowości.
Ale pogoda jest porażka. :-/ :-/ :-/
Obrazek

:arrow: 25.05.2013 Tu filmiki z majowki.
Moja pierwsza próba po złożeniu silnika i napędu w sumie, jestem pozytywnie zaskoczony możliwościami i przeciążeniem na 1wszym biegu. :lol:


Hamowanie na serii ECU:
248 KM i 325 Nm.


Hamowanie na mtm:
265 KM i 360 Nm, moment z dołu dużo gorszy niż na serii, za to góra lepsza. Wygląda to albo na za miękką sprężynę która upuściła ciśnienie bo go nie utrzymała, albo 20 letnie wtryski już nie dają rady dobrze nalać paliwka. Ogólnie pozytywnie. Jak wiadomo biorę poprawkę na ową hamownie także bez spinki. ;-)


A i kolejna miła przygoda w powrocie z Ułęża, to na obwodnicy Garwolina do mnie i do Pawła z Olsztyna przeczepił się fajny wybebeszony Lancer Evo 9 i kolega bardzo się zdziwił jak nie mógł nas dogonić. :-D

:arrow: 29.05.2013 Wykres z hamowania.
Na dzień 25.05.2013.
Obrazek
Jak by ktoś nie wiedział, RUN 2 to jest seria ECU, RUN 1 MTM.

Jak widać na MTM coś jej brakuje, szczególnie u dołu, moment jest niższy, pierwsza diagnoza jak dla mnie to za słaba sprężyna WG, która nie utrzymuje tak jak by wstępnego peaku turbiny i upuszcza, po czym spada moc i moment. Druga opcja to mało paliwa i błąd wtryskiwaczy. Jednak dość mocno czuć że góra jest lepsza na MTM.

Natomiast nie znam przyczyny załamania przy 6500 RPM na seryjnym ECU, kompletnie tego nie czuć, doładowanie ani drgnie, nie mam pojęcia. :roll:

Generalnie jak pisałem, jestem zadowolony, nawet bardzo, oczywiście biorę poprawkę na ową hamownię, z czasem zmieni się wtryski i WG i powinno być ok.

Wniosek jest z tego taki, że nie ma sensu wgrywać programu z epoki kamienia łupanego dla marnych paru KM i Nm, który żre dużo paliwa a wiele nie daje, rozsądniej będzie odłożyć na HX35, wtryski, Map sensor i jechać z tym wszystkim kiedyś tam do GTO.

P.S. Dzięki Panowie za informacje o halogenach.

:arrow: 01.06.2013 Już zaczynam zabawę z 5szpil swap'em.
Tylko że nie tak szybko jak cała reszta. Chcę wszystko zebrać, kupić nowe przeguby, drążki i końcówki, ówcześnie wszystko wypiaskować i zanurzyć w farbie. Wtedy będzie męski hamulec i ładne koło, ale na następny sezon!.
Obrazek, Obrazek

Dyfer oczywiście z przełożeniem 37/9.

Tył komplet audi A4 1.8T 1997, przód audi S4 C4.

:arrow: 02.06.2013 Dziś sobie pojechałem cyknąć parę fot.
Tak żeby pokazać jak auto wygląda na S2 przodzie, kierunki dałem pomarańcze. Auto nie myte, stoi już drugi tydzień od majówki nawet kurzu nie starłem.
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 08.06.2013 Poprawiłem zderzak.
Może być :?: :-D
Obrazek, Obrazek

I bonus fotka. <ok>
Obrazek

:arrow: 09.06.2013 Powiem Wam że jest różnica.
Możecie się śmiać ale lżejszy tył daje radę.
Obrazek, Obrazek
Aha, z tyłu jak wyjąłem to co widać na foto, auto wstało o jakieś 2 cm, muszę gwint skręcić.

:arrow: 18.06.2013 Zwolniliśmy trochę z modyfikacjami Avanta, ponieważ trzeba było kupić dupowoza. I oto jest.
Tak w skrócie, resztę widać.

Audi A4 1.8T Quattro:
- Rok 2000,
- Gaz Staga,
- Klimatronic,
- Tempomat,
- Pełen FIS,
- System nawigacji,
- Telefon,
- ABS/EDS,
- Elektryka przód szyby + lusterka + alarm + domykanie szyb z pilota + GPS,
- Podgrzewane fotele, pompowane plecy w elektryce,
- Podgrzewana przednia szyba,
- Lusterko wew. samo-ściemniające,
- 4x poducha,
- Spryskiwacze reflektorów,
- No i AWT pod machą,
- Pełna skóra + bezowa decha i kiera,
- Jak widać pełen polift.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek
Fajnie, 100 zł i 400 Km. :mrgreen:

:arrow: 30.06.2013 Mały up A4.
Czyli podstawowe wymiany po zakupie auta. Przejechałem na razie 2 tys km, wszystko wydaje się być OK.

Wracam oczywiście z 10W40 na 5W ale przed tym wrzucę nowe uszczelki w razie czego. Wymieniłem tez łożysko z tyłu bo zaczęło wyć. Spalanie jest najlepsze, normalnie za 100 zł robię 460 Km.
Obrazek

Avant jest na razie tylko przepalany raz na tydzień za 50 zł i póki co daje frajdę z jazdy. :-P

P.S. Szukam pilnie Concerta I Plus żeby działał sub, (na razie, bo docelowo będzie RNSe), oraz półosi z przegubami oraz zwrotnicami z 2.8 V6 B4.

:arrow: 16.07.2013 Mały UP, w sumie to na razie początek.
Ale zobaczcie w co teraz będę pierdział. :mrgreen:

Cała elektryka działa, regulacja, pompowanie, podgrzewanie i wentylacja. Pasażera będzie taki sam, tylko bez elektryki. <ok>
Obrazek

:arrow: 24.07.2013 Dziś dotarł do mnie wreszcie drugi fotel, czyli pasażer.
W sobotę będę go dopasowywał.
Obrazek

Ciekawi mnie tylko jedno, bo niby ten pasażera też jest elektrycznie sterowany, tylko jak?
Z panelu fotela kierowcy? Hę, ktoś to przerabiał?

Dodam że ma taką sama kostkę pod spodem jak ten kierowcy, tylko nie ma panelu. :-D :-D

:arrow: 05.08.2013 Nigdy się nie skupiałem na lampach USA, ale że trafiły się igły to kupiłem.
Zobaczymy w praniu czy coś z tego wyjdzie. :->
Obrazek

:arrow: 07.08.2013 Zamontowałem lampy dziś na próbę.
Podoba mi się, powiem tyle.

Teraz niech ktoś w temacie powie mi jak z tablicą, co powiedzieć w urzędzie żeby nie robili łaski i gdzie i za ile można dorobić US na wymiar?
Obrazek, Obrazek

Co powiecie :?:

:arrow: 08.08.2013 Dziś byłem w WK.
Jutro zaniosę papierek z danymi i nie ma żadnego problemu - tym bardziej że mam tam znajomego. ;-)

Dzięki Wszystkim za opinię i ciesze się że się podoba. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak będę miał tablicę i złożę środek na tyle, żeby autem dało się wyjechać dalej niż za podwórko to może zrobię jakaś mini sesje, ostatnią na wypracowanych już Borbetach. <piwo> <piwo>
:arrow: 09.08.2013 Dzisiaj gadałem z paroma osobami z car audio.
Doświadczonymi, no i czkam na paczuszkę do wygłuszenia auta. Maty polimerowe, bitumiczne, z filcem, oraz filc i aluminium do przyklejenia pod maskę nad kolektorem wydechowym.

:arrow: 12.08.2013 Tablica doszła (szybka firma ta AGO :-)).
Zdjąłem ramkę i na razie wrzuciłem gołą blachę na taśmę dwustronną, chyba jest dobrze, co sądzicie :?: :?: :?:
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Jeszcze tylko minimalnie podciągnę wydech, schowam wężyk od odpływu, założę nowe obejmy baku które właśnie są piaskowane, zmienię na nowe klosze podświetlania tablicy oraz wypoleruję tylną szybę i będzie igła. A w trakcie będę szukał ładnych bocznych USA. <ok>

:arrow: 14.08.2013 Zaczynają się poważnie tuningi. :mrgreen:
Czyli wreszcie znaczek trafia tam gdzie jego miejsce, pewnie projektanci się w grobach przewracają, no może jeszcze nie teraz. :-o :-o
Obrazek

A w ogóle mega poważna robota zacznie się jutro. Hm, ciężkie te maty powiem szczerze i trochę się zniesmaczyłem jak to podniosłem. Szybkie liczenie i paczka 26 Kg. :mrgreen:
Obrazek

Cóż, mam nadzieje że drzwi mi się nie poobrywają i zawieszenie wytrzyma, na szczęście będę jeździł teraz bez koła zapasowego więc prawie się wyrównuje. <ok>

:arrow: 22.08.2013 Teraz żeby było czym skręcać, kupiłem sobie taką kierownicę do siebie, zobaczymy jak to zagra z kubełkowym wnętrzem. ;-)
Stan: nówka. :lol:
Obrazek

:arrow: 31.08.2013 Odbiegając na chwilę od tematu felg.
Na stałe zawitało odpowiednie "oprogramowanie" silnika. :-P
Obrazek

:arrow: 01.09.2013 Znalazłem pół dnia wolnego i zrobiłem trochę wygłuszeń w środku.
Wszystkie drzwi i bagażnik wraz z wnęką koła. Z moich wyliczeń wynika że dojdzie/doszło mniej więcej 12 - 15 Kg masy, więc jazda bez koła zapasowego to zrekompensuje. ;-)
Obrazek, Obrazek

:arrow: 07.09.2013 Prawdopodobnie ostatnie foto z Borbet'ami na Avancie. :-P
No chyba że coś się jeszcze wydarzy.
Obrazek, Obrazek

Lipa z tymi kołami, jak jeszcze trochę nic nie będzie to się wkurzę i kupie te Avusy 18" i trudno, tak zostanie na jakiś czas.
Codziennie przeglądam allegro i nic ciekawego się nie pojawia, to jakaś paranoja. ;-)
Widocznie jestem skazany na przeciętne felgi i tak musi zostać, może wobec tego przeznaczę pieniądze na mądrzejsze cele. ;-)

:arrow: 09.09.2013 &#8222;Zamienił stryjek siekierkę na kijek.&#8221;
Był płacz, że za drogie felgi do auta, to będzie kwadratowy kawałek amelinium. <ok>

Na razie kupiłem nowy kolektor MTM i w późniejszym czasie wpakuje tą chłodnicę z boku. Strat w sumie nie poniosę, a na kolektor zawsze będzie chętny. Jedynie co, to wpadniesz Adam i wprowadzisz małą korektę w dolocie, oraz mocowanie chłodnicy R5. Belki ani przodu nie będę ruszał. Z tyłu będzie koksowy wentylator 350 W który będzie robił przeciąg pod maską. Jak nie będzie lepiej (w co wątpię) to wrócę do chłodnicy z przodu.

A jeszcze jeden ważny aspekt, kiedyś może uda mi się dorobić klimy to będę mógł ją zapakować, a w obecnym setupie jest to nie wykonalne, chyba że masz gdzieś na stanie chłodnicę klimy grubości kartki papieru. :-P
Obrazek

:arrow: 12.09.2013 Mały UP.
5 szpil prosto z Avanta S2. <ok>
Obrazek

:arrow: 16.09.2013 Update & 18" AVUS.
Na razie przymiarka i to słaba, bo nie ma jak przykręcić, nie mogę opuścić auta do końca.
Felga fajna i dość dopasowana do bryły Avanta, Borbet przy niej zrobił się taki skromniutki. <ok>
Myślę nad kolorem, coś w ciemny szary/grafit.
Obrazek, Obrazek

:arrow: 19.09.2013 Cały czas małe kroczki w przód, w sobotę zajmę się doprowadzeniem do stanu piasty. :mrgreen:
Fotka piast, a dokładnie różnicy pomiędzy moją piastą które założę a piastą oryginalną od S2, 2 mm różnicy, minimalnie zmieni się ET i w sumie cała reszta to już to samo. ;-)
Obrazek

Przywieźli gniazda wtryskiwaczy, więc powolne składanie kolektora. :->
Obrazek, Obrazek

:arrow: 27.09.2013 Chłodnica ABY + wentylator.
Zbieram powoli te zabawki do przejścia z chłodnicą w bok, dziś przyszła chłodnica ABY z obudową, wraz z wentylatorem 500 W, czyli takim jak w RS2. :-)
Myślę że chyba nie będzie teraz kłopotów z wychłodzeniem. :-D
Obrazek, Obrazek

:arrow: 28.09.2013 Nowe, wypiaskowane i pomalowane KTL'em zawieszenie.
Wahacze, zwrotnice, piasty, osłony tarcz hamulcowych oraz obejmy baku zostały kompleksowo odnowione.
Dziś ogarnąłem jeszcze piasty przednie, zostały sfrezowane na wymiar do piast S2, wprasowane i wszystko jest idealnie. Piasty tylne mam ori S2 wraz ze zwrotnicami.
Czyli można powiedzieć, że swap na 5x112 oficjalnie został dokonany, teraz już tylko montaż, a to sama przyjemność. Łożyska FAG. Tuleje wahaczy będą poliuretanowe, a połączenie wahacza ze zwrotnicą z ASO.
Wielkie podziękowania należą się dla marian'a za załatwienie piaskowania i malowania podzespołów zawieszenia, oraz dla jego taty pomierzenie i frezowanie piast pod wymiar S2, no i dla Chybosa za pożyczenie piasty S2.
Sanki zostawiłem jak są, bo odnawiałem je montując quattro.
Zostaje mi zakupić nowe lub używane stabilizatory z S lub RS.

Foto, przepraszam, niestety z telefonu.
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 04.10.2013 Żeby nie było że nic nie robię. :-P :-P :-P
Nowe przeguby wewnętrzne tylne + kolektorek wodny ABY.
Obrazek

:arrow: 09.10.2013 Przygotowywanie zawieszenia do montażu.
Codziennie wieczorami małymi kroczkami coś tam się dłubie. Przez ostatnie trzy dni zajmowałem się dyferencjałem, został wyczyszczony, wyskrobany, oszlifowany, zagruntowany i pomalowany, wszystko w czerń. Wyczyszczona pompka, wężyki, kable.
Czekam jeszcze na olej, wymiana i tylne zawieszenie mogę zakładać.
Tylne półosie mają nowe przeguby, osłony i lakier.
Obrazek

Udało się też sposobem ogarnąć kółeczko linki w kolektorze.
Obrazek, Obrazek

:arrow: 11.10.2013
Kompletny i gotowy do montażu MTM. :-D
Obrazek, Obrazek

:arrow: 18.10.2013 Dziś doszedł ostatni brakujący element do napędu, więc mogłem poskładać.
Dzięki za paczki Des, Duo i Słonik. <piwo>
Tak to wygląda, nie wszystko jest nowe, ale zmieniłem to co uważałem za słuszne. Dziś i jutro montaż, mam nadzieje że nie będzie komplikacji i jutro będę już śmigał na 5x112. ;-)
Obrazek

:arrow: 19.10.2013 Kolejny, mały UP.
Taki brzydal, a cieszy, dlaczemuż to? :-o
Obrazek

:arrow: 24.10.2013 Nowe oponki 205/40 R18, Federal'e 595 EVO XL.
Rozmawiałem z wieloma osobami, wszyscy je polecali, może na deszcz nie są najlepsze, ale co mnie to obchodzi? :-P Wyglądają ładnie, zobaczymy.
Obrazek

Niestety w ten weekend nie mam czasu, a w tygodniu wracam do domu przed 19, więc na razie ich nie założę, może w następnym tygodniu. Wtedy będę mógł dobrać sobie dystanse.

Rozmiar gwintu śrub do kół u nas w audi to m14x1.5, tak?

Druga miła niespodzianka, to nowy, jeszcze nie tykany przez żadne rączki emblemat na tylna klapę - MTM <ok> Zawsze mi się podobał, jako jedyna akceptowalna forma wyrażenia emocji kierowcy lub jego auta na tylnej klapie w moim przypadku. <ok>
Obrazek

:arrow: 30.10.2013 Dziś udało się założyć opony na felgi. ;-)
Jutro chcę je założyć i może uda się cyknąć jakieś foto. No i zmierzę sobie jakie muszę dokupić dystanse.

:arrow: 04.11.2013 Felgen.
Czyli 3 cm kurzu i hawaji stajl ze zderzakiem na dachu. :lol:
Obrazek, Obrazek, Obrazek

:arrow: 08.11.2013 Taka sytuacja.
Na foto mi się podoba. Zobaczymy jak będzie wyglądać u mnie.
Obrazek, Obrazek

:arrow: 09.11.2013 Nowe drążki reakcyjne Lemforder.
Wymieniam bo moje są już styrane.
Obrazek

:arrow: 20.11.2013 Zadzwonili z ASO to pojechałem. :lol:
Adaptery pod lustra RS2 oraz na razie śruby mimośrodowe z podkładkami i nakrętkami co bym mógł dobrze ustawić kąty i zbieżność. <ok>
Obrazek
I tak na razie nie mam czasu żeby choć by założyć te lusterka.


[center]=============== Rok 2014 ===============[/center]

:arrow: 20.03.2014 A dzisiaj takie foto.
Czyli pobudka ze snu zimowego, po całej zimie w garażu. <ok>
Obrazek, Obrazek

:arrow: 25.03.2014 Auto cały czas "działa".
Może niedługo trochę ciekawych wiadomości się pojawi, póki co taki skrót nagrany młotkiem. :-)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2014, 17:18 przez sagem, łącznie zmieniany 129 razy.

Awatar użytkownika
Przemo95
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1323
Rejestracja: 22 sie 2008, 13:34
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Przemo95 » 02 sie 2009, 20:49

czyli szykuje sie ładna audiczka ^^

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 02 sie 2009, 22:15

Ładna muszę przyznać, trzeba jej konkretnej felgi i będzei autko z klasą :mrgreen:
Ps. pozbądź się tego blaupunkta bo to kiepskie radia póki czyta Ci płyty to odsprzedaj cobyś później nie miał kłopotu, taka koleżeńska rada, słabiutkie czytniki płyt mają :-|
Pozdrawiam i powodzenia w modach <piwo>

Awatar użytkownika
blady11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 153
Rejestracja: 25 lis 2008, 18:20
Lokalizacja: Chelm/Dun Laoghaire

Re: [B4 2.0 ABT AVANT]Nadszedł czas na mnie ;)

Post autor: blady11 » 04 sie 2009, 17:46

sagem pisze:Mam zamiar o nią dbać, jestem bardzo zadowolony z autka, ze stanu technicznego, wizualnie pomijając kołpaki... [/URL]
Mądre słowa. nic dodac nic ująć... ;-)

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 04 sie 2009, 22:33

Dzieki. ;-)
Nie chce nic zapeszać, ale jutro jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to oto te aluski są moje :-P

http://moto.allegro.pl/item703334686_al ... ml#gallery

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 04 sie 2009, 23:15

sagem pisze:Dzieki. ;-)
Nie chce nic zapeszać, ale jutro jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to oto te aluski są moje :-P

http://moto.allegro.pl/item703334686_al ... ml#gallery
No no, śliczne :) W sumie to wzorem przypominają mi trochę moje :mrgreen:

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 08 sie 2009, 17:24

No i mam, zakupiłem nowe felgi dość nie drogo z oponami, 205/55/R16, zdjęcia na pierwszej stronie, dużo bardziej podoba mi się teraz audianka :lol:, teraz czas na zawieszenie ;-)

08.08.2009
Nowe felgi z oponami 205/55/R16

Zdjęcia przed, w trakcie i po czyszczeniu audianki :-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek

Silniczek, nigdy nie myty ;-)
Obrazek, Obrazek, Obrazek

Ringi
Obrazek

A tutaj drugie autko, sharan, mimo że to nie Audi, to ma z nią dużo wspólnego, siedzi w nim serce od B4 :-) :-D
Obrazek

I jeszcze razem :mrgreen:
Obrazek

Teraz pomyślę nad zawieszeniem, i o wszystkim będę informował ;-)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2013, 19:16 przez sagem, łącznie zmieniany 2 razy.

k11h
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 87
Rejestracja: 25 sty 2009, 12:45

Post autor: k11h » 09 sie 2009, 10:06

Ładne Audi, ładny kolor no i te felgi :-)

PS: VW nie jest ładny :-P
Only Audi..

no name
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1561
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń

Post autor: no name » 09 sie 2009, 10:11

masz taki sam kolorek autka co ja ;-) i ladny felunek robi swoje ;-) nie zastanawiales sie zeby zamiast kapsli dac stozki ?? i o ile obnizysz audiczkie ??

funnyboy88

Post autor: funnyboy88 » 09 sie 2009, 11:16

No! Ładna felga zawsze zrobi swoje :-) Gratulacje!

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 09 sie 2009, 11:18

Felga robi robotę. ;-) Bardzo ładny egzemplarz. <ok>
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 09 sie 2009, 18:15

no name pisze:masz taki sam kolorek autka co ja ;-) i ladny felunek robi swoje ;-) nie zastanawiales sie zeby zamiast kapsli dac stozki ?? i o ile obnizysz audiczkie ??

Stożki? pierwsze słyszę :-P .

Nie wiem jeszcze o ile bo nie znam się na tym idealnie ale poczytałem trochę i myślę, -40/-40, zależy mi żeby to po prostu ładnie wyglądało :-)

Awatar użytkownika
barto-team
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1621
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:21
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: barto-team » 09 sie 2009, 19:00

sagem pisze:Nie wiem jeszcze o ile bo nie znam się na tym idealnie ale poczytałem trochę i myślę, -40/-40, zależy mi żeby to po prostu ładnie wyglądało :-)
myślę, że to będzie najbardziej odpowiednie rozwiązanie <ok>

Zablokowany

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga