Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 ] Wymiana uszczelniaczy i uszczelki pod głowicą

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

[B3 ] Wymiana uszczelniaczy i uszczelki pod głowicą

Post autor: djandres » 09 cze 2009, 08:38

Mam problem a chodzi mi o jakas instrukcje jak mniej wiecej krok po kroku zmienic w mojej pieknej niunce uszczelniacze zaworów i uszczelke pod głowicą bo moja audi zaczela cos pic olej :( . a dolewac 1 litr na 1000 km to mi sie nie widzi , czy ma ktos jakies informacje jak to wszystko zrobic , prosze o pomoc i mam nadzieje ze moderatorzy nie usuna tego posta bo juz pisze poraz kolejny , a nikt mi nie zdazyl dobrze powiedziec a juz admin wypierdziela mi temat do kosza za co bardzo dziekuje .

Dziekuje z gory za pomoc

Awatar użytkownika
dardaw2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 691
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:38
Lokalizacja: Lubelskie\Poznań
Kontakt:

Post autor: dardaw2 » 09 cze 2009, 08:41

To jeśli sam nie wiesz jak to zrobić to oddaj do kogoś kto wie. Nikt cię mechaniki na forum nie nauczy. Koszt naprawy wyniesie cię około 1000zł. Kompletna głowica z czyszczeniem i planowaniem, wymianą uszczelniaczy, itd.
Moje Audi B4 1.9 TDI:Klik
Czarna dziura OUT <hura>

Ciekawy blog kulturowo językowy:
Języki i kultura świata

Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

Post autor: djandres » 09 cze 2009, 08:47

no ja wiem ze mechaniki sie na forum nie naucze ale mam nadzieje ze ktios mi podpowie cos na ten temat
-kupię kierownicę Audi S-line od A3 bądz A4

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 09 cze 2009, 10:28

djandres, Wszystkiego sam nie zrobisz choćby nie wiem co.Głowice musisz oddać do szlifu.Kiedyś brałeś głowice,papier szybe i heja(potem przykładałeś głowice do szyby żeby sprawdzić czy jest ok :mrgreen: )sam tak w Fso robiłem.Dziś już się nie odstawia takiego średniowiecza ;-)
Zeby zamontować/wymontować głowice już musisz mieć jakąś wiedze mechaniczną i klucz dynamometryczny.Bo nawet tak podstawowa czynność zle wykonana może się skończyć powtarzaniem tej naprawy za ok.1000km.
Jeśli się uprzesz to poszukaj w szukajce znajdziesz wszystkie informacje odnośnie wymiany uszczelki pod głowicą bez problemu.
Nie chce cię zniechęcać ale nawet jak ktoś jest 100% obcykany teoretycznie i zna wszystkie fora na pamięć,to lepiej żeby pierwszą głowice robił z kimś kto ma o tym pojęcie.

Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

Post autor: djandres » 09 cze 2009, 12:09

koledzy ale powiedzcie mi (szczególnie kolego luk_OP_Q89 ) czy zeby zmienic uszczelke pod glowica i uszczelniacze zaworów to musowo jest planowac glowice i docierac zawory . Silnik w mojej B3 jest brzytwa 10,5 na kazdym tloku tylko ze bierze olej a moze macie jakies pomysly jak takie branie oleju wyeliminowac . POMOCY :(
BO ja chyba ZBANKRUTUJE JAK MI KTOS NIE POMOZE

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 09 cze 2009, 12:33

Jeżeli oddasz głowice do zrobienie a jest prosta to nie trzeba jej planować ja robiłem w swojej b3 głowice to koszt wyniósł 850 zł z tym że głowice sam wyjąłem i włożyłem z tego co piszesz ciśnienie masz dobre na cylindrach. Fakt troszkę duże tego oleju ci łyka jeszcze jedno nie dymi na niebiesko :?: .Ja bym na twoim miejscu wymienił same uszczelniacze to jest koszt około 350 zł zrobią ci to bez zdejmowania głowicy jak się znają i zobaczysz jaki będzie efekt.Dlaczego chcesz zmieniać uszczelkę pod głowicą cieknie :?: i jeszcze przeszedł bym na olej castrol mineralny z przebiegiem powyżej 100 tyś

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 09 cze 2009, 12:33

jeżeli głowica jest szczelna, to nie ma sensu jej planować przy wymianie uszczelki pod głowicą. wystarczy dotrzeć zawory specjalną pastą.
Ja u siebie wymieniałem uszczelniacze zaworowe bez zdejmowania głowicy i mechanik za robotę wziął 150 zł + koszt uszczelniaczy, simeringu wałka rozrządu oraz uszczelki pod dekiel zaworów.

Ps.
nie pisz wielkimi literami, bo jest to traktowane jako krzyk i niezgodne z regulaminem ;-)

Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

Post autor: djandres » 09 cze 2009, 13:31

koledzy lecz jest taka sprawa ze no wlasnie bylem u znajomego mechanika i zmierzyl mi cisnienie na cylindrach bo balem sie ze pierscienie sa dojechane ale po zmierzeniu cisnienia wyszlo po 10,5 na kazdym cylindrze . Mechanik powiedzial ze musze zmienic uszczelke pod glowica i uszczelniacze i nic nie bedzie bral oleju . a chce zrobic samochod zeby oleju nie bral tak duzo jak teraz a wyszlo to w miare tanich pieniadzach .

[ Dodano: 2009-06-09, 13:33 ]
a co do kopcenia to wlasnie nie kopci na niebiesko tylko rano jak zimny taki dymek puszcza ale tak to nie widac zeby kopcil . jezdze na gazie i trudno jest dopatrzyc
-kupię kierownicę Audi S-line od A3 bądz A4

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 09 cze 2009, 13:41

Ale dlaczego uszczelkę pod głowicą bo nie rozumiem ubywa ci płynu chłodniczego są z niej jakieś wycieki :?:

Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

Post autor: djandres » 09 cze 2009, 14:01

płynu chłodniczego mi nie ubywa a powiedzial mi mechanior ze skoro bierze tyle oleju to musi widocznie byc uszczelka gdzies walnieta , a jak patrze na silnik to tylko tutaj przy swiecach lekko sie silnik poci przy uszczelce a tak poza tym to wszytsko jest ok i co tu teraz myslec ?
-kupię kierownicę Audi S-line od A3 bądz A4

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 09 cze 2009, 14:08

djandres pisze:mechanior ze skoro bierze tyle oleju to musi widocznie byc uszczelka gdzies walnieta
jakbym to już gdzieś słyszał :-P
mnie też straszyli pierścieniami i cudami niewidami. auto spalało 0,5L oleju / 1000 km
po wymianie uszczelniaczy zaworowych nie wcina oleju wcale

mechanicy bardzo lubią zwalać głowicę, bo wtedy zawsze jeszcze można coś znaleźć i wydoić klienta na te parę stów zamiast skasować te marne grosze za wymianę uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy. poza tym poczytaj sobie na forum ile klubowicze mieli problemów z silnikami po takim zdejmowaniu głowicy przez mechaniorów, którzy potem nie potrafili im silnika poskładać do kupy.
djandres pisze:przy swiecach lekko sie silnik poci przy uszczelce
sprawdź czy Ci czasem nie kapie w to miejsce olej np. spod uszczelki dekla zaworów albo spod mocowania filtra oleju.

Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

Post autor: djandres » 09 cze 2009, 14:15

Kolego grze czyli co radzisz zeby tylko zmienic uszczelniacze zaworów a uszczelki nie ruszać . A silnik mi sie dokladnie poci pomiedzy połączeniem głowicy i bloku silnika . ale nie jest to jakies zalewanie silnika olejem tylko małe pocenie się . a oleju mi bierz 1 l Mobila Mineralnego i dolewanie go co tysiąc km słono kosztuje a sporo jezdze moja niunką ,

[ Dodano: 2009-06-09, 14:18 ]
no ok , czytalem na naszym forum ze mozna te uszczelniacze zmienic w audi bez zdjemowania głowicy ale jak powiedzialem to mojemu staruszkowi to zaczal sie smiac i powiedzial ze to nie mozliwe . a jak to faktycznie wyglada moze by ktos mi podpowiedzial jak zmienic te uszczelniacze , bo czytalem i czytalem tych postow na temat zmiany uszczrlniaczy a kazdy pisze tak po łebkach :( a jakies szczegoly
prosze o pomoc ...
-kupię kierownicę Audi S-line od A3 bądz A4

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 09 cze 2009, 14:30

ja bym ze zdejmowaniem głowicy zwlekał do ostatniej chwili. zużywanie 1L oleju /1000 km mieści się w normie i można wg książki uznać za rzecz normalną.
Skoro poci Ci się uszczelka od głowicy, to bym ją dokładnie powycierał i zmył te resztki oleju np. zmywaczem do hamulców Normfest (beztłuszczowym) i pojeździł jakiś czas aby zobaczyć czy znów zacznie się pocić. Być może np. przy wymianie filtra oleju kapnęło Ci tam trochę oleju i stąd ta plama. Musisz wyeliminować wszystkie przypadki, żeby na darmo głowicy nie zwalać.
Jeśli szkoda Ci kasy na olej, to zmieć go np. na Lotosa też mineralnego, który jest tańszy i dolewki mniej Cię będą kosztowały.

Rozważałbym zatem dwie opcje: dolewanie koleju lub wymianę uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy (ale z tym bym Ci proponował się na razie wstrzymać dopóki nie będziesz miał większej pewności w jakim stanie jest uszczelka pod głowicą, żeby i tak jej za pół roku nie zwalać). Ale niech jeszcze wypowiedzą się inni.

Sprawdziłbym również czy nie dostaje Ci się olej do płynu chłodniczego, oraz czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego.
djandres pisze:jak powiedzialem to mojemu staruszkowi to zaczal sie smiac i powiedzial ze to nie mozliwe
możliwe, tylko większość mechaników wmawia klientom, że to "nie możliwe" czytaj: nieopłacalne dla mechanika, który nie lubi się bawić, a lubi pieniądze.

Gdzieś na forum był dokładny opis jak zmienić uszczelniacze zaworów bez zdejmowania głowicy - musisz poszukać.

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 09 cze 2009, 14:37

jak ci się uszczelka pod głowicą poci to bym wyciągnął głowice zmienił uszczelke + planowanie. Do twego zmienił uszczelniacze oraz simering na wałku. To naprawdę nie duży koszt. Planowanie głowicy około 80zł + uszczelniacze 30zł + simering 35ł + uszczelka pod pokrywę zaworów 45 zł (nie korkowa).

Robocizna około 200zł
Było b3 3A + blos
jest:
--------Vectra A C20NE----------
------- Omega 3.0 MV6 x30XE----------

Awatar użytkownika
djandres
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 182
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:47
Lokalizacja: Łęczyca,Centrum

Post autor: djandres » 09 cze 2009, 14:38

wiec w jaki sposób grze moze ty wiesz co zrobic zeby ta moja audiola w koncu pila tylko LPG a nie LPG + MOBIL :)
a dokladnie juz mowie : płynu chłodniczego ubywa mi na 2000 tys km gdzies moze z kieliszek ( setka)

co mniej wiecej powinienem zrobic zeby wymienic te uszczelniacze zaworów bez zdejmowania głowicy . Mam nadzije ze ktos mi pomoze bo naprawde dzieki takim osobom jak grze na tym forum mozemy dowiedziec sie duzo rzeczy i zaoszczedzic pieniadze

[ Dodano: 2009-06-09, 14:39 ]
kolego misiek440 a moge wiedziec po co ta glowice trzeba planowac do wymiany uszczelki pod glowica
-kupię kierownicę Audi S-line od A3 bądz A4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga