Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] Awaria centralnego zamka

Awatar użytkownika
dardaw2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 691
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:38
Lokalizacja: Lubelskie\Poznań
Kontakt:

[B3] Awaria centralnego zamka

Post autor: dardaw2 » 17 lis 2008, 22:33

Witam
Mam problem z centralką. Od piątku jak by nigdy nic przestała działać. Mam centralny w pilocie, światełka mrugają, a pompka nie działa(z kluczyka, też nie pracuje). Kupiłem druga co niczego nie zmieniło. Raz na jakiś czas zaskoczy coś i zadziała.
Dobraliśmy się z bratem do sterownika(ma 2 kostki podłączone) wychodzi na to że jest to dokładka bo z 92 roku i na jakiejś sklejce doczepiona. Alarm uzbraja coś cyka jak mrugają przy tym kierunki ale po za tym nic. Mam w pompce kostkę 5-cio pinową, może wiecie którymi z tych kabli idzie sygnał do pompki to zobaczę czy w ogóle coś dochodzi.
Szukałem na forum, ale takiego problemu nie znalazłem.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 lis 2008, 23:03 przez dardaw2, łącznie zmieniany 1 raz.

karol121
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1077
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:06
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: karol121 » 17 lis 2008, 23:45

zobacz czy jak zalancza to czy jest napiecie na silniczku :?: jak jest napiecie to moze pompka ciezko chodzi i dlatego nie moze ruszyc silnik, sprawdz tez czy wtyczka nie zasniedziala

piotrw54
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:38
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: piotrw54 » 17 lis 2008, 23:56

Sprawdź wiązkę pokrywy tylnej czy na zgięciu nie doszło do złamania kabli <ok>

Awatar użytkownika
dardaw2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 691
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:38
Lokalizacja: Lubelskie\Poznań
Kontakt:

Post autor: dardaw2 » 18 lis 2008, 06:49

Psikałem WD 40 więc śniedzi nie ma.
Chciałem sprawdzić(miernikiem) czy w kostce jest sygnał, o to mi chodzi.
piotrw54 pisze:Sprawdź wiązkę pokrywy tylnej czy na zgięciu nie doszło do złamania kabli <ok>

No właśnie to w ten sposób bym sprawdził, bez rozbierania poszycia;)

[ Dodano: 2008-11-25, 14:12 ]
No i panowie wiadomo co się działo.
Siłownik sterujący w drzwiach kierowcy, na krótko działa. Dziwne że sygnał leci najpierw do niego jak włącza z pilota.

[ Dodano: 2009-01-20, 17:52 ]
Odświeżę temat.
Nadal to ustrojsto nie działa.
Wymieniłem pompkę, mam drugi master, zmostkowałem kable do mastera bo były przerwane i była trochę poprawa.
W wigilię(trochę dawno ;-) ) zmostkowałem kable, bo na jednym nie było napięcia, o dziwo zaczęło działać, ale tylko na kluczyk(pilotem nic się nie działo), zacząłem składać i wcisnąłem bolec żeby założyć tapicerkę i co znowu nie działa. Sprawdzam bezpiecznik przy centralce (OK), poruszałem kablami i nic. Poszedłem do domu na herbatę wracam i działa(no tylko na kluczyk). Pojechałem później na pasterkę, zamknąłem kluczykiem(tu też działa centralny), i włączyłem pilotem alarm. Wracam z pasterki i co zastałem, całkowicie otwarty samochód :shock: , od zbroiłem alarm, i kluczykiem kręcę, nic się nie dzieje. Ty k..., h.. i jeszcze kilka innych wyzwisk i wróciłem do domu. Wczoraj wieczorem, pojechałem na próbę poloneza zamykam kluczykiem i centralny działa :shock: , otwieram działa, zamykam działa i tak kilka razy, klik z pilota, ładnie otworzyło i znowu z pilota nic się nie dzieje, z kluczykiem już było tak samo, martwy centralny).
Co sądzicie na temat tego badziewia, co tu może jeszcze być z tym? Kabelki do pompki przerwane/przegryzione(kiedyś mysz mi przegryzła kable do głośnika z tyłu, może i te gdzieś trąciła?)

[ Dodano: 2009-01-28, 19:28 ]
Kolejny EDIT
Na spokojnie z bratem zabrałem się za zrobienie tego ustrojstwa.
Rozebrałem drzwi i to coś nad nogami kierowcy, odłączyłem pompkę i sprawdzam po kolei. Kable dobre, do mastera i pompki czyli niby ok. Zobaczyłem jakieś 2 przełączniki w sterowniku centralki, więc wziąłem je na ON, podłączamy pompkę i działa :shock: . Kilka razy sprawdzam, pobiegłem po pilot, zamknął drzwi i znowu nie działa :evil: . Znowu odłączenie pompki ruszam tymi przełącznikami, podłączam pompkę działa :mrgreen: . Znowu pilot i sytuacja się powtarza. Czyli coś droga radiową się psuje. Nie wiem co może z tym być ale dobrze że z kluczyka działa. Te przełączniki nic nie robią(chyba że są od alarmu), bo w jakiej by nie były pozycji działo się to samo.
Centralka działa z kluczyka i na razie ten fakt mnie cieszy. Macie jakieś pomysły co może psuć ten centralny?

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 01 lut 2009, 11:06

Trochę zamotałem się czytając Twoją wypowiedz, podsumowując z kluczyka działa a z pilota tylko zamyka? Kilka wskazówek, może masz ustawiony za krótki sygnał do otwierania drzwi, bo pisząc o pompce mniemam iż masz pneumatyczny centralny? może spróbuj odłączyć alarm z sterownikiem na dłużej co spowoduje jego reset. Kolejna sprawa to proponował bym rozkręcić puszkę (centralkę alarmu, alarm i sterownik zamka masz w jednej puszcze tak?) i zobaczyć czy gdzieś na płycie głównej nie masz uszkodzonej ścieżki bądź zaśniedziałych ścieżek, ja tak miałem u Ojca w golfie przez co też się nie zamykał. U ciebie to może powodować całą tą choinkę ;-) Powodzenia i napisz na czym stoisz.

Awatar użytkownika
dardaw2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 691
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:38
Lokalizacja: Lubelskie\Poznań
Kontakt:

Post autor: dardaw2 » 01 lut 2009, 12:22

Z kluczyka w pełni działa, a jak wezmę z pilota to zrobi jedno(otworzy/zamknie) i później już nie działa ani z pilota ani kluczyka.
Tak mam jeden sterownik do wszystkiego. Jest nad nogami kierowcy i jest to pneumatyk na wszystko. Drzwi, klapę i wlew paliwa.
Aha alarm się uzbraja tylko nie zamyka drzwi.
Jak tak dalej będzie to trzeba będzie zakupić sterowanie pilotem na allegro i montować...

Awatar użytkownika
misiek3456
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 48
Rejestracja: 13 gru 2007, 10:59
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: misiek3456 » 01 lut 2009, 15:59

Witaj miałem podobny problem,po sprawdzeniu połączeń centralka- instalacja pomogło(polegało to na odłączeniu wyczyszczeniu styków i podłączeniu ponownie)powodzenia :-) :-)

Awatar użytkownika
dardaw2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 691
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:38
Lokalizacja: Lubelskie\Poznań
Kontakt:

Post autor: dardaw2 » 01 lut 2009, 17:27

misiek3456, też tak miałeś że po wciśnięciu pilota całość już nie działała? Ja po tym odłączam i podłączam pompkę i znowu działa z kluczyka...

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 01 lut 2009, 18:52

A masz miernik? jeśli tak to sprawdź sygnał wychodzący z centralki alarmu za pierwszym i kolejnym z kolei razem, może wina nie leży po stronie centralki.

Awatar użytkownika
dardaw2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 691
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:38
Lokalizacja: Lubelskie\Poznań
Kontakt:

Post autor: dardaw2 » 01 lut 2009, 19:07

Mam pełny warsztat w garażu, więc się znajdzie;)
Twierdzisz że mógł zepsuć się cały sterownik?

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 01 lut 2009, 21:29

Od czegoś trzeba zacząć by na czymś skończyć :mrgreen: a tak serio być może że robi jakieś zwarcie, musisz powoli wyeliminować możliwe usterki, a kupno nowego sterownika może być niepotrzebne.

Awatar użytkownika
misiek3456
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 48
Rejestracja: 13 gru 2007, 10:59
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: misiek3456 » 01 lut 2009, 21:57

Pisałem ze miałem identyczne objawy moja metoda pomogła(na chybił trafił ale udało się)

[ Dodano: 2009-02-01, 22:00 ]
M@rcus może dobrze myślisz ale ja bym zaczął od styków :-)

[ Dodano: 2009-02-01, 22:01 ]
M@rcus może dobrze myślisz ale ja bym zaczął od styków :-)

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 01 lut 2009, 22:03

dardaw2 pisze:Macie jakieś pomysły co może psuć ten centralny?
Analizując Twoją wypowiedź, to wg mnie problem tkwi w synchronizacji alarmu z centralnym, przeważnie do tego celu stosuje się zestaw dwóch przekaźników zwierno-rozwiernych odpowiednio ze sobą połączonych, schemat połączeń znajdziesz na tej stronie: audi80.pl/viewtopic.php?t=12965&hig ... alny+zamek
Objawy wskazują jakby któryś z przekaźników ewentualnie mikroprzełączniki w siłownikach przednich drzwi nie przełączały napięcia na pompkę, więc sprawdź na początek czy masz dobre połączenia i przekaźniki w sterowaniu pompką.

Awatar użytkownika
dardaw2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 691
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:38
Lokalizacja: Lubelskie\Poznań
Kontakt:

Post autor: dardaw2 » 01 lut 2009, 22:10

Mobilek, mastery już mam 2 więc to chyba wyeliminowane. Sprawdzę kable najpierw, później będziemy rozmawiać. Dzięki za info chłopaki <ok>

[ Dodano: 2009-02-01, 22:12 ]
Mobilek pisze:przekaźniki w sterowaniu pompką.
A gdzie takie coś jest?

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 01 lut 2009, 22:19

dardaw2 pisze:A gdzie takie coś jest?
Jeżeli coś takiego posiadasz to dojdziesz do tego po przewodach wychodzących z centrali alarmu do sterowania centralnym, z reguły są to przewody koloru białego i brązowego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga