Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi Cabrio ABC

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
Awatar użytkownika
nem0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 27 sie 2013, 23:36
Lokalizacja: Nisko

Audi Cabrio ABC

Post autor: nem0 » 20 lip 2015, 21:19

Witam.

Jestem na Forum od około 2 lat i znalazłem chwilkę więc myślę że mogę przedstawić moje auto.

Tak więc jestem posiadaczem Audi Cabrio 8G z 1995r które posiada pod maską silnik 2.6 Ten samochód był zawsze moim marzeniem i około 2 lata temu spełniłem je...:)



DANE AUTA:
:arrow: Audi 80 Cabrio
:arrow: 1995r
:arrow: 2.6 V6 ABC
:arrow: lakier LZ4Y
:arrow: el. dach
:arrow: el. szyby
:arrow: el. i podgrzewane lusterka
:arrow: skórzana tapicerka
:arrow: skórzana kierownica trójramienna
:arrow: podgrzewane przednie fotele
:arrow: klimatyzacja manualna
:arrow: ABS
:arrow: ori lampy soczewkowe
:arrow: ori aktywny system audio

MODYFIAKCJE:
:arrow: amortyztory MTS
:arrow: sprężyny WEITEC 60/40
:arrow: felgi Keskin KT4 17/9 cali
:arrow: Radio Pioneer DEH 6300R/Ale chyba wrócę do ori

DO ZROBIENIA
:arrow: wycieki jak to w V6
:arrow: naprawa blacharki
:arrow: tylna szyba
:arrow: wydech
:arrow: obszycie kierownicy
:arrow: i wiele innych drobnych rzeczy jak to przy 20 letnim aucie.

Auta szukałem ogólnie po całej Polsce i byłem oglądać jedno w okolicach Katowic ale była to strata czasu i pieniędzy za paliwo i wynajęcie kierowcy. Gdyż gadałem z gościem ponad 2 godz o tym samochodzie i zapewniał mnie że warto po nie przyjechać i nie będę żałował. Oglądanie auta skończyło się po niecałych 10 min...wściekły i zdołowany wróciłem do domu ale następnego dnia wybrałem się na Warszawę i tam udało mi się kupić moją Audiczkę...:) Nie była idealna ale niebo lepsza młodsza lepiej wyposażona...:)

Auto zaraz po zakupie widać było na pierwszych oględzinach że miała jakąś przeszłość wypadkową lub stłuczkową gdyż zderzak leżał nie równo. Na tym zdjęciu jeszcze z okropnymi lampami z allegro.

Obrazek

Od razu została założona instalacja LPG STAG z której jestem bardzo zadowolony.


Obrazek Obrazek


Zdjęcia z Sandomierze z Kumpla BMW E30.


Obrazek Obrazek

Tak auto wyglądało przez cały rok 2014 jedyna zmiana to ori soczewki i kratka w zderzaku...:)

Obrazek Obrazek Obrazek

...i spotkanie z małą sarenką...czego wynikiem jest lekko wgięta maska popękany zderzak i wybity kierunkowskaz... <buu>

Obrazek



W 2015 na wiosnę wpadły amortyzatory od MTS-a i sprężyny WEITEC -60/-40

Obrazek


A zaraz po nich felgi Keskin KT4 17/9cali z oponami Toyo i Dunlop 215/40

Obrazek Obrazek Obrazek

Nie ukrywam...myślałem że siądzie na tym kicie niżej ale póki co musi tak być. Ale mimo to do garażu muszę wjeżdżać na dechach... 8-)

Obrazek

Obrazek

2 tyg wymiana chłodnicy klimatyzacji...:) teraz chłodzi aż miło...:D

Obrazek


A to najbardziej aktualne zdjęcia auta.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Ponowna polerka felg.


Obrazek


Wymiana obu uszczelek misy olejowej. Zakupione w ASO.


Obrazek


Obrazek


Kupno w ASO brakujących spinek kołków i zatrzasków.



Obrazek



Zakup drugiego używanego drążka Panharda i wspawanie śruby rzymskiej w celu regulacji tylnej belki. (niestety nie zrobiłem zdjęcia)

Skompletowanie obudowy filtra powietrza i wszystkich kanałów dolotowych.


Obrazek


Dokupienie uszczelek pod maską i pedału gazu.


Obrazek


Wymiana halogenu na odpowiedni dla tej strony zderzaka.


Obrazek

Wymiana środkowego i końcowego tłumika. Tłumik polskiego producenta PEŚLA. Ogólnie wykonanie całkiem spoko dźwiękowo lekko głośniejszy ale tak przyjemnie głośniejszy. Nie obyło się bez delikatnych przeróbek ale za tą cenę myślę że można polecić.
Tutaj zdjęcie producenta.

Obrazek


Wymieniłem też tylną szybę gdyż stara dosłownie spróchniała. Zdjęcia nie mam ale za to króciutki filmik jak wygląda tylna szyba podczas wyprzedzania... :P






To chyba tyle z rzeczy takich mechanicznych...:)
A tu kilka gratów z kategorii "komfort" :D

Ori Windshot w nie najgorszym stanie...:) (komfort jazdy z Windshotem nie do opisania) :D


Obrazek


Skórzany lewarek hamulca ręcznego...:D


Obrazek


Oraz zakup el anteny radiowej...:)


Obrazek


Tylna popielniczka gdyż poprzednia połamała sobie zatrzaski...:D


Obrazek


Maskownica głośnika tył...:)



Obrazek


Założenie aluminiowych ringów na zegary.

Obrazek


Wymiana zmęczonej drewnianej gałki zmiany biegów na skórzaną z podświetleniem.



Obrazek


Do zrobienia jeszcze masa rzeczy drobnych jak i poważniejszych ale będę się starał sukcesywnie auto usprawniać i upiększać.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2016-07-12, 21:51 ]
A tutaj jeszcze parę aktualnych zdjęć mojej ciarupki. Wiozła nas do ślubu i prezentowała się rewelacyjnie...:) Niektórzy goście pytali gdzie takie auto wynająłem... :D

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Bo czysta felga to podstawa... :P



Obrazek


Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2017, 22:14 przez nem0, łącznie zmieniany 4 razy.

mały v8

Post autor: mały v8 » 21 lip 2015, 07:47

Nie ma czegoś takiego jak Cabrio S2 tak samo jak 80 cabrio ;-)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 21 lip 2015, 08:56

mały v8, w opisie Twojego profilu też jest błąd, nie ma czegoś takiego jak cabrio B4 :mrgreen:

prawidłowa nazwa to Audi Cabriolet 8G

ps: fajny kolor cabrioleta ;-)
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
nem0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 27 sie 2013, 23:36
Lokalizacja: Nisko

Post autor: nem0 » 21 lip 2015, 09:26

Kolczat pisze:mały v8, w opisie Twojego profilu też jest błąd, nie ma czegoś takiego jak cabrio B4 :mrgreen:

prawidłowa nazwa to Audi Cabriolet 8G

ps: fajny kolor cabrioleta ;-)

Dziękuje <piwo>

mały v8

Post autor: mały v8 » 21 lip 2015, 17:41

Kolczat pisze:mały v8, w opisie Twojego profilu też jest błąd, nie ma czegoś takiego jak cabrio B4 :mrgreen:

prawidłowa nazwa to Audi Cabriolet 8G

ps: fajny kolor cabrioleta ;-)
No wiem , przy rejestracji myślałem że mogą być tylko te które sugeruje rubryka, w sumie jesteśmy na forum A 80 :-D .

A do tematu to skompletuj leluty pod maską. Brak osłony paska klinowego , akumulatora , lampy, i podłogi pod silnik, brak kierownic powietrza, te zderzaki też zaciągnij pod rant strukturą czarną, bo wyglądają jak by lakiernik po pijaku zapomniał zakleić. Kierunki halogeny tez pomieszane ...coś jest od B3 90-tki , zielony płyn w układzie chłodzenia :-/
A to nie jest żadna kierownica z S2 ,jedynie bywały w S2 z końcowych lat produkcji, takie były we wszystkich Cabrio w tej budzie z silnikiem V6.

Awatar użytkownika
nem0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 27 sie 2013, 23:36
Lokalizacja: Nisko

Post autor: nem0 » 21 lip 2015, 21:50

mały v8 pisze:A do tematu to skompletuj leluty pod maską. Brak osłony paska klinowego , akumulatora , lampy, i podłogi pod silnik, brak kierownic powietrza, te
Na razie mam osłonę paska klinowego...a reszty szukam.
mały v8 pisze: te zderzaki też zaciągnij pod rant strukturą czarną, bo wyglądają jak by lakiernik po pijaku zapomniał zakleić.
Tu nie za bardzo wiem o co chodzi możesz mi to jakoś jaśniej wytłumaczyć?

mały v8 pisze:Kierunki halogeny tez pomieszane ...coś jest od B3 90-tki , zielony płyn w układzie chłodzenia

Wiem że halogen lewy jest nie od tej strony...ale taką już kupiłem mam w planach to zmienić. A co do płynu to pewnie masz na myśli parę pierwszych zdjęć... i to jest stary płyn i dlatego pewni jest taki kolor. Taki już był jak kupiłem ale teraz już jest wymieniony.

mały v8 pisze:A to nie jest żadna kierownica z S2 ,jedynie bywały w S2 z końcowych lat produkcji, takie były we wszystkich Cabrio w tej budzie z silnikiem V6.
Więc proszę wyjaśnij mi jak to z tym w końcu jest. A co ze zderzakiem...? Jak go określać...? po prostu liftowy po liftowy skoro nie S2...???

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 22 lip 2015, 07:12

kierownica to s-line, były montowane w rs2, ale wtedy miały na znaczku w dolnej części to napisane, zderzak był zakładany do audi s2, comeptition i w nadwoziu coupe i cabrio do silników V6 oraz przez rok albo dwa w dieslach
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 24 lip 2015, 23:36

nem0 pisze:mały v8 napisał/a:
te zderzaki też zaciągnij pod rant strukturą czarną, bo wyglądają jak by lakiernik po pijaku zapomniał zakleić.


Tu nie za bardzo wiem o co chodzi możesz mi to jakoś jaśniej wytłumaczyć?
Nie słuchaj go. Jak polakierujesz dolne części zderzaków czarnym strukturalnym lakierem to i tak nie będzie jak w oryginale, tylko po taniości doprowadzenie do stanu prawie fabrycznego. W pełni lakierowane moim zdaniem dodają lepszej prezencji.

Oryginalnie progi oraz dolne części zderzaków były czarne nie lakierowane. Tak jak tu:
Obrazek
Obrazek

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 26 lip 2015, 14:32

nem0 pisze:Od razu została założona instalacja LPG STAG z której jestem bardzo zadowolony.
Szkoda że z najtańszymi wtryskiwaczami jakie są sprzedawane w zestawach ze stagiem. Do tego nieprawidłowo zamontowane bo do każdego cylindra idzie przewód innej długości. Niektóre silniki by czegoś takiego nie tolerowały.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
nem0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 27 sie 2013, 23:36
Lokalizacja: Nisko

Post autor: nem0 » 31 lip 2015, 22:15

Kolczat pisze:kierownica to s-line, były montowane w rs2, ale wtedy miały na znaczku w dolnej części to napisane, zderzak był zakładany do audi s2, comeptition i w nadwoziu coupe i cabrio do silników V6 oraz przez rok albo dwa w dieslach

ok dziękuje za wyjaśnienie...:)

ATLAS pisze:
nem0 pisze:mały v8 napisał/a:
te zderzaki też zaciągnij pod rant strukturą czarną, bo wyglądają jak by lakiernik po pijaku zapomniał zakleić.


Tu nie za bardzo wiem o co chodzi możesz mi to jakoś jaśniej wytłumaczyć?
Nie słuchaj go. Jak polakierujesz dolne części zderzaków czarnym strukturalnym lakierem to i tak nie będzie jak w oryginale, tylko po taniości doprowadzenie do stanu prawie fabrycznego. W pełni lakierowane moim zdaniem dodają lepszej prezencji.

Też uważam że tak wygląda to lepiej...:)

[ Dodano: 2015-07-31, 22:15 ]
maciek889 pisze:
nem0 pisze:Od razu została założona instalacja LPG STAG z której jestem bardzo zadowolony.
Szkoda że z najtańszymi wtryskiwaczami jakie są sprzedawane w zestawach ze stagiem. Do tego nieprawidłowo zamontowane bo do każdego cylindra idzie przewód innej długości. Niektóre silniki by czegoś takiego nie tolerowały.

Skąd wniosek że są źle zamontowane...? A wężyki są wszystkie równej długości. Jedyne co może być niekorzystne to to że są długie ale to tylko dlatego że chciałem je ukryć pod osłoną silnika. Wtryskiwaczy póki co nie zmieniam gdyż według mojej opinii instalacja działa dobrze więc skoro działa dobrze to po co będę wydawał pieniądze na nowe. Jak te padną to w tedy będę myślał.

Awatar użytkownika
PuSzEk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 502
Rejestracja: 22 sty 2011, 21:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: PuSzEk » 26 wrz 2015, 16:16

Witam kolegę, Audi bardzo fajnie wygląda i dobrze zrobiona, podoba mi się, fajnie że udało ci się założyć temat o aucie po mojej namowie przez CB na trasie <ok> do zobaczenia na drodze albo jakimś spocie na podkarpaciu. Do szczęścia to brakuje tutaj posadzenia Audiczki ciut niżej :-)
"AudiPodkarpacie"

Awatar użytkownika
nem0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 27 sie 2013, 23:36
Lokalizacja: Nisko

Post autor: nem0 » 12 lip 2016, 21:51

Witam.

Dawno nie aktualizowałem tematu z powodu braku czasu jak i niewielkich zmian...:D
Ale teraz się troszkę tego nazbierało tak więc opiszę po krótce co się w aucie zmieniło...:)

Tak więc:
Wymiana przedniego Kit-u ze sprężynami Weitec na gwint home made. Autko siadło troszkę niżej ale bez rewelacji. Niestety nie mam zdjęć.

Wymiana na nowe z ASO dolne gumowe listwy drzwi. Jak znajdę to dodam zdjęcia.

Ponowna polerka felg.


Obrazek


Wymiana obu uszczelek misy olejowej. Zakupione w ASO.


Obrazek


Obrazek


Kupno w ASO brakujących spinek kołków i zatrzasków.



Obrazek



Zakup drugiego używanego drążka Panharda i wspawanie śruby rzymskiej w celu regulacji tylnej belki. (niestety nie zrobiłem zdjęcia)

Skompletowanie obudowy filtra powietrza i wszystkich kanałów dolotowych.


Obrazek


Dokupienie uszczelek pod maską i pedału gazu.


Obrazek


Wymiana halogenu na odpowiedni dla tej strony zderzaka.


Obrazek

Wymiana środkowego i końcowego tłumika. Tłumik polskiego producenta PEŚLA. Ogólnie wykonanie całkiem spoko dźwiękowo lekko głośniejszy ale tak przyjemnie głośniejszy. Nie obyło się bez delikatnych przeróbek ale za tą cenę myślę że można polecić.
Tutaj zdjęcie producenta.

Obrazek


Wymieniłem też tylną szybę gdyż stara dosłownie spróchniała. Zdjęcia nie mam ale za to króciutki filmik jak wygląda tylna szyba podczas wyprzedzania... :P






To chyba tyle z rzeczy takich mechanicznych...:)
A tu kilka gratów z kategorii "komfort" :D

Ori Windshot w nie najgorszym stanie...:) (komfort jazdy z Windshotem nie do opisania) :D


Obrazek


Skórzany lewarek hamulca ręcznego...:D


Obrazek


Oraz zakup el anteny radiowej...:)


Obrazek


Tylna popielniczka gdyż poprzednia połamała sobie zatrzaski...:D


Obrazek


Maskownica głośnika tył...:)



Obrazek


Założenie aluminiowych ringów na zegary.

Obrazek


Wymiana zmęczonej drewnianej gałki zmiany biegów na skórzaną z podświetleniem.



Obrazek


Do zrobienia jeszcze masa rzeczy drobnych jak i poważniejszych ale będę się starał sukcesywnie auto usprawniać i upiększać.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2016-07-12, 21:51 ]
A tutaj jeszcze parę aktualnych zdjęć mojej ciarupki. Wiozła nas do ślubu i prezentowała się rewelacyjnie...:) Niektórzy goście pytali gdzie takie auto wynająłem... :D

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Bo czysta felga to podstawa... :P



Obrazek

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 13 lip 2016, 07:51

nem0, ładne te weselne fociszcze okok
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Rastaman25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 290
Rejestracja: 03 gru 2011, 13:57
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Rastaman25 » 13 lip 2016, 23:08

Miałem brać ten wydech ale nie wiedziałem czy napewno pasuje bo u mnie w coupe trochę inaczej to wygląda. Robię sobie z nierdzewki. Ładne cabrio, silnik jak mój

Awatar użytkownika
nem0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 27 sie 2013, 23:36
Lokalizacja: Nisko

Post autor: nem0 » 03 cze 2017, 09:31

PieterB pisze:nem0, ładne te weselne fociszcze okok
Dziękuje :)

Miałem brać ten wydech ale nie wiedziałem czy napewno pasuje bo u mnie w coupe trochę inaczej to wygląda. Robię sobie z nierdzewki. Ładne cabrio, silnik jak mój
Wydech niczego sobie nawet nie rdzewiej ani nic z tych rzeczy dźwięk jest przyjemny i nie męczący...jedyna kwestia to spasowanie...kolanko łączące tłumik końcowy ze środkowym jest źle wyprofilowane i uderza o podwozie auta co daje nie miły dla ucha dźwięk...a tak po za tym to spoko...:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga