Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Bezpiecznik Elektryczne Szyby - czy istnieje?

ODPOWIEDZ
TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Bezpiecznik Elektryczne Szyby - czy istnieje?

Post autor: TDI80 » 30 mar 2021, 01:18

Witam, od dłuższego czasu nie działają mi szyby elektryczne i lusterka. Szukałem bezskutecznie bezpiecznika do nich. Udało mi się znaleźć informacje o przekaźniki 363 który steruje szybami, ale nadal nie wiem: 1) czy poza przekaźnikiem 363 jest też jakiś bezpiecznik 2) czy 363 steruje też lusterkami elektrycznymi 3) czy przy uszkodzonym 363 jest podświetlenie klawiszy szyb, ale nie dziala opuszczanie, czy zero zasilania i podświetlenia i ruchu 4) może ma ktoś taki przekaźnik i zdjęcie płytki drukowanej by podesłał, żebym porównał ze swoją ścieżki jak biegną

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Re: Bezpiecznik Elektryczne Szyby - czy istnieje?

Post autor: maciek889 » 30 mar 2021, 11:23

Gdzieś na tej szynie przekaźników jest bezpiecznik termiczny w metalowej obudowie z zamalowany frontem na niebiesko albo zielono.
Zobacz czy nie masz popękanych lutów w tym przekaźniku szyby. Na czerwono czarnym pownieneś mieć zasilanie cały czas (nawet jak wciskasz przycisk szyby) a czerwono-niebieski po zapłonie kiedy wciskasz przycisk szyby też.
Jak nie masz zasilania to też podświtlania nie powinno być ale jeśli będzie stykać na tyle że dopiero przy obciążeniu silnika zginie zasilanie to wtedy możesz mieć tak jak piszesz.

Jeszcez mogło doprowadzenie masy na przycisków na drzwiach kierowcy paść to wtedy z żadnych drzwi nie zadziała. Sprawdź na przyciskach to co zaznaczyłem na poniższym rysunku:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Re: Bezpiecznik Elektryczne Szyby - czy istnieje?

Post autor: TDI80 » 13 kwie 2021, 12:46

maciek889 pisze:
30 mar 2021, 11:23
Gdzieś na tej szynie przekaźników jest bezpiecznik termiczny w metalowej obudowie z zamalowany frontem na niebiesko albo zielono.
Zobacz czy nie masz popękanych lutów w tym przekaźniku szyby. Na czerwono czarnym pownieneś mieć zasilanie cały czas (nawet jak wciskasz przycisk szyby) a czerwono-niebieski po zapłonie kiedy wciskasz przycisk szyby też.
Jak nie masz zasilania to też podświtlania nie powinno być ale jeśli będzie stykać na tyle że dopiero przy obciążeniu silnika zginie zasilanie to wtedy możesz mieć tak jak piszesz.

Jeszcez mogło doprowadzenie masy na przycisków na drzwiach kierowcy paść to wtedy z żadnych drzwi nie zadziała. Sprawdź na przyciskach to co zaznaczyłem na poniższym rysunku:

Znalazłem na przekaźniku 363 wypaloną ścieżkę
i teraz pojawia sie pytanie dlaczego sie wypaliła i czy po włożeniu innego przekaźnika znow się to powtórzy oraz czy ta ścieżka to jest całość i należało by to połączyć, bo wygląda na płytce jakby to wszystkie nóżki były połączone, nie wiem jak wyglada to na sprawnej płytce, może ktoś ma i wyśle zdjęcie dla porównania? Załączam zdjęcia płytki.

Dodano po 19 minutach 34 sekundach:
maciek889 pisze:
30 mar 2021, 11:23
Gdzieś na tej szynie przekaźników jest bezpiecznik termiczny w metalowej obudowie z zamalowany frontem na niebiesko albo zielono.
Bezpiecznik termicznych znalazłem i jest sprawny,
a przynajmniej na tyle, że zamknięty ma obwód, ale brak na nim napięcia zarówno przy wyłączonym, jak i włączonym zapłonie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Re: Bezpiecznik Elektryczne Szyby - czy istnieje?

Post autor: TDI80 » 14 kwie 2021, 13:23

maciek889 pisze:
30 mar 2021, 11:23
Zobacz czy nie masz popękanych lutów w tym przekaźniku szyby.
Przelutowałem te wypaloną ścieżkę i szyby działają już normalnie, tylko trochę inaczej niż wcześniej,
bo zawsze miałem tak, że otwierała się szyba tylko wtedy kiedy trzymałem przycisk, a po puszczeniu zatrzymywała, a teraz wystarczy raz nacisnąć i otwiera się od razu do końca szyba kierowcy, tego nie miałem nigdy wcześniej.

Druga rzecz, że nadal nie działa elektryczne sterowanie lusterkami, czy też od tego przekaźnika to zależne?

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3792
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bezpiecznik Elektryczne Szyby - czy istnieje?

Post autor: Leo » 14 kwie 2021, 14:50

naprawiłeś przekaźnik, bo tak ma się właśnie zachowywać szyba kierowcy.
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Audi Way of Life!

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga