Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 80 1.9 TDI] Krzywi tarcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Legato
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 15 sie 2010, 14:01
Lokalizacja: Żory(Śląsk)

[B4 80 1.9 TDI] Krzywi tarcze

Post autor: Legato » 13 sie 2012, 19:13

Rok temu zakupiłem tarcze ATE do przodu i do tyłu. Przez miesiąc było super a po miesiącu zaczynają się jaja. Kierownica mi szarpie przy każdym hamowaniu. Pedał hamulca skacze przy hamowaniu. Pomyślałem więc, że tarcze krzywe. Sprawdziłem wszystkie drążki oraz dokręciłem zawieszenie od góry. Drgania nie ustały. Po kolejnym miesiącu kierownica nagle nie drga przy hamowaniu ale pedał hamulca dalej odbija jak przy ABS tylko słabiej. Wyraźnie czuć, że to tarcze bo i auto tak jak by "skakało". Wymieniłem tarcze z tyłu na Brembo i pedał hamulca nie skacze i auto płynnie hamuje. Jednak kierownica zaczyna mocno się miotać przy hamowaniu np 120km/h do 75km/h. Po 75km/h drgania ustępują natychmiastowo. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane ?

Jeszcze jedno. Po miesiącu jazdy na nowych tarczach ponownie zaczynam odczuwać drganie pedału hamulca i przy już prawie zatrzymanym aucie czuć, że tył co jakiś czas mocniej łapie.

Co może powodować krzywienie tarcz i drgania kierownicy przy hamowaniu ?

Nie mam już pomysłów a nie chcę ładować kasy w błoto :-(

owojtas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:12

Post autor: owojtas » 15 sie 2012, 14:24

tematów o podobnych problemach było sporo, z doświadczenia na swojej skórze wiem że drganie kierownicy przy hamowaniu, a tym sam krzywienie tarcz spowodowane jest piastą koła. U mnie i u kolegi wystarczyła wymiana jednej piasty (u mnie prawej u kolegi lewej) i drgania odeszły w niepamięć (ja bez drgań mam zrobione już 20 kkm a kolegi jakieś 5kkm).
Najlepiej było by sprawdzić piasty czujnikiem zegarowym, ale warto nadmienić, że ja doszedłem która piasta do wymiany tym, że przy toczeniu tokarz powiedział mi iż tylko jedna była krzywa, to samo dotyczy się kolegi

Arturo997
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2009, 08:38
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: Arturo997 » 15 sie 2012, 16:11

Tak jak kolega wyzej napisał sprawdz tarcze - tam gdzie jest krzywa sprawdz piaste - jesli okaże sie krzywa wymień i przetocz tarcze (zeby nie robic sobie kosztów) a pozniej zostanie tylko zrobienie kilku tysiecy km ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl