Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8] Alarm-watpliwosci

ODPOWIEDZ
Andrew^

[B3 1.8] Alarm-watpliwosci

Post autor: Andrew^ » 10 lip 2007, 21:33

Witam,
Montuje w Swojej B3 alarm i mam kilka watpliwosci mianowicie:
- czy montowac odciecie zaplonu ?? slyszalem ze zima zdaza sie ze odciecia w zaplonach lubia platac figle

- jesli nie podlaczam odciecia zaplonu czy musze podpinac sie pod krancowke drzwi i +12V po odpaleniu ??

- alarm po jakims czasie sie ponownie uzbraja czy to dlatego ze nie mam podlaczonej krancowki czy ze nie dostal sygnalu zaplonu ??

- do czego alarmowi jest potrzebna krancowka bagaznika ??

- czy jesli nie zamontuje odciecia zaplonu nie musze podpinac sie pod kabel swiatla stopu ??
Ostatnio zmieniony 11 lip 2007, 07:41 przez Andrew^, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zjawa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 05 lut 2007, 11:58
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: zjawa » 10 lip 2007, 21:46

Nie opisuj na forum swoich zabezpieczen bo fora czytaja tez "życzliwi" ;-)
Podjedz do znajomego elektryka to Ci doradzi..
komentuj >moje AUDI<
komentuj >moje BMW<

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 10 lip 2007, 22:01

Odp. 1 Ja u siebie nie mam podpiętego odcięcia, poniekąd że też czytałem że lubi świrować,

Odp. 2 NIE

Odp. 3 Alarm po otwarciu drzwi powinien się rozbroić jeśli masz podłączony do drzwi, jeśli nie masz kabli podprowadzonych do drzwi w tym momęcie faktycznie alarm się uzbraja jeśli nie ma sygnały zapłonu.

Odp. 4 Zabezpieczenie Bagaznika

Odp. 5 Ta opcja jest w sumie zbędna, alarm rozbraja się po naciśnięciu stopu (jeśli dobrze pamiętam) jeśli nie to niech mnie ktoś poprawi :roll:

Pozdrawiam

Andrew^

Post autor: Andrew^ » 10 lip 2007, 22:07

Ja nie opisuje co mam :-D acz kolwiek wielu jest bardzo zyczliwych jesli chodzi o auta na zcesci ;-)

czyli karncowka bagaznika jest po to ze po otwarciu go zaczyna wyc tak ??

czyli podlaczac ten stop czy nie ?? czy podlaczyc krancowke drzwi i +12V z instalacji po zaplonie ?? i to wystarczy zeby sie nie zazbrajal po nieumyslnym rozbrojeniu ??

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 11 lip 2007, 08:42

nie wiem, jaki masz alarm... ale co ma krańcówka od drzwi do odcięcia zapłonu? NOTHING :!: chyba że masz jakis wymyslny system alarmowy. Jesli nie podłączysz krańcówek, to alarm będzie się cały czas sam uzbrajał - bo nie dostaje informacji o tym, że drzwi są otwierane... to jest takie zabezpiecznie przed przypadkowym otwarciem drzwi - moim zdaniem, fajny patent. Gdy przypadkiem rozbroisz alarm a przy tym nie otworzysz drzwi to za 30s alarm uzbroi się samoczynnie. Jeśli otworzysz drzwi, to nie uzbroi się. Dlatego potrzebne są podłączone krańcówki drzwiowe. Krańcówki drzwiowe to także podstawowe czujniki. Jeśli ktos otworzy drzwi, to syrena powiina działać. To jest chyba najważniejszy i podstawowy impuls dla centralki o tym, że ktoś niepowołany włazi do auta.

+12V po odpaleniu czy po zapłonie??? Nie spotkałem się z +12V po odpaleniu w alarmach. Ale jesli faktycznie tak masz, to jest to do funkcji antyporwaniowej i zamknięcia drzwi w aucie.
Może da się w ustawieniach wyłączyć funkcję samouzbrajania???

Odcięcia zapłonu z alarmu nie polecam. Centrali czasami świruję, przede wszystkim te najtańsze, więc niedaj Boże może być później jakiś problem z odblokowaniem pompy paliwa/rozrusznika. Polecałbym już raczej jakieś własne odcięcie zapłonu. Zwykły pstryczek, przekaźnik, diodka sygnalizacyjna i masz lepsze niż odcięcie z alarmu.

Krańcówka bagażnika działa tak samo jak krańcówka drzwi. Po otwarciu drzwi/klapy alarm się włącza i syrenka wyje. Pewnie tak samo jest z samoouzbrajaniem jak w przypadku drzwi.

Ja świateł stopu nie podłączałem, a sa po to, by po odpaleniu auta i wciśnięcia pierwszy raz pedału hamulca, zamkneły się wszystkie drzwi w aucie. Nie wiem po co to komu, ale wg niektórych jest to zabezpieczenie przeciwporwaniowe (np na skrzyzowaniu).

Awatar użytkownika
bandzior
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 189
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bandzior » 12 lip 2007, 07:42

Chyba koledze chodziło właśnie o 12V po zapłonie a to jak najbardziej wypada podłączyć.
Potrzebne to do zamykania drzwi, zapobiega zazbrojeniu alarmu podczas jazdy, i w razie gdy alarm czuwa, nie została naruszona strefa drzwi bądź ultradźwięków i zostanie przekręcony kluczyk (nie wiem jak to możliwe do dziś) to alarm zacznie alarmować.
Audi to Audi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga