Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 sedan] jak podłaczyć alarm pod wszystkie drzwi

Awatar użytkownika
Rychu82
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 969
Rejestracja: 25 sty 2011, 09:18
Lokalizacja: J.G.

[B4 sedan] jak podłaczyć alarm pod wszystkie drzwi

Post autor: Rychu82 » 12 wrz 2013, 21:30

Myslałęm, że jest to na jednym kablu i wpiąłem w progu od kierowcy.
Efektem czego alarm uzbraja mi się samoczynnie przy otwieraniu reszty drzwi.

Na pewno nie musze ciągnąć kabla do wszystkich drzwi. Pewnie "ten" kabelek jest pod kierownicą, ale mam tam ich pełno i chyba wszystkie kolory powtarzają się ze dwa razy.

Możę ktoś spróbować mnie naprowadzić na właściwy przwód.....a jakby jeszcze jakaś fota z zaznaczeniem tego kabla się znalazła..... to byłoby rewelacyjnie

koral351

Post autor: koral351 » 14 wrz 2013, 20:54

wepnij w lampkę przy suficie

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 14 wrz 2013, 23:34

Rychu82 pisze:Myslałęm, że jest to na jednym kablu i wpiąłem w progu od kierowcy.
Efektem czego alarm uzbraja mi się samoczynnie przy otwieraniu reszty drzwi
na tym przewodzie co probowales w szeregu daj diode prostownicza, dowolna, dioda w jednym kierunku przewodzi wiec musisz sam ustalic w jakim ja podlaczysz

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 15 wrz 2013, 08:42

Jeśli nie masz opóźnienia w wyłączaniu lampki sufitowej, to najprościej wziąć sygnał z niej.
Ewentualnie z każdej krańcówki drzwiowej, najlepiej odseparować je od siebie diodami prostowniczymi.

Awatar użytkownika
Rychu82
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 969
Rejestracja: 25 sty 2011, 09:18
Lokalizacja: J.G.

Post autor: Rychu82 » 15 wrz 2013, 14:28

koral351 pisze:wepnij w lampkę przy suficie
do samej lampki nie chcę ciągnąć kabla po słupku i wpychać w podsufitkę

Szara80tkaTdi pisze:
Rychu82 pisze:Myslałęm, że jest to na jednym kablu i wpiąłem w progu od kierowcy.
Efektem czego alarm uzbraja mi się samoczynnie przy otwieraniu reszty drzwi
na tym przewodzie co probowales w szeregu daj diode prostownicza, dowolna, dioda w jednym kierunku przewodzi wiec musisz sam ustalic w jakim ja podlaczysz
no to dalej jak otworze wszystkie drzwi oprócz kierowcy to alarm sie uzbroi i zamnie auto
dyras pisze:Jeśli nie masz opóźnienia w wyłączaniu lampki sufitowej, to najprościej wziąć sygnał z niej.
Ewentualnie z każdej krańcówki drzwiowej, najlepiej odseparować je od siebie diodami prostowniczymi.
nie będę ciągnął przewodu z każdych drzwi ....na 100% ;-)

do lampki musi isc jakis sygnal....moze i do brzeczyka.
na pewno jest jakis sygnal pod kierownicą otwartych jakich kolwiek drzwi, ale ja nie wiem który to

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 15 wrz 2013, 15:15

nierozumiem dlaczego zanegowales moja wypowiedz skoro jakis czas temu tez to przerabialem u siebie, podlaczasz sie pod jeden z przewodow z krancowki drzwi poprzez diode prost.i wtedy masz sygn ze wszystkich drzwi,

kabel to ktory dokladnie juz nie pamietam

kylo40
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 06 lip 2012, 13:57

Post autor: kylo40 » 15 wrz 2013, 20:04

Musisz zdjąć półkę pod kierownicą i osłonę słupka przy nogach kierowcy.
Nie pamiętam dokładnie w którym miejscu, ale tam przewody"sygnałowe" (-)od drzwi łączą się, w każdym razie szukaj brązowego kabelka(w audi to jest minus). Ja się tam wpinałem, aby dać impuls do alarmu, działają krańcówki ze wszystkich drzwi. <ok>

Awatar użytkownika
Rychu82
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 969
Rejestracja: 25 sty 2011, 09:18
Lokalizacja: J.G.

Post autor: Rychu82 » 16 wrz 2013, 08:18

Szara80tkaTdi pisze:nierozumiem dlaczego zanegowales moja wypowiedz skoro jakis czas temu tez to przerabialem u siebie, podlaczasz sie pod jeden z przewodow z krancowki drzwi poprzez diode prost.i wtedy masz sygn ze wszystkich drzwi,

kabel to ktory dokladnie juz nie pamietam
no to może ja nie rozumiem, skąd na przewodzie od przednich drzwi ma pojawić się informacja o otwartych tylnych, po wpięciu diody tylko w przewód przednich drzwi....poważnie
kylo40 pisze:Musisz zdjąć półkę pod kierownicą i osłonę słupka przy nogach kierowcy.
Nie pamiętam dokładnie w którym miejscu, ale tam przewody"sygnałowe" (-)od drzwi łączą się, w każdym razie szukaj brązowego kabelka(w audi to jest minus). Ja się tam wpinałem, aby dać impuls do alarmu, działają krańcówki ze wszystkich drzwi. <ok>
no to pewnie o ten brązowy kabel mi chodzi.....i teraz proszę pokazć mi który to <ok>

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 17 wrz 2013, 18:29

Rychu82 pisze:
Szara80tkaTdi pisze:nierozumiem dlaczego zanegowales moja wypowiedz skoro jakis czas temu tez to przerabialem u siebie, podlaczasz sie pod jeden z przewodow z krancowki drzwi poprzez diode prost.i wtedy masz sygn ze wszystkich drzwi,

kabel to ktory dokladnie juz nie pamietam
no to może ja nie rozumiem, skąd na przewodzie od przednich drzwi ma pojawić się informacja o otwartych tylnych, po wpięciu diody tylko w przewód przednich drzwi....poważnie
kylo40 pisze:Musisz zdjąć półkę pod kierownicą i osłonę słupka przy nogach kierowcy.
Nie pamiętam dokładnie w którym miejscu, ale tam przewody"sygnałowe" (-)od drzwi łączą się, w każdym razie szukaj brązowego kabelka(w audi to jest minus). Ja się tam wpinałem, aby dać impuls do alarmu, działają krańcówki ze wszystkich drzwi. <ok>
no to pewnie o ten brązowy kabel mi chodzi.....i teraz proszę pokazć mi który to <ok>
Będziesz widział 3 ładne kabelki idące równolegle o tak ||| do słupka A, tylko ta wiązka tam wchodzi i tam jest owy kabelek. Jak ściągniesz półkę pod kierownicą to dojście masz perfekt ;P

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 17 wrz 2013, 22:26

ignac112 pisze:Będziesz widział 3 ładne kabelki idące równolegle o tak ||| do słupka A
wlasnie mi to przypomniales, sa one czarno cos tam, wszystkie trzy, i one sa tylko bokami zczepione bez rzadnego dodatkowego oplotu, a ida do lampki sufitowej, i wlasnie w jeden z nich wystarczy sie wpiac zgodnie z rysunkiem co dalem wczesniej

coz przepraszam za zmylke wczesniejsza, ale robilem to bardzo dawno i nie pamietalem szczegolow

Awatar użytkownika
Rychu82
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 969
Rejestracja: 25 sty 2011, 09:18
Lokalizacja: J.G.

Post autor: Rychu82 » 28 wrz 2013, 17:14

panowie bo mam to rozebrane i siedze wiec prosze o szybka odpowiedz. Nie moge dopchac sie z miernikiem i nie wiem ktory to minus. Kable to:czarny z bialym paskiem, czarny z zielonym paskiem i caly czarny.

I pytanie poza kokursem: czy przy krancowce drzwi oba kable sa minusowe?

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 28 wrz 2013, 17:20

Rychu82 pisze:Nie moge dopchac sie z miernikiem i nie wiem ktory to minus.
wez kolego igle i lekko nakluj pokolei kazdy z tych kabli az wrescie trafisz na ten ktory bedzie dawal minus po otwarciu wszystkich drzwi

podejrzeam ze to bedzie czar-bialy
Rychu82 pisze:czy przy krancowce drzwi oba kable sa minusowe?
jezeli sie drzwi otworzy to na obu jest wtedy minus

Awatar użytkownika
dyras
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 504
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: dyras » 29 wrz 2013, 03:46

krańcówki zwierają w/w przewód do masy.
Drzwi otwarte - 0V
Drzwi zamknięte - 12V

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 29 wrz 2013, 10:46

Kolego a nie łaska zajrzeć do centrum, do działu download gdzie jest opisany krok po kroku montaż alarmu.Są opisane kolory kabli i gdzie one się znajdują.Temat moim zdaniem do kosza gdyż po raz setny poruszany.Podpinasz się pod kabel od krańcówki drzwi kierowcy i to wystarczy.Mogę ci tylko powiedzieć że te kable są pod kierownicą a jakie to kable to znajdź sobie sam posiłkując się opisem o którym wspomniałem wcześniej.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 29 wrz 2013, 11:08

hudy, dobrze gadasz ale ...

gdy otworzysz inne drzwi to na tych kablach z krancowki kierowcy nie ma juz sygnalu, pisalasmy juz to kilka postow, wyzej, i ja sam to u siebie przerabialem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga