Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8S PM +LPG] Problem z elektryką

ODPOWIEDZ
sebastian76
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2007, 17:26
Lokalizacja: Słupsk

[80 B3 1.8S PM +LPG] Problem z elektryką

Post autor: sebastian76 » 02 sie 2007, 15:26

[B3 1.8S PM+LPG]Witam wszystkich. Od pewnego czasu strasznie nie równo pracuje mi silnik.po diagnozie komp. mechanik stwierdził,że albo jest błąd na instalacji i wyłapuje go sterownik,albo sam sterownik jest uszkodzony,ponieważ po odłączeniu go od instalacji[zresetowaniu]problem znika na2-3tygodnie,po tym czasie znowu nawraca.Także zauważyłem,że po przełączeniu na gaz są podwyższone obroty w momencie,gdy jest wyłapany błąd.Pojechałem do servisu boscha,a tam po zdjagnozowaniu przez komp. i tester didowy wykazało,że jest uszkodzony sil.krokowy,więc go wymieniłem na nowy i problem ustał ale znowu na 2-tyg.Pojechalem do servisu by ponownie zobaczyli oco chodzi i po nastepnej diagnozie komp. powiedziano mi,że jeszcze uszkodzony jest czujnik[potencjometr]położenia przepustnicy.Jak by mało było tego powiedziano mi,że PM jest rzadkim silnikiem i czesci w servisie są drogie,znalezienie w używanych graniczy z cudem bo numery muszą być identyczne. Może ktoś doradzi mi jak rozwiązać ten problem bo servis mnie pochłonie.A może by tak też od AUDI 80 1.8s tylko z innym oznaczeniem silnika przełożyć cały wtrysk?. Pomóżcie proszę może ktoś zna sprawę. Sebastian76.[/b]
Ostatnio zmieniony 03 sie 2007, 13:57 przez sebastian76, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sylwiasty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2006, 01:28
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: sylwiasty » 02 sie 2007, 16:49

Witam! Na początek zmień serwis! Mówię poważnie. Co do silników PM to moim zdaniem jest ich równie dużo co ABT. A co do Twoich problemów to:
- sprawdzić jaka jest ustawiona emulacja w komputerze LPG, powinna być na "odłączona" lub "masa" (u kolegi w PM sprawdziła się odłączona, na masie łapał błędy);
- sprawdzić jak jest podłączona instalacja gazowa, być może gaziarze coś spartaczyli i stąd są te błędy w Twoim ECU.
Napisz jeszcze jaka to instalacja LPG - I czy II generacja, będzie wiadomo co dalej robić.
B2 1.6D '84 - 7.2000->4.2005
B4 ABT "Limited Edition" '94- 5.2005->5.2009
A4 1.8T Avant Q '97 na bananie - 5.2009-> S4 Look in Progress

sebastian76
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2007, 17:26
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: sebastian76 » 03 sie 2007, 14:47

sylwiasty, B3 1.8 PM Witam idziękuje za podpowiedz.Pojechałem do firmy gdzie gaz zakładano i zrobili tak jak napisałeś.Narazie wszystko jest ok. Zobaczymy za2-3tygodnie...Emulator był na masie. Moja instalacja to BRC-emulator-BLITZ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga