Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ALL] Podpinanie alarmu :)

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

[B4 ALL] Podpinanie alarmu :)

Post autor: Canibal » 25 wrz 2010, 19:16

Siema mam pytanie bo chce z jednego B4 przelozyc alarm do drugiej.Myslalem ze po kolorach kabli dojde co i jak i niestety tu pojawiaja sie schody. Poniewaz z auta rocznik 91 mam zupelnie inne kolory kabli jak w aucie z 92 roku. Czy ktos mógłby pomoc ?

Tak dla przykładu dodam tylko ze np w roczniku 91 do stacyjki ida 2 zółte grube kable a w 92 idzie już tylko 1 i to cienki reszta kabli ma inne kolory. Bo wolalbym sam to zrobic jak placic znowu za podpinanie alarmu :-/

Jesli bedzie trzeba moge zrobic krótki opis kabli co i jak .

Awatar użytkownika
Norbas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 727
Rejestracja: 06 lip 2010, 16:03
Imię: Norbert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Norbas » 25 wrz 2010, 20:33

Ja miałem taki sam problem :-P nie mogłem znaleźć kabli od centralki, ale za podłączenie nie dam nikomu pieniędzy, a że jako miałem wiązkę z bagażnika poszarpaną i musiałem ją szczepić to wyciągnąłem kabel od bagażnika, impuls zamykający i impuls otwierający masę z karoserii i prąd pod półką. Ale ty chyba raczej chciałbyś pod półką wszystko co nie. jak byś podłączył pod półką to weź opis zrób :-P powodzenia w podłączaniu ;-)

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 25 wrz 2010, 20:36

no własnie chce wszystko pod pólka no i jest jeszcze inna kwestia podpinanie sie pod krancówki + mały bonus jest w alarmie i tu sie pojawia problem.Gdyby kable byly takie same badz kolory to nie ma problemu.Niestety kable sa inne.Chciałem pominac wizyte u jakiegos elektryka bo wiadomo koszty :-/

Awatar użytkownika
Norbas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 727
Rejestracja: 06 lip 2010, 16:03
Imię: Norbert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Norbas » 25 wrz 2010, 20:45

Bo instrukcji nie masz co nie.. ja mam gdzieś opis podłączenia w domu jak bym znalazł mógłbym ci przesłać ale to dopiero jutro bym zrobił.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 25 wrz 2010, 21:06

niestety nic nie mam.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 25 wrz 2010, 21:34

Schematy audi 91 i 92 w zasadzie niczym się nie różnią,różnice wynikają w momencie innego silnika,lub wyposażenia.Przykro mi to pisać,ale kolory kabli to nie wszystko,czasem w wiązce są dwa identyczne kable,a każdy do czego innego;we francuzach natomiast wiązka może się składać z kabli zielonych i pomarańczowych(ponad 25szt.).Jeśli się nie wie co chce się zrobić i gdzie się wpinamy to lepiej odpuścić bo potem będą większe :-/ wydatki.Akurat te modele są niezbyt kosztowne do nauki,ale skoro wcześniej ktoś pisze,że nie wyda na elektryka to pozostaje tylko życzyć powodzenia,bo te modele nie mają szyny can ani drogich sterowników ;-)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 25 wrz 2010, 22:01

Jeśli masz sprawną elektrykę z samochodzie dawcy to możesz posprawdzać co masz na kablach które idą do alarmu. Na pewno masz tam plus, plus po zapłonie, masę, wyjścia na kierunki, podłączenie krańcówek. Jakieś dodatkowe czujniki ultradźwiękowe itd. są na osobnych wtyczkach.

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 25 wrz 2010, 23:13

oj ludziki ludziki :) wszystko pchacie pod półke. Troszke własnej inwencji twórczej. Wszyscy lecą na łatwizne bo pod półką wszystkie przewody :) Po co Ci ten alarm jak wyrwanie półki i odpiecie kostki od centralki alarmu marnemu złodziejowi zajmie 3 sekundy. Ale pomijając to zrób fotke lub podaj model alarmu dam Ci do niego schemat.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 26 wrz 2010, 09:37

Alarm to tytan ds300PA

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 26 wrz 2010, 16:46

sory kolego ale do DS-a mam bardzo mało, programowanie tego cacka, instrukcje zmiany kodów itp. masz na pw, co do schematu nie pomogę.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 03 paź 2010, 21:26

Wracam z pytaniem ;) Tym razem inne pytanie mam .Udało mi sie samemu alarm podpiac i jestem zadowolony ze udało mi sie to zrobic samemu ;) NIe ze wzgledu na koszty bo 80 zł to nie majatek ,a ciesze sie ze moglem zrobic cos sam i czegos sie nauczyc.

Moje pytanie brzmi czy ktos mial do czynienia z alarmami firmy SPY ? Bo w Audi był taki alarm bez syreny bo byla zdemontowana przez poprzedniego wlasciciela.

Co mnie dziwi w tym alarmie ze nie ma w nim zadnych czujnikow a za to jest mała "puszka" z regulacja alarmu.Niestety na obudowie nie ma wybitego modelu ani zadnych informacji .To jest jego foto Obrazek zna ktos ? :)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 03 paź 2010, 21:30

Canibal pisze:Co mnie dziwi w tym alarmie ze nie ma w nim zadnych czujnikow a za to jest mała "puszka" z regulacja alarmu.
Na pewno był podłączony pod czujniki otwarcia drzwi... A ta puszko to może być jakiś czujnik np. wstrząsów czy tłuczonego szkła.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 04 paź 2010, 15:04

Hmm nie wiem wiem tylko tyle ze to jakas regulacja alarmu :P do tego jest przycisk do programowania alarmu ( chyba) bo jest czerwony guzik i jest jakis maly przelacznik on/off .Dalej nie mam pojecia co to za alarm.Generalnie i tak chyba sluzyl tylko jako sterownik centralnego + ten czujnik smieszny.


Hmm poradzi ktos jak podlaczyc klape bagaznika pod alarm ? Bo u mnie wszystko działa procz bagaznika.Mam dwie opcje albo wiercic otwor i dac krancowke i wtedy sie podpiac pod ktoras krancowke pod drzwi albo podpiac sie pod zarowke i wtedy dac kabel do krancowki pod maska dobrze kombinuje ? Nie wiem tylko w ktory kabel sie wpiac w lampce w bagazniku ktos cos poradzi/doradzi ?Moze ktos robil cos takiego u siebie

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 04 paź 2010, 15:12

Widziałem w profesjonalnie zakładanym alarmie w Niemczech kabel od klapy bagażnika był puszczony od wiązki idącej z klapy bagażnika na przód tam gdzie była zamontowana centralka od alarmu.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 04 paź 2010, 18:27

ok tylko ktory kabel ? w zamku w bagazniku ida 2 kable brazowy i brazowy z bialym paskiem ;) i nie wiem z ktorego kabla pociagnac ;) no i czy podpiac sie pod ten kabel i poproweadzic do krancowek czy jak ? :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga