Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A4 B5 1,8T APU] Nowa Plecionka - przód str. 61

Prezentacja w/w innych samochodów Audi.
Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 05 gru 2009, 20:47

AUDI_A6 pisze:W 1.8 były zarówno wentyle jak i lite tarcze.
Podejrzewam że zależało to od wersji wyposażenia. Dobrze myślę?

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 05 gru 2009, 20:49

Szczerze to nie wiem, chyba raczej nie. Nie wczuwałem się w to zbytnio, ale poprostu grzebiąc w ADRach zauważyłem, że były różne wersje tarcz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 08 gru 2009, 20:12

Wracając jeszcze do tematu sprężyn. Jeżdżę na nich już parę dni więc mogę co nie co więcej powiedzieć. Przetestowałem je już chyba we wszystkich warunkach. Przez kilka dni zaliczałem każdą możliwą dziurę by zobaczyć jak sprawuje się zawieszenie w nowej konfiguracji. Ostatnio jechałem również z 4 osobami na pokładzie, w tej opcji auto zachowuje się w zasadzie tak jak na zwykłych sprężynach. Nie widać żadnej różnicy w twardości zawieszenie. Reaguje praktycznie tak samo (co niektórzy na forum A4 straszyli mnie że będzie podcierać, że auto będzie skakać i inne tego typu wymysły). Nic z tego co mówili nie sprawdziło się. Jeśli chodzi o jazdę samemu, czyli przy lekkim dociążeniu to czuć że auto jest minimalnie twardsze. Natomiast nie przechyla się w zakrętach tak jak na zwykłych sprężynach. Czyli mały minusik po stronie komfortu (ale naprawdę mały), natomiast duży plus po stronie prowadzenia się. Auto stało się o wiele sztywniejsze w prowadzeniu. Generalnie jestem bardzo zadowolony z przeprowadzonej operacji.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 09 gru 2009, 13:04

Fajnie sie prezentuje na nizszych lotach. P.S. tarcze lite były do końca 95 potem szły juz wentylowane.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 09 gru 2009, 22:29

[center]Fotostory nr 8[/center]
[center]Zmiana podświetlania radia - 09.12.2009[/center]

Już od dawna wpieniało mnie moje podświetlanie przy radiu. Jest zbyt jasne jak dla mnie, a po za tym gryzie się z resztą podświetlania. Oczywiście najlepiej było by kupić inne, ale nie jestem jakimś wielkim fanem car audio więc to co mam w zupełności mi styknie. Przed operacją wyglądało to tak:

[center]Obrazek[/center]

Radio jest stare no ale ma taki niby pseudo ściągany panel :mrgreen: Postanowiłem więc to wykorzystać. Przy użyciu starego opakowania po płycie CD zdziałałem coś takiego:

[center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

No i efekt końcowy:

[center]Obrazek[/center]

Niby operacja strasznie banalna, ale znacznie poprawiło to mój komfort jazdy. Oprócz zmiany barwy z tej rażącej pomarańczy na czerwień zmniejszyło się również „bicie” po oczach. Czyli to o co mi chodziło. Być może ktoś również ma podobny problem. Czasem rozwiązania okazują się strasznie proste.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 21 gru 2009, 13:02

[center]Sesja 4 - 21.12.2009[/center]

[center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 21 gru 2009, 13:13

Ładnie się autko prezentuje na stalkach i ori kołpakach <ok> Życzę bezproblemowej ekspluatacji ;-)

AdiAudi

Post autor: AdiAudi » 21 gru 2009, 15:37

no sesyja udana, widać nie boi się sniegu ;-)

Awatar użytkownika
DAN 80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 328
Rejestracja: 13 sie 2009, 12:37
Lokalizacja: Jasło

Post autor: DAN 80 » 22 gru 2009, 08:36

Sesja jak najbardziej udana, fajnie wygląda w śniegu.. <ok>

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 22 gru 2009, 09:07

DAN 80 pisze:fajnie wygląda w śniegu..
A jak się fajnie jeździło po takiej zaśnieżonej łące :-P Chciałem jeszcze podjechać pod taką górę, z rozpędu może dałbym radę ale ruszając z miejsca było ciężko, a nie chciałem się zakopać.

Awatar użytkownika
DAN 80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 328
Rejestracja: 13 sie 2009, 12:37
Lokalizacja: Jasło

Post autor: DAN 80 » 22 gru 2009, 10:47

No ja bym się bał tak po łące śmigać w zimie, bardziej preferuje puste parkingi jeśli ręczny jest dobry, hehe.

Życze bezawaryjnych km. <ok>

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 22 gru 2009, 11:57

DAN 80 pisze:No ja bym się bał tak po łące śmigać w zimie
Łąka sprawdzona :-P A parkingów u nas niestety brak :-( Jest jeden ale to zaraz konfaszom stare SBeki :evil:

[center]Sesja 5 - 01.01.2010[/center]

[center]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/center]
Ostatnio zmieniony 03 lut 2010, 19:57 przez Motostacja pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jagna
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 396
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:58
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo

Post autor: jagna » 06 lut 2010, 13:49

Fajna sesyjka :-D, też o takiej myślałam. Widzę sniegu nie było aż tak dużo zapewne teraz by było gorzej. Jakie plany na najbliższy czas?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 06 lut 2010, 15:59

jagna pisze:Widzę sniegu nie było aż tak dużo
To były dopiero drugie opady śniegu tej zimy u nas. Teraz już raczej bym tam nie wjechał. problem sprawia mi jazda po moim osiedlu a co tu dopiero mówić o lesie :-P
jagna pisze:Jakie plany na najbliższy czas?
Planów jest kilka tylko trochę brak czasu. Dzisiaj bawiłem się trochę z przednim zderzakiem bo był lekko luźny - fotki będą później. W najbliższym czasie muszę zająć się wymianą elementów eksploatacyjnych bo do wymiany jest między innymi poduszka pod skrzynią, jeden z wahaczy, zauważyłem też że chłodnica oleju od wspomagania w jednym miejscu jest delikatnie załamana i zaczęła mi się tam pocić więc też pójdzie do wymiany. Ostatnio też mam jakiś delikatny wyciek oleju z tyłu głowicy, chyba spod uszczelki kopuły zaworów więc będzie trzeba tam zajrzeć (już się cieszę na myśl o dojściu do tego miejsca :-/) Oprócz tego na wiosnę trzeba będzie pomyśleć o wymianie tarcz z tyłu. Jestem również na etapie rozmyślań i wstępnego projektowania osłony dolnej pod silnik (chce ją wykonać z blachy), na razie mam dorobioną zastępczą z dykty i szczerze powiem spisuje się rewelacyjnie - no ale to oczywiście rozwiązanie tymczasowe. W wolnej chwili chciałbym zmienić oświetlenie wnętrza na diodowe + oświetlenie komory silnika. Później jeszcze odmalować alternator, no i aluramki też by się przydały. Tak więc planów jest całe mnóstwo tylko czasu brak. O jakiś większych modach na razie nie myślę bo w pierwszej kolejności trzeba zająć się tym co ważne.

chudy022
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:21
Kontakt:

Post autor: chudy022 » 06 lut 2010, 16:21

Switna maszyna kolego;-)tylko pozazdroscic;-)moje nastepne auto to tez będzie A4;-)Skomentuj moją b4;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Audi np: A3, A4, A6, TT itd.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga