Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4] hamulec ręczny

ODPOWIEDZ
boczek375
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:08
Lokalizacja: Lubelskie

[b4] hamulec ręczny

Post autor: boczek375 » 17 lut 2013, 16:37

witam mam pytanie.mam hamulce tarczowe i jakiś czas temu przestał działać mi ręczny.załapywał lecz nie odbijał.da się to naprawić samemu?słyszałem że to wina tłoczka, że zawiesza się.miał ktoś taką sytuację i może wie jak to naprawić?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 17 lut 2013, 16:58

tu masz temat all-regeneracja-tylnych-zaciskow-hamulcowych-t9988.html
Chodź równie dobrze może to być linka hamulcowa która się zapiekła w pancerzu.

sowa_81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 08 kwie 2008, 18:20
Lokalizacja: Warszawa/WF

Post autor: sowa_81 » 17 lut 2013, 18:48

Ja miałem taką samą sytuację,że jedna linka w ogóle nie chciała się przesuwać.Wymieniłem linki na nowe,wyczyściłem całe zaciski,dałem nowe gumki,nasmarowałem dobrze prowadniczki i tłoczek zacisku.
I teraz mam wreszcie święty spokój z ręcznym ;-)
boczek375, sprawdż u siebie jak to wygląda,sprawdż czy dobrze odbija dżwignia zacisku,zwróć uwagę również na tłoczki czy nie są bardzo zardzewiałe.

boczek375
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:08
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: boczek375 » 17 lut 2013, 21:21

dzięki za pomoc.szczerze mówiąc jeszcze nigdy przy hamulcach nic nie robiłem.co muszę dokupić wstępnie przed rozbiórką?bo wiadomo że w trakcie coś może wyjść jeszcze ale przewody hamulcowe (zwykle nie da się odkręcić trzeba ciąć) i jakiś zestaw naprawczy (uszczelniacze itp) do tych hamulców? wole zapytać tych co to robili bo mam dosyć daleko do normalnego sklepu z częściami i nie chce 20 razy jeździć:)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 17 lut 2013, 21:28

najpierw sprawdź dokładnie w czym leży przyczyna a dopiero później będziesz kupował

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 18 lut 2013, 13:23

PieterB pisze:najpierw sprawdź dokładnie w czym leży przyczyna a dopiero później będziesz kupował
Sprawdź przy pomocy drugiej osoby, czy po zaciągnięciu hamulca ręcznego pracuje tłoczek w zacisku oraz czy wraca na pierwotną pozycję po wyłączeniu hamulca.
boczek375 pisze:bo wiadomo że w trakcie coś może wyjść jeszcze ale przewody hamulcowe (zwykle nie da się odkręcić trzeba ciąć)
Przewodów hamulcowych nie będziesz musiał ciąć(w audi są bardzo dobrej jakości). Musisz tylko używać specjalnego klucza, aby nie zniszczyć nakrętki. Tak samo delikatnie trzeba obchodzić się z nakrętką odpowietrznika.
boczek375 pisze:co muszę dokupić wstępnie przed rozbiórką?
Jeśli masz zamiar wyciągnąć zacisk, to musisz ocenić, czy nadaje on się do dalszej eksploatacji. Jeśli tak, to polecam zmienić uszczelkę tłoczka hamulcowego oraz uszczelki prowadnic(dobrze nasmaruj prowadnice po założeniu). Może się okazać, że prowadnice i tłoczki będą zapieczone, wtedy trzeba je przywrócić do stanu fabrycznego.

Jeśli linki hamulca ręcznego były wymieniane, to często się zdarza, że użytkownik kupuje linkę innej długości. Przy różnych długościach linek, prawidłowe wyregulowanie hamulca ręcznego jest niemożliwe.

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 18 lut 2013, 14:04

jak zdejmiesz zaciski zobaczysz czy prowadnice sie nie zapiekły czasami jest tak ze nie da sie ruszyc trzeba kluczem obrucic w lewo prawo by dalo sie ruszyc,stare gumki nawet jezeli nie sa dziurawe,obietosciowo rozciagaja sie co powoduje ze smar potrafi wyschnąc i prowadnice nawet 2 razy w roku staną ci deba i hamulec reczny bedzie nadal podobny .
Wystarczy ze zdejmiesz osłone metalową poluzujesz linki recznego a puzniej od strony zacisków zdejmiesz linki i wtedy zobacz czy w zacisku od ręcznego te mocowanie po naciągnieciu odbija,bo jezeli nie to zmiana linek nic nie da wtedy jedynie regeneracja zacisków lub wymiana

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl