Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Otwieranie centralnego zamka

spidercio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 14 kwie 2008, 13:44
Lokalizacja: Kraków/Płaza

[80 B4] Otwieranie centralnego zamka

Post autor: spidercio » 14 kwie 2008, 13:51

siemka :-D

mam pytanko odnośnie centralnego zamka w b4 (rocznik '93). od chwili kupna (12/07) zauważyłem niepokojącą rzecz - następuje czasem samootwarcie centralnego zamka - po prostu zamykam auto na parkingu i zdarzyło sie ze po jakimś czasie drzwi był otwarte.

jak mniemam przycisk i światłko na kluzyku to nie pilot do centralnego tylko podświetlenie? dlatego czy możliwa jest na przykład sytuacje że auto mogło zostac otwarte gdy inna osoba posiadająca audi otwierała swoje cacko pilotem?? czy jest to raczej problem techniczno-elektryczny, np jakies zwarcie?

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 14 kwie 2008, 14:43

Jeśli w samochodzie nie ma zamontowanej centralki odbierającej sygnał z pilota jest to nie możliwe. Masz racje ten guzik w pilocie to światełko. Masz najprawdopodobniej gdzieś zwarcie. Ja proponował bym zacząć szukanie od sprawdzenia centralki znajdującej się w bagażniku jak dobrze pamiętam po lewej stronie.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 14 kwie 2008, 14:54

Arczizioom pisze:Ja proponował bym zacząć szukanie od sprawdzenia centralki znajdującej się w bagażniku jak dobrze pamiętam po lewej stronie.
Pomka centralnego jest po prawej stronie w osłonie z gąbki

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 14 kwie 2008, 15:01

kubik pisze:
Arczizioom pisze:Ja proponował bym zacząć szukanie od sprawdzenia centralki znajdującej się w bagażniku jak dobrze pamiętam po lewej stronie.
Pomka centralnego jest po prawej stronie w osłonie z gąbki
Możliwe dlatego napisałem że dobrze nie pamiętam dzięki za poprawienie.

spidercio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 14 kwie 2008, 13:44
Lokalizacja: Kraków/Płaza

Post autor: spidercio » 14 kwie 2008, 15:03

tylko na co mam zwrocuic uwage? jestem zielony jesli chodzi o elektronike - poza tym to moj pierwszy samochod...

czy zna ktos moze jakis dobry i tani serwisik w kraku gdzie moglbym z tym podjeghcac?

albo czy ktos z krk moglby mi pomoc?

[ Dodano: 2008-04-14, 17:44 ]
kubik, Arczizioom podpoiwecie cos jeszcze?

albo ktos inny cos zaoferuje:)?

Wolf b4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 25 sty 2008, 18:24

Post autor: Wolf b4 » 14 kwie 2008, 21:35

Podczas jazdy zamkneły mi sie zamki... okazało sie ze bło zwarcie w instalacji..

spidercio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 14 kwie 2008, 13:44
Lokalizacja: Kraków/Płaza

Post autor: spidercio » 15 kwie 2008, 07:25

tez bym wolal jakby zamki sie same zakykaly a neie otwieraly an parkingu :-P nie wiecie gdzie mozna takie rzeczy zrobic w krakowie??

Wolf b4 - sam z tym robiles czy nie - ewentualnie ile Ci za to policzyli?ja pytalem w serwisie na rakowickeij w kr i babka powiedziala 70/roboczogodzine - duzo czy w normie?

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 15 kwie 2008, 07:36

Ja bym sprawdził sterownik centralnego na początku a pużniej połączenie z zamami masterami czyli przy dzwiach kierowcy i w bagarzniku. Jest duża możliwość że przetarły się te kalbe w bagarzniku które są na klapie i robią zwarcie.

spidercio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 14 kwie 2008, 13:44
Lokalizacja: Kraków/Płaza

Post autor: spidercio » 15 kwie 2008, 08:33

a jak sprawdzic sterownik?

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 15 kwie 2008, 10:14

Ja bym zaczął od sprawdzenia lutów w pompce w bagarzniku. Przelutuj płytke a następnie sprawdz przekaźkiki. Jeśki to nie pomoże to moje podejrzenie pada na wiążke idącą po klapie bagarznika po lewej stronie tam często się przecierają kable i robią zwacie zważywszy że w bagarzniku jest master to powoduje to otwarcie całego samochodu.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 15 kwie 2008, 10:19

Kolego a jesli chcesz prosty sposob na sprawdzenie bo ja mialem ten sam problem i po tym sposobie poki co 2 dni spokoju mam i mi sie central nie otwiera =]

Otworz wszystkie drzwi tzn centralny :D niech bedzie otwarty i odepnij na kilka minut kleme od aku ja odlacyzlem sam plus na okolo 5-10 minut :D potem normalnie podlacz kleme i zamykaj drzwi normalnie :) ja tak zrobilem i poki co sie nie otwiera
SPRZEDAM
wygluszenie maski diesel
kierownica b4
licznik b4 sedan z big benem
deske rozdzielczą
szyberdach manual sprawny
elektryka szyb przod z wiazką w drzwiach
moje b4 =]

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 15 kwie 2008, 10:47

Canibal pisze:Otworz wszystkie drzwi tzn centralny :D niech bedzie otwarty i odepnij na kilka minut kleme od aku ja odlacyzlem sam plus na okolo 5-10 minut :D potem normalnie podlacz kleme i zamykaj drzwi normalnie :) ja tak zrobilem i poki co sie nie otwiera
Nie wiem czy to dobry sposób moim zdaniem jest to walczenie ze skutkiem a nie z przyczyną.

spidercio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 14 kwie 2008, 13:44
Lokalizacja: Kraków/Płaza

Post autor: spidercio » 15 kwie 2008, 10:47

dwa dni to mi tez potraafi wytrzymac bez otwierania :-P ogolnie nie otweira sie za zcaesto ale jednak...

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 15 kwie 2008, 10:51

Tak jak pisałem kolego któryś z siłowników naster wysyła błędny sygnał i otwiera się cały samochód zważywszy na to że jest to pneumatyk to albo pompka albo wiązka w klapie albo nieszczelność w układzie nie ma innych możliwości.

guliusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2008, 15:55
Lokalizacja: Jelenia Gora

Post autor: guliusz » 16 kwie 2008, 10:38

Ja miałem przypadek że styki w siłowniku master w drzwiach kierowcy całkiem się zwarły i przepalało cały czas bezpiecznik.Może spróbuj na jakiś czas odłączyć raz jeden raz drugi siołwnik i zobaczyć czy na którymś z nich bedzie sie dalej sam otwierał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga