Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] Awaryjne otwieranie centralnego zamka PILNE

Krzysztof_Suliko [usunięt

[B4 ABK] Awaryjne otwieranie centralnego zamka PILNE

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 23 sty 2010, 19:17

Witam Wszystkich.

Bardzo proszę o informację jak otworzyć centralny zamek (a tym samym cały pojazd) w przypadku rozładowania akumulatora. Niestety w obu drzwiach mam urwane mechaniczne wodziki od zamka w drzwiach do rygla, więc otwieranie mechaniczne kluczykiem odpada. Mogę jedynie dostać się do bagażnika i z tąd moje pytania :

1. Czy pompka centalnego zamka umieszczona w bagażniku zasilana jest tylko + i - będącymi w jednej z kostek ?
2. Czy podając z zewnątrz +12V na styki zasilania pompki i zwierając któreś z przewodów w drugiej kostce (tej z kilkoma cienkimi przewodami) otworze auto ?
3. Które przewody trzeba zewrzeć aby pompka odebrała to jak impuls z czujnika w któryś z przednich drzwi i otwarła centralny ?
4. Które przewody zewrzeć aby poźniej zamknąć samochód ?

Pozdrawiam
Krzysztof

[ Dodano: 2010-01-23, 19:21 ]
Albo czy wystarczy podać +12V na styki zasilania pompki i normalnie otworzyć drzwi z kluczyka ? (impulsem z drzwi)

Awatar użytkownika
lelum
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 28 sty 2008, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lelum » 23 sty 2010, 19:32

Możesz także ewentualnie "awaryjnie" otworzyć maskę i podładować akumulator albo pożyczyć prądu.

Awatar użytkownika
cinekp82
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 180
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: cinekp82 » 23 sty 2010, 19:33

Nie mam schematu ale możesz kompresorkiem do pompowania kół dmuchnąć w układ i się otworzy, ewentualnie lewarek, autko do góry, chyc pod autko i + do rozrusznika - na masę i z kluczyka otworzysz (mi raczej nie chciało by się kłaść w zimie pod autko)


No i tak jak kolega napisał - przez grill z lewej strony (patrząc na autko z prawej) zakrzywioną antenką (drutem) znajdź linkę i otworzysz maskę
Ostatnio zmieniony 23 sty 2010, 19:36 przez cinekp82, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tokarka606
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 606
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:21
Lokalizacja: ZKO

Post autor: tokarka606 » 23 sty 2010, 19:35

Obrazek

Musisz sie dostać do tej wtyczki i podać masę do któregoś z tych dwóch przewodów (na zdjęciu biały i czarno-biały) najlepiej przez próbówkę i ci otworzy.

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 23 sty 2010, 20:11

tokarka606, a co z plusem ? Podać na gruby czerwony przewód zasilający pompkę ?
lelum, próbowałem coś tam gmerać, ale bezskutecznie... nie umiem tak otwierać maski - nigdy tego nie robiłem :(

[ Dodano: 2010-01-23, 20:13 ]
Co do wchodzenia pod auto to też raczej odpada. Stoje w takim miejscu ze niema jak dobrze podeprzeć lewarkiem :( Pozostaje tylko próbowanie czegoś z pompką centralnego zamka...

Awatar użytkownika
tokarka606
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 606
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:21
Lokalizacja: ZKO

Post autor: tokarka606 » 23 sty 2010, 21:09

Jeżeli całkowicie jest rozładowany aku to musisz zasilić pompkę centralnego + i -.Ale nie musi tak być ,może być po prostu za mały prąd dla sterownika z pilota.

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 23 sty 2010, 21:13

tokarka606 pisze:Jeżeli całkowicie jest rozładowany aku to musisz zasilić pompkę centralnego + i -
Czyli podać +12V na wtyczke z zachowaniem biegunowości.
tokarka606 pisze:Ale nie musi tak być ,może być po prostu za mały prąd dla sterownika z pilota.
Nie kumam :shock:

Awatar użytkownika
tokarka606
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 606
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:21
Lokalizacja: ZKO

Post autor: tokarka606 » 23 sty 2010, 21:29

Krzysztof_Suliko pisze:Nie kumam :shock:
Jeżeli aku nie jest do końca rozładowany to da rade.W innym przypadku trzeba podać + i - z innego aku do pompki i - z tego samego na jeden z przewodów ,które są na zdjęciu,najlepiej przez próbówkę i otworzy.Nie wiem jak w sedanie ale w avancie 94 sterowanie jest masą.

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 25 sty 2010, 11:29

tokarka606, niestety nie zadziałało :-| Auto nadal zamknięte.

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 25 sty 2010, 11:42

Wejdź przez bagażnik do auta. Fotele dasz radę złożyć jak wypchniesz osłonę tylnej półki. Dostaniesz się do auta to sobie już poradzisz ;-)

Awatar użytkownika
lelum
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 28 sty 2008, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lelum » 25 sty 2010, 11:47

Ponownie namawiam cię kolego do otwarcia maski, to naprawdę bardzo proste...

https://audi80.pl/b4-all-problem-z-k ... t36158.htm


Nad każdą lampą jest dźwigienka z drutu, zakończona oczkiem. Po włożeniu śrubokręta, odginając go na zewnątrz auta(w stronę kierunkowskazu) powinieneś poczuć opór a po odgięciu dźwigienki maska się otwiera. Parę prób lekko zmieniając kąt śrubokręta powinno pomóc.
Obrazek

Awatar użytkownika
ciaho
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 154
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ciaho » 25 sty 2010, 12:16

lelum pisze:Ponownie namawiam cię kolego do otwarcia maski, to naprawdę bardzo proste...

https://audi80.pl/b4-all-problem-z-k ... t36158.htm


Nad każdą lampą jest dźwigienka z drutu, zakończona oczkiem. Po włożeniu śrubokręta, odginając go na zewnątrz auta(w stronę kierunkowskazu) powinieneś poczuć opór a po odgięciu dźwigienki maska się otwiera. Parę prób lekko zmieniając kąt śrubokręta powinno pomóc.
[url=http://images40.fotosik.pl/248/2c546c83424bc397m.jpg]Obrazek[/URL]
w 20 minut sie wyrobisz i po kłopocie
Jest trochę za zimno ale może któraś z szyb opada i dasz rade opuścić z zewnątrz na dół i dalej drut i jesteś. Uważaj może pęknąć szyba. A co z workiem na narty?

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 25 sty 2010, 12:49

lelum, zobacze jak będzie troche cieplej. Wczoraj wieczór nawet do bagażnika się nie dostałem, bo zamek tylnej klapy zamarzł.
ciaho pisze:A co z workiem na narty?

Worek na narty jest, więc jakbym dostał się do bagażnika to mógłbym przez niego odblokować fotele i się wczołgać dalej.

Jak już dostane się do auta to zamontuje hermetyczne gniazdo zapalniczki gdzieś na zewnątrz (ukryte) - podłączone bezpośrednio pod klemy, tak żeby z innego źródła prądu otworzyć i zamknąć auto jak aku nie będzie w środku. Szkoda tylko, że wymyśliłem to tamtej zimy i do tej pory tego nie zrobiłem :cry:

[ Dodano: 2010-01-25, 12:52 ]
Skuciok, też o tym myślałem... tyle że osłona tylnej półki przykręcona wkrętami od głośników (8 szt.) Zrobiłem głośniki tak, żeby się nie odkręciły... więc nie będzie tak łatwo.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 25 sty 2010, 13:06

Chyba najprostszy pomysł podsuną cinekp82, wystarczy zdjąć wąż z pompki i dmuchnąć nawet ustami powinno się coś otworzyć.
Co do otwarcia oparć siedzeń ty wystarczy włożyć palec między siedzeniem a półką w miejscy gdzie jest dzyngiel od ich otwierania (da się spokojnie włożyć tam palec) i popchnąć go.

Awatar użytkownika
lelum
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 28 sty 2008, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lelum » 25 sty 2010, 13:59

ciaho pisze:w 20 minut sie wyrobisz i po kłopocie
Mnie to zajmuje 2 sekundy, a komuś kto robi to pierwszy raz nie powinno zająć dłużej niż minutę....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga