Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABK] problem z hamulcami

ODPOWIEDZ
jabko_nb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:53
Lokalizacja: Kraków

[ABK] problem z hamulcami

Post autor: jabko_nb » 23 sie 2013, 19:57

witam
dzisiaj nie zgasła mi kontrolka hamulców na AC. hamulec stał się twardy a ręczny lapie ale bardzo wysoko a wcześniej do 4 ząbków i nie wyżej był .4 dni temu wymieniłem klocki z przodu ściągałem tez tarcze do oczyszczenia .Tył nie ruszany był, w przeszłości regeneracja zacisków tył i nowe tarcze klocki .
Mam wrażenie ze nie mam hamulca z tyłu .Co może być przyczyna , serwo obadane jest wszystko szczelne .Zastanawiam się czy układ nie zapowietrzył się wyczytałem na forum takie coś ze po wymianie tarcz i klocków trzeba odpowietrzyć jutro to chce obadać czy nie zapowietrzony ale co by miał do tego ręczny wtedy.
Doradźcie bo nie wiem co robić

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 23 sie 2013, 20:25

to ktos ci bzdure powiedział jak po wymianie tarcz i klocków sie odpowietrza

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 23 sie 2013, 21:37

jabko_nb pisze:Zastanawiam się czy układ nie zapowietrzył się wyczytałem na forum takie coś ze po wymianie tarcz i klocków trzeba odpowietrzyć jutro to chce obadać czy nie zapowietrzony ale co by miał do tego ręczny wtedy.
nie ma prawa się zapowietrzyć
Ja obstawiam serwo spróbuj wykonać taki test zapalając auto trzymasz nogę na hamulcu i jak silnik zagada pedał powinien pójść troszkę w podłogę to oznacza że serwo jest oki jak nie do do du.., tak mi kiedyś jakiś mechanik mówił.

jabko_nb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 673
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 24 sie 2013, 01:51

tomek1982 pisze:to ktos ci bzdure powiedział jak po wymianie tarcz i klocków sie odpowietrza
wiesz co zdziwi cie to ale jak wymieniałem z tylu cale heble to pedał nie hamował mi tak jak trzeba odpowietrzyłem i grało wiec stad ta teoria i tez to wyczytałem na naszym forum ale ja się jeszcze raz pytam Co ma do tego ręcznego ręczny łapie od 4 ząbka a był do 4 .Prawe koło grzeje jak ch... felga rozgrzana całą az rozwaliłem klucz przy odkręcaniu kołą.Pomysł z serwek w sumie dobry sprawdze jutro

o odpowietrzaniu nawet tu kolega pisze
https://audi80.pl/b4-abk-wymiana-prz ... w=previous

[ Dodano: 2013-08-24, 22:25 ]
panowie po odpowietrzeniu wszystko wróciło do normy więć INFO dla potopnych jeśli wymieniacie klocki i wciskacie tłoczki a cos bedzie nie tak potem odpowietrzcie układ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga