Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4] Tylny zacisk hamulcowy od golfa ?,

ODPOWIEDZ
heartz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2018, 11:17

[b4] Tylny zacisk hamulcowy od golfa ?,

Post autor: heartz » 02 kwie 2018, 16:25

Witam wszystkich,
Robię hamulce w nowo nabytym audi b4 avant i jako, że wcześniej serwisował go jakiś janusz trochę się pogubiłem.
1. Zacisk (rys.A) dobrze myślę, że jest od golfa ? Już go zregenerowałem i zauważyłem, że coś jest nie tak. Jeżeli podłączę przewód w miejsce nr.1 (patrząc po zdjęciach z forum vw - przepraszam za tą zdradę !) to jako, że w audi hamulec jest bardziej pionowo, odpowietrznik będzie niżej niż przewód. Może to tak być, czy zostaje kupno nowego zacisku ?
1a. Z ciekawości, co się stanie jeżeli podłączyłbym przewód hamulcowy w miejsce odpowietrznika ?
2. Zdjęcie B - to jest chyba oryginalny zacisk. W pokazanym miejscu powinien być chyba ogranicznik ? Jest on konieczny ? Jeżeli tak jaką powinien mieć średnicę ?
3. Jak poprowadzić linkę ręcznego ? (rys.C) w miejscu, gdzie wskazuje strzałka powinno być jeszcze mocowanie ? czy od razu leci ona do hamulca ?

Przy okazji. Wesołych Świąt !
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2018, 17:49 przez heartz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 02 kwie 2018, 18:10

Zacisków to szukaj z Audi B6 i B7 , będziesz miał dodatkowo sprężynkę pomagającą odciągnąć cięgno hamulca. Wymienić musisz tylko przewód hamulcowy elastyczny bo jest inny i klocki wziąć z B6 lub B7.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Linka hamulca ręcznego powinna przechodzić przez otwór z tym gumowym uchu które widac na foto , a tam gdzie masz strzałkę powinno być też kawałek blaszki wyprofilowanej i przykręcone.

Zacisk nie jest z B4.

heartz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2018, 11:17

Post autor: heartz » 02 kwie 2018, 19:58

Wiem, że linka powinna przechodzić, ale nie nie da się przepchnąć, (ledwo wyjąłem ze starej). Chyba, że ktoś praktykował i powie, że można, to dam z siebie więcej. A te zaciski na 100 % pasują ? Jarzma też trzeba nowe b6, czy stare zostać mogą ?

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 02 kwie 2018, 20:02

Musi przejść , tez przekładałem i przechodzi przez te gumowe ucho dokuczacz_
Jarzma zostają Twoje

heartz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2018, 11:17

Post autor: heartz » 17 kwie 2018, 22:35

Istotnie, przeszło ! Posmarowałem, powtykałem blaszki i poszło ! Uwierzyć oznacza zrobić, Dzięki !

[ Dodano: 2018-04-12, 16:02 ]
Jeszcze jedno pytanie, czy po zalaniu zbiorniczka płynem, nie naciskając nic, płyn powinien grawitacyjnie spłynąć do przewodów ? (hamulce z abs).
Bo tak myślałem, ale popatrzcie. W miejscu nr. 1 wchodzi trzpień, który blokuje sekcje drugą w miejscu 2- na zdjęciu. Więc płyn dostaje się w strefę 3. Jedyny sposób aby się dostać do wylotu to zaworek, czy co to jest ? nr.4. Podobnie jest w sekcji pierwsze pompy. I teraz nie wiem czy mi sie to zblokowało, czy słabo albo za krótko odpowietrzam układ.

[ Dodano: 2018-04-17, 22:35 ]
Ok problem rozwiązany - kupiłem nową pompę. Tamten zaworek ,,sekcyjny'' w tłoczku był uszkodzony i pompa nie dostawała płynu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga