Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(B3 1.8) Jak podłączyć mikrofale ?

ODPOWIEDZ
dzialus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:25
Lokalizacja: Katowice

(B3 1.8) Jak podłączyć mikrofale ?

Post autor: dzialus » 24 gru 2007, 23:23

Hey. Posiadam alarm "magic alarm" z wyjściem pre alarm, do którego podłączyłem czujnik wstrząsowy , chciałbym podłączyć również do tego wyjścia 2-strefowy czujnik mikrofalowy , lecz centralka ma tylko jedno wyjście na pre alarm. Rozumiem że muszę przeciąć kabelki wychodzące z mikrofali i podpiąć je do kabelków z czujnika wstrząsowego ? Kolejna rzecz o którą chciałem zapytać to taka , że gdy podłączyłem czujnik mikrofalowy bezpośrednio pod pre alarm i gdy go wzbudziłem syrena zaczęła wyć , zamiast dawać sygnały ostrzegawcze w postaci piknięć . Dodam że chciałbym aby po naruszeniu strefy mikrofali przez intruza na zewnątrz samochodu alarm dawał tylko i wyłącznie te sygnały ostrzegawcze a nie załączał alarm ( no chyba , że jest możliwość ostrzegania intruza tylko mignięciami migaczy) . Proszę o pomoc w tej sprawie , ponieważ nie chciałbym kolejny raz pozbyć się szyby w samochodzie. Wesołych Świąt

krisch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:00
Lokalizacja: Scięgny

Post autor: krisch » 26 gru 2007, 14:29

dzialus pisze:Rozumiem że muszę przeciąć kabelki wychodzące z mikrofali i podpiąć je do kabelków z czujnika wstrząsowego ?
Innego sposobu nie ma.
dzialus pisze:gdy go wzbudziłem syrena zaczęła wyć , zamiast dawać sygnały ostrzegawcze w postaci piknięć
Ale jak go wzbudziłeś ? zostaw w aucie i podchodz do niego . On przelicza odległość i wzbudz sie od x metra do x , a już bliżej wzbudza syrene na stałe , bo już przekroczona jest tak zwana bezpieczna strefa.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 27 gru 2007, 23:41

Ogólna zasada podłączania dwóch czujników pod jedno wejście to separacja wyjść (czujników)diodami,żeby wyrównujące potencjały wyjść nie powodowały alarmu.Mikrofala z zakresem pola poza obrysem auta nie sprawdzi ci się w mieście na ciasnych parkingach,wystarczy,że ktoś przejdzie koło auta,nie ocierając się i zawyje co w końcu kiedyś przy ogólnej życzliwości sąsiadów na pewno skończy się wybiciem szyby lub cegłą na dachu. ;-)

dzialus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: dzialus » 28 gru 2007, 13:09

dzięki za odpowiedzi ,już sobie poradziłem, poprzeinaczałem kabelki z czujnika mikrofalowego tak że za każdym razem gdy ktoś zbliży sie do auta na odległośc 20-30 cm alarm daje sygnał w postaci trzech piknięć i nie załącza ciągłego alarmu, no chyba że ktoś uderzy w auto lub do niego wejdzie , wtedy zadziała wstrzasowy i załącza ciagły alarm.Teraz myśle nad założenie modułu gsm który widziałem na allegro za 45 zł , który w połaączeniu z telefonem komórkowym dzwoni na mój telefon po załaczeniu sie alarmu w samochodzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga