Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] nie odpala, zwariował:(

ODPOWIEDZ
piter.1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:39

[80 B3] nie odpala, zwariował:(

Post autor: piter.1987 » 12 kwie 2013, 15:50

witam!!
Oto moja historia:
rano otworzyłem samochód normalnie z pilota, wszystko działało jak należy. Kila razy gdzieś samochód pod sklepem zostawiałem, zamykałem i było ok. Nagle w centrum handlowym idę z torbą zakupów otworzyłem centralny wsiadłem i pilot przestał działać i nie mogłem wyłączyć immobilizera.... holowano mnie 40km do domu:( pomyślałem, że to bateria wiec wymieniłem i dalej nic nie działa.... na szczęście miałem kluczyk z pilotem zapasowy wiec wyłączyłem immobilizer i cały tydzień przejeździłem używając tego pilot gdy nagle sytuacja się powtórzyła i centralny się otworzył i tak jakby pilot padł (przestał reagować). Wymieniłem baterie w pilocie, przeczyściłem styki itp. Jeden pilot w ogóle nie reaguje a w drugim tylko dioda się świeci, że niby działa. Ale samochodu nie mogę odpalić:( do kogo mam się zwrócić? co mogło paść? i ile kosztuje taka naprawa? nie znam się zbytnio na tym i nie znam nikogo kto by się znał... więc pewnie jakiś elektromechanik próbował będzie mnie kantować i naciągać;/ proszę o pomoc. Z góry dziękuję:) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 12 kwie 2013, 21:44

co to za alarm? orginalny na podczerwien z pilota?
jezeli nie orginal to kazda nie orginalna centralka ma bezpiecznik, iszukaj jej pod kierownica, bedzie miala inny ksztalt i kable niz pozostale elementy

jezeli orginal to dodatkowo przeczyscic styki imobilajzera przy stacyjce

a ten imobilajzer to orginal?

piter.1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:39

Post autor: piter.1987 » 12 kwie 2013, 22:28

na pewno nie oryginalny, pod kierownicą nic nie ma ani w puszce alarmu. Tylko miga dioda od immobilisera...

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 12 kwie 2013, 22:41

no to mylisz pojecia,

imobilajzer to element w kluczyku ktory odpowiednio reaguje z cewka wokol stacyjki, jest to przewaznie element ferromagnetyczny, lub podobny

to co ci mruga to taka jakby aktywnosc ze alarm jest w stanie uzytkowania

a skoro ci mruga to znaczy ze dziala, wiec bezpiecznika niema sensu szukac, a jedynie centralki, ktos by musial ci ja sprawdzic, czemu niereaguje na pilota

piter.1987
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:39

Post autor: piter.1987 » 13 kwie 2013, 22:47

byłem dzisiaj u mechanika i mówił, że całą instalację alarmu, immo itp trzeba wyciąć bo juz miał kilka aut z takim problemem. W pn weźmie się do roboty bo ja nie mam pojecia jakie kabelki do czego a jest ich tam troche. Jedyne co mi pozostanie to kupić nowy sterownik z pilotami i i zamontować od nowa.

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 07 maja 2013, 17:25

piter.1987 pisze:byłem dzisiaj u mechanika i mówił, że całą instalację alarmu, immo itp trzeba wyciąć bo juz miał kilka aut z takim problemem. W pn weźmie się do roboty bo ja nie mam pojecia jakie kabelki do czego a jest ich tam troche. Jedyne co mi pozostanie to kupić nowy sterownik z pilotami i i zamontować od nowa.
Stary temat, ale postanowiłem odpisać. Wiem jak postępują fachowcy na skalę 21 wieku, wyciąć wszystko i zainstalować nowe. Prawdziwy mechanik nigdy by tego do Ciebie nie powiedział. Najpierw trzeba znać przyczynę problemu, a dopiero później działać. Jeśli samochód nie odpala, to wcale nie musi być immobilizer. Bardzo często stosuje się odcięcie zapłonu, wystarczy, że przestanie działać jeden z przekaźników i już auto nie odpali. Dla wprawnego elektryka nie będzie problemem z zapoznaniem się w jaki sposób została zainstalowana instalacja alarmu, centralnego zamka. Później trzeba znaleźć przyczynę niesprawności.

A tak w ogóle to jaki masz centralny: pneumatyczny czy elektryczny?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga