Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

VW Golf mk II by MetfaN

Prezentacja w/w różnych, innych samochodów.
Awatar użytkownika
MetfaN
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 05 gru 2009, 12:24
Lokalizacja: Łódź

VW Golf mk II by MetfaN

Post autor: MetfaN » 07 maja 2010, 19:38

To i ja przedstawię swoje autko :-)
Jest nim VW Golf drugiej generacji z 1986 roku, sercem jest silnik 1.6 Diesel. Do na nasze dziurawe drogi trafił w 91 roku po strzale w tył. W rodzinie od dziesięciu lat, w moje ręce dostał się pięć lat temu. I od tego czasu małymi krokami wprowadzałem w życie moją wizję goferka. Z racji nie posiadania garażu dużo dłubałem pod blokiem lub w garażach kolegów.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

W czerwcu 2005 poszedłem do pierwszej pracy i pierwsza własna kasa poszła w lakier i już golf wyglądał tak.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Później do auta trafiły felgi BBS 15", silnik przeszedł kapitalny remont na nowych tłokach zimą 2007/08.

Obrazek
Obrazek

W zeszłym roku do auta zawitały lampy clear na tył i przód, migacze na błotnikach wymieniłem na białe. Z przodu zawitał grill bez znaczka i hokej od gti 16V z dopasowanymi halogenami. Ostatnio przy wymianie progów doszła końcówka wydechu z kwasówki.
Do środka auta trafiła kierownica spucknapf od mk I gti/sirocco, skórzany mieszek, przednie fotele z corrado oraz alarm z centralnym z pilota + kluczyk scyzoryk.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Mały dodatek - czerwony pasek na grillu.
Obrazek

Na sylwestra zapędziłem golfa do Monachium
Zdjęcie koło zamku Neuschwanstein.
Obrazek

Na ten sezon trafiła ruda maska
Obrazek

Jakieś 1,5 miesiąca temu wrzuciłem sprężyny -40 apexa.
ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek


I to chyba koniec dłubania przy golfie, pomału zaczynam szukać B4 coupe, i przygoda z golfem się skończy.
Obrazek

Awatar użytkownika
benek77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 09 lis 2007, 16:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: benek77 » 09 maja 2010, 22:10

No muszę przyznać, że mi się podoba, pierwsze zdjęcia nie napawały optymizmem, ale ostatnie pokazują jak bardzo lubisz to auto. Widać sporo włożonej pracy i waluty, a zmiany wprowadzone w aucie są jak najbardziej na plus. Jedyne co bym zmienił (co nie oznacza, że mi się te detale nie podobają) to założyłbym czarno-czerwone lampki Hella z GT/GTI i grill z pojedynczymi lampkami, ale ze znaczkiem w czarnym macie + czerwona obwódka. Sam też rozważałem przez pewien czas zakup MK2 jako drugie autko do dłubania ponieważ kolega ma GTD z 87 na sprzedaż, ale dałem sobie spokój ze względów finansowych. Widzę że nie masz jeszcze szukanego Coupe, ale jak już znajdziesz nie myślałeś nad zostawieniem sobie Golfa, skoro jest u Ciebie w rodzinie tak długo szkoda by go było oddawać w nieznane ręce :?:

Awatar użytkownika
MetfaN
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 05 gru 2009, 12:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MetfaN » 16 maja 2010, 13:08

Coupe już od wczoraj jest :-D, a że trochę trzeba w nim porobić to golf zostaje puki co. Ale sporą zaletą jest mieć 2 auta. I jeszcze golfem jak bym nie jeździł to nie spali więcej niż 7 litrów ropy. Muszę zobaczyć ile będzie paliło audi przy moim stylu jazdy i może golf zostanie do tłuczenia się po mieście.
Obrazek

Awatar użytkownika
benek77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 09 lis 2007, 16:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: benek77 » 16 maja 2010, 13:42

No benzyny zawsze sobie łyknie, wszystko zależy jaki motor i w jakim stanie, 2 auta to olbrzymia zaleta bo do pracy możesz sobie latać dieselkiem, a do poganiania coupe. Jaki motor masz w nowym autku :?:

Awatar użytkownika
MetfaN
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 05 gru 2009, 12:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MetfaN » 16 maja 2010, 16:25

2.0 ABK więc demon szybkości to to nie jest, ale w golfie mam 54KM i musiało starczyć. A te 115 z których zostało pewnie koło 100 dają rade w tej budzie w/g mnie. Zresztą jak bym kupił z większym motorem to musiał bym kupić z gazem lub gazować a tego chciałbym uniknąć...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inna marka np: Vw, Opel, Toyota, Skoda itd.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga