Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Alarm POMOCYYYYYY

ODPOWIEDZ
dmitroca
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 06 lut 2007, 22:02
Lokalizacja: Zamość

[B4] Alarm POMOCYYYYYY

Post autor: dmitroca » 13 lip 2007, 22:28

Witam, wiem, ze temat byl walkowany ze 100 razy ale potrzebuje PILNIE pomocy. Zakupilem na allegro alarm z czujnikami ruchu, otwarcia przedniej/tylniej klapu oraz czujniekiem wstrzasu. Mecze sie z tym urzadzonkiem ju z dwa dni i jak dzisiaj bylem na finiszu okazalo sie ze nie otwiera/nie zamyka centralnego zamka, nie reaguje na czujnik wstrzasowy oraz na otwarcie/zamkniecie drzwi. Wszystko podlaczane razem ze schematem (kumpel elektronik) i na koncu ZONK. Nie wiem czy dobrze zrobilismy ale sygnal do uruchomienia alarmy podczas otwieranych drzwi przy uzbrojonym alarmie wzieliśmy z przewodu doprowadzającego prąd do lamki w podsufitówce. Sygnał centralnego zamka został wzięty z drzwi od strony kierowcy (przecieliśmy kable i podłączyliśmy zgodnie ze schematem). Kurcze nie wiem co może być nie tak. koledzy pomóżcie bo kilka dni na podłączenie alarmu to lekko przydużo. Z góry dziękuje!
dmitroca

Awatar użytkownika
sylwiasty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2006, 01:28
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: sylwiasty » 13 lip 2007, 23:08

Witam! Z tego co napisałeś wynika, że nic nie działa :mrgreen: Jeśli alarm podłączyłeś do przewodu z napięciem zasilającym lampkę to możliwe, że uszkodziłeś alarm. Do alarmu trzeba było podłączyć przewód masowy idący od krańcówki do lampki (idą pod wykładziną przy progu). Co do sterowania centralnym zamkiem to zastanawiam sie po cholerę tniesz przewody od fabrycznego centralnego i kombinujesz z podłączeniem. W B4 centralnym steruje sie za pomocą sygnałów masowych, wystarczy wpiąć się w odpowiednie przewody idące do pompki centralnego zamka (również znajdziesz je przy progu, ewentualnie pod tylną kanapą). Następnym razem zanim zaczniesz dłubać nie mając elementarnej wiedzy zapytaj na forum - będą mniejsze straty. Jutro podam Ci kolory przewodów do sterowania centralnym zamkiem oraz od krańcówek, bo teraz nie chce mi się szukać a dawno nie montowałem więc mogę pomylić kolory.
B2 1.6D '84 - 7.2000->4.2005
B4 ABT "Limited Edition" '94- 5.2005->5.2009
A4 1.8T Avant Q '97 na bananie - 5.2009-> S4 Look in Progress

Awatar użytkownika
RzEsKi_STG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2007, 16:34
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: RzEsKi_STG » 14 lip 2007, 00:41

To wszystko zależy jaki masz alarm, kazdy alarm inaczej steruje centralnym. Jeden steruje samym minusem, drugi plusem a trzeci plusem i minusem, ale ten co masz napewno nie steruje zamkiem pneumatycznym, bo to naprawde rzadkość, napewno bedzie trzeba zrobic dodatkowy ulad z 2 przekaźników. Zobacz na schemat jak to wyglada i jakim biegunem steruje central. A sygnał otwarcia, zamkniecia drzwi klapy czy innego czegoś bierze sie z krańcówek(tych włączników przy drzwiach), ale nie przecinając kabli tylko sie do nich wpinająć.
Pozdrawiam
RzEsKi_STG

Awatar użytkownika
sylwiasty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2006, 01:28
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: sylwiasty » 14 lip 2007, 11:17

W przypadku B4 zamek pneumatyczny można wysterować za pomocą sygnałów masowych nawet jeśli trwają tylko 0,5s. Nie trzeba wstawiać żadnych przekaźników. Sygnały sterujące to "brązowo-szary" oraz "brązowo-zielony", przewody te idą bezpośrednio do pompki centralnego zamka. Najłatwiej znaleźć je pod tylną kanapą. Nawet w najtańszych alarmach dostępnych obecnie na rynku można skonfigurować sygnały czy ma być +/+ czy -/- lub mieszane +/-. Większość ma też możliwość zmiany czasu wysterowania 0,5s/3s. Przy podłączeniu alarmu do tych przewodów, które Ci podałem nie tracisz możliwości sterowania kluczykiem z drzwi kierowcy. Żeby ustalić który przewód jest od zamykania a który od otwierania proponuję zrobić sobie kontrolkę z żaróweczki od podświetlania licznika 1,2W, wyposażyć się w igłę do szycia i wciskając igłę w podane przewody podłączyć zrobioną wcześniej kontrolkę do igły oraz do najbliższego punktu masowego. Jeśli trafisz na prawidłowe przewody to pompka powinna zacząć pracować. Jeśli nie trafisz w przewód masowy tylko taki, który znajduje się pod napięciem +12V to dzięki żaróweczce nie zrobisz zwarcia. Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało! :mrgreen:
B2 1.6D '84 - 7.2000->4.2005
B4 ABT "Limited Edition" '94- 5.2005->5.2009
A4 1.8T Avant Q '97 na bananie - 5.2009-> S4 Look in Progress

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 14 lip 2007, 18:05

Z etego co pamietam to w moim Audi B4 sterowanie odbywa sie plusem i minusem. Minus i rygle w dół, plus i rygle w górę. Oczywiście moge się mylić.

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 14 lip 2007, 20:11

czarekj pisze:Z etego co pamietam to w moim Audi B4 sterowanie odbywa sie plusem i minusem. Minus i rygle w dół, plus i rygle w górę. Oczywiście moge się mylić.
nie mslisz się, jest dokładnie tak jak mówisz

Sylwiasty, trochę marudzisz z tym ustawianiem sygnałów w centralce. Ja jeszcze nie spotkałem takiego alarmu, w którym da zmienić sterowanie na inne sygnały odbiorcze.
Może i dałoby rade podłączyć np -/- ale stosowanie przekaźników i zamiana za ich pomocą 1 z minusów na = to nie jest złe wyjście. Ja tak mam i wszystko mi działa jak trzeba. Poza tym, nie musisz się znać na pompce i ciągnąć 2 przewodów do bagażnika, a wystarczy zastosować prosty schemat i wpiąć się pod kierownicą.

Dmitroca, jeśli podłączyłeś przewody od czujników drzwiowych do lampki, to nie zapomnij ustawić w ustawieniach alarmu czasu opóźnienia na 25/30s.

Odnośnie alarmu, to sprawdź czy po załączeniu mrugają kierunki, i czy mruga dioda sygnalizacyjna. Może spalił się bezpiecznik w głównym zasilaniu, lub od razu był uszkodzony. Sprawdź też, czy na pewno dobrze podłączyłeś stały +, masę, + po zapłonie.
Jak na razie, nie widzę żebyś coś źle zrobił, więc nie masz się czym martwić.

dmitroca
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 06 lut 2007, 22:02
Lokalizacja: Zamość

Post autor: dmitroca » 14 lip 2007, 22:14

Drodzy Koledzy, bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Okazało się, że centralny zamek przestał działać z powodu uszkodzenia bezpiecznika. Dzisiaj podłączyłem nowy i zaczęło działać z kluczyka. Przewody pociągnąłem z pompki z bagażnika (dzięki SYLWIASTY za kolory, dokładnie się zgadzają). Powiem Wam, że raczej nie czepiłbym się tego drugi raz. Jest to czasochłonne zwłaszcza gdy nie masz za bardzo orientacji gdzie czego szukać. Na szczęscie mieliśmy wsparcie w osobie dobrego elektronika i wszystko skończyło się dobrze. Mam nadzieję, że alarm nie bedzie załączał się bez powodu bo mi sąsiedzi okna powybijają :mrgreen: Sylwiasty i Cobra dziękuje bardzo za pomoc, szybko i bez kombinowania. Powinniście pisać instrukcję "krok po kroku jak założyć alarm" Pozdrawiam!
dmitroca

Awatar użytkownika
sylwiasty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2006, 01:28
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: sylwiasty » 15 lip 2007, 07:41

Kolego Cobra - nie marudzę tylko opisuję to z czym miałem do czynienia podczas montażu alarmów a było tego od groma i ciut ciut. Ja nie kazałem ciągnąć przewodów do bagażnika, u siebie podpiąłem sie w instalkę przy progu, podałem miejsce pod tylną kanapą bo tam jest tylko kilka przewodów i łatwiej znaleźć. Co się tyczy dodatkowych przekaźników to osobiście odradzam takie rozwiązanie ze względu na to, że wprowadza się do instalacji dodatkowe elementy, które mogą zawieść. Poprawiałem kilka instalek, w których trzeba było wywalić przekaźniki bo padły i centralny nie działał. Co do zwłoki w alarmie to w przypadku B4/C4 itp nie jest to konieczne dlatego, że wysterowanie centralnego na zamknięcie powoduje wyłączenie lampek i tym samym rozłączenie obwodu.
Pisząc o zmianie sterowania centralnym w alarmie miałem na myśli sygnały sterujące nie odbiorcze. :mrgreen:
A na koniec jeszcze jedna sprawa - nigdy nie wpinam się w instalacje w pobliżu stacyjki żeby nie ułatwiać sprawy złodziejom podczas ewentualnej kradzieży.
Juz po raz kolejny na którymś z forum powtarzam, że od modelu B4/C4 centralny wysterowuje się za pomocą sygnałów "-" tylko nie wiem czemu co niektórzy za wszelką cenę chcą sobie życie utrudniać. :shock:
B2 1.6D '84 - 7.2000->4.2005
B4 ABT "Limited Edition" '94- 5.2005->5.2009
A4 1.8T Avant Q '97 na bananie - 5.2009-> S4 Look in Progress

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga