Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] centralny/komfort

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
penki00 (usunięty)
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:02
Lokalizacja: Tychy

[B4 1Z] centralny/komfort

Post autor: penki00 (usunięty) » 16 cze 2009, 07:53

Szukałem jakiegoś posta na ten temat,ale nie znalazłem.

Wie ktoś w który kabel się wpiąć do modułu el.szyb żeby działało domykanie?( podawana masa 25sek)

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 16 cze 2009, 09:15

Napisz o jakie domykanie chodzi, czy to ma być domykanie połączone z uzbrajaniem alarmu czy też samoczynne domykanie szyby przy pracującym silniku, po kliknięciu w przycisk (bez trzymania przycisku).

Awatar użytkownika
penki00 (usunięty)
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:02
Lokalizacja: Tychy

Post autor: penki00 (usunięty) » 16 cze 2009, 10:24

Na oddzielny przycisk na pilocie.

Ale stała się rzecz nie miła,padł mi centralny,podczas próby podłaczenia centraliki na pilota,nie działa z obu masterów,na wtyczce z pompki,(czarno-czerwony,brązowy) nie ma zasilania,bezpieczniki ok,czego szukać po drodze?


Czytam te posty o podłączeniu centralki i zgłupiałem do reszty,u mnie przy masterze w drzwiach są 3 przewody,brązowy,niebieskozielony(o ile dobrze pamiętam),czyli sterujący,i czarnoczerwony plus,więc podanie na niego +/- powinno otwierać lub zamykać,bo sterownik mam o wszelakich konfiguracjach na przekaźnikach,więc przez sterownik podaje -(zamykanie) pompka zadzałała jak by chciała otwierać(centralny był otwarty) po czym przestała dawać oznaki życia i to mnie wk......
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009, 10:56 przez penki00 (usunięty), łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 16 cze 2009, 10:53

penki00 pisze:Na oddzielny przycisk na pilocie.
Jeżeli chodzi o takie rozwiązanie osobiście proponowałbym dokupić moduł domykania szyb, działa na zasadzie czujnika przeciążenia dowolnie regulowanego i z różnymi opcjami do ustawienia jeżeli chodzi o jego działanie. Czytałem posty na forum w których ktoś (dokładnie nie pamiętam) opisywał zastosowanie do tego celu zwykłych przekaźników ale nie wiem czy takie rozwiązanie jest godne polecenia.
penki00 pisze:Ale stała się rzecz nie miła,padł mi centralny,podczas próby podłaczenia centraliki na pilota,nie działa z obu masterów,na wtyczce z pompki,(czarno-czerwony,brązowy) nie ma zasilania,bezpieczniki ok,czego szukać po drodze?
Jedynym zewnętrznym zabezpieczeniem centralki zamka jest bezpiecznik nr 19, zasilanie z tego bezpiecznika jest doprowadzone (przewód czerwono-czarny) do trzech punktów zamka: 1 centralki 2 przełącznika lewych drzwi i przełącznika prawych drzwi.
Więc jeżeli jest zasilanie na tym przewodzie, to uszkodziłeś elektronikę wewnątrz pompki.

Awatar użytkownika
penki00 (usunięty)
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:02
Lokalizacja: Tychy

Post autor: penki00 (usunięty) » 16 cze 2009, 10:59

Mobilek pisze:Jedynym zewnętrznym zabezpieczeniem centralki zamka jest bezpiecznik nr 19, zasilanie z tego bezpiecznika jest doprowadzone (przewód czerwono-czarny) do trzech punktów zamka: 1 centralki 2 przełącznika lewych drzwi i przełącznika prawych drzwi.
Więc jeżeli jest zasilanie na tym przewodzie, to uszkodziłeś elektronikę wewnątrz pompki.
Właśnie na nich nie mam zasilania,bo podłączenie miernika w zamku lewych drzwi i pompki zasilania brak.Zerknę na ten bezpiecznik jeszcze raz,a jak to nie da nic to wezmę pompkę i wepchnę ją do avanta brata jak nie zadziała..........

Ale jednak kolega miał rację,bezpiecznik,z góry nie było widać,ale jak wtargałem to sie okazał przepalony.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 16 cze 2009, 22:22

Jeżeli chodzi o takie rozwiązanie osobiście proponowałbym dokupić moduł domykania szyb, działa na zasadzie czujnika przeciążenia dowolnie regulowanego i z różnymi opcjami do ustawienia jeżeli chodzi o jego działanie. Czytałem posty na forum w których ktoś (dokładnie nie pamiętam) opisywał zastosowanie do tego celu zwykłych przekaźników ale nie wiem czy takie rozwiązanie jest godne polecenia.
Bardzo możliwe że chodzi o moje rozwiązanie, z tym że jest konieczność montażu wyłączników krańcowych bo w przeciwnym razie silniki szybko się zużyją <ok>
Dla osób które nie chcą się bawić w udziwnienia również polecam moduł domykania.

dobo26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 03 wrz 2007, 21:56
Lokalizacja: RBR/Domaradz

Post autor: dobo26 » 17 cze 2009, 00:03

mam chyba numer tego modułu komfortu.
441959257 D
nie jestem pewny czy to to ale jak widziałem na oczy to jest dużo bardziej rozbudowany ma wiecej pinow niz zwykłe sterowniki do szyb.
ktos moze sprawdzic ten numer?

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 17 cze 2009, 01:40

dobo26 pisze:mam chyba numer tego modułu komfortu.
441959257 D
nie jestem pewny czy to to ale jak widziałem na oczy to jest dużo bardziej rozbudowany ma wiecej pinow niz zwykłe sterowniki do szyb.
ktos moze sprawdzic ten numer?
441959257 i jego nastepca 441959257A są w etce i nazywają się "sterownik el. podnośnika szyb i el szyber dachu"
Ale z końcówką D nie ma.

Awatar użytkownika
penki00 (usunięty)
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:02
Lokalizacja: Tychy

Post autor: penki00 (usunięty) » 17 cze 2009, 10:59

Taki moduł to wysokie loty:),ale u mnie zamykanie działa na jedno kliknięcie(silnik pracuje) więc po co wyłącznik krancowy?,jak by dobrze poszukał to pewnie by znalazł,ale to długa droga.

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 17 cze 2009, 20:14

penki00 pisze:jak by dobrze poszukał to pewnie by znalazł,ale to długa droga.
Osobiście nie słyszałem żeby ktokolwiek przerabiał taki moduł, nawet gdyby to i tak działałby tylko na lewą szybę, inna sprawa to moduł komfortu np z C4 w nim bez problemu można taką funkcję aktywować. W naszych samochodach pozostaje opcja dodatkowego urządzenia. Moduły domykania cenowo kształtują się mniej więcej w cenie używanego seryjnego modułu montowanego w 80-tkach, podłączenie jest dość szybkie i w miarę proste nawet dla mniej zaawansowanego elektryka.

Awatar użytkownika
penki00 (usunięty)
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:02
Lokalizacja: Tychy

Post autor: penki00 (usunięty) » 17 cze 2009, 23:52

Ja jestem uparty,i jak znajdę schemat,to znajdę kabel:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga