Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Brak łączności VAG - OBD1

ODPOWIEDZ
saxxor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 10 maja 2017, 19:41

[B4 2.0 ABK] Brak łączności VAG - OBD1

Post autor: saxxor » 11 maja 2017, 16:25

Witam wszystkich klubowiczów, niedawno zostałem posiadaczem Audi 80 94r ABK. Problem leży w łączności z sterownikiem silnika. Zakupiłem interfejs diagnostyczny viaken, próbowałem połączyć się z komputerem silnika ale niestety jest problem z interfejsem. Używałem opcji szukaj ale niestety nie znalazłem rozwiązania na mój problem. Zacznę od tego, że po pierwszej próbie łączności, która okazała się nieudana zauważyłem , że ktoś przede mną wyciągnął bezpiecznik nr 21 10A. Włożyłem bezpiecznik wszystko ok zmierzyłem napięcie na czarnej wtyczce od plusa do masy samochodu ( blok silnika) wyszło 12,4V linia K do masy wyszło 8V linia L brak napięcia. Używam vag com 311.2 oraz vag com 208 port status ok interface not found, próba LED ok, przekaźnik cyka przy próbie led. Ale to wszystko, nie łączy się z żadnym blokiem, nie znajduje sterownika. Dodam że sterowniki do interfejsu są dobre, port ustawiony na com2 zmieniałem na com1, com3 nie daje to efektu. Zabawa w wartości bound itp. tak samo zero reakcji. Pomału kończą mi się pomysły wiem, że można bezpośrednio się wpiąć do któregoś tam pinu w sterowniku no ale wolałbym na razie nic nie grzebać. Nie wiem co z tym napięciem na linii L w internecie jedni mówią że tak ma być jedni że nie, chodzi pogłos że trzeba zewrzeć linie K z L. Ale wole usłyszeć wasze opinie nie chce nic popalić. Miernikiem nie sprawdzałem pomiędzy + i - na czarnej wtyczce bo bałem się że zrobię jakieś zwarcie w temacie elektryki to u mnie nie za bardzo. Mam nadzieję, że pomożecie i uda mi się dogadać z sterownikiem w tym silniku.

[ Dodano: 2017-05-11, 16:25 ]
Problem rozwiązany okazało się, że interfejs zakupiony okazał się chińskim bublem, podjechałem do kolegi, który dysponował Viakenem polskiej produkcji z portami com.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga