Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all B4] Podłączenie sterownika centralki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolkus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 07 mar 2009, 14:09
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

[all B4] Podłączenie sterownika centralki

Post autor: kolkus » 15 kwie 2009, 23:50

Witam

Mam pytanko odnośnie instalacji sterownika cetralki. Wiem że temat był już wałkowany ale mam problem. Z tego co wyczytałem w różnych postach przewodem odpowiadającym za sterowanie centarlką jest kabelek idący z drzwi kierowcy do pompki centralki. Wszystko jest dla mnie jesne. Rozcinam kablek sterujący i podpinam na obydwa końce kabelki ze sterownika(biały oraz pomarańczowo\czarny) .Problem dotyczy podłączenia "+" i masy wg schematu poniżej. Czy te dwa żółte kabelki zaznaczone na schemacie zamka pneumatycznego podłączam do zasilania 12V oraz do masy auta??? Jeśli tak to co zrobić z 12V oraz masą z głównego schematu po lewej stronie???Mam to zmostkować i podłączyć do wspólnego zasilania i wspólnej masy???

Męczyłem się dzisiaj całe popołudnie z tym ustrojstwem i niestety bez rezultatów:/

Awatar użytkownika
bandzior
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 189
Rejestracja: 11 gru 2006, 12:49
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bandzior » 16 kwie 2009, 07:38

Tak do zasilania i do masy ale z tego co pamiętam to dokładnie odwrotnie.
Tak czy siak zamyka masa a otwiera +12 to na pewno :)

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 16 kwie 2009, 12:30

Zaraz zaraz bo coś nieteges, sterowanie zamka masz pneumetyczne? jeśli chodzi o rozcinanie kabli to nie działa to tak że rozcinasz kabelek i lepisz go z jednego końca +12 a z drugiego - , jeśli masz miernik to sobie najszybciej dojdziesz gdzie masz+ a gdzie -, bo tak to szkoda się męczyć, przy okazji można popalić bezpieczniki. Niezależnie czy pneumatyczny czy elektryczny odpowiednio podpinasz do odpowiednich biegunów. jeśli masz pneumat to w słupku przednich drzwi powinna być kostka od drzwi, tam można się wpiąć bez problemu. musisz znaleźć odpowiednieie dwa kabelki i do jednego wpiąć po jednym kabelku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga