Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8S PM] Problem z prądem

ODPOWIEDZ
czeslauf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2020, 22:57
Imię: Grzegorz
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM+lpg

[80 B3 1.8S PM] Problem z prądem

Post autor: czeslauf » 06 gru 2020, 23:18

Witajcie,
Od jakiegoś czasu Audi zaczyna mi płatać figle. Objawia to się w ten sposób, że przy włączonym radiu i uruchomieniu dodatkowych świateł (stop lub kierunki) ono cichnie. Lub gdy mam włączony nawiew na większą prędkość to radio działa lecz nie ma dźwięku, zmniejszam prędkość nawiewu i wszystko wraca do normy. Bywa i tak, że przy włączonym radiu, chce włączyć silniejszy nawiew to albo radio się uciszy albo nawiew nie będzie działał na danej mocy.
Czym to może być spowodowane, gdzie szukać przyczyn?
Pozdrawiam piwoa80

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Re: [80 B3 1.8S PM] Problem z prądem

Post autor: Pieterb » 07 gru 2020, 08:57

Może zacznij od sprawdzenia ładowania bo to trochę wygląda na bardzo duże spadki napięcia albo gdzieś są słabe połączenia może masy trzeba by też przejrzeć.
WRC is for boys.
Group B was for men.

czeslauf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2020, 22:57
Imię: Grzegorz
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM+lpg

Re: [80 B3 1.8S PM] Problem z prądem

Post autor: czeslauf » 12 gru 2020, 17:20

Pieterb pisze:
07 gru 2020, 08:57
Może zacznij od sprawdzenia ładowania bo to trochę wygląda na bardzo duże spadki napięcia albo gdzieś są słabe połączenia może masy trzeba by też przejrzeć.
Jutro sprawdzę wszystko ładnie miernikiem. Dziś natomiast czyściłem styki i ogarniałem mase. Czyściłem mase od aku do półki, z półki do bloku. Gdzieś są jeszcze jakieś połączenia??
Co do problemu to zauważyłem jeszcze że na wyłączonym zapłonie radio ma zasilanie lecz głośniki nie grają, wcześniej grało wszystko normalnie.
Odpalam auto, wtedy włączam radio no i gra. Włączam światła, nawiew i coraz bardziej głośniki cichną w miarę włączania osprzętu. Nieco jaśniej opisałem chyba w ten sposób problem.
Kostkę przy radiu przejrzałem i wygląda raczej w porządku tam wszystko. Coś przy głośnikach szukać, grzebać głębiej w masie? Co do stanu aku i alternatora to ogarnę miernik i posprawdzam w późniejszym terminie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga