Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 .3]problem z hamulcami migajaca kontrolka

konieczkoo18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2008, 11:06

[b4 .3]problem z hamulcami migajaca kontrolka

Post autor: konieczkoo18 » 28 lis 2008, 21:24

witam. ostatnio podczas hamowania zaswiecila sie mi kontrolka od okladzin nie jest to od recznego ta kontrolka, ale teraz jak jade samochodem to ona co chwile mi sie zaswieci i zaraz zgasnie nawet gdy nie hamuje. ostatnio na tyle byly wymieniane tarcze i klocki oraz klocki z przodu.

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 28 lis 2008, 21:55

moze ktos nie podlaczyl kabelka ktoregos od czujnika ??
moze masowac albo jest przetarty i w czasie jazdy totyka do masy to sie kontrolka zapala

konieczkoo18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2008, 11:06

Post autor: konieczkoo18 » 28 lis 2008, 22:00

ale od wymiany minelo z jakies 3 tuygodnie a stalo sie to dzisiaj nagle

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 28 lis 2008, 23:21

to mogl sie przetrzec sprawdz jak ida przewody od tych czzujnikow w klocka ch moze ktorys sie pretar i dotyka do budy lub jakiegos met elem

konieczkoo18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2008, 11:06

Post autor: konieczkoo18 » 29 lis 2008, 01:26

bo jak kupowalem klocki to koles sie mnie pytal czy mam z czujnikiem czy nie a ja powiedzialem ze niewiem, i wziolem te bez, ale z tylu to widzialem tylko czujniki od ABS takie grube przewody wychodza jak by z okolicy piasty.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 29 lis 2008, 08:32

Na poczatek sprawdź poziom płynu hamulcowego. Bardzo żadko wystepowały klocki z czujnikami zuzycia w B4.

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 29 lis 2008, 09:48

WOJTEK26 pisze:Bardzo żadko wystepowały klocki z czujnikami zuzycia w B4.

chyba w B3 ?? :)
to pewnie masz za malo plynu hamulcowego sprawdz to jak kolega mowi, tez cos takiego mialem kiedys

a hamulce jakie masz? pedal twardy czy daleko zchodzi?? powinien byc twardszy niz przed zmiana klockow, jezeli tak nie jest to dolewka plynu i odpowietrzanie ukladu bo moze mechanik lipee zrobil.

noorbi

Post autor: noorbi » 29 lis 2008, 11:57

Jak wyżej Koledzy radzą. Odpowietrzanie ewentualnie dolać płyn jak za niski poziom.
A może czas już wymienić płyn hamulcowy?

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 29 lis 2008, 13:29

jak juz bedziesz robil ogledziny to sprawdz sobie stan przewodoch hamulcowych , chodzi mi o tegumowate laczniki przy samych zaciskach, bo lubia pekac moze ci plyn uciekac a wtedy lipka,, u mnie tak mrygala lampka ale z czasem coraz mocniej a hamulce zaczelu mi na jedna strone brac a potem tylko lewy przod, kupilem reperaturki , koszt ok 120 zl za komplet na 4 zaciski razem z plynem i przewodami o ktorych wyzej pisalem, jeden dzien roboty z kumplem i wszystko wymienilismy na nowe jedynie obudowy zaciskow zostalu, i teraz plyn stan trzyma a i hebel kosmiczny jest na 4 odrazu lapie i w miejscu staje,

no i na klockach zaoszczedzilem juz bo od wymiany (maj) musial bym juz 2 razy zmienaic zponiewaz nierowno braly .

konieczkoo18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2008, 11:06

Post autor: konieczkoo18 » 30 lis 2008, 11:27

sprawdze ten poziom. a no moze bo on mi cos mowil przy wymiane tylnych klockow ze tloczek byl zardziewaly troche i nie dociskal do konca, i strzelal mi za kazdym razem ABS jak hamowalem na malej predkosci....on chyba jak dobrze pamietam polal te zaciski WD-40 i powiedzial ze mialy chodzic rdza pusci przez chwile bylo dobrze ale od niedawna znowu strzela ABS ale juz mniej.... kurcze na nowe zasicki mnie nie stac na tyl bo koszt ponad 300 zl za sztuke a regeneracje nikt niechce w mojej okolicy zrobic.....

TomekDj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2007, 18:23

słabe hamulce

Post autor: TomekDj » 30 lis 2008, 11:59

Własnie koledzy szukam odpowiedzi na mój problem mianowicie bardzo słabo hamuje mi moja audiczka a tydzień temu zmieniałem klocki i starty był tylko jeden przedni z lewej strony wewnętrzny reszta w bardzo dobrym stanie, i jak chamuje to siła hamowania jest bardzo mała a ABS sie włacza cały czas, odpowietrzałem już układ i nic z tego co to może być ?

Awatar użytkownika
maciek12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 616
Rejestracja: 07 wrz 2007, 14:03

Post autor: maciek12 » 30 lis 2008, 13:56

ja tak miałem, tyle, że mi tył nie hamował i nie ścierało wogule w tyle klocków. wymieniłem pompe przy serwie i gra do dziś. :mrgreen:

TomekDj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2007, 18:23

Post autor: TomekDj » 30 lis 2008, 14:12

Jeszcze jedno którego zapomniałem jak drga mi kierownica podczas hamowania i po wymianie klocków jeszcze bardziej zaczeło nią rzucać po naciśnieciu pedału hamulca czy to oznaka pokrzywionych tarcz jak sprawdzić czy to tarcze są krzywe ??

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 30 lis 2008, 17:11

ktorys tloczez z przodu nie chodzi jak powinien. najprawdopodobniej sie gumka porwala i dostal wody a wtedy juz nic go nie uchroni z czasem coraz bardziej bedzie sie zacinal u mnie tak na tyle bylo jedno kolo wogule nie reagowalo az stanol calkiem jak mu rkaw zapielem i ani drgnie, kupilem reperaturki jak wyzej pisalem i z kumplem zaknelismy sie na dzien w garazu od 9 do 2 w nocy nam zeszlo z przerwami ale wszystko wyczyszczone , zregenerowane i zakonserwowane :) chodzi jak brzytwa :) najgorzej jest z tylnimi zaciskami w b3 bo w b4 jest latwiej, korzystalem przy tym z fotostory z naszego forum o regeneracji zaciskow :) pomocna rzecz ;)

konieczkoo18 gdybys mieszkal blizej to moglbym ci pomoc w tym ale jest jak jest ..

[ Dodano: 2008-11-30, 17:18 ]
TomekDj pisze:słabo hamuje mi moja audiczka a tydzień temu zmieniałem klocki i starty był tylko jeden przedni z lewej strony wewnętrzny reszta w bardzo dobrym stanie,
i bedzie gorzej bo lewa strona przod jest pierwsza czyli tylko do niej dochodzi najwiecej cisnienia z serwa, starty masz wew klocek po podejrzewam ze gumki na prowadniczkach masz pekniete i sie zacinaja, zdemontuj kolo i nniech ktos na odpalonym aucie powciska ci hamulec sprawdz czy te prowadniczki dobrze chodza , najlepiej to by bylo gdybys zdemontowal calkiem zacisk i wtedy recznie to zrobil, ale wiem ze to za duzo roboty :)

a i dla pewnosci sprawdz czy ci wszystkie zaciski chodza, podnies auto i wcisnij hamulec i niech ktos sprubuje kolem ruszyc o tyl mi chodzi.a szczegulnie prawy tyl bo to jest ostatnie kolo w ukladzie wiec jezeli bedzie slabiutko to albo pompa , albo regeneracja zaciskow

konieczkoo18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 79
Rejestracja: 22 cze 2008, 11:06

Post autor: konieczkoo18 » 30 lis 2008, 18:54

witam. sprawdzilem i byl stan plynu ponizej min..... teraz musze sprawdzic co bylo tego przyczyna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga