Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] montaż centralnego zamka w tylnych drzwiach

ODPOWIEDZ
mojaola
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2008, 11:31

[80 B3] montaż centralnego zamka w tylnych drzwiach

Post autor: mojaola » 10 mar 2008, 16:14

witam, nie bardzo wiem gdzie i jak najlepiej podpiąć uniwersalny siłownik elektryczny z centralnego zamka w tylnych drzwiach B3 (foto)? Mam do niego standardowe częsci, szprychę, płaskownik itp. nie wiem czy trzeba coś jeszcze dorobić, rozkręcić... jak tu sobie poradziliście?

Obrazek

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 10 mar 2008, 19:57

Siłownik zamontuj z lewej strony pod zamkiem.przy zamku znajdź plastik z otworem ,tam wchodzi oryginalne cięgno pneumatyka,więc tam drucik wpasuj
AUDI i wszystko jasne

Awatar użytkownika
SCK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: SCK » 08 kwie 2008, 20:49

W którym miejscu dokładnie przykręcaliście elektryczne siłowniki? W dźwigni zamku widziałem dodatkowe oczko na cięgno. Pomyślałem sobie, że zagnę końcówkę dołączonego drutu i tam wcisnę, ale schodząc dalej w dół wydaje mi się, że jest tam trochę ciasno i może być problem z prawidłowym zamocowaniem siłownika. Pytam, bo jeszcze nie miałem okazji zakładać centralki, a nie mam czasu na naukę na błędach.
Posłużyłem się wcześniej umieszcznonym zdjęciem, aby zilustrowac. Tak będzie ok?
Obrazek

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 10 kwie 2008, 10:43

Zgadza się, siłownik przykręcamy do drzwi tak jak zaznaczył na rysunku SCK, tylko deczko niżej, powinny tam być dwa otwory standardowe, drut zaginamy dokładnie tak aby nie spadam z oczek i cieszymy się centralką <ok>
PS. co oznacza ta czerwona linia? :roll:

Awatar użytkownika
SCK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: SCK » 10 kwie 2008, 17:44

Na czerwono zaznaczyłem proponowany kształt 'szprychy', która od góry zaczepiona jest na dźwigni zamka, a u dołu do siłownika.

zygi_55
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2007, 13:28

Montaż centralnego zamka

Post autor: zygi_55 » 10 kwie 2008, 19:19

Aby wstawić centralny zamek w zaznaczone miejsce na zdjęciu powyżej trzeba zdejmować tą "czarną blachę" z przodu. Rozkręciłem tylne drzwi ale nie mam zielonego pojęcia jak to zamontować. Jeżeli to możliwe podajcie mi bardziej szczegółowy opis montażu centralnego zamka z tyłu drzwi. Aha i jeszcze jedno, czy jest możliwe zamontowanie centralnego zamka w bagażniku ??? ponieważ w zestawie mam 5 siłowników.

Awatar użytkownika
SCK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: SCK » 10 kwie 2008, 20:14

W klapie bagażnika raczej nie powinno być problemu, Zdejmij czarną zaślepkę pod prawą lampą, a ujrzysz linkę prowadząca w stronę rygla klapy. Dostęp jest tam na pewno o niebo lepszy niż w tylnych drzwiach.

A jeśli już jesteśmy w temacie tylnych drzwi to dziś wpadłem na pewien pomysł. Otóż średnio podoba mi się otwieranie jednym przyciskiem wszystkich drzwi na raz. Często wożę sobie na kanapie różne rzeczy i nie chciałbym ich stracić w głupi sposób. Pomyślałem więc, aby zamiast szprychy użyć giętkiej linki. W ten sposób możliwe byłoby tylko zdalne zaryglowanie zamka, a otwarcie już nie. Ewentualnie w alarmie jest możliwość podłączenia siłownika klapy, który otwiera się dłuższym przytrzymaniem jednego z przycisków pilota. Ale nie wiem, czy podczas zamykania jest tam również podawany sygnał. Wtedy byłoby git.

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 10 kwie 2008, 20:50

najlepiej prostopadle pod cięgnem szkoda że nie sciągam w najbliższym czasie tapicerki bo zapodał bym zdjęcie ale bez nawiercania otworków wiertarką pod śiłownik się nie obędzie a co do tylnej klapy to nie mam podpiętej pod centralny bo tam jest problem z wkładką od klucza musi mieć jakieś odchylenie w bok jak przekręcasz kluczyk jeżeli się mylę proszę niech mnie ktoś poprawi . :-D

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 11 kwie 2008, 16:13

goldi j51 pisze:tam jest problem z wkładką od klucza
Generalnie,otwieranie odbywa się przez naciśnięcie przycisku wkładki zamka,kluczyk jak i cięgno umożliwia takie ustawienie ruchomego elementu i nieruchomego,aby można było wcisnąć i otworzyć.Widziałem kilka typów zakończeń wkładek do centralnego w klapie ,ale zasada działania podobna.Nie stosujcie tylko siłowników z obrotowymi główkami-są b.dobre ale nie w tym miejscu.
AUDI i wszystko jasne

mojaola
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2008, 11:31

Re: Montaż centralnego zamka

Post autor: mojaola » 23 kwie 2008, 20:28

zygi_55, nie trzeba demontować tej czarnej blachy! tak jak jest na zdjęciu wystarczy. koniec szprychy zginasz pod kątem prostym ok 1cm i wkładasz w otwór w dźwigience przy zamku - dostęp na początku wydaje się dość trudny ale da się. żeby się dało to założyc i żeby przypadkowo drut nie wypadł trzeba jeszcze zrobić drugie lekkie zagięcie w płaszczyźnie prostopadłej do pierwszego zagięcia ;)

Awatar użytkownika
SCK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: SCK » 24 kwie 2008, 10:36

Już się uporałem z montażem centralnego zamka. Siłownik w tylnych drzwiach zamocowałem jak na wcześniejszym obrazku. Próbowałem tak, aby nie odkręcać górnej części, ale zdecydowanie lepiej jest ją zdemontować - to tylko 4 śruby. Z ponownym montażem i prawidłowym ustawieniem nie miałem problemów. Nie polecam natomiast gięcia przełożonej już szprychy - dźwigienka zamka jest jest plastikowa i raczej cienka.

mojaola
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2008, 11:31

Post autor: mojaola » 27 kwie 2008, 18:01

mam podobnie pogiętą szprychę jak u Ciebie. oczywiście giąłem ją najpierw a później wkładałem w otwór dźwigienki. nie upieram się żeby tej czarnej blachy nie sciągać, pewnie jest wygodniej ale da się założyć też bez ściągania. dobrze też sprawdzić opuszczanie szyby przed założeniem tapicerki czy nie koliduje z nowym układem ;)

zygi_55
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2007, 13:28

Post autor: zygi_55 » 02 maja 2008, 14:02

Uporałem się z zamontowaniem siłownika w tylnych drzwiach, przymocowałem go równolegle do szprychy którą się otwiera ręcznie (jak się nie ma centralki).

Jedyny problem jaki mi pozostał to podłączenie świateł mijania nie mam zielonego pojęcia gdzie się wpiąć aby światełka migały przy zamykaniu i otwieraniu.
Audi 80 B4 ABT 92r 90 KM

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 04 maja 2008, 08:26

zygi_55 pisze:podłączenie świateł mijania
A nie lepiej byłoby się podpiąć pod kierunki?,nigdy nie podłączałem się pod mijania.Przewody do kierunków dostępne łatwo w wiązce w lewym progu lub w wiązkach pod półką kierowcy-kolor czarny z białym paskiem i czarny z zielonym paskiem.Łatwo je namierzyć,gdyż wystarczy włączyć awaryjne i próbówką z igłą poszukać.Lepiej są widoczne ,i chyba większość tak ma,że wykorzystuje kierunki.
AUDI i wszystko jasne

sko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2008, 00:21

Post autor: sko » 08 lip 2008, 22:50

A moze mi ktos powjedziec jak podłaczyliscie przednie siłowniki czy na ciegielko czy na plastik? moze jakies fotki byly by pomocne dzieki z góry jesli nie bedzie odzewu zrobie po swoiemu i dam foty jak bedzie wszystko ok ale niechce czegos skopac :-)

[ Dodano: 2008-07-15, 00:28 ]
Ok dałem rade dzialaia a mam patent na tylne:-)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga