Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 ABK] Centralny zamek + alarm ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rsdziadek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 27 cze 2007, 23:09
Lokalizacja: Przemyśl

[80 B4 ABK] Centralny zamek + alarm ?

Post autor: rsdziadek » 27 sty 2008, 14:01

Mam takie pytanie. Posiadam B4 z 94 roku z centralnym zamkiem na kluczyk, który "potwierdza" zamknięcie wszystkich drzwi sygnałem podobnym do klaksonu dochodzącym z tylnego lewego błotnika. (czy każdy ma tak?) Kilka dni po zakupie auta podczas otwierania bagażnika, po przekręceniu kluczyka i podniesieniu klapy, uruchomił się ten sygnał i zaczął pipczeć, dopóki nie przekręciłem kluczykiem. Wiele razy od tego czasu próbowałem sprowokować "ten alarm" do pipczenia - bez skutku.
O co chodzi ?

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 27 sty 2008, 14:58

wydaję mi się że syrena przeważnie zamontowana jest pod maską a nie gdzieś z tyłu jeszcze się nie spotkałem w ten sposób a czy podczas otwierania klapy zapala się światełko na pewno gdzieś po lewej stronie w bagażniku masz podpięte przewody od alarmu do czujnika otwierania klapy a jeszcze jedno przy załączonym alarmie jak otworzysz drzwi to wyje syrena zobaczymy co koledzy napiszą powodzenia :-D

Awatar użytkownika
audiktom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 433
Rejestracja: 09 lis 2007, 15:51
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: audiktom » 27 sty 2008, 15:02

Witam. Ja mam ABK 92r. i nic takiego nie posiadam zamyka, otwiera i tyle, żadnego sygnału nie mam.

Awatar użytkownika
rsdziadek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 27 cze 2007, 23:09
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: rsdziadek » 27 sty 2008, 17:07

goldi j51 pisze:wydaję mi się że syrena przeważnie zamontowana jest pod maską a nie gdzieś z tyłu jeszcze się nie spotkałem w ten sposób a czy podczas otwierania klapy zapala się światełko na pewno gdzieś po lewej stronie w bagażniku masz podpięte przewody od alarmu do czujnika otwierania klapy a jeszcze jedno przy załączonym alarmie jak otworzysz drzwi to wyje syrena zobaczymy co koledzy napiszą powodzenia :-D
Chodzi o to że nie mam żadnego włącznika alarmu .. Jedyne co mogę zrobic to przekręcic kluczyk w jakimś zamku. Jeżeli zamkne auto przy otartych drzwiach lub bagażniku to "syrena" milczy, dopiero po trzaśnięciu ostatnimi otwartymi drzwiami odzywa się pojedynczy sygnał "potwierdzenia"..
Jako takiego alarmu raczej nie mam, bo auto nie mruga kierunkami czy lampami ..
Tak . Podczas otwierania klapy zapala sie światełko.

tryni81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:46

Post autor: tryni81 » 27 sty 2008, 17:28

posiadasz fabryczny alarm który był montowany w niektórych b4 w latach 92-94.
w tym alarmie rolę syreny pełni klakson umieszczony w bagażniku a sama centralka alarmowa jest wbudowana w pompkę centralnego zamka

Awatar użytkownika
rsdziadek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 27 cze 2007, 23:09
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: rsdziadek » 27 sty 2008, 17:31

tryni81 pisze:posiadasz fabryczny alarm który był montowany w niektórych b4 w latach 92-94.
w tym alarmie rolę syreny pełni klakson umieszczony w bagażniku a sama centralka alarmowa jest wbudowana w pompkę centralnego zamka
OK, a jak się wzbudza taki alarm ? Bo jak w zeszłym roku ktoś częstował się moim radiem przez boczną szybę to alarm udawał że go tam nie ma :-/

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 27 sty 2008, 19:32

rsdziadek pisze: OK, a jak się wzbudza taki alarm ? Bo jak w zeszłym roku ktoś częstował się moim radiem przez boczną szybę to alarm udawał że go tam nie ma :-/
nie mógł się wzbudzić, bo działa tylko na otwarcie drzwi (czujniki krańcowe) więc póki ktoś nie otworzy drzwi to nie będzie nic się działo.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 27 sty 2008, 19:35

Mój kolega ma takie cudo,na pewno jest to fabryczne.Nie wzbudza się on jednak przez otwarcie drzwi,gdyż to chyba taki mini alarm,powiązany z działaniem centralnego zamka,nie udało nam się go jakoś rozpracować-jak to działa-może ktoś ma taki model i wie o co chodzi-to niech napisze.Na panelu środkowym po zamknięciu miga czerwona dioda,chyba w którymś włączniku.

rumi_1984
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2007, 15:38
Lokalizacja: Krzepice

Post autor: rumi_1984 » 28 sty 2008, 19:06

ja tez mam takie cudo w swoim Avancie 94, ... Probowałem jakoś wzudzic ten alarm, ale mi sie nie udało. Nawet doszedłem juz do wniosku ze to tylko jakas sciema, ze niby odstraszy złodzieja jak zobaczy migajaca diode i nakleiki Alarmujace na szybach, ale widze ze koledzy tez takie cos maja... Aha...syrenka tez mi sie odzywa w bagazniku:]

Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 28 sty 2008, 19:20

ja też mam taki alarm i budzę go o tak: zamykam drzwi z odsuniętą szybą poczekam chwilkę aż się uzbroi i otwieram drzwi od wewnątrz i klakson w bagażniku śmiesznie trąbi, ew jak to nie pomoże to przekręcę stacyjkę i na bank zadziała :idea:

Awatar użytkownika
beny851
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 73
Rejestracja: 10 sty 2009, 12:43
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: beny851 » 19 sty 2009, 11:41

Też posiadam taki alarm. Uzbraja się go przekręcaniem kluczyka. Problem polega na tym, że jeśli złodziej użyje łamaka to alarm się wyłączy. W tej chwili podłączyłem sobie centralny zamek na pilota do seryjnego alarmu. Alarm uzbraja się pilotem i nie ma możliwości rozbrojenia przez przekręcenie zamka, ponieważ odłączyłem kostki przy wszystkich zamkach. Polecam takie rozwiązanie. Już mogę spać spokojnie.

Awatar użytkownika
kenzo76
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2009, 00:12
Lokalizacja: londyn

Post autor: kenzo76 » 19 sty 2009, 23:35

witam standartowy alarm audi ktory dziala na otwarcie dzwi oraz posiada odciecie takrze zlodziejaszek nie odpali syrena i pompka sa z tylu auta przy zamykaniu i otwieraniu bibczy jezeli sie nie wzbudza to czujniki nie dzialaja jak masz ele.szyby to ma rowniez funkcje domykania szyb alarm lubi strasznie swirowac jak rowniez pomka niestety lata ekspoatcji robia swoje :mrgreen:

bendzi40
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 248
Rejestracja: 04 gru 2008, 20:42
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: bendzi40 » 14 mar 2009, 16:27

też posiadam taki org,alarm ,ale chce kupić alarm ,tylko jaki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga