Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 80 ALL] czujnik otwarcia drzwi

Awatar użytkownika
Ross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 689
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

[B4 80 ALL] czujnik otwarcia drzwi

Post autor: Ross » 04 maja 2008, 23:49

witam

od jakiegos czasu nie zawsze zapala sie podswietlenie wnetrza przy otwarciu drzwi. Klopot w tym, ze jest to powiazane z alarmem. Jesli nie otworze drzwi po wylaczeniu alarmu, to po chwili sie uzbraja...
Zauwazylem, ze to samo jest z drzwiami pasazera, wiec problemem raczej nie jest czujnik w drzwiach... Poza tym zawsze po wylaczeniu silnika i wyjeciu kluczyka ze stacyjki zapalalo mi sie podswietlenie kabiny. Teraz raz jest raz nie ma.

prosze o pomoc :)

Awatar użytkownika
pawelzak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 43
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: pawelzak » 05 maja 2008, 13:12

Witam,

nie wiem jaki masz alarm, ale wiele z nich ma włącznik czasowy po wyłączeniu alarmu, czyli jeśli wyłączysz alarm i nie odpalisz auta to się załączy spowrotem, niezależnie od tego czy drzwi otworzysz, czujniki zawsze warto sprawdzić, to zajmie 5 minut, a jeśli to nie to to może masz wytarty przełącznik w podsufitce i nie styka, teoretyzuje ale chyba tylko tu mogą tkwić przyczyny.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
matrock
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 08 kwie 2008, 19:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: matrock » 05 maja 2008, 13:22

witam.

polecam wymiane wylacznika przy drzwiach. koszt jest praktycznie żaden a bedziesz mial problem z glowy... u mnie w B4 tez mialem ten sam problem i wylacznik kosztowal mnie 1,5 zl...

pozdrawiam

ppawlo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:06
Lokalizacja: Różan/Wawa

Post autor: ppawlo » 05 maja 2008, 17:36

U mnie światło wewnętrzne w ogóle się nie zapalało. Dobrałem się do pompki centralnego zamka i przelutowałem wszystko co było podejrzane. Teraz cieszę się światełkiem.:)

Awatar użytkownika
Ross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 689
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ross » 05 maja 2008, 23:40

pompka od centralnego jest w bagazniku po prawej za reflektorem tak ?

Zakladam ze to nie czujnik w drzwiach, bo gdy swiatlo nie dzialalo, to ani jedne ani drugie drzwi nia wlaczaly swiatla.

Awatar użytkownika
krisPrG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 524
Rejestracja: 09 lis 2007, 23:59
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: krisPrG » 05 maja 2008, 23:57

problem może być też w zaśniedziałych kablach. Gdy odkręcisz włączniki odłącz kabelek weż papier ścierny np. 240 i przetrzyj styki. U mnie podziałało

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 06 maja 2008, 08:31

Czujniki drzwiowe są rozbieralne . Można styki robocze czujnika przetrzeć delikatnym papierkiem ściernym . U mnie zadziałało .

Awatar użytkownika
Ross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 689
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ross » 07 maja 2008, 22:43

Juz wiem w czym tkwi problem. Chodzi o stacyjke. Cos jest z nia nie tak, jest nieco "rozklekotana" czasem musze recznie cofnac kluczyk zeby wylaczyc do konca rozrusznik. I to chyba ona czasem nie zalacza swiatla po wylaczeniu silnika.

Odkrylem to przypadkiem. Otworzylem drzwi, swiatlo sie nie zapalilo, wciskalem recznie czujnik w drzwiach i nic. Wlozylem kluczyk do stacyjki, zeby ustawic na zaplon - wylaczy sie wtedy alarm. No i po wyjeciu kluczyka swiatlo sie zapalilo.....

Spotkal sie ktos z takim problemem ?

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 07 maja 2008, 22:45

u mnie jest podobny problem, mianowicie tylne prawe drzwi nie zapalaja zadego swiatełka tak jakby czujnik przy nich był walniety a druga sprawa to lampka z przodu przy drzwiach pasazera nie pali sie wogóle. Mam zamiar rozkrecic lampke pasazera i wymienic czujnik w tylnich drzwiach... chyba ze proponujecie cos innego :mrgreen: ale raczej tutaj nie ma co za duzo do kombinowania... albo zaróweczki albo styki albo wyłączniki..

marian65
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:28
Lokalizacja: mikołów

Post autor: marian65 » 16 maja 2008, 01:21

Kolego czujnik przy drzwiach podaje masę z karoserii więc go wybuduj i przyłóż przewód do masy.Jeśli lampka się zapali to rozbierz czujnik i wyczyść styki.Co do alarmu to nie mam pojęcia jak to jest połączone więc może się wypowie kto inny.Acha możesz sprawdzić omomierzem na stykach wyjętej żarówki czy jest przejście do masy przy otwartych drzwiach i woltomierzem czy jest ok.12V do masy tylko się nie pomyl bo uszkodzisz miernik. ;-)

kyto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 07 lut 2007, 07:09
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kyto » 16 maja 2008, 19:11

Ross pisze:Wlozylem kluczyk do stacyjki, zeby ustawic na zaplon - wylaczy sie wtedy alarm. No i po wyjeciu kluczyka swiatlo sie zapalilo.....

Spotkal sie ktos z takim problemem ?
to nie jest problem:) to jest normalne. sprawdz te czujniki w drzwiach i nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma! czujniki sa winne bo sa stare i zasniedzialy. druga sprawa...gdy wlozysz kluczyk do stacyjki i przekrecisz zaplon po czym wyjmiesz kluczyk to wlaczy sie podswietlenie. jesli otworzysz drzwi (zapali sie podswietlenie) zostawisz drzwi otwarte, az do memoentu w ktorym wylaczy sie podswietlenie to po zamknieciu drzwi zapali sie ono ponownie. gdy wlozysz kluczyk (przy wciaz otwartych drzwiach) i przekrecisz kluczyk, to swiatlo tez sie wlaczy. pisze to na wszelki wypadek, zebys przypadkiem nie myslal, ze to anomalia;)

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 20 maja 2008, 23:23

jutro bede miał nowy czujnik wiec sie przekonam czy w nim lezała wina... dam znac

[ Dodano: 2008-05-26, 12:49 ]
przyczyna był zasniedziały czujnik... rozebrałem go w maczek przetarłem papierkiem wszytsko co mozna było (okropnie zasniedziały był, mimo iz gumka cała) i wszystko działa jak nalezy.
Mam tylko pytanko, bo nie wiem jak jest w innych modelach, mianowicie chodzi mi
o podswietlenie od strony pasazera... przełacznik przy swiatełku ma tylko dwie pozycje (wszystkie inne maja trzy pozycje), switełko nie reaguje na zadne otawrcie drzwi, jakichkolwiek, tak jakby żaróweczka była przepalona, jednak nie jest bo w drugim położeniu przełącznika owa zaróweczka sie pali. Jak to jest u Was Koledzy :lol:

henio196
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 20 mar 2008, 19:18

Post autor: henio196 » 27 maja 2008, 19:52

mam podobny problem, nie działa podświetlenie wnetrza chyba że zapalę sam ,czujniki żadnych drzwi nie zapalają OŚWIETLENIA.JAK KUPIŁEM to alarm i centraalny zamek wymontowany w bagażniku jest z prawej strony silniczek [chyba pompka] i przewody jakby powietrzne to co sam doszedłam to podłączyłem powietrze [taki zbiorniczek koło wlewu paliwa] zamknąłem kluczykiem jak dałem powietrze to otworzyłem wszystkie drzwi także instalacja centralnego ok.W drzwiach są zlutowane 4przewody czerwony w paski niebieskie myślę że czegoś brakuje a ten alarm i centralny zamek to sa powiązane z zapalaniem oświetlenia wnętrza będe wdzięczny jak ktoś podpowie o co w tym chodzi.

[ Dodano: 2008-05-27, 20:08 ]
troche zle napisałem pytanie w ostatnim poście ; chodzi mi o to czy zamek centralny i alarm mają coś wspólnego z zapalaniem oświetlenia wnętrza moze ktoś wie ta elektryka to skomplikowana sprawa.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 27 maja 2008, 21:48

Alarm nie wiele bo tylko steruje centralnym zamkiem tzn. podaje sygnał do pompki żeby otwarła lub zamknęła zamki, natomiast w pompce jest układ który steruje lampką. Wygląda na to że masz przerwę na tej drodze ale dla pewności sprawdź czy na wyłącznikach krańcowych drzwi jest masa.

henio196
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 20 mar 2008, 19:18

Post autor: henio196 » 28 maja 2008, 14:35

Wyczyściłem włączniki w drzwiach, próbowałęm nawet zamienić włącznik od pasarzera przełożyłem od strony kierowcy i nic nie dało. Doszedłem do wniosku,że są dwa przewody elektryczne. Jeden z osłonką koszulki( myśle, że prądowy) a drugi bez koszulki( masa). Sprawdziłem kątrolką nie było prądu. Prąd mam w wnętrzu głównej lampki i lampek boczych. I nie wiem gdzie szukać przyczyny:( Czy to w tej pompce w bagażniuku od centralnego zamka, czy gdzieś na kablach po drodze. Ktoś nieźle namieszał w tej instalacji :-/ Nie jestem mocny w tej elektryce. Dzięki za dobre rady :-D :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl